Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:03 18.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Любимият ми езически празник...  
Автор roxy (not brainwashed)
Публикувано08.08.06 21:25



хе-хе, просто ми цъфна в главата една такава хубава идейка за тема(по повод на един келтски празник, описан тука - това май помогна за идеята). нищо че може малко като заглавие на ученическо съчинение да ви звучи, давайте кой както намери за добре! аз няма да кажа, и без това не съм сигурна още:)
и ако става въпрос за празници, преминали известна християнска (или друга*)трансформация, моля да има и уточнения откъде се знае за възможното им предишно провеждане или запазените езически ритуали (разни голи танци по Еньовден например...).

*ми мюсюлмански в Средна Азия или будистки в Монголия примерно...

I aint got time for your politics
Or your masqueraded machavellian tricks



Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: roxy]  
Автор CeвтTpeти (Аполонов внук)
Публикувано08.08.06 21:42



Орфическото сътворяване на Космоса и моя живот от Аполон-Дионис в храма на Дионис-Хелиос в Родопите (няма да ви кажа къде, за да не ми нарушите покоя с фадормите) края на февруари, когато съзвездието Лира (Аполоновата) изгрява на небосвода. Също и когато първия път заклах бика на Татул в символичния гроб-легло-басейн. Още ме побиват тръпки от "кървавата баня", която приключи пред жертвения огън, където гол и оплискан с кръв треперех, вцепенен след като Бромий ме освободи от неговото властвуване.

Treskeia


Тема Re: разказите на очевидци...нови [re: CeвтTpeти]  
Автор roxy (lost soul)
Публикувано08.08.06 22:21



моля да се съпровождат със снимков или според епохата фресков, веществен (използваните обредни предмети, съдове) и др. доказателствен материал...

truth's the strangest fiction


Тема Re: разказите на очевидци...нови [re: roxy]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано08.08.06 22:33



Само трябва да обясниш как се закачат снимките

, аз това така и не го разбрах

Човек дори добре да живее умира

Тема Re: разказите на очевидци...нови [re: БoянlYl]  
Автор roxy (lost soul)
Публикувано08.08.06 22:41



засега и аз не го разбирам... имаше едно дълго обяснение някъде в клуб Македония от модератора (дали не е кованто отгоре в някоя тема?), пробвай да търсиш...

truth's the strangest fiction


Тема Re:инструкциинови [re: roxy]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано08.08.06 22:56



Ето упътване за качване на снимки от малкото Агримонче(дъщеря ми), защото Агримониа също не може сама да ги качва



1. Отиваш на http://imageshack.us
2. Натискаш Browse
3. Намираш снимката, която искаш и я натискаш два пъти върху нея. Ако снимката е от дискета, пъхаш дискетата във флопито и избираш горе A: и избираш изображението, което искаш да качиш.
4. Натискаш бутона "host it", долу вляво, вдясно от рекламата.
5. Излизат ти няколко линка, за предпочитане е най-долния, където е само чистия линк, можеш да го сложиш във форума с [i m a g e]линк към снимката, заедно с http://-то[/i m a g e] или [u r l=линка към снимката, не забравяй http://]обяснение[/u r l] (без паузите между буквите на url и image, тук ги сложих, за да не излиза като команда)
Горните линкове към снимката са с намаленото изображение, което излиза директно, без да задаваш каквито и да било команди.

Та това е най-общо взето.

Ето как излиза с img и url:







Тема Re: благодарянови [re: agrimonia]  
Автор roxy (lost soul)
Публикувано08.08.06 23:03



тия дни ще го пробвам за материалче от едно езическо пиршество у едни "Вещици":)))
поздрави на Агримончето!

truth's the strangest fiction


Тема Re: разказите на очевидци...нови [re: roxy]  
Автор Ceвт_Tpeти (Аполонов внук)
Публикувано08.08.06 23:14



Снимки в онова време естествено нямаше, тъй като нямаше и арапати, но фрески тамам се бяхме научили да правим.
Бях пратил едно момче голобрадо да изучи в Еллада как се зографисва, за да ми изпише едно храмче, което бях замислил, за да мога да се легитимирам пред новите елини - македонците и по-специално пред Лизимах, най-достолепния им вожд.
На вас мястото, за което говоря ви е напълно познато, викате му - Казанлъшка гробница.

Tнreskeia


Тема Re:инструкциинови [re: agrimonia]  
Автор БoянlYl (магесник)
Публикувано09.08.06 01:22



Това е проба да видя какво се получава



[image]http://img412.imageshack.us/slideshow/player.php?id=img412/2673/115507289329r.smil[/image]

Тема Re: Любимият ми езически празник...нови [re: roxy]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано09.08.06 13:54



Идеята за голи танци звучи добре!

Уви днес езическите празници не се празнуват така весело, както преди са го правели. Всъщност употребата на големи количества упойващи вещества по време на празниците е предразполагало към по-фриволно държане:)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.