Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:21 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: би линови [re: Caбaзий]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.04.06 19:48



Ами сравнителното религиознание им бърка в гъза, защото показва, как религията им се гради на изопачени части от други религии, и най-вече - юдейската и зороастризма.
Освен това, сравнителното религиознание показва божествената същност на всички религии (ако приемем, че боговете не са продукт на нашето съзнание), така че опитите им за "духовен монопол" отиват на кино. В един момент се вижда, че тяхната религия е една от най-изчанчените и откачени.

Сабазие, не се вълнувай толкова, бе човек! Пиши по-бавно. И аз като ме нервират (щото идиотиите им понякога са прекалени даже за християни!) започвам много бързо да пиша и не винаги удрям нужния клавиш...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: би линови [re: Black Wolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано22.04.06 22:12



колкото им бърка в гъза, толкова може и да им помага, стига да се усещаха повече... ми например ако не приемат, че господ белязал Каин, за да го предпази от убития му брат (ех, ех, тез повсеместни ритуали за предпазване от духа на жертвата), какво друго им остава, освен да си признаят, че господа им не помни, че други хора все още нямало по земята
ама много лошо тогава за господа...

Абе и аз му викам на Сабазий да не се нервира, ама... ха дано тебе те послуша

The chase is better than the catch



Тема Re: би линови [re: kozaa]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано23.04.06 14:42



Това едно на ръка. Има съставени цели сборници с взаимно противоречащите си места от библията - мисля, че бяха от порядъка на няколко хиляди. Но това е нормално за книга, писана, преправяна и преиначавана от много хора в продължение на няколко века.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: би линови [re: Black Wolf]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано23.04.06 17:37



Сревнителното религиознание бърка единствено в гъза на неговите акламатори.
Понеже ги кара да си мислят, че веднъж срещнали мотив от южноафриканската "митология" (каквато разбира се няма, а е скоросъздадена от изследователите си) формално сходен с нещо познато от близкото им християнство, е възможно той да е изплагиатстван от християните, понеже в Африка по дефиниция бил по-древен, защото нивото на религиозно съзнание у племената при които е срещнат е първично спрямо това на философско-религиозните формирования, достигнати от изповядващите монотеизъм народи, независимо от факта, че хорнологически засвидетелстваният мотив е доста късен и възможно прогресивно преформулиран дори и от разглеждащите го - главно кабинетни - учени.

За пример ще отбележа една некоректна изява на kozaa:

Примамливото сравнение и намиране на сюжетна близост между притчата за Кайн и Авел и изведения постулат за "умилостивяване духа на жертвата" е невероятна демонстрация за непознаване на нито една от разглежданите матеирии. Нито християнската, нито предполагаемата архетипно изведена обща прарелигия.
В християнството има Бог, който решава нещата; никакъв дух не е в състояние да има своя воля спрямо никого без божието благоволение. Християните нямат нужда да умилостивят никаква жертва, понеже тя е свещенопринесена, т.е. у нейният дух няма гняв извън божия закон.
За други догматични норми човек може и да е в позицията на перманентно преговарящ с душите на умрелите, само и само да го оставят да откупи своя живот, предлагайки им равностойни цени за тяхното съществуване.

Vade retro, Satana Paganus

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 23.04.06 17:40.



Тема Re: религии, табу и не само практически причининови [re: Black Wolf]  
Автор roxy (not brainwashed)
Публикувано24.04.06 18:55



понеже се сещам за някои предразсъдъци относно жените в мензис и достъпа им до определени места, останали от памтивека, когато не била ясна причината на 'явлението' и му се приписвали странни последици. като например - н'ам си кой в древен Рим писал, че ако такава жена мине през лозе, то ще спре да ражда; сега някои християни(не знам откъде имат подобни съждения) считат, че в този период не трябва да се ходи на църква.
така че кога табутата са продиктувани от практически съображения и кога са си просто предразсъдък?!

I'm a professional cynic, but my heart's not in it...


Тема Re: религии, табу...нови [re: roxy]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано24.04.06 22:33



За жените в мензис е особена работата. Твърди се, че тук става въпрос за енергийна трансформация, която здебалансира нещата.
Познавам хора, които чисто физически усещат кога една жена (дори съвсем непозната) е в мензис...
Тук не става въпрос, че жената тогава е "нечиста" или нещо такова... Но странното е, че подобно табу има в много религии. Тука има нещо...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 24.04.06 22:35.



Тема Re: религии, табу...нови [re: Black Wolf]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано25.04.06 12:11



има нещо, разбира се

The chase is better than the catch



Тема Вълцитенови [re: Black Wolf]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано25.04.06 16:18



Абе Вълчо, имам въпрос към теб във връзка с:

Познавам хора, които чисто физически усещат кога една жена (дори съвсем непозната) е в...

Предполагам че си искал да кажеш вълци, но си се объркал Наистина ли вълците могат да подушват такива неща? Чувал съм, че при животните нямало менструация, защо така? Дали хората са наказани заради някакъв първороден грях? Къде ли е Метлата да ми отговори? Сигурен съм, че тя е компетента по въпроса.



Тема Re: Вълцитенови [re: Sam Sirius]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано26.04.06 11:56



Аз също познавам кога една жена е нераположена но трябва да ми е добре позната ако не я познавам хъм трябва да я опозная.
Предполагам не е кой знае колко трудно.



Тема Re: Вълцитенови [re: Caбaзий]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано26.04.06 15:22



Подушвам. че сме от една порода и ги надушваме тези неща. Не е необходимо да си прикачаме разни апаратчета, които да го регистрират, както беше в оня просташкия виц




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.