Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:06 06.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: пояснениенови [re: kozaa]  
Автор boadicea (celtic queen)
Публикувано04.05.06 23:48



Според мен всички религии имат общ корен,особено езическите.Боговете им си приличат,има много общи ритуали.Съществува теория,че след гибелта на Анлантида техни кораби са акостирали в Британия,а други в Египет.Всяка новосъздадена религия възприема много от тази,която е заместила.Славяните са чествали Колада,раждането на слънцето.В много от старите религии има принесъл се в жертва бог.не мога да се сетя сега за всички прилики.Препоръчвам ви някои от любимите си книги на Марион Зимър Брадли:
1.Падането на Атлантида
2.Горският храм
3.Господарката на езерото
4.Мъглите на Авалон в 2 тома
Художествена литература е,не е сигурно кое колко е вярно,но е много интересно.



Тема кви змии бенови [re: kozaa]  
Авторцaдek37 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.06 15:23



кви змии ви гонят бе пиленца? от къв зор туй вий дискутиратье? да не са ви апали напоследък? най-добрата змия е утрепаната змия



Тема Re: пояснениенови [re: boadicea]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано05.05.06 16:15



дам, и аз обичам да чета худ. литература
но не е лошо да имаш представа и от нещо по-достоверно

The chase is better than the catch



Тема Re: кви змии бенови [re: цaдek37]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано05.05.06 16:17



Nihil novi sub sole
ти дойде, прочете заглавието на темата и се изказа

The chase is better than the catch



Тема Re: пояснениенови [re: kozaa]  
Автор boadicea (celtic queen)
Публикувано05.05.06 23:31



Така е,козичке,лошото е,че няма достатъчно литература.В България съм виждала не повече от десетина книги за келтите и те не са кой знае колко академични.За Щатите пък да не говорим.В книжарниците на "Харвард" на всеки рафт с европейска история има 3 с американска.Тия тук са способни да напишат 18 тома на тема перуката на Джордж Уошингтън.Ти би ли ми препоръчала нещо наистина добро?



Тема Re: Св.Георги и змиятанови [re: cuddly]  
Автор roxy (not brainwashed)
Публикувано06.05.06 15:31



май съм чела някъде, че това за св.Георги и змея е част от малоазийския фолклор и толкова го има в житията, колкото и св.Николай=дядо Коледа - само че е доста по-старо вярване???

I'm a professional cynic, but my heart's not in it...


Тема Re: отклонение - "Мъглите на Авалон"нови [re: boadicea]  
Автор roxy (not brainwashed)
Публикувано06.05.06 15:39



гледах филма, но мисля, че си пада малко фантастична история в стил ню-ейдж... не съм добре запозната с келтските митове, но не знам да имат богиня като Артемида или пък някъде да е съществувала мирна смесица от християнство и езическа вяра като 2 официални религии на една държава... главните келтски богове са били предимно мъже, а не една Богиня-майка-ловджийка над всички...така че историята в нея определям като 'несбъднато добро пожелание за миналото'...

I'm a professional cynic, but my heart's not in it...


Тема Re: пояснениенови [re: boadicea]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.05.06 10:44



Хм...от Марион Зимър Брадли съм чела научна фантастика. За някакви бъдещи колонисти и как става фал някъде из Космоса.




Тема Re: отклонение - "Мъглите на Авалон"нови [re: roxy]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.05.06 10:48



И аз гледах Мъглите на Авалон. Чудно ми е коя е тази Богиня-ловджийка в келтските митове, която явно е единствена. Ритуалът бе доста любопитен, особено сцената с еленовите рога:))) Краят с идеята, че келтската Богиня преминава в Дева Мария направо ме шашна!



Тема Re: кви змии бенови [re: цaдek37]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано08.05.06 10:49



Абе ти, не можеш ли преди да се изкажеш, поне да прочетеш заглавието на темата!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.