Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:02 04.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ми не ,нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор tzadek37 (старовремец)
Публикувано19.05.06 23:15



ау верно ли бе?!?! и кво пафкате на плажа и снайперирате на рускините циците ли бе езичнико Са басий?



Тема Re: ми не ,нови [re: tzadek37]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано19.05.06 23:32



Той нашият неслучайно мрази руснаците. Конкурират го.
Нарича ги роби, слуги и какви ли още не!

Excepto nomine dei, omnia anathemo.


Тема Re: ми не ,нови [re: tzadek37]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано20.05.06 09:44



Ей тука уцели в десятката рускините са супер мацки , но само до 20- 25 години. След това се разплуват и на нищо не приличат!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Подъл византиецо,нови [re: tzadek37]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано20.05.06 09:48



очаквам с интерес опита ти. Даже съм измислил разновидност на набиването на кол - за теб ще е набиване на метла! Ти само ми се мерни пред очите и ще ти задоволя моментално мазохистичните наклонност !

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Писмо да Брауннови [re: Black Wolf]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано21.05.06 10:47



Конфуцианството е основата на Китай. Вярно е, че донякъде изглеждат като християните, но всъщност са различни. Как иначе ще се управлява такава Империя без тоталитаризъм?



Тема Re: Писмо да Брауннови [re: Last roman]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано21.05.06 10:53



Е, да. Да си чужденец в Китай е гадно:) Но съседите на Китай са били по-ужасни и от китайците. Освен това в едно пренаселено общество е доста трудно да си толерантен към хора, които се опитват да ти вземат купичката с ориз:)
Но най-вече китайците не обичат китайци
Как да се обичат?? Гражданските войни и строгите наказания са начин за контрол над населението. Теорията на Малтус в действие.....



Тема Re: Писмо да Брауннови [re: Darth_Vader™]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано21.05.06 10:58



Доколкото знам първите им императори са били назначавани от хуните и точно хуните са им създали държавността.


Според митологията им първите Императори са били назначавани от Небето:) По това време хуните още са умували как да хванат някой див кон за обяд.

Интересното е, че китайците винаги са били управлявани от чужденици - явно нямат мениджърски качества.


В това е и трагедията им. Едва напоследък успяват да се управляват сами.



Тема Re: Писмо да Брауннови [re: Morrigan*]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано21.05.06 11:31



Според мен е хубаво пак да ги управляват чужденци, че иначе трагедията ще е за целия свят!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Писмо да Брауннови [re: Black Wolf]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано21.05.06 16:56



Откъде знаеш, че си по-наясно от него та си така самоуверен.
В науката самоуверените са най-слабите учени.
Ти си добър пример.
Познаваш ли изобщо Цадек та говориш така назидателно?
Не! - тогава се извини.
Що се отнася до моралните послания, тези, които отправя християнството, ги има във всички култури. Но за разлика от християните, представителите на много други култури следват в реалността тези послания.
Ето...преди малко го поучаваш, а сега излиза, че изобщо не познаваш християнството. Ама никак.
Християнството не носи "морални послания". Те повече подхождат на събралите се на полянка край дъбова сянка представители (?) на други култури на международния форум на другите култури (2006 г. - примерно!) под надслов "Как да я опазим?".
Там, чрез ЕсЕсЕм-есчета, представителите "следовници на реалността" си разменят морално-екологични послания за общия им Храм - Природата.
Но бъди сигурен, че тука християнството не участва.
То има надетническа функция, бидейки обосновано като учение за Човека и Бога изобщо. Всеки един от нас е християнин в своята духовно-етическа същност. Но делата ви могат да ви разлъчат от това благовестително учение за спасението на Човека чрез смъртта на Бога във вечността.
Макар и ти - християнино, да го наричаш "Мъдръцът там горе".
Не бъди толкова сигурен за архитектурата, понеже северноамериканските индианци също схващат своите шатри като архитектурно-религиозен комплекс.

Excepto nomine dei, omnia anathemo.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.