Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:06 26.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Тема Re: Че какво търсиш тук?нови [re: agrimonia]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано15.05.06 14:30



Всичко това е интересно, но защо се обръщаш към мен??Зелчицата е автор на тези идеи:)

А сега по темата!

Първо, не обобщавайте нещата- ако не била християнската църква, Европа щяла да бъде вече ислямска.Само донякъде е вярно. Нека ви припомня, че именно Тервел пръв е спрял нашествията на мюсюлманите, а държа да подчертая, че той не е бил християнин(за разлика от дядо си Кубрат). Византия не е била способна да спре рязаните(както ги наричате), независимо, че в Константинопол имало мноооого църкви и достатъчно вяра. А да намесвате Инквизицията в спасяването на Европа от исляма, е най-малкото смехотворно.

Без юдаизма нямаше да има християнство, а без християнство ислямът щеше да е само лош сън! Те са свързани, едното излиза от другото. Чети Корана и ще забележиш що за стока са идеите на Мохамед. По-лоша имитация на християнството едва ли другаде може да се види:)
Инквизицията е причината християнството да се постави под въпрос. Тази институция е истинския враг на Църквата, а не еретиците.

Второ- хайде да не намесвате и древните египтяни- тяхната религия е била начин на живот и може би никога няма да разберем начина на мислене на средностатистическия древен египтянин. А да сравнявате религията им с тази на евреите или християните........просто няма смисъл.

Всъщност има доста информация за живота в Древен Египет. Те са обичали да си записват нещата:) Така, че може да се състави и вид статистика. Между Древен Египет и християнството има доста общо. От къде идват идеите за възкръсналия Бог?? От къде са взели материал за Богородица?? Както и спекулативната теория за заимстване на монотеизма от неуспешния експеримент на Ехнатон.

Та не мога да разбера защо след това мюсюлманите проповядват омраза и смърт за християните, след като Мохамед официално е уважавал Христос???
Защото са отказали да признаят Мохамед за пророк:) След този отказ, започва да плюе по християните.

Свети Павел доста талантливо и с много фантазия е разработил християнството, но поне е запазил основната идея, предполагам. А мюсюлманите се увълчили....


Павел и идея си е нямал за същността на християнството. Просто е създал най-удобната форма, която му е хрумнала:) Що се отнася до исляма....първите мюсюлмани са били далеч от каквито и да било послания. Те са станали такива, защото виждат изгодата от военните походи. Един пример: Тръгват да завладяват Персия, халифът трескаво набира доброволци за джихад. Условието е всеки кандидат да каже нещо от Корана, за да докаже, че е мюсюлманин. Един от навитите след кратък размисъл извикъл: Алах Акбар! Това го нямало в думите на Мохамед, но им харесало как звучи и влязло в исляма! Така че, в случая си говорим не за увълчване, а за дивотия и алчност!



Тема Re: Че какво търсиш тук?нови [re: Morrigan*]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.05.06 15:51



И без да са еднакви IP-тата си личи, е е един и същ! - досега толкова време нямаше толкова прост човек, че да хареса метлата и извенъж хоп дядо Цедко почна сам да се хвали!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Че какво търсиш тук?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Razputin (член)
Публикувано15.05.06 17:10



"...за погубената ти млада душа"

Оф, нямаш си и представа колко си жалък наистина, дори не е смешно, а трагично. Защо съдиш когото и да било (в случая Мориган) без дори да я познаваш, идиотче. Тц, тц, тц, колко слепи и инертни ви правят вярванията, а нали Исусчо ти е казал да не съдиш и нещо за "сламката в окото на брат ти и гредата в твоето", както и да е.

Не познавам Мориган, но постовете и са доста по - интелигентни, безпристрастни и обективни в сравнение с твоите, тя не натрапва на никой нищо (поне не съм видял), просто се защитава от опити на недораслячета като тебе да я съдят.

А както изглежда, без дори да съм ходил в клуб "История", явно и там досаждаш на хората с пристрасните си и необективни, направо нелепи изказвания. Осъзнай се най - накрая и спри да ставаш дори не за смях, а за съжаление.



Тема Re: Morrigan*нови [re: Morrigan*]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано15.05.06 18:00



"спекулативната теория за заимстване на монотеизма от неуспешния експеримент на Ехнатон." Наистина е експеримент и е неуспешен, но определено може да се направи някакъв паралел с евреите, пресмятайки времето на царуване на Ехнатон и времето на бягството на евреите от Египет.Поне така мисля и съм чела подобни теории.
"Инквизицията е причината християнството да се постави под въпрос. Тази институция е истинския враг на Църквата, а не еретиците." Абсолютно съм съгласна! Тук също си много убедителен:"Между Древен Египет и християнството има доста общо. От къде идват идеите за възкръсналия Бог?? От къде са взели материал за Богородица?? " Просто не мога да противореча.Ще трябва да си взема думите назад.
Обаче тук не съм съгласна:"Павел и идея си е нямал за същността на християнството. Просто е създал най-удобната форма, която му е хрумнала:) ". Дори да пренебрегнем 4-те евангелия,признати от Църквата и включени в Новия завет, имаме и няколко гностични. Тоест, Павел не е измислил всичко от игла до конец-имал е някаква основа и е преработил нещата по свой вкус. Но все пак не пренебрегвай гностичните евангелия-Иисус едва ли се е занимавал само с революционни идеи.



Тема Не уважавам само онези които минови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.05.06 18:15



натрапват своите богове.
А ти го правиш често и редовно.
Като се почне с темата - където си успял да изровиш цитат подчертаващ девствеността на Мария. Като че ли това е нещо с което една жена може да се гордее.
След това - Христос който бил наш бог - не твой а наш, не е мой бог.
Може да е твой ама не е мой.
Ако желаеш уважение и търпимост - прояви го и ти.
Спри да ми навираш в носа девствената ципа на Мария.
Спри да ми навираш в носа твоите богове.
Нека в този клуб дискутираме неща реазлични от християнстовото.
Ако нямаш какво да кажеш по въпроса - не казвай, ама не говори за християнство в този клуб.
И тогава няма да мяцна нито за Христос нито за майка му, нито за баща му.

Не ми трябва страх за да имам морал. На теб може да ти трябва, на мен не ми трябва. На мен ми стига да знам едно - не прави на другите това което не искаш другите да правят на теб. Много е просто.

Bеer? Mоre?




Тема Да ама китайцитенови [re: Sam Sirius]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.05.06 18:19



не твърдят че те мъчат за твое добро.
Само християните са подлагали на зверски мъчения за "доброто" на измъчвания - независимо от мнението на измъчвания.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Че какво търсиш тук?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Razputin (член)
Публикувано15.05.06 18:21



Хахаха, малко вероятно изглежда да има двама толкова тъпи хора на тоя свят. Но способностите на църквата да притъпява мисленето не бива никак да се подценяват.



Тема Аз като отида в църкванови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.05.06 18:26



се кръстя и не казвам на никого да не вярва на глупости.
Ти си дошъл в този клуб за да проповядваш своята вяра.
Ти си дошъл при нас - неверниците.
Разбира се че в нашия манастир ще приказваме в каквото ние вярваме.
Проповедник е онзи който отива да убеждава хора които не вярват в неговата вяра да повярват в неговата вяра.
Ако ти дойдеш при мен да ми навираш в носа девствената ципа на Мария - ти си проповедника, ти си дошъл при мен. Аз само се защитавам като ти обяснявам че без хуй не става.
Ако аз дойда в клуб Християнство и напиша същите неща които съм написал тук - тогава да ще бъдеш прав ще бъда проповедник. Ама не съм отишъл да ви просветлявам.
А ти идваш тук.

Bеer? Mоre?




Тема Какво се хабиш да му обяснявашнови [re: bira_more]  
Автор Razputin (член)
Публикувано15.05.06 18:37



Какво се хабиш да му обясняваш - на тоя мозъкът (мъзгата) му е напълно атрофирал(а). Не може да отговори безпристрастно и обективно, а си пее постоянно неговата идиотска песен от пристрастни, обусловени отговори. Обясних му го по - долу, а то не отрече - оттам нататък няма смисъл, способностите му за безпристрастно осмисляне са тежко (и надявам се да не е безвъзвратно) нарушени. Нагледен пример какви поражения е нанесла църквата върху преданите си последователи.



Тема Прав синови [re: Razputin]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.05.06 18:44



идеята ми е да тренирам възможностите си за спор.
Освен това активно търся такава гледна точка, която да бъде максимално отвратителна за един християнин.
Правя го с една цел - да не ми навират вярванията си.

Нали разбираш - за да стигне човек до истинска висота в простащината, трябва да тренира упорито.
А за да накараш един християнин да не те възкриса - трябва да бъдеш изключителен простак в отношенията си с него.
Така че - не се опитвам да убедя никого в нищо.
Опитвам се да накарам мотопеда на вещицата да проповядва в Християнство

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: << 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.