Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:10 02.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Безписмени ли са били Българите.  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.08.06 18:01



представи си едно падане под византийска власт на езическа, безписмена българия? щяхме да се затрием като народ след две поколения. да не говорим, че още нямаше да има такова нещо като български народ - щеше да има българи и славянски племена.

Това е оправданието за налагането на християнството на един православен Българин.

Сега е редно да се запитаме безписмени ли сме били или просто сме променили една Триезична християнска догма, за да не тънат тези след нас в невежество.
Защото християнството е искало точно това. Колкото повече неграмотни толкова повече ще вярват в каквото им кажем.

Ето снимка на камък от езическия храмов комплекс Мадара.
Всеки може да види сам руническото писмо което са ползвали тук


А сега да се запитаме колко книги са били затрити от христяни от езическия период и по време на възраждането
Нека да си спомним някой думи на Раковски и да се замислим от къде е черпил информация.



Редактирано от БoянlYl на 18.08.06 18:07.



Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: БoянlYl]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано18.08.06 19:48



Разбира , но всеки уважаващ себе си християнин не може току така да повери и да допусне ,че езиници са били на по-виско културнио равнище от християни. Така те ще изтълкуват този надпис като случайна смесица от гръцки, латински и някви недоразбрани арменски писмени знаци, които първобитните са изчукали само щото им харесва да чукат по камъните.
Разбира се ,че всеки уважаващ себе си християнине и гъркофил а и последствие русофил.

Ха върви им вади доводи, приказвай тогаз ..



Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.08.06 19:57



много яко. и ко пише там? и кой го е написал?

Тук мога да си сложа сигнатура до 100 символа и даже да използвам Маркъп.


Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: xenox]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано18.08.06 20:15



Съжалявам пра- Български не знам


А и нямаше кого да разпитам за камъка
Но подобни руни са ползвали пра-Българите по тези земи

Раковски и някои други източници свидетелстват и за езически книги освен камените надписи които явно са унищожени от християнските талибани наред с много други паметници на българската култура та дори и средновековни християнски книги. От малоумни попове през възраждането



Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: БoянlYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.08.06 20:18



от къде е сигурно че са ги ползвали прабългарите?

туй с унищожаването не ми се вярва много много. никой не ги е чуствал като заплаха тия работи през възраждането, че да ги унищожава. ако са били унищожени - станало е доста по - рано. ако изобщо са съществували.

Тук мога да си сложа сигнатура до 100 символа и даже да използвам Маркъп.


Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано18.08.06 20:38



рано. ако изобщо са съществували.
Да искаш да кажеш: че тази снимка е фалшификат или камъка е изчукан миналия век ? хахха



Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано19.08.06 00:23



а знае ли се кой и кога го е изчукал тоя камък? не.
кво пише на него? не се знае.
книги намерени ли са? не. да де, добре са си свършили работата поповете през възраждането.

Тук мога да си сложа сигнатура до 100 символа и даже да използвам Маркъп.


Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано19.08.06 00:30



Да, елементарен си.
Но, я да те питам ти колко живи езичници/неоезичници познаваш . Имам предвид хора, като мен , Боян , Лорда и др.
Щото аз христиени като теб и гворещи по с ъщият начин поне двама познавам лично.



Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано19.08.06 00:40



нямах удоволствието да се запозная с един такъв - с тебе, всъщност. май сте по - малко и от православните в БГ. и по - добре де...

пък атеисти познавам много - баща ми е такъв. дядо ми беше такъв. голяма част от приятелите ми са такива.

Тук мога да си сложа сигнатура до 100 символа и даже да използвам Маркъп.

Редактирано от xenox на 19.08.06 00:41.



Тема Re: Безписмени ли са били Българите.нови [re: Caбaзий]  
Автор Ceвт_Tpeти (Аполонов внук)
Публикувано19.08.06 09:42



А на вас кой ви каза че сте езичник?
Вие сте самозванец, който е прочел някаква книжка и е ришел да се идентифицира с героите от нея.
Не сте, единственият тук все още жив езичник съм аз - тракийският цар-жрец орфик.

Tнreskeia



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.