Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:33 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Last_Roman]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 00:10



Истината е, че ако му беше отхапала от банан сега нямаше да ни има





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.09.06 00:25



абе все е било сдух в тая градина, нали?



Vae victis


Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано13.09.06 00:34



Е от къде се е появило това зло у дявола ако не му е било заложено от Бог


И ако бог изобщо не е искал да ядът от тоя забранен плод за какво им го е сложил в градинат

Само не ми казвай че не е имал избор в толкова безкрайна вселена баш в на адам градината да го тури

И какво лошо има в познанието, нима бог не искал да ядем от него за да бъдем като животните инстинктивни и без свободна воля
Защото с познанието на доброто идва свободната воля, невменяемите не правят разлика за това и не лежат в затвор ако убият някой

А след като сме нямали свободна воля как е допуснал дявола да ни подведе нали е вездесъщ
От където следва, че вина няма той ако е искал да не ядем от там нямаше да го допусне
Просто поредната християнска простотия, понеже без вина неможе да има опрощение, неможе да има исус който да умре за нас на кръста неможе да има християнство
Вие християните може и да страдате от първороден грях, то не е лесно да изпитваш вина за нещо което не си извършил

Редактирано от БoянlYl на 13.09.06 00:39.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 12:11



виж сега. айде първо прочети какво мисли християнството по въпроса и как е обяснило всичко и после си прави изводи като Просто поредната християнска простотия, понеже без вина неможе да има опрощение

само накратко: бог е дал свободна воля на хората още преди да ядат от дървото. и те са я проявили по най - лошия начин. от там ти се оплесква цялата логична схема. просто съдиш за християнството т собствените си представи за него, а не от това, което наистина е.

освен това не забравяй, че това е само легенда, метафора за отделеността на човека от бога.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 12:48



на теб ти се искат и са ти интересни съвсем човешки неща кои неща са съвсем човешки?
да се победят страстите е напълно възможно, при това без да води до психически отклонения. поддаването на страстите води до обратното - пристрастяване, което също е психическо отклонение, но целия ни свят се крепи върху него и се приема за нещо нормално.
да, аз имам проблеми, защото съм човек. а за нас, хората, това е нормално. за вас, боговете - не знам. тебе като те слушам - нямаш никакви. въпросът е дали се бориш с тези проблеми или ги смяташ за нормално състояние на нещата.

144 000 това число по някаква еврейска логика значи "абсолютно всички" - образувано е от 12 по 12 и са му сложени хиляди. 12 за евреите означава някаква завършена цялост, а 144 000 значи наистина всички, записани там в книгата на живота.
не съм Свидетел на Йехова, нямам проблем с това. но ти май смесваш секти, християнства и православие.

Това което е отвъд предопределеноста си е 100% твое дело и можеш да му влияеш независимо какво са ти казали руните и звездите ето това е и християнското разбиране за нещата. само дето хората не им трябва да знаят какво им е писано. още по - малко трябва да го научават от канал 2001, 24 часа или Алена по бтв.

Какво пряко наблюдение ми трябва над личноста ти за да си направя извод за теб, снимка, егн, трудова книжка тия от канал 2001 така познават всичко. по егн, име, даже снимка не им трябва. ако беше така психолозите и психиатрите нямаше да си правят труда да се виждат с пациента, освен за да му вземат парите.

дали детето ще иде или не в рая е божия работа. но християните искат да са сигурни. това не е опорочаване на тайнството - кръстено или не, детето винаги може да се отрече от Христос.

злото не е някакво качество или генетична пердиспозиция. то е въпрос на избор. продукт на свободната воля. за бог явно е имало повече смисъл да създаде ангели и хора със свободна воля, способни и да грешат, отколкото роби без такава. само ако можеш да избираш между нещо добро и нещо зло и направиш този избор самостоятелно си истински свободен.
в този смисъл дявола е божие творение,но сам си носи отговорността за действията. дадена му е възможност да греши, за да бъде свободен, но той е злоупотребил с нея. никой не му е виновен, най- малко пък бог. сащото е с адам, същото е с юда - предал е христос защото така е писано, обаче някой да го е бил по главата да го прави?

злоупотреба - всичко, създадено от бог е потенциално добро, само злоупотребата го прави зло. има едно прекрасно апологетическо изказване на айнщайн по тази тема в православие.бг, прочети го, ще ти е интересно и полезно.

Талантите също са с генетична основа, вярно човек може да има доста таланти и ако не работи върху тях ще е все тая така е - за това от хората с малко таланти се иска малко, а от тези с много - много.
всеки в светлината на християнството има шанс да се спаси, без значение колко зле е започнал живота си. даже психопата - убиец.

Къде е тоя добрия бог в тия ситуаци защо го допуска само не ми се оправдавай с дявола защото и той е божие творение според вас за дявола се разбрахме, защо ги допуска тия неща бог - той си знае. неведоми са пътищата му и всичко ще стане ясно на оня свят. а защо справедливия езически бог (какъвто май сте си го измислили наскоро и не е древен и езически) допуска същите неща - отговор се търси в минали и бъдещи прераждания. ние утешаваме човека, че на оня свят ще е по - добре, ако повярва, вие (всъщност ти) го утешавате, че си го е заслжил в преден живот (стига бе!) и ще бъде добре в слеващия (което не е сигурно). все тая. не знам кво я нищим тая тема.

Далеч в живота според официялните представи е богат с няколко коли няколко жени, и изобщо да имаш всичко дето ти се предлага по рекламите.
Тази представа за ценостите в живота се разпространява широко в наши дни и познай от кого
добре, според мен не е това най - важното в живота. ние също се борим с тази представа за нещата.

Ами ползата от магиите в моя живот не, че ги правя често е че ми се случват нещата които искам да ми се случат и на мен често ми се случват, даже без магии. дали няма да ти се случват и на теб без магии?

Ами отдавам го на вероизповедание и по малко на личностни качества а стига бе!

Нас не ни ли познаваш хич не ви знам що за хора сте, за да си правя изводи. ти можеш даси пишеш, че си щастлив индивид, но кой те знае дали е така?

Когато бях християнче бях затворено пишлеме с много затворен начин на живот толкова си бил християнче значи. като те гледам кви изводи пишеш за християнството явно излиза, че нямаш и на понятие за какво става дума.
аз пък, напротив - бях атеист, будист, екзистенциалист и чак накрая станах християнин. магиите винаги са били празни работи за мен, съжалявам че не съм опитвал и единствения ми експириънс в тая област е викането на Кики с кибритени клечки.
после станах християнин и също като теб от затворено пишлеме станах открита борбена личност с активен живот, ясни цели, който се стреми към взаимоотношения с хората, които имат привкус на вечност.
е, стига четки.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано13.09.06 13:45



Що мисе струва,че прекаляваш



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.09.06 14:16



понеже не мога да разбера отговор на кой постинг е твоя, ще трябва да се конкретизираш. но като се има предвид до къде води комуникацията ни в последно време по - добре озобщо да не комуникираме.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано13.09.06 16:00



Вече съжалявам, че споменах първородния грях..... Вие не можете ли да спорите интелигентно, без грубости???

Темата е интересна, отворете отделна и дайте да обсъждаме и греха, и Адам, и Ева, и каквото още искате, но без обиди!!!
А по-горе имах предвид, че злото е относителна величина-ето, темата е за велики българи, аз ако предложа Стефан Стамболов, много хора ще изредят зловещите му дела(и ще са прави), а в същото време може да обсъдим и управлението, добрите му идеи, патриотизма и т.н. Както по-горе писахте и за Калоян- изключителен владетел, но също така жестокостите му са факт! Ето-злото е относително, как ще определим кой е велик, като и това определение също е относително?!?



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: agrimonia]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано13.09.06 16:44



злото е въпрос на гледна точка - това което е добро за мен е зло за теб... и обратното/



Vae victis


Тема Re: Велик, велик, великнови [re: agrimonia]  
Авторroxy (Нерегистриран)
Публикувано13.09.06 16:53



явна обича да се чувства неразбран...




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.