Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:33 20.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Защо езичество?нови  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 18:01



Бедата на съвременните християни и на повечето хора наричащи себе си езичници, а и на всякакви неосъзнати атеисти е, че им е втълпено от днешната образователна система и чрез медиите, че човекът е произлязъл от маймуната в резултат на случайна мутация. И също така , че човечеството върви към все по-висока цивилизованост. И ето на, видите ли - днешната цивилизация е черешката на сладоледа, а християнството е най- извисената и най-хуманната религия на света и на всички времена. Ако разглеждаме така нещата - просто няма смисъл да спорим кое е по-добро - езичеството или християнството.
Но... нещата не стоят така. Човекът никога не е бил маймуна. Човекът никога не е бил космат дивак. На маймуна са го направили неколцина жреци на тъмните сили. И началото на този процес е започнало преди десетина хиляди години. Преди това е имало други човешки цивилизации, които са оставили по един или друг начин знанията си на последвалите ги египетска и шумерска цивилизация, продължение на която сме и ние. Същите тези жреци на тъмните сили продължават да управляват света и днес. Същите те финансират научни институти и философски школи, които "доказват", че човек произхожда от маймуната и постепенно се цивилизова все повече и повече. Същите те финансират днес всички медии - както електронни, така и печатни, множество фондации, почти всички книгоиздателства, те творят законите, те издават учебниците на учениците. С особено внимание се следят откритията в областта на биологията и историята. Много стриктно се укрива истинския произход на човека. Същите тези жреци изкупуват легално или нелегално или просто крадат античните предмети от тракийските гробници за да не разберем кои и какви сме били. Нашите деца, пък и ние самите сме това, което ТЕ са поискали да бъдем. Първо ТЕ са поискали да бъдем християни и ни наложили със сила и с измама християнството. Изгорили старите книги на бащите ни и ни дали гръцки и византийски книги, в които пише, че езичниците (дедите ни) извършвали човешки жертвоприношения. Наложили ни нова азбука (преди това си имахме по-хубава), Обявили българския език за недостоен да се пише и чете на него. Отнели със сила и с измама земите ни, заличили истинската ни история и я подменили с измислена. И ние станахме християни. Постепенно изгубихме корените си, забравихме миналото си. После пак ТЕ поискаха да станем комунисти и ние станахме комунисти и започнахме да взривяваме черквите и крачехме към ОБРАЗА на "светлото бъдеще". След това пак ТЕ ни показаха ОБРАЗА на един свят наречен "пазарно общество", където всички хора са богати и щастливи, всички имат луксозни коли, замъци и яхти и ние поискахме да сме като тях. Забравиха обаче да ни покажат недъзите на това общество и че то води до задънена улица. Забравиха да ни кажат, че там съвсем не всички хора са богати. И ние сринахме до основи построеното през социализма, но когато трябваше да построим ново и да забогатяваме честно от труда си, видяхме, че това е невъзможно , защото парите ни, чрез "пирамидите" се озоваха в сметките на същите онези хора, които ни управляват. След това ТЕ същите ни "спасиха" от мизерията като ни направиха валутен борд, който ще трябва да изплащаме с лихвите ние и нашите деца още поколения напред. Те същите в момента ни промивават мозъците чрез телевизията всеки ден и всеки час, за да ни вменят американския начина на живот
Не се ли усещате, че тичаме след най-различни ОБРАЗИ. На там , на където ни посочат ТЕ. Вие не виждате, кои са тези ТЕ. И това е част от великото им манипулаторско изкуство. Ако народът знаеше кой го манипулира, той щеше да се вдигне и да смаже измамника. Така както винаги е ставало със всяка империя. Но народът не знае. Нещо повече, той дори не се усеща, че е манипулиран. Народът вижда пред себе си цар или президент и смята, че те го управляват. Не, царете и президентите са също такива пионки, като нас. Но това не значи, че манипулаторите ги няма.
Всичко това го пиша за да отговоря на xenox, който казва в един предишен постинг:

............................................................................................
ако за теб християнството е кръстоносни походи и инквизция, то за мен езичеството е гадаене по кучешки вътрешности, жертвоприношения на деца и храмова проституция.
.........................................................................................

Драги ксенокс, Точно това езичеството НЕ Е. Иначе нямаше да се наричам езичник и да обяснявам на детето си, че не бива да е християнин а трябва да е езичник.
Да, някъде по света е имало (може би) детски жертвоприношения. Например при ацтеките. Тяхната философия за живота и смъртта е неразгадаема за съвременния бял човек. Така като е неразгадаема (от гледна точка на днешната наука) философията на всички цивилизации живяли преди повече от 3 – 4 000 години. Някъде е имало сигурно и гадаене по кучешки вътрешности. Но това е било при подивели народи. Тук в Европа, преди 10 000 години езичеството е било начин на живот - познаване до съвършенство на природните закони и енергии. Владеене на всички тези енергии. Пълна хармония с природата и общуване с бога "face to face" не само в съботния ден, но винаги когато човек изпитва нужда от това. Без посредничеството на поп. Без храм. Когато човек се моли до някое старо дърво, молитвите му в много по-голяма степен биват чути от когото трябва, отколкото ако е в храм. Хората са знаели смисъла на всяко едно действие и всеки един ритуал. Нека ми каже някой християнин днес схваща ли смисъла на някой християнски ритуал? Може би на венчавката, може би кръщенето на детето, може би коледуването или лазаруването? Последните два са били езически ритуали, родени през езическата епоха, които слава богу християнството не е успяло да изличи, но затова пък днешните хора са изгубили смисъла им. Днес ние постоянно виждаме да се извършват около нас какви ли не ритуали – и в църкви и измислени венчавки в общинската ритуална зала и всякакви други. Но никой не схваща смисъла на тези ритуали. Това именно се нарича ОКУЛТИЗЪМ - да извършваш ритуал без да знаеш връзката му с влиянието на планетите и от там без да знаеш последиците му. Разбира се такива ритуали са “мъртви”, не действащи.

Хората са били СЪТВОРЕНИ преди около 100 000 000 (сто милиона години). Не си отваряйте учебниците и справочниците. Тази истина е старателно скрита. Хората са били богоподобни по способности и самите те са живеели като богове. Единствените "жертвоприношения" са били по някое букетче цветя подарено на любимия или любимата. Владеели са целия потенциал на мозъка си, което е ги прави в нашите очи да изглеждат като богове. Това е бил първият период от живота на хората и се е наричал ВЕДИЧЕСКИ. След това хората осъзнали силата на КОЛЕКТИВНАТА мисъл. Открили, че могат да използват всички природни сили за тяхно добро. Когато например хората от дадено племе са пожелаели да завали дъжд, те просто насочвали мисълта си към извикване на дъжд. Когато пожелаели слънце – извиквали слънцето. Всички природни сили им се подчинявали. След време, за свое улеснение просто започнали да си измислят богове за всяко природно явление. Отделният човек не е имало нужда да ангажира колективната мисъл на други хора, а просто се е обръщал към съответното божество. За да е по-действено божеството, хората му извайвали ОБРАЗ. Това е с;ледващият период от човешката история, нареченият ОБРАЗЕН. И последният (и най-тъмен) период е ОКУЛТНИЯТ период. Тези три периода са се редували няколко пъти в рамките на тези
100 000 000 години. При всеки окултен период хората са стигали до задънена улица в развитието си, след което е следвал някакъв гигантски природен катаклизъм (предизвикан от колективните тъмни мисли на хората), който силно е редуцирал населнието на планетата и всичко започвало отначало. Днес ние живеем в последните години на един такъв окултен период. Той е започнал преди около 10 000 години, кажи – речи веднага след потъването на Атлантида. Преди това атлантите са живеели в образен период. По времето на образния период се “появяват” стотиците битови богове на атлантите, на древните гърци, на траките и на древните египтяни. Също от тогава са и стотиците славянски богове. Това са били богове, “използвани” и призовавани в ежедневието на хората. Хилядолетия по-късно, православната християнска църква, познавайки силата на образното мислене, използва икони, за да направи по-силна “връзката” със съответния светец или с Бог. И съответно по този начин да затвърди авторитета си пред миряните. Знаете, че има икони, които наистина “действат”. Те се наричат “намолени”икони. Иконописците, преди да започнат да рисуват, са се подлагали на тридневно гладуване и очистване на организма. След това са рисували в състояние на транс. Такива икони наистина имат целебно действие. В продължение на стотици години, хиляди или милиони хора са отправяли към тях мисловна енергия, която намира материализация чрез реализирането на човешките молитви отправени пред иконата. В общи линии това е бил принципа на действие на човешката мисъл през ОБРАЗНИЯ период. От тогава датират най-високите постижения на човешките цивилизации. Тогава е бил разцветът на Атлантида и разцветът на гръцката цивилизация.
За познанията по математика физика и астрономия на древните народи мисля, че няма смисъл да говоря. Има достатъчно паметници, свидетелстващи за това. Всички тези паметници са СЪТВОРЕНИ от ЕЗИЧНИЦИ. Познанията им и технологиите им са неразгадаеми за днешната “високоразвита цивилизация”.

И накрая – искам да разочаровам онези християни, които смятат, че християнството е най-хуманната и цивилизована религия. Скъпи християни, човешката цивилизация циклично преминава през описаните по-горе три периода. В момента сме в последните години на ОКУЛТНИЯ период, след който отново следва ВЕДИЧЕСКИЯ. Имам основание да се надявам, че гигантския катаклизъм на планетата ни се е разминал. Така, че очаквайте отново РАЗЦВЕТ на човешката цивилизация – ВЕДИЧЕСКИЯ период на езичеството.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Bятъp]  
Автор Caбaзий (непознат )
Публикувано13.02.06 20:23



Чел съм Александър Белов, запознат съм и с писанията на Майкъл Кремо, с "руснака"Мулдашев и масонката Блаватска!
Е, И ??!!
Каква „истина” кaзват е без значение за мен и моя скапан живот.
Тъмните сили можеш преспокойно да ги оставиш назад, заговорите срещу българите , славяните , инуитите също, защото в човека има много много недоразвити и нелогични неща и дефекти , а може ли бог да създава толкова много грешки МИ НЕ!!
-следователно човек е плод на случайна мутация или на дегенерация не под влияние на тъмните сили а на собствените си недъзи. Не държавата, системата богатите са виновни а самите хора и .. както казва мъдрия народ:
" НЕ е луд този дето яде баницата, а този дето му я дава" или "не е е зъл този дето управлява,а този дето му се връзва на тарикатските номера"!!
и нито един народ или общество не е съвършено застраховано от това , което крият пороците на такива като теб: родо-, природо- и др. любовници, ‘ духовно извисени” и страхливи наивници.
Защото най-лошото е човек да загуби МЯРАТА да се отдаде на една или друга „обществена” кауза фанатично и да си търси врагове .



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Bятъp]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 02:01



първата част на постинга е чиста ПАРАНОЯ. по изключение несвързана с евреите.

третата - ФАНТАСТИКА. всичко е толкова добре скрито от нас, че дори да е истина не можеш да го докажеш.

втората - ами тя ме засяга лично. странно ви изглежда, обаче за мен християнството не е кръстоносни походи и инквизиция. и за много други хора не е. още по - странно, ние не горим от желаниеда колим и да бесим различните, колкото и романтично да ви звучи това. и явно не го знаете, но ние се молим и извън храмовете, а се събираме в тях, за да сме заедно, един с друг и това е важно за нас. освен това има християни дето разбират ритуалите си. още по - странно. има истински вярващи хора, хора на които тази вяра им помага да се развиват, хора, които живеят с нея и благодарение на нея.

а вие се разберете какво значи да си езичник, защото за сега единственото обединяващо звено в този клуб е ОМРАЗАТА към християнството! а подобна спойка едва ли би родила нещо добро и почвам да си мисля, дали не ви е натикана любезно от "чифутите" или "тъмните магьосници" или "злите сили". или сте си я натикали сами?

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 03:07



почвам да си мисля, дали не ви е натикана любезно от "чифутите" или "тъмните магьосници" или "злите сили". или сте си я натикали сами?

Много преди теб съм се замисля дали не мие "натикано"!
Ми не, сам си го "натиках" хахах и мога да ти кажа откога

След християнското погребение на дядо!!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано14.02.06 11:22



Хех гледали сме лошите страни на християнството ами кое да гледаме
Ако това беше нормална религия свещениците и нямаше да са сводници, педали, педофили. Нямаше да убиват в името на бога невини хора да се възползват от религията си да се сдобият с власт пари.
В езичеството дори да е имало човешки жертвоприношения те са били изключително редки и добровлни в името на благото на общноста нещо съвсем различно от терора на църквата. Не, че съм за да се връщат, но е имало и такива епохи. Но днес дори ако можехме да преброим убитите от различните религи щеше да се види, че 2-3 щяха да са номер едно в света по човешки жертвопринушения и това съвсем нямаше да са езически религии. Те ще са с такава ужасяваща преднина, че по скоро бих повярвал, че са от дявола от колкото от бога.
Да ние православните не сме били такива ние не сме убивали много хора ние просто сме крадяли много и сме гонили хората дето ни пречат ние не сме убиици ни сме лицемери, е олекна ми Прочети биографията на Левски от Захари Стоянов да видиш как хора като Левски са гледали на църквата имам чуството, че тя изобщо не се е променяла.
Ами те всички хубави страни на християнството са били окрадени от езичеството или други божествени религи идеята за любовта, за саможертвата на бога за човека, за триединството(това освен че е откраднато но е и извратено от малоумните отци на църквата), традиции, обичаи, литургични ритуали
Хората на това му казват карма, затрили сте толкова много религи съсипали сте толкова много човешки живот преписвали сте си толкова чужди неща е рано или късно това трябва да се заплати
А сега ми плачиш, че мразим християнството е няма ли за какво
Вие отричате правото на всяка религия възможноста да познава Бог, само вие наи точно сте го постигнали + още няколко подобни дяволски религии.
Всички ще горят в ада защото не се молят на Йешуа
А пък ние сме били гадните вие сте ни усъдили на вечни мъки като сте ни отредили местенце в ада на вашата измислена религия
Можеш ли да ми кажеш една причина поради която да харесвам масата заблудени овце и техните пастири от божествен произход

Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 14.02.06 11:41.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Bятъp]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано14.02.06 11:52



Е гаси и размера (на изказването ) дето го извади ...

Що не земеш да се пробваш да пишеш романи, повести, речите на Първанката или някоя нова Библия.

Аз следващия път пак няма да го прочета ако е такова... Струва ми се, че и други има като мене ...

Редактирано от Sam Sirius на 14.02.06 11:55.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано14.02.06 11:59



Това езичковците сте много тъпи идиоти. "Човешките жертвоприношения били доброволни"?!?!?!? Като е така що не отидеш доброволно да се саможертвоприносиш? Умник! Аман от невежи дето си мислят, че нещо разбират. Прав съм да твърдя, че сте илюстровани езичници, излезли от романтична книжка с картинки. По-кръвожадни обреди от езическите няма, а Христовото учение е коренно различно, но явно не го познаваш, та затова говориш такива глупости за войни и убити. И това ми било съоочване с природата, бля бля бля.
Да ние православните не сме били такива ние не сме убивали много хора ние просто сме крадяли много и сме гонили хората дето ни пречат ние не сме убиици ни сме лицемери, е олекна ми
Я кажи защо се обърна към кражбите, като не можа да докажеш че православните са убийци? Ами няма и да можеш, понеже нашата доктрина не е престъпна. Докато за езичниците крадци веднага се сещам ограбването на подчиненото им еднородно и едноверско население, само защото червата на едно куче го изисквали. Ебати и тъмната заБлуда, трябва даси тъп, за да се хванеш на тоав нещо и още по-голям мерзавец, за да го проповядваш като "природна връзка".



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано14.02.06 13:27



Ами честно казано бих се жертвал, стига да е за нещо което вярвам и чуствам. Но като цяло една примерна концепция за тогавашните вярвания примерно на ацтеките е, че ако не се пролее необходимото количество кръв днес слънцето няма да изгрее.
Тогава повечето хора са били готови да дадът живота си за да може слънцето да грее за други пример на саможертва който ме впечатлява много по силно от разпятието на исус защото това са били хора жертващи се за други хора, разбира се днес никои не вярва в това, за това и не бих се жертвал защото знам че моята саможертва не би променила нищо.
Аз бих се принесал ако знам, че моята саможертва ще спаси нечии достоен живот. Това пак е саможертва един човек ще се пренесе за благото на другите ще заменея моя живот за един по достоен живот
Нещо което не се съмнявам, че един християнин няма как да разбере.
Те са водени от страх и разбират саможертвата само ако някои друг я прави в тяхно име
Езическата саможертва както я разбирам аз е много близка до тази на саморая който би се жертвал за господаря си. Саморая избира господаря си според достойнствата му а не за пари и тои би се жертвал за да живее тои защото тои ще ръководи най правилно и би направил наи много за общноста в която живее.
Ако утре разбереш, че към земята идва метеор които може да погуби човечеството и единствения начин да се спре е саможертвата на някои ти не би ли дал живота си за да спасиш хората които обичаш
В същност защо те питам ти би спасил само своя задник ако можеш или щеше да чакаш исус да те спаси и щеше да си умреш като жалък егоист

Езическите обреди са кръвожадни само в болните мозъци на християните, те са изопачавали доста неща за да им предадът някакъв сатанински облик който изобщо не съществува
Човешката саможертва е била нещо изключително рядко, за изключителни случаи в които цялата общност е била застрашавана, в повечето случаи те са принасяли животни които са изяждали на празнични трапези, като са изгаряли символични парченца от тях или по принцип са обричали храни и дарове на богове които са хвърляли в реките Разбираш ли те са хвърляли златни съдове като дар на богове в реки и езера а не са спонсорирали развратни лакомии както е днес в болното християнство.
Нещо корено различно от терора на църквата в който изобщо е нямало доброволен елемент тя е съдирала хората от данъци убивала ги е защото са различни в името на бога вие сте сатанисти в наи чист вид
Дори учението да ви е по различно вие неможете да си го спазвате за това по вашите закони ще горите в ада
И понеже си падаш по историята ще ти дам пример за сблъсък между Християнските варвари и езическата доблестност
Никифор напада България като убива всичко наред убива и деца като ги мачка с дикани. Езичника Крум му предлага няколко пъти мир да спре до там и да си отиди с това което е заграбил. Доблестните християни се самозабравят изобщо не спират с безчинствата. Естествено е лошия езичник Крум да клъцне главата на християнската свиня Никифор и да избие всички участници в похода, естествено е и да направи от главата му чаша. В това няма нищо жестоко и варварско такива са били традициите. Могъщ враг режиш му главата и му пиеш от силата няма и грам лицемери ама човечните християни да мачкат деца с дикани. Това и езичниците не са го правили дребен пример за християнска човечност и лицемерие, че то езичника е постъпил човешки с тях
Ами защото се обърнах към кражбите ли, защото е така православните нямат кръстоносни походи, не са изгорили толкова инако мислище, убици са ама не чак такива. Тях повече ги бива в извращенията, мушеничествта и кражбите просто са майстори в тая област от средновековието до наши дни те са били душмани на народа в името на христа.
Просто е прекрасно, че имате бог с който да оправдавате греховете и престъпленията си, радвам се за вас
Езичниците не са грабили населението си, просто ти се иска да е така Данъците в езическа българия са били невероятно ниски, можеш да почетеш по въпроса Крина жито, две яйца, малко мед и да речем по едно говедо. Тези невероятно ниски данъци са позволявали на всеки сам да се обурудва със снаражение необходимо за война и то доста добро.

За това през раното езическо средновековие е нямало наемна войска само една малка част от населението са били профисионални войници а другите са били готови за война по всяко време стига да разберат, че някои напада родината им.
Това е още една от причините да паднем под турско робство в края на средновековието армите са били изцяло платени и са се биели само за една кауза парите. Селяните са нямали пари за снаражения и тяхната съпротива срещу нашественика е била минимална
Освен това като е минавал похода на Януш срещу Турците, православните попове сакън да ни направя католици са надъхвали населението срещу за тях, за това не малко брадати сатани са били убити от кръстоносците

Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 14.02.06 13:32.



Тема GENEZISнови [re: Bятъp]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано14.02.06 14:09



Седемте периода

Във всеки от седемте периода се говори за седем сфери, седем жизнени области, седем възможности за познание и стъпки на развитие. Става дума за това, че човекът от гледна точка на микрокосмоса, от несъзнателен девствен дух се превръща в съзнателно творящо същество, и така в напълно доброволна покорност съдейства за осъществяването на Универсалния Божествен план. На всяка сфера се извършва един цикъл – в началото се слиза в по-плътни области на съществуване, а след това отново се изкачва в по-малко плътни.
В книгата четем, че първоначалния духовен образ е имал три аспекта: божествения дух, духът на живота и човешкия дух. Микрокосмосът се е спуснал надолу и отново се е изкачил през съответстващите области на първия период – Сатурновия. Това беше периода, в който се постави началото на материалното тяло, въпреки, че то се състоеше от съвсем лека ментална субстанция. Висши божествени сили, наречени в библията “тронове” управляваха този процес, тъй като човешкото съзнание се намираше повече или по-малко в минерално състояние.
След една космическа нощ започна втория период – Слънчевия, който в първия си кръг включваше повторение на изминалия. Това е нещото, с което винаги отново и отново ще се срещаме. Затова първият кръг на слънчевия период се нарича сатурнов кръг. Същинската работа през един период започва когато всички повтарящи се кръгове са приключили и уроците са научени.
Докато Сатурновият период се разкриваше чрез тъмна топлина (невидима, но осезаема) като един вид космически инкубатор, Слънчевият период се отличаваше с горещи светлинни сфери, чиято плътност беше приблизително като на газ. Появи се жизненото тяло – тялото което е “в средата”, с всичко, което спада към него – възприемчивост за асимилация, растеж, психологични процеси, дейност на жлезите. Беше поставено началото и на възприемането чрез сензитивни органи, и в по-късните кръгове се събуди микрокосмичният дух на живота, който беше свързан с изявилия се вече Божествен дух. Съзнанието обаче все още можеше да се сравни с безсънно спане. Затова човечеството вървеше все още ръка за ръка с космичните сили, които насочваха това развитие.
След като приключи още една космична нощ на асимилиране и покой, човечеството достигна до Лунния период, който се отличаваше чрез един вид огнена мъгла, една дълбока връзка между вода и огън. Тук се появи зародиша на астралното тяло и се изяви в микрокосмоса и човешкият дух. Както едно дете до 14–та си година живее от астралното поле на родителите си и няма собствено тяло на желанията, въпреки че познава желанията, така детето-човек живееше през този период от чист, огнен, божествен астрал; човекът вървеше “хванат за ръката на Бог”. Неговото неосъзнато желание беше: покорство спрямо Божия творчески план. Серафимите събудиха зародиша на човешкия дух и други йерархии се погрижиха за осъществяването на една непрекъсната хармонична връзка между Божия дух, Духа на живота и Човешкия дух. По време на пропадането се загуби космичното съзнание на микрокосмоса и човекът стигна до един вид себесъзнание, въпреки че при това реализираше връзката си с другите същности. Целта беше – в себеавторитет и универсално единство да се действа интелигентно и творчески.
Сферите на земния период, в който сега се намира човечеството, се намират в четирите най-плътни състояния на материята. Първият кръг е известен като хиперборейската епоха, след това идва лемурийската, по-късно атлантската, и сега се намираме в средата на арийския период. Изхождайки от фундаменталната природа, жизненият поток достигна посочения дом, който от самото начало беше определен за работно място – Земята. Затова сега се говори за Земен период. Целта Земя – работното място – е достигнато, и на това работно поле трябва да се подготви и после да продължи голямото освобождаващо пътуване.
От това работно поле, когато делото е извършено, трябва душевната същност да влезе в четвъртия период – Юпитерианския. Ако всичко върви добре! Но за съжаление това не стана с една част от човешката жизнена вълна, към която принадлежим ние. По силата на дадената ни от Бог свободна воля в микрокосмичната ни система съществува винаги възможността за пречки, за задържане. Свободната воля обаче може да се изяви, когато съществото разполага с мисловна способност, независимо колко е примитивна. Тя трябва да има съзнанието за алтернативни възможности, т.е. да прави избор. Докато човекът, въпреки божествения си произход, беше изцяло воден от определени йерархии през Сатурновия, Слънчевия и Лунния периоди, възможността за това което наричаме грехопадение беше почти изключена.
Затова възможността за такъв инцидент, при който бяхме засегнати, се появи между третия и четвъртия период.

Третият период осъществи достъп до определеното работно поле, пристигането на нашата жизнена вълна в земния период, докато четвъртият период целеше навлизането на духа в светилището на главата – продължението на пътя от земния към въздушния елемент.
През четвъртия период духът трябва да ни направи способни да отпразнуваме с него “алхимичната сватба” в светилището на главата. Тогава целият троен духовен образ се обединява с издигащата се от най-дълбоката точка, от надира, обновена четворна личност. Но преди духът да се свърже с личността в светилището на главата трябва да се развие като база едно разумно мозъчно съзнание.

dei gloria intacta


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 15:33



Като каза книжки с картинки!! Отиди в която и да били книжарница или библиотека и в раздела за религии :90% са за християнсвтото, 5 за юдаизма , 3 за исляма 1 за будизма и останалото е за всички религии, които вие наричате езичество.
Не е хубаво човек да си изпуска нервите, обаче твоите изказвания преспокойно ми дават правото да ти го кажа направо:
ВЪРВИ НА МАЙНАТА СИ, КОМПЛЕКСИРАНО И ОЗЛОБЕНО СЕКСУАЛНО ОБЪРКАНО ЮДЕЙСКО ЛАЙНО!!
и още нещо:
ДА ТИ ПИКАЯ И НА "БОГА" И НА БИБЛИЯТА И НА ТЪПАТА ТИ ХРИСТИЯНСКА КРАТУНА!!!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.