Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:10 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема пийс, бабо!нови  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.05.06 22:56



преди много много години, в една далечна галактика...

всичко започна горе - долу от тук

, абсурдите на християнството, част първа.

идеята - дайте да се погаврим с християнската идея, от която нищо не разбираме, обаче ни звучи като голям абсурд.

и се започна - не само спорове, не само обиди, не само пусувни, ами не знам какво. след тая почти няма тема в клуба ви, езичници, в която да не се плюе християнството (а преди май не е било баш тъй) и съответно - метлата да не е почнал лайняна престрелка с някой. с едни и същи хора, всъщност.

дали има теми в християнските форуми от типа абсурдите на езичеството, в които да се подиграваме с вашите поне според мен наивни и съвсем неясни най - вече на вас самите, вервания? (ние вярваме в това със същата сила, с която вие вярвате,че християнството е световна отрова все пак и си имаме право на мнение)
ако има такава тема, ще спра до тук и толкова.

обаче ако няма - защо не ви е достатъчно да си обсъждате мирно и тихо природата и тям подобни, а трябва непременно да се заяждате с християнството?

ние ли започнахме или вие? далеч преди "абсурдите...", разни видни езичници на прилична възраст както се оказа, "изказваха мнение" по християнските форуми, което непременно включваше изрази от типа - юдеохристиянство, отрова, напаст и т. н., което си е пак обида и провокация.
и когато християни идват тук и обиждат - дайте да се разправяме с тях! ами че те си изказват мнението! нали сте толерантни, не като "юдеохристияните"!
и когато християни идват тук и опитват да завържат смислен разговор - пак същото.

та дайте да измислим нещо, че клуба ви да си стане пак клуб Езичество, да има полза от него, а не само да се плюем едни - други.

Христос воскресе!!!

Тема Ми с теб може да се говори :)нови [re: xenox]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.05.06 23:06



и спори :))))

Имам само една забележка - защо ти е да ни оправяш клуба?
Все едно аз да искам да се оправи Християнство или Хомеопатия :)))))
Ми нека са си такива каквито им харесва на клубарите там :)
Не влизам почти хич и обикновено се заяждам умерено.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ми с теб може да се говори :)нови [re: bira_more]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.05.06 23:09



ами може и да не вярваш, ама клуба ми харесваше и водех интересни разговори тука. научих доста неща и смятам да науча още.

Христос воскресе!!!


Тема Re: Ми с теб може да се говори :)нови [re: xenox]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.05.06 23:25



Сигурно си прав.
Аз поне от скоро наминавам на сам.
Така де - първо задочно ме обвиниха в един куп неща.

Лошото е друго.
Кой е започнл не знам.
Сигурно ако се рови достатъчно на зад всичко може да се извади.
Но за сметка на това се получава порочен кръг.
Нищо, по някое време и на метлата ще му омръзне, и на останалите.
И ще възцари затишие.
А след това пак - и така до свършека на света - или поне до закриването на дира :)))))

Bеer? Mоre?




Тема Християнството е обида към човечествотонови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.05.06 09:22



И бъди благодарна, че не сме аресивни мисионери като вас да се изтърсим в празнославнитеви и каквито има там други христиенски клупчета!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: пийс, бабо!нови [re: xenox]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано21.05.06 11:38



Long, long time ago....

Имало едно време едно сравнително мирно Ситско общество. Те били изградили Империя на гърба на няколко милиарда роби от местните светове на Външния Ръб, по-известни като Дир:))) Там Ситските лордове си обсъждали теориите на джедаите - коя от коя по-невероятни. Ситските лордове били фенове на логическата и историческата истина. За тях разни суеверия, вярвания и тем подобни мозъчни изпирания били любопитни психологически феномени. Самите те, бидейки едно с Тъмната страна на Силата били имунизирани от идиотизъм:)

Но ето, че в един хубав ден, в столицата на Ситската Империя, се приземили няколко джедаи-мисионери. Ситовете били приятно изненадани - такава гаргара и фън не било имало от времето на Дарт Сидиъс - тогава той обърнал с хастара навън Джедайския орден:) Уви събитията от онези времена били отразени тенденциозно от Джедайските историци, твърдейки, че Дарт Вейдър бил утрепал Императора, за да спаси Люк. Истината била далеч по-прозаична - Императорът, прекалил с Корелианкото вино, се спънал в дългата си роба, която била на мода по това време и паднал. Люк обрал славата и станал Баш Джедай на Републиката:) Дарт Вейдър теглил една майна на сина си и отишъл във Външния Ръб, където основал новото учение на Ситовете - Дарт Вейдъризъм.

Както и да е. Кацналите джедаи били приети подобаващо - с чаши Корелианско вино и палави вакханки от местното население. След като се напили и наебали, джедаите започнали да проповядват смирение и въздържание на Ситовете и робите им. Уви, никой не пожелал да стане джедай, което още повече настървило мисионерите. Удряйки на камък, те започнали да псуват Ситовете и съответно получили в отговор предложение за мир, включващо удари с лазерен меч и покана да си вървят към Републиката.
Джедаите обаче не само не си тръгнали, ами започнали да искат да управляват Империята, като станат Модератори:) Върхът на сладоледа бил квичащия стон на един от тях Мастър Метла, който с дясната ръка върху джедайския си член, а лявата с чаша вино, крещял неистово, че всички Ситове са долни пияници и курви!
Естествено Ситовете се кефели неистово от целия цирк.

Очаквайте следващия епизод от Сагата



Тема Re: пийс, бабо!нови [re: Morrigan*]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.05.06 11:46



Горкото момче! Мислех да го разпъна на кръст, но като знам какви идиоти са джедаите бях сигурен, че ще го обявят за бог! Пък после върви доказвай, че си баща на божия син!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: пийс, бабо! [re: Morrigan*]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.05.06 15:44



На пръв поглед да се забавляваме с християните е купон... Обаче! Лично аз си мисля, че езичниците ценят достойнството. А да се забавляваш с някой умствено недоразвит не е кой знае колко достойно.
Не мислите ли, че не е много почтено да се рита някой, който е по-нисш от теб?

Разбира се, християните са агресивни кретени и поради това нещата стават по-различни, но все пак?...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: пийс, бабо!нови [re: Black Wolf]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.05.06 16:23



Индианците, тези достойни езичници са допуснали тази грешка ведъж и вече почти са изчезнали от лицето на земята!

P.S.
И вълците вече са на изчезване!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: пийс, бабо!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано21.05.06 17:51



Уви, вярно е...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.