Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:36 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: свещен стимул???нови [re: pokcи]  
Автор Ceвт_Tpeти (Аполонов внук)
Публикувано14.08.06 18:17



Аз участвам и в двата култа, но не зависи сопред настроението, а спроед календара.
Лятото сме на орфическа вълна, а зимата се опиваме с вино и влудяваме гората, палим огньове, бием тъпана и ловуваме глигани от конете си с дългите копия.

Tнreskeia

Редактирано от Ceвт_Tpeти на 14.08.06 18:19.



Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: Morrigan*]  
Автор Ceвт_Tpeти (Аполонов внук)
Публикувано14.08.06 18:21



О, знам колко сте широки ВИЕ келтките.
Престоят ви по нашите земи беше плодотворен за международните взаимоотношения. Но какво по Хадес отидохте да търсите в Азия?

Tнreskeia


Тема Re: свещен стимул???нови [re: pokcи]  
Автор Last_Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано14.08.06 22:18



Пу д..., пак съм изпуснал купона...


А аз се направих на последен римлянин на Аполония Магна /там бях на принципа - "Пияни бели мъже за всички - която разбира - тук се спира..."

Vae victis


Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: Ceвт_Tpeти]  
Авторroxy (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 09:20



ами малко по-мургави мъже сигурно:)))
без майтап, кога е било това?!



Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: roxy]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано15.08.06 10:04



Келтките не си падаме по мургави мъже:)))

без майтап, кога е било това?!

3-2 в. пр.н.е. започва миграция на големи келтски маси на югоизток. Те минават през Тракия, Елада и успяват да се прехвърлят в Мала Азия, където остават. Дори цяла област носи тяхното име - Галатия (гали е другото наименование на келтите). Намира се в днешна централна Турция.



Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: Ceвт_Tpeти]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано15.08.06 10:07



Какво може да сме търсили според теб??





Тема Re: свещен стимул???нови [re: Ceвт_Tpeти]  
Авторroxy (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 12:43



хмм, царю честити, сигурно по-добре от мене знаеш някогашните си любими занимания(освен широките келтки

), но не беше ли изобразен на множество съдове ловът на глигани с къси копия; поне аз съм останала с такова впечатление от съвременните си познания, а може и теб от тия 20 и няколко века да те лъже паметта...
тук не е зле някой да ми обясни малко повече за приликите и разликите м/у бойно и ловно оръжие в древността...



Тема Сабатитенови [re: Morrigan*]  
АвторParallax (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 12:44



Любим езически празник ли? :) Аз лично празнувам традционните осем вещерски сабата, които честват и отбелязват цикъла на живота според неопаганистската религия Уика. :)
Имам мн приятни празници. Обожавам Самхейн /или Хелуин/, както и Белтейн /който се пада на 1 май/ или пък Юл /преобразен от християните като Коледа/.
По-подробно може да прочетете тук: http://uika.hit.bg/sabati.html#opo :P
Поздрави!



Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: roxy]  
Автор Ceвт_Tpeти (Аполонов внук)
Публикувано15.08.06 23:43



Мургави мъже ли?
Аз съм одриски аристократ и цар. Рус съм, бял по характер, но и черен по сърце. Нося хубав бронзов шлем, на който е изписано моето име. Богат съм, имам хиляди таланти злато и сребро. Двадесетина кули-крепости. Десетки питюета (положени в земята дарове от благороден метал, които вие наричате съкровища), бележещи присъствието ми в различни краища на земите ми.
Имам знаменити победи над онези македонски търгаши Лизимах, Зопирион, както и над покорните парадинасти. Построих и нещо невиждано от всички варвари по нашите земи - град, но не какъв да е, а подобен на Александровия свещен град в Египет.
Имах и бележити храмове и гробници, неповторими в света в който живеем заедно с вас по своята загадъчност, мистериална образност и пропити със космическа енергия в миговете когато я призовавахме да изпълни волята на чистото ни сърце!
Та... мургави мъже ли викаш!
В тамошна Мзия не са виждали нищо от това което имах и можех, но Береника ги пропъди с интригите си, защото искаше наследниците ни да нямат конкуренция от някоя случайна Мориган (аз съм длъжен да спя с богини, както знаете - совооката Атина е върховото ми постижение).
Пък и глиганите се оказаха много ревниви.
Но не знаеха, че ние сме известни именно със способността си да ловуваме глигани (това животно е противникът на свинята - зооморфен образ на Великата Богиня -Майка). Копията (дългите ги измисли онова гейче Филип, Аминтовия син, щото му трябваха за фалангата; ние сме традицоналисти, имаме си две по копия с еднаква дължина ) ни безжалостно и свирепо се забиваха във вратовете на жертвите ни келти, които настанихме в Тулово, за да са ни под ръка рижавите, русички и белички девойки, друидски щерки.
Ние имаме слабост още от ахилово време към жреческите дъщери.

Tнreskeia

Редактирано от Ceвт_Tpeти на 15.08.06 23:50.



Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: Morrigan*]  
Автор Ceвт_Tpeти (Аполонов внук)
Публикувано15.08.06 23:52



Според мен, вие бяхте алчни и се излъгахте от късите ни махайри. Решихте, че в Азия има по-дълги мечове, както си мислехте от запазените спомени за келтските дълги коннически мечове.
Проклет женски патешки ум. Не знаехте клетите вие, че ние траките можем да извадим дългите до два (2) метра ромфеи.
Грешката беше ваша - когато станахме гладиатори капризните римлянки, нагледали се и (наопитвали) на всякакви екзотични видове справедливо ни оцениха.

Tнreskeia

Редактирано от Ceвт_Tpeти на 15.08.06 23:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.