Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:28 01.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано07.09.06 23:21



елинистичната култура съвсем не е унищожена, тя е преосмислена в християнски контекст.

Е най-накрая изплю камъчето - ако не се унищожи нещо напълно, да се модифицира по християнски и да стане част от християнството, макар и отвратително обезобразено. Но нали вече е християнско на кой му пука, че не е оригинално , то и самото християнството не е оригинално...



Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: Велик, велик, великнови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано07.09.06 23:57



Точно славянски са били


Славяните между другото по лесно са възприемали това долнопробно учение просто защото в онази епоха са го давали по хипита като исус

Християните пораждат войни защото са кръвожадни, не защото са воини, но етиката на воините в много воински учения са близо до разбиранията ни за рицарска чест. Самия митраизъм е имал и друг смисъл Митра е воин, светлината и самото добро едва когато всеки стане един воин на светлината вътре в себе си ще промени света. Но това определено означава самодисциплина и усилие нещо непонятно за християнина който само се моли иочаква всичко да му дойде свише


Ако ти нямаше вътрешни противоречия не би си гледал на руни за да видиш дали си християнин

Промиване на мозъка е да ти четат проповеди
Тези ритуали пресъздават митологични ситуаци с психологическо значение, просто те подготвят за промяна и нов етап в живота
Примерно мита за едип, едиповия комплекс е нещо през което абсолютно всеки човек минава, има само един вариянт за нормално развитие и завършек на този комплекс и много други с нестандартен край. Ритуалите за иницияция в мъжество да речем или майчинство когато жената озрее са имали за цел точно да отбият подрастващия индивид от един тип вече нездравословни взаимоотношения. Примерно в наши дни такива неща вече не се случват за това и този комплекс рядко има нормално развитие много хора са невротизирани, незрели, инфантилни имено защото не са преодолели успешно имено един такъв етап в живота.
Ето ти един прост пример за психологическото въздействие на някой ритуали в древноста

Е ти си много отмъстителен искаш всичко в тоя живот ли да се връща
Ами какво да ти доказвам, огледай се и ще видиш, че всичко което си правят хората си го правят сами, чрез своите действия
Всичко което ни се случва сами си виновни, огледаи се и ми кажи дали не е така Мутрите може да са богати и гадни ама и те живеят страх защото не знаят кога ще ги гръмнат от до всеки си създава своя ад или рай тука на земята

Дали ще стане или не все тая процесите текат езическите фронтове се възраждат в цяла европа християнството умира на границата сме на епоха в която или ще минем нов етап или ще бъдем до тук след някоя ядредна или бактериологична война
Аз лично се променям и мисля към по добро и ако другите го правят света определено ще стане по добър ако не го правят ще си умрем в собствената мизерия

Ами шарлатани винаги ще има за това закона трябва да е жесток спрямо техните злоупотреби Освен това магията е доста близка до гносиса като учение лични изживявания другото е бла бла.

Буш може да наложи маснонството, но ме съмнява то е за избрани и то от гадните А в наши дни е тъпо да се налагат религии.

И защо ни трябва това християнство какво ще ми даде то
Феномени стават твърдо и еднозначно немога да кажа защо, но мога да кажа най вероятната причина а тя е свързана изцяло с философията ми

Във вселената всичко се обосновава на закони тези закони са стабилни което усигорява съществуването и. Законите предполагат вселената да се крепи на интелект който да ги е целеположил. Къде е този интелект?
Във вселената няма материя, материята е форма на енергия ние съществуваме вътре в бог всичко е част от бог дори и самите ние, ние сме еволиращи частици на божествения разум. Мислеща енергия, което предполага че един ден тази енергия ще еволюра до толкова че да има контрол над себе си и енергията около себе си
Както казаха във филма матрицата "не огъвай лъжицата опитай да огънеш съзнанието си" Всичко е въпрос на взаимодеиствие между нашето и божественото съзнание всички ние сме първородни деца на бог просто защото вселената е бог и това го казват всички религии стига да можеш да го тълкуваш. Това, че Исус е схванал някой принципи обаче няма да ме накара да му стана сляп привърженик та дори и с нетрадициони виждания



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Caбaзий]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.09.06 10:30



Да съм казала, че ти гледаш с розови очи?? Визирах някои от историците ни, които отказват да видят очевидни неща.

Защо ли има такива недоразумения, ммммм???





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.09.06 10:56



Има ли значение за какво е хвърляла пари при положение, че се е опитвала да надскочи възможностите си

Мммммм.....още Юлиан е доказал, че е важно събирането и изразходването на данъците, а не тяхното увеличение. Хитлер само е затвърдил тази теза. Ако само 10 % от данъците се инвестираха в икономиката, то Византия никога нямаше да бъде завладяна, както и всяка друга Империя.

А пък и е малко страно сама казваш, че внеция и завладява вътрешните и външни пазари и е спонсор на 4 кръстоносен поход
В крайна сметка може да са решили че така и така контролират пазара то поне тотално да превземат империята.
Все пак ако тя е била толкова безинтересна кръстоносците нямаше да се възползват при първия изгоден случаи, а и като се има предвид кой ги спонсорира


Голяма роля за унищоването на империята имат личните мотиви на Дандоло. А и териториалните апетити на Венеция. Кръстоносците не са били кой знае колко различни от мародери - това е бил и основния мотив за голяма част от тях да тръгнат към Египет. Е, християнската кауза е афиширана като водеща, но всички знаем що за християни са били кръстоносците.



Инокенти праща хора да направят Калоян рекс - крал, обаче Калоян му отвръща с писмо, че му благодари за императорския сан
Шах и мат инокенти няма коментари по въпроса до колкото ми е известно Просто Калоян си присвоява титлата и никой и копче не е можел да му каже


Това че Иноентий си е замълчал, не означава, че се е съгласил. Най-вероятно е млъкнал от изумление.

По времето на крум освен, че си поделяме аварския каганат става и друго интересно събитие, абодрити, браничевци и още едно славянско племе отказват Българското си поданичество и кандидатстват за франкско
Крум явно не е бил съгласен с тоя случаи и праща три посолства, които биват приемане радушно с пре голямо любопитство, но само до толкоз
Явно са възнамерявали и тоя път да не ни бръснат за слива
На последното посолство Крум е гласяло, че ако не искат да се разберат по дипломатичен път просто всеки да си пази границата.
След една година Българска флота се спуска по дунава и връща в родината заблудените славянски душици
Е честно казано ако една империя от калибъра на Франкската не ни бръснеше за слива след това щеше да предприеме нещо
Просто ако съм неин император и някакви са там треторазрядни да ми влизат в империята направо щях да ги присъединя към нея, но явно подобен конфликт ама никак не им е бил изгоден и са си оставили нещата на самотек, щом като искат да са към нас нека сами да се бранят


Тези случки не са ли от времето на Омуртаг?? На Франкската Империя й е било само до още един военен сблъсък. Военната експедия е за връщането на отцепилите се славяни, а границата е била определена именно от тези делегации. По това време я управлява синчето на Карл Велики - бездарен, да не кажа тъп идиот. Империята губи влиянието си навсякъде, така че, дали в случая си говорим за равни взаимоотношения??

Малко факти за Ивайло, той няма нито загубена битка, млати наред и татари които са били неподим бич за всички по онова време, мачка и редовна византиска армия. А според самите византици тои разбива на няколко пъти най добрия им стратег
Значи това прост селянин да се бие с професионална войска и да я победи хъм какво да ти кажа. Просто явно е бил роден стратег което силно ме съмнява.
Войната се базира на заучени стратегии, тактики, принципи и правила просто военачалниците са имали цени навици които са им били в плюс.
Един прост селянин дето нищо не разбира от воено дело да направи на пух и прах редовна византиска войска и татарски орди е какво да ти кажа много ми е съмнително


Селяните са били мотивирани - защитавали са собствените си територии. Освен това войската от този период е била на заплата - никаква мотивация, често има дезертьорство. Военачалниците са аристократи, някои от които не са стъпвали на бойното поле, а са изпратени там заради връзките си. Татарите не са имали някаква стратегия в битката. За да си военен лидер в Средновековието се е изисквало да си със здрави мускули, малко ум и да можеш да демонстрираш "мъжество" пред тези, които те следват - да пиеш най-много, да оплождаш максимум брой жени и да удряш яко с боздугана.

Е в църквата имало ли е нисши дори и празни

Да, имало е. Някои от тях дори могат да се индентифицират с определен владетел.

Аз мислех да пиша ама незнам какъв ще е ефекта

Ами ще докараш кръвотечение на хемороидите на дебилите, които се наричат доценти в СУ.

Е евтими все пак е бил християнин те по рядко действат адекватно ако изобщо действат Положителното на евтими и на исихастите за разлика от обикновените православни идиоти е, че все пак са действали не е много, ама като за тях е добро начало


Важно е действието, нали? Това ми звучи като един виц:
Вървят в един дълъг тунел бегълци и единият казва - Имам една добра и една лоша новина!
Кажи добрата, казали другите- Виждам светлина в тунела!
- Урааа! - извикали останалите - А каква е лошата новина?
- Светлината е от огнехвъргачка!


В същност наистина щеше да е по добре да сме католици

Даааа. Има нещо вярно в това.

Редактирано от Morrigan* на 08.09.06 11:00.



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Morrigan*]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано08.09.06 11:22



Пседопатриотизма на хора като Б/В/озидар Димитриус , на Добрев и др. е причината да изглежда,че са заблудени(с розови очила) ноооо истината е ,че едно е пристастие към историческата истината , друго е пристрастие към кариерата и парите и съвсем различно е да обичаш родината.

да, Мори, любов има но тя изгаря обичащият..........



Тема Cruachan .......нови [re: Morrigan*]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано08.09.06 11:30



Хахах баси кефа току написал предния си пост забелязах,че слушам в момента една ирландска група Cruachan и албума им "The middle kingdom"...............Is Fuair an Chroi , а преди туй си мислех дали да не отида да купя една бутилка Tulamore Dew ??

Защо ли има такива съвпадения, ммммм???





Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Caбaзий]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.09.06 16:06



Пседопатриотизма на хора като Б/В/озидар Димитриус , на Добрев и др. е причината да изглежда,че са заблудени(с розови очила) ноооо истината е ,че едно е пристастие към историческата истината , друго е пристрастие към кариерата и парите и съвсем различно е да обичаш родината.


Хмммм.....в случая им се плаща, за да гледат с розови очила.



да, Мори, любов има но тя изгаря обичащият..........


Само, ако не се отвръща на чувствата този, който обича. Но ако има взаимност....чувството е невероятно. Дава ти криле, възражда те, действа като натурален афродизиак...



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: Morrigan*]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.09.06 19:23



Това че Иноентий си е замълчал, не означава, че се е съгласил. Най-вероятно е млъкнал от изумление.

Е никой не е казвал, че е пляскал от радост


Ще си замълчи какво да прави то с тарикати като нашите не се спори
Между впрочем сега се сетих, че един познат има копие на карта от 12-13 век и там България е отбелязана като империя

Маи си права може и за омуртаг да е било
Макар, че съм сигурен че и по времето на Крум пак не биха се спуснали безрасъдно в сблъсък с нас
Сетих се и за още нещо по тая тема има писания на един френски монах който предопреждавал кръстоносците да не се занмиават с Българите защото не са за подценяване

Ехе татарите помитат всичко по пътя си без стратегия ли
А византиската армия и тя ли е нямала стратези
Абе здрави мусколи и малко ум бе нещо се бъзикаш с мен
През средновековието баш пак се е искало стратегия във воените действия винаги се иска стратегия от зората на цивилизацията до днес
Двама от военачалниците на йвайло губят битка явно са нямали здрави мусколи



Тема Re: Велик, велик, великнови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано08.09.06 19:50



непонятно за християнина който само се моли иочаква всичко да му дойде свише глупости.

Ако ти нямаше вътрешни противоречия не би си гледал на руни за да видиш дали си християнин съгласих се да ми гледат на руни, щото беше яко.

едиповия комплекс е нещо през което абсолютно всеки човек минава не е вярно. аз нямам такова нещо.
иначе си прав - както казва джим морисън, периодите на развитие на човека трябва да имат ясно ограничени рамки, белязани с ритуали и т. н. не се сещам точните думи, ама в тоя смисъл.
християнсктвото е позапазило такива ритуали. всъщност то в ритуалите няма нищо лошо - песни, танци, купон. ама да си мислиш, че са нещо повече от ритуали, че с тях викаш духове и т. н. абе...

всичко което си правят хората си го правят сами вчера имаше катастрофа, убиха две деца. как са си го направили сами? някав пиан ги помлял. имали са лош късмет. с нищо в живота си не са го заслужили, обаче - в смисъл да са натрупали карма или нещо такова. все пак деца. или бебето, дето се ражда негодно за живот и умира. сигурно има карма от предните животи, ама дали е така или просто родителите му имат грехове, които то изкупва - все тая.
този свят не е справедлив.

ще минем нов етап или ще бъдем до тук тъй като гледаш кое ти се струва по - вероятно?

Буш може да наложи маснонството масонството никога не може да е официална, религия за всики. то е като твоето езичество, достъпно за просветени. простолюдието не го ползва. буш нищо не е и наложил - просто в америка се шири едно мнимо християнство, със старозаветно и езическо мислене и поведение.

И защо ни трябва това християнство какво ще ми даде то ами може на първо време да престанеш с магиите и други празни работи и да се хванеш с по - сериозни неща. семейство, деца, такива работи... или ако вече си навътре в тия работи, да им отделяш повече внимание.
идаела за християнин: обличащ жена си човек, работещ здраво, отглеждащ деца. полезен за себе си, околните и държавата. от такива хора смятам че имаме повече нужда, отколкото от магьосници и ванги.

да, за вселената и бог - там е основната разлика. за нас не са едно.
ти между другото, виждал ли си хора, дето са еволюирали до там, че ... ами де да знам, да са станали каквито там трябва да станат. и какво представляват те?



Тема за............нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано09.09.06 01:33



...пореден пък се убеждавам,че ти не су християнин. То ест таквиа като тен едно време са ги горели на клада




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.