Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:35 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Що за хора сте?  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано19.03.06 15:42



в светлината на многобройните обвинения в лицемерие спрямо християните, вие, езичниците, по - добри ли сте? или по - добри са били езичниците преди покръстването си, но не и съвременните?

българин да се наричам...


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: xenox]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано19.03.06 16:23



Доскуча ли ти? Егати темата!!! Ами то разделението на "сте" и "сме" си е типично християнско Езичниците почитат природата и нейните закони, осъзнавайки се като част от тях...като част от безкрайното и непознаваемото
Езичниците не са водили религиозни войни, не са се биели в името на бога...

Доброто е крайно субективна представа, и това, което за теб е такова, за друг може да е зло. Има и обективни - развитие и регрес, сила и липса на сила, постоянно движение.

В езичеството е нямало грехове по рождение и хората са носели отговорността си, без да чакат някой да го прави заради тях.
А защо те притесняват думи като "отговорност" и "творчество?

И какво ще кажеш да продължим в рими? Е, не веднага де, щото езичниците се занимават и с други дейности, освен с писане из форумите Знам колко те дразнят поетичните ни напъни, но все пак...смири се, слез до нашето ниво и... може и да се получи нещо! "Блажени са нисшите духом", ако не се лъжа...

The chase is better than the catch



Тема Re: Що за хора сте?нови [re: kozaa]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано19.03.06 16:42



ами доскуча ми. най - колоритния клуб малко позаспа напоследък и добре че е матлата, да има за какво да си говорите. та затуй...

да видим какво ще излезе!

исках да разбера вие вършите ли каквото говорите или просто говорите малко, че да няма какво толкова да вършите. общо взето не ме интересува какви са били древните езичници - тях никой не ги знае със сигурност (щото нали са били "безписмени" - знаем за тях от спекулативни християнски писания), интересува ме какви са съвременните.

може и в рими.

българин да се наричам...


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: xenox]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано19.03.06 18:46



Не разбирам защо обезателно едните трябва да са "добри", другите "лоши"? Не разбирам от къв зор се опитваш да намериш разликите? Хората сме доста еднакви, независимо колко се опитваме да го отричаме, така или иначе. Приеми че ти правиш едни неща по един начин, аз ги правя по друг.

Самата идея "кой е по-свестен" ми звучи доста смешно!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: Пyшилиcт]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано19.03.06 19:18



ами как да ви кажа... тезата на тоя клуб е, че християните като цяло са продажници, лицемери, тъпаци, психично болни и т.н. а езичниците от своя страна - горди, достойни воини, честни и справедливи. е, поне за тезата относно християните почти всички сте единодушни.

та се питам, вие що за хора сте?

българин да се наричам...


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано19.03.06 20:09



В библията пише, че християните са стадо и вървят като овце след овчаря.
А езичниците от своя страна - горди, достойни воини, честни и справедливи.


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано19.03.06 20:57



да, ама вие такива ли сте

българин да се наричам...


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано19.03.06 21:05



Езичниците не са стадо - всеки да каже сам за себе си!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано19.03.06 21:11



точно това очаквам да стане.

за сега се получава леко отстъпление тип "от де го измисли пък това, че едните били добри, другите лоши" и най - наглото: "това е типично християнска черта"!? ?!?!?!??!?!?! мчи вие ни слагате под общ знаменател, обвинявате ни във всякакви гнусотии и се хилите доволно, че пак сте го начукали на християнството.

българин да се наричам...


Тема Re: Що за хора сте?нови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано19.03.06 21:24



Какво отвтъпление, ти ум в главата имаш ли?!
Нали точно това казвам: че езичниците разсъждават и действат, а християните са като овцете - обща еднотипна маса. Като го начукате на една уфсъ - все едно сте го начукали на цялото стадо (те и без това на стадния принцип се нагъзват след първата)

А за добри или лоши нищо не съм казвал! Казвал, че християните са лицемери - едно приказват, а друго вършат, но за категориите добро и зло нищо не казвам(за мен е тъпо да се дели нещо на добро и зло - предпочитам да деля на полезно и безполезно)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.