Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:10 14.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Школата на Орфейнови  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 15:40



Интересува ме нещо в тая насока, обаче почти нищо не знам за живота на самия Орфей освен твърде известната митологична история, която и на всички е позната. Та питам (понеже не съм историк, но все пак са ми интересни разбира се много неща от историята) дали някой има повече информация за учението на Орфей (доколкото е съществувало такова разбира се). Или са налице само някакви разкопки, не са останали каквито и да било послания и се работи само с предположения.





Тема Re: Школата на Орфейнови [re: Razputin]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано22.05.06 16:34







Тема Re: Школата на Орфейнови [re: agrimonia]  
Автор resemblans (непознат )
Публикувано22.05.06 20:54



Впечатляващо!!!Искам да вмъкна само следното:Той освен всичко ебил просветител.Разпростанявал е коптското писмо заедно с брт си и други негови последователи,което освен,че се е четяло,се пеело и танцувало,като по този начин е целял да обедени тракийските племена.Същтото това коптско писмо(или по древен вариант)на което е написанно евангелието на Юдаи от което по късно(мое мнение)произлиззат латинската,гръцката,а по ккъсно и славянската азбука(кирилицата). Оскъдна информация,но се мъча да помогна с каквото мога.



Тема Re: Школата на Орфейнови [re: agrimonia]  
Автор resemblans (непознат )
Публикувано22.05.06 21:11



Забележка:Ако в този кклуб не се вмъкваха толкова паразити,би могло да се научи много за езическото наследство от дедите ни,за тяхата философия и история.Имам предвид наследството Българско.Не може ли да помислим и да направим нещо по въпроса.Верно че с тях става шоу,но най често отклоняват темата и ни се стига до никъде.Имам едно предложение:Ако темата стане сериозна,да не им обръщаме внимание,да не им отговаряме и все едно,че ги няма.Разбира се,толерантен съм към други алтернативи.



Тема Re: Школата на Орфейнови [re: agrimonia]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 21:20



Благодаря за линка, като за начало бива. Тия дни ще прочитам отново тая информация и ще споделя кое ми е направило силно впечатление, интересно ми е наистина учението на Орфей (а и не само, но обсъждането му е точно за този клуб; разбира се стига да има достатъчно информация, базираща се на поне малко правдоподобни открития).

Надявам се някой да пейстне още по въпроса. Е не се надявам да попадна на нещо, предполагащо се, че е послание на самия Орфей (какъвто е случаят с Исус и неговите евангелия например; или пък с Омир и неговите произведения "Илиада" и "Одисея"), но знае ли човек.





Тема Re: Школата на Орфейнови [re: resemblans]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 21:24



"Той освен всичко ебил просветител.Разпростанявал е коптското писмо заедно с брт си и други негови последователи,което освен,че се е четяло,се пеело и танцувало,като по този начин е целял да обедени тракийските племена.Същтото това коптско писмо(или по древен вариант)на което е написанно евангелието на Юдаи от което по късно(мое мнение)произлиззат латинската,гръцката,а по ккъсно и славянската азбука(кирилицата). Оскъдна информация,но се мъча да помогна с каквото мога."

Добре, но как ще обясниш тази част от информацията, получена от линка, който агримония даде:

"Понеже тракийската действителност е безкнижовна, космогоничният мит тук може да бъде възстановен единствено чрез културно - исторически анализ на запазените обичаино - обредни комплекси." и т.н.



Тема Re: Школата на Орфейнови [re: resemblans]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 21:28



Да, затова вмъкнах и темата - да се абстрахираме малко от заяжданията с малоумните християнски религиозни фанатици (фанатикът всъщност май е само един) и да започнем да обсъждаме нещо наистина интересно, точно като за тоя клуб. Като не обръщаме внимание на евтините провокации на идиотчета, те ще загубят интерес от само себе си, а ако продължават да дрискат - техен си проблем - ще ги игнорираме като безвредни насекоми.





Тема И ако е имало писменост...нови [re: Razputin]  
Автор Razputin (ентусиаст)
Публикувано22.05.06 21:30



И ако е имало писменост и Орфей е бил просветител (може и така да е било), нормално е нещо все да е останало от Орфей или от някой от учениците му, а не само легендата за него. Просто задавам въпроси.

Редактирано от Razputin на 22.05.06 21:35.



Тема Re: Школата на Орфейнови [re: Razputin]  
Автор resemblans (непознат )
Публикувано22.05.06 22:01



Казваш,че тракийската деействителност е била безкнижовна,но нали затова Орфей се е оптал да разпространи писмото.Тракийските племена са наброявали около 90 и не е имало доминиращо,което според мен е направило задачата на Орфей непосилна.В много тракийски гробници са намерени каменни плочи с надписи



Тема Re: И ако е имало писменост...нови [re: Razputin]  
Автор resemblans (непознат )
Публикувано22.05.06 22:07



Аз също имам да задавам много въпроси по темата.Дано се включи някой по -компетентен!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.