Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:52 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Великденски размишлениянови  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано23.04.06 20:22



Абе не знам аз ли полудявам или вече ми време да се оттеглям в манастир...
Реших един път да направя и аз великденска трапеза като хората, купих бои, яйца, козунаци /Е мога да меся, ма не ми се стои по нощите/ и естествено гвоздеят за трапезата - агнешко бутче. Направих го като си му е по ред и закон, с ориза, пресния лук, джоджена и стафидите, размириса се, племето застрада на вратата, дойде ред да го ядем......
И о ужас... Ми то бедрената кост също като човешката, с всичките и части с капачката на коляното... Само дето е една педя дълга. Хем ми вкусно, хем ми присяда и се чувствам като канибал от Тихоокеанските острови. Все едно че ям бебе. Ми то агънцето си е бебе. И си представям, как е тичало по някоя ливада и яло хляб от ръката, която после му е теглила ножа.
Мразя ловците, защото убиват животни за удоволствие. Е, да ама това също е убийство на животно и не знам дали не е още по-гадно, защото си го гледал, хранил, пазил и изведнъж.... ножа. А то ти е имало доверие. Защото си го гледал, харанил, пазил.
Бе кви идиоти сме ние хората? И това да част от най-разпространенанта религия... Не искам да съм християнка, не искам, не искам! И ако изобщо има някакъв първороден грях, той е че не можем без аминокиселините, които се съдържат в месото.... Или поне не без последствия..
Егати и размишленията по Великден!!!
Офелийо, иди в манастир!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Великденски размишлениянови [re: rapidfire]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.04.06 22:18



стани вегетарианка.
никой в християнството не те кара насила да ядеш месо.

Христос воскресе!!!


Тема Re: Великденски размишлениянови [re: xenox]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано24.04.06 15:56



...Всичко живо що се движи ще ви бъде за храна...
Йехова към Ной, Битие, Глава 9 стих 3

Да не говорим на колко места в библията става дума за жертвоприношения на животни.
Ех, ама как ви обичам вас, правоверните християни, дето даже и свещената си книга не сте си дали труд да прочетете като хората!
Не че има нещо, което може да послужи за пример в нея.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Великденски размишлениянови [re: rapidfire]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано24.04.06 17:51



толкова хубави животни стават на палта заради вас!
графит на фонтаните във варна

толкова хубави растения стават на салати заради вас!
отговор на горния графит

никъде не пише в библията: яж месо под страх от смъртно наказание!
и сякаш хората преди библията са били все вегетарианци, а?
и е нямало жиртвоприношения в другите религии?

извинявай, ама цялото нещо беше дребно заяждане.
взимай пример от останалите участници в клуба, те поне знаят с какво да се заяждат!

Христос воскресе!!!


Тема Re: я да питам аз... [re: rapidfire]  
Автор roxy (not brainwashed)
Публикувано24.04.06 19:01



ако реша да се дърлям антиавтохтонно на едно друго място: богомилите(само 'съвършените') нали бяха заклети вегетарианци и ядяха само плодове и корени, такива неща?! ама Омуртаг казал на ромеите-християни, изселени от Крум в Отвъддунавска България, че "Ще станат хора само когат започнат да ядат месо и в петък"?! поредният "дребен" пропуск в "теорията"...

I'm a professional cynic, but my heart's not in it...


Тема Re: Великденски размишлениянови [re: rapidfire]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано24.04.06 19:40



А не казва ли още в битие : "и дадох ви всяка семеносна трева за храна" (цитирам по памет, че не съм я отварял тази книга от години)
и колкото повече затъпява човечеството, толкова се намаляват ограниченията, първо - да се яде месео, а накрая при последния стадии на кретенизъм се появява и християнството...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Ми хайде да се заям на едро, тогаванови [re: xenox]  
Автор rapidfire (магьосник)
Публикувано25.04.06 11:01



След като в библията е казано в imperativus "Не убивай", какво са били Светата инквизиция и кладите тогава?
Спа център?
Въпросът ми беше уловка, слънчице и ти счудна лекота хлътна в нея. Исках да демонстрирам факта, че повечето християни или не са чели библията изобщо, или ако са я чели изобщо не са мислисли, защото аз в никакъв случай не бих препоръчала тази книга на децата си като образец за морала, да не говорим, че по съвременните стандарти тя не е четиво за деца по никакъв начин.
Просто спорехме тука и ти прекрасно онагледи теорията ми, за което покорно ти благодаря
П.С. А ако искаш да се заяждаш не едро, ей ма на, аз съм твоя човек!

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема Re: Ми хайде да се заям на едро, тогаванови [re: rapidfire]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано25.04.06 11:54



Само така Rapidfire:))) *thumbs up*



Тема Re: Ми хайде да се заям на едро, тогаванови [re: Morrigan*]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано25.04.06 12:06



и аз съм с вас, момичета
ама нещо не ми се пише

The chase is better than the catch



Тема Re: Ми хайде да се заям на едро, тогаванови [re: kozaa]  
Автор Morrigan* (Goddess)
Публикувано25.04.06 12:15



От КОЗунака ще да е!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.