Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:47 30.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Тема Re: Че какво търсиш тук?нови [re: цaдek37]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано15.05.06 19:05



Да, първите ми 7(седем) години са на село но си спомянм дядо ми когато отиваше в града или някъде на "селско" събрание обличаше костюм.

Винаги съм държал повече на делата отколкото
нa високия стил в приказките.
И знам какво говоря защото говоря не с аргументите на някой ученоглавец, а със сърцето си и бих ти начупил главата както и да ми се смееш, пак със чисти чувства произлизащи директно от сърцето ми.
Слава на Митра!!!
Mithraes Invictis!!



Тема Re: Прав синови [re: bira_more]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано15.05.06 19:22



Опитвам се да накарам мотопеда на вещицата да проповядва в Християнство
Какво да проповядва там, нали всички са ревностни християни и се боят да разсъждават поне малко или, не дай си Боже, да се усъмнят в нещо, написано в Библията. Нали Метлата ми каза, че не съм християнка, щом не вярвам в непорочното зачатие и възкресението! Явно само в това се състои християнството.



Тема Re: Прав синови [re: bira_more]  
Автор Razputin (член)
Публикувано15.05.06 19:45



Общо взето и на мене ми прави кеф да се гавря с идиотските вярвания на хората. Пробвам дали стават за нормална комуникация - и ако не (какъвто е случая с метлата или цедката) - започвам предимно груба гавра и бъзик (ей например в клуб Религия съм нафлудил на по - задните страници с просташки теми, бъзикащи идиотските вярвания на хората, скоро пак ще ги вдигна). Имам познати религиозни и честно, постоянно ми прави кеф да ги затапвам съвсем разумно, показвайки нелепостта на мисленето им.

Има си и по - културни уж вярващи от метлата, които държат на малко повече етика и уж повече разум - например ксенокс, попето и т.н. Ама вярванията им (понеже си вярват на политически скалъпената Библия) са обречени, какво да се прави. С това за девствената ципа на Мария си напълно прав - трябва да си пълен идиот да вярваш, че жената е забременяла девствена, а Метлата го доказва. И за възкресението също. Какво да ги правиш - гавра с човешкия интелект са подобни внушения, а ония ходят да си навират идиотщините при нормалните хора.



Тема Re: Прав синови [re: agrimonia]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.05.06 19:57



Ми то метлата се пробва по едно време в християнството, ама бързо го затапиха и му видяха сметката, затова се пише тук, при по-лаиците на тази тема...

Roma locuta, causa finita



Тема Re: Прав синови [re: Last roman]  
Автор Razputin (член)
Публикувано15.05.06 20:23



Не, просто метлата се чувства силен тук заради вярванията си - останалите за него са "грешници" и "неверници" и затова се чувства по - висш от тях. При вярващите си събратя в клуб "християнство" не е така. И не знам в какво метлата не е по - лаик от останалите в тоя клуб - доказа се по - долу например гротескното му непознаване на историята. Не разбира и учението на Христос, колкото и да е окастрено в каноничния му вариант.

Не бих се учудил, ако най - големите лаици в християнството се окажат точно най - пламенно вярващите християни. И дори познаването на историята (известните факти от ония дни) не прави един човек по - разбиращ по даден въпрос. Ако е пристрастен, пак ще си тълкува фактите, както му скимне.



Тема Айде и дветенови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.05.06 20:27



Айде и двете да ми обясните, щом сте такива специалистки, каква е всъщност идеята на Христос и каква на Павел и къдее различното?
Защото едната (Мориган) написа това:
Павел и идея си е нямал за същността на християнството. Просто е създал най-удобната форма, която му е хрумнала:),
а другата (агримония) я допълни с нещо подобно:
Тоест, Павел не е измислил всичко от игла до конец-имал е някаква основа и е преработил нещата по свой вкус.
Та какво точно е измислил Павел, каква е била преди неговото измисляне същността на християнството и защо Павел е измислял нещо, което де е най-удобно нему?

Excepto nomine dei, omnia anathemo.


Тема Re: Прав синови [re: Razputin]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано15.05.06 20:32



Абе човек, видяло се е, че не вдяваш, я по-добре послушай Цадек37 и благоговей пред мене, защото наистина пиша в толкова висок стил, който вие не разбирате и затова го смятате за нещо гротесктно.
Аз с удоволствие ще слушам похвали за себе си, а междувременно да благодаря на Цадек за хубавите думи. Много ме радва, че поне един се намери да разбира от това, което пиша и да ми отдава дължимото.

Excepto nomine dei, omnia anathemo.


Тема Re: Айде и дветенови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано15.05.06 20:42



Ти явно обаче си малоумен да сметаш тези твърдения за противоречиви:
1.
Павел и идея си е нямал за същността на християнството. Просто е създал най-удобната форма, която му е хрумнала:),
2.
Павел не е измислил всичко от игла до конец-имал е някаква основа и е преработил нещата по свой вкус.

В основата и на двете има еднознаини изрази думи : "свой вкус" и "хрумнало".
Освн туй, в гореупоменатите изречения изптъква ЯСНО идета за скалъпеността на евангелита и това е ЕДИНСТВОТО- Тва ,че в едното се изказва преположение,че е нямал ясна представа за християнството( но не и за последствията), а в другата се подразбира(ти го подразбираш така, аз аз виждам една добре разбрана манипулативна идея ) запознаване на естеството на нещата.
Основата в случая е линото ми користни цели( най-вероятно по поръчка).

Ей , майка му тъп си като галош............... Язък ти за изчетените книги!!



Тема Re: Прав синови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Razputin (член)
Публикувано15.05.06 20:45



Стига де, как да благоговея пред християнското ти смирение. Ето отново показваш, че си истински християнин, толкова скромност.

А иначе мъзгата в главата ти никакво уважение не заслужава. Стига си избива комплексите, моля.



Тема Re: Айде и дветенови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Razputin (член)
Публикувано15.05.06 20:51



Никой нищо не трябва да ти обяснява, защото си напълно малоумен и нищо няма да разбереш, поспри се малко, успокой се, престани да бъдеш обект на съжаление и подигравки.




Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.