Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:18 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Евангелие от Юданови  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано08.04.06 21:21



Видя ми се ново и лубопитно...

Древен коптски ръкопис от III-IV век е идентифициран като изгубеното евангелие на Юда, обявиха от Националното географско дружество на САЩ.
На пресконференция във Вашингтон бяха представени доказателствата за автентичността му. Констатацията ще разклати из основи християнския свят, смятат експерти, тъй като официално църквата признава само четирите евангелия, написани от Матей, Марко, Лука и Йоан.
Древният коптски ръкопис от 62 страници е прекарал в неизвестност 17 века и сега се показва за първи път. Според учените това е единственото оцеляло копие на евангелието на Юда Искариот. Националното географско дружество се включва в международните усилия по превода и съхраняването на ръкописа в сътрудничество с швейцарската фондацията за древно изкуство Масинас и института за исторически открития "Уейд".
Папирусът, написан около три века след Христа, бил открит през 1970 г. в египетската пустиня. Преминал е през много търговци на антики - от Египет, през Европа и Америка и обратно в Европа.
Рудолф Касер от Швейцария - един от най-видните учени, занимаващи се с коптския език - е бил ангажиран да транскрибира и преведе ръкописа, който се е разпаднал на близо 1000 парчета.
През януари миналата година частици от него са подложени на въглероден анализ, който датира текста между 220 и 340 година. Анализът на мастилото подкрепя данните. Съдържанието и езикът на ръкописа съвпадат със стила на други исторически документи от същата епоха.
Текстът започва така: "Тайната, свързана с откровението, е споделена от Исус в разговор с Юда Искариотски три дни преди да се празнува Пасха" и завършва с думите: "Фарисеите... отидоха при Юда и му казаха... макар че сега си дяволът, ти си най-верният му последовател. И той им отговори така, както те искаха. И Юда взе парите. И Го предаде. Така завършва Евангелието от Юда."
Историята на този документ, смятан за най-важния древен небиблейски текст, открит за последните 60 години, е представена във водещата статия на майския брой на сп. "Нешънъл джеографик".

[image]http://media.abv.bg/img.phtml?id=148887[/image]


Снимка преди обработката


Липсващата половин страница


Последните думи от последната страница


Florence Darbre и доктор Gregor Wurst изучават "кодекса".

Освен в като материал за списаниията, новините и вестниците, находката е послужила и като сюжет на нов филм.

...Тази неделя, 9 април, National Geographic Channel излъчва от 22 ч. филма "Евангелие от Юда" (The Gospel of Judas), посветен на откритието. Чрез драматични възстановки той показва сложната история на интриги и политически игри в ранните години на християнството, както и съдържанието на самото Евангелие...

------------------------------------------------------------------------

Ама знаят как от всичко пари да правят пусти евреи , грешка християни... А! нещо се обърках сякаш ... абе с 2 думи "Ноу комент"...



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Sam Sirius]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано09.04.06 16:08



хехе, Дан Браун трябва да почерпи.......

The chase is better than the catch



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Sam Sirius]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано10.04.06 16:02



Нова стока на пазара за религиозни боклуци. Браво. Ето това е бизнес отношение към вярата.



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Morrigan*]  
Автор:-) (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 16:24



Добре казано!



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Morrigan*]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано10.04.06 17:02



Мориган, девице ненагледна, щом съзрях те и от радост на пода щях да седна . Де се губи толоз време ти, на очите ми сълза блести и вече бърша със мазолестите си ръце, брадясалото си лице

Аз цял притихнал съм в захлас, ДОБРЕ ДОШЛА ОТНОВО ТИ СРЕД НАС !!!



Вечно твой: Срам



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Sam Sirius]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано11.04.06 01:40



"вярата" има нужда от "духовна" храна
Религията (тезата)има нужда от постоянно опровергаване за да излезе отново победител и да каже: -Тва е, това сме ние разчитайте на нас , всичко е само заблуда и се прави за да ви отклони от правата вяра.
Казано политически: "Атака" са тъпаци, как пожахте да се подлъжете? Ах вие лоши деца!! Слушкайте татко НАТО и ще ви заведе дето трябва.
Един вид тва са капани целящи да укрепват вярата и да засилват фанатизма , към официалната към правата линия ,към тезата.
Само,че тази формула на дейстие се прилага към хора, за които същестуват добри и зли х, черни и бели и други видове няма.
ГРЕШКА!!

Разбереш ли ,че всичко, обаче е безкрайна алчност за пари и за власт ще разбереш,че няма добро.

Редактирано от Caбaзий на 11.04.06 01:42.



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Sam Sirius]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано11.04.06 11:16



Оооо, мой възлюбен Сам! Заета бях с дела достойни и морални! Нали съм си почти девица! Твойта радост е като озонова дупка в моето сърце!

Твоя и на други!



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Sam Sirius]  
АвторWerewolf (Нерегистриран)
Публикувано14.05.06 17:55



Наречете ме еретик, но за мен църквата е глупост.
Вярно е, че е крепила и дори нещо повече, създала е днешната ни цивилизация, вярно е, че е била опора на народите и т.н. Но тя просто ги е лъгала, и то адски много.
Лъжа е теорията й за сътворение на света, създала ни е страшно много стереотипи, от които не можем да се оттърсим и до днес. Проповядвала е смирение, честност и въздържание, докато църковните служители са ограбвали бедните и са перверзничели, а после им е искала пари, за да изкупят греховете си. Политиката и амбицията са я обхванали от край време. Това е просто начин за получаване на власт, на много власт.
Пример за вреди нанесени от църквата е патриархата, различните хора (тоест хора притежаващи качества или начин на мислене разлини от масовката), забаването на науката с векове и още много други.
Всички тези апокрифни текстове от преди около 1700 - 1900 години, наскоро открити, са имено доказателства за порочността на църквата. Забранила е всички тези творби имено защото са били заплаха за нея, за нейната същност, за нейната структура и йерархия. Ако търсиш Бог в теб самия, тогава за какво ти е църквата, ако търсиш мира и прошката в теб самия, тогава за какво ти е свещеник. Още Толостой го е казал (цитирам по памет) - защо ти е да гледаш пламъка на свещ, когато можеш да погледнеш към слънцето.
А сега сме свидетели на явната гибел на църквата, тя е вече слаба и не може да продължи със своята пропаганда, няма достатъчно власт, за да унищожи новите произведения, които я разобличават (чудесен пример са творбите на Дан Браун), няма достатъчно влияние, за да покрие откриването на старите такива (като Евангелията на Мария или Юда). Вече не може да ни манипулира и ако сме различни да ни гори на кладата, ето защо замира, обеднява, агонизира и ако не се промени радикално ще умре. Е да, твърде силна е била, за да се срине бързо, та нали една обикновена държава като Османската империя загиваше няколко столетия, а ка моли(не съм сигурен в правописа :) ) най-силната институция в Западния свят. Ще страда още поне няколко поколения, но съдбата й е ясна...
Моля отговорете, любопитен съм да чуя и вашето мнение



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Werewolf]  
Автор resemblans (непознат )
Публикувано14.05.06 19:19



Евала на Дан Браун!Още когато гледах филма"МАТРИЦАТА",прозрях,че за християните матрица е църквата."Шестото клеимо"и"Шифъра на Леонардо"ми дадоха насока за разсъждение.Незнам дали църквата е толкова слаба за да не се е докопала до евангелието на Юда или има нещо друго,но така или иначе щте ми е интересно да го прочета.



Тема Re: Евангелие от Юданови [re: Werewolf]  
Автор resemblans (непознат )
Публикувано14.05.06 19:31



Тя църквата си вкара голям автогол,като анатемоса творбите на Дан Браун.Така те станаха толкова скандални,че ги прочетоха милиони по света и си отвориха очите за неща ревниво потулвани от "светата институция".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.