Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:18 27.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: религии и табунови [re: xenox]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.04.06 13:11



Вземи един учебник по история (без значение за кой клас) и го прочети...
Повтарям го, да. Какво да правя, като това са фактите... Да седна да си измислям?

А ти що седиш в Нета, а не биеш метани в църквата?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 22.04.06 13:12.



Тема Re: религии и табунови [re: Black Wolf]  
Автор xenox (минаващ)
Публикувано22.04.06 13:13



чел съм ги. нищо подобно няма. пък и да има, учебниците са ги писали все корумпирани учени-връзкари комунисти. едва ли са ти от любимите и на тебе.



Тема Re: религии и табунови [re: Black Wolf]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.04.06 13:13



Ама май ти си превъртял сериозно? Виж се само:
Ако нео-езичниците и окултистите имаха власт, светът щеще да е доста по-добро място.
Вервай си!
християн (т.е. хората, оперирани от интелект)
още една безмислена дивотия
Християнството е опростен вариант на юдаизма (направен като за по-прости хора)
докажи го де! Ама не можеш понеже не разбираш. То не е като да четеш чичко Дюмезиль.
А именно - малцина да контролират мнозинството.
и това се дължи на християанството, така ли? Невероятно наивно го раздаваш.

Vade retro, Satana Paganus


Тема Re: религии и табунови [re: xenox]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.04.06 13:18



Точно така. Аз като му пиша за комунисти ми пише, че съм превъртял.
Колкото до учебниците - толкова му се простира знанието, учебникарско злобарче е!

Vade retro, Satana Paganus


Тема Re: религии и табунови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано22.04.06 13:36



На кого принадлежат изрази пот рода: "Всеизвестное ,че прабългарите са тюрки -номади" -НА теб !
а точно това го има във всеки учебник писан от "комунисти", които акосега ги питаш каква религия изповядват единодушно ще кажат ХРИСТИЯНИ СМЕ!! хахах
ти си оня дурвен закостернял мозък з който янма алтернативан, няма съмнеуие в истиноста на библиат, ана светите писаняи и на подобни глупости подпечатани и одобрени официално от папта, от коминтерна и от цялото еврейско воинство
алелуя



Тема Re: религии и табунови [re: Black Wolf]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано22.04.06 13:45



Разбира се,че са имали табута, Но какво са разбирали те и как са приемли това,че не трябва да правиш нещо заради друго. как са си го обяснявали?!!
Точно това е посоката към която бях тръгнал и естествено възникнаха въпроси!!

Ако са го примели като чиста монета без да се замсилят.. кой и зщао им е дал тези табута?...............
И ако са го разбирали -то значи са били доста по -добре информирани и т.н. за света около тях от хората на по-късните религии за които табуто е станало просто забрана, догма , закон неразбираем, срещу който е напълно нормално да се възроптае някой ден.



Тема а всичконови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано22.04.06 13:49



.. което няма обяснение е наречено Суеверие и глупост. За съжаление голяма част от тия "суеверие и глупости" на дрввните тепърва науката ги преоткрива.
За какво говори това?



Тема би линови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано22.04.06 13:58



обяснил аргументирано каков имаш против Дюмезил, Мирча Елиаде , Джоузеф Кембъл и К. Г. Юнг хаххаха



Тема Re: би линови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.04.06 14:09



Против Юнг не съм казвал че имам нещо. Това ти си го измисли.
Иначе с две думи казано стар им е методът на сравнителното религиознание, който прави така, че всичко е общо навсякъде.
Но ти няма да разбереш нищо от това, както личи от предразсъдъчно написания ти постинг.

Vade retro, Satana Paganus

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 22.04.06 14:09.



Тема Re: би линови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано22.04.06 17:01



Стра метод -но ен п стар от вашия , който цели да докаже,че вие и само вие знаете и носите истинта ,че преди Йешу е нямасло истинка вяра в и религиите са били заблуда,че езичниците са си измсияли богове.
Да, метода им е стар обаче е готин и най-малко някакъвъв пристрастен фанатик и кретен като теб може да ги съди.
Пък предрастдъците са нещо което касасе едиснвтено теб ЗАЩОТО ти метлично не сви ивждал жив езиник или неоезичник а пък аз виждам всеки ден по няколко вярващи в бог и все добрички и мнго добре знам за какво говоря.
Айде вече ти е време да ходиш на черква. алелуя




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.