Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:58 28.05.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: За Вълчетонови [re: Caбaзий]  
АвторMorrigan (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 17:40



Преди да треснеш още един постинг като горния ще те попитам: Как нараства население, което не може да се изхрани? През 19 век населението нараства, заради възможностите на картофите и нововъведенията и това е ФАКТ. Чети история, ако не ми вярваш. Раждаемостта не е нито по-голяма, нито по-малка, просто повече деца успяват да оцелеят. Хигиената се подобрява. Разликата между жилището на един работник в текстилна фабрика от 1800 до 1900 г. е фрапираща. Стандартът на живот се вдига - поне на голяма част от населението.
Населението е започнало да намалява в момента, в който остарелите норми за голямо семейство и много деца са започнали да не са общовалидни. Както днес. Голяма роля за това изиграва и еманципаципацията на жените. Защо повечето семейства имат по 1 дете? Защото мислят как това дете ще бъде изучено и образовано. За разлика от нас циганите имат по 10 и повече деца именно защото им е все тая. Важното е тези от децата, които оцелелеят да бъдат оженени на 12-13 и всички са доволни.
Повечето индустриални общества не изпитват нужда от голяма раждаемост. Населението намалява не само в България, а и в целия ЕС.
И преди да ми папагалстваш колко са упадъчни днешните удобства като парното, хладилника и пералнята си задай въпросът по-добре ли щеше да живееш, ако нямаше Интернет и възможност да философстваш по форумите??



Тема Re: За Вълчетонови [re: Morrigan]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.02.06 17:48



а защо родители, които могат да отгледат и образоват 5 деца имат само по едно?
може би защото еманципираните жени не искат да раждат, да не си развалят фигурата и рахатлъка? а може би не е толкова добро нещо еманципацията, разбирана по този начин?

населението наистина намалява и застарява в ЕС и САЩ. и докато ЕС и САЩ още могат да си позволят да внасят талантливи млади хора от БГ и други цивилизовани, но бедни държави, ние не можем. скоро ще изпитаме нужда от повишена раждаемост (така има), не само ние, ами и ЕС и САЩ! въпрос на време.

българин да се наричам...


Тема Re: За Вълчетонови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано16.02.06 17:51



Знаеш ли по какво се отличава най-вече човека от животните?
!е е недовоен от своята съдба и винаги иска повече. Животното иска да е пълноценно живтно-да живее и оцелява, а човека иска да е бог. Тва е
и цялата "тайна" на произхода и еволюцита.. интересно е обаче ,че когато човек превърне тази си страст(алчнсотта за богаства и др.) в професия то той вече не е човек .
Бълагрите искаме да сме като западняците, да живем добре и затова не искаме повече деца -защото не можем да им осигурим живот като на царчета. Мангала* все още си пази традициите поради неспособност да усвоява и да се влияе от информацията.
темата е дълга.................


*-използвам тази дума щото "циганин" се оказа обидно, пък да кажеш на мангала "ром" е обидно за други народи и питиета.



Тема Re: За Вълчетонови [re: Morrigan]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано16.02.06 18:10



прочети отговра ми на постинга на Ксенокс!!

Разбира се,че всичко което казваш изглежда вярно на пръв поглед.
Защото не отчиташ категоряиота КАЧЕСТВО Качество на живот не категрия измерваща се с някави чудейки,с с възможността да бъдеш себе си, да имаш свободно време спокойствие когато пожелаеш и т.н
Гледайки съвреммният град и село естествено,че живота на село е по-качествен, Освен това повето чудесийки(от година на година по некачествени малотрайни) са направени не за удобство а за печалба на някои и най-важното отнемат желанието за творческо мислене у човека ..
А отнсно раждаемоста ще ти дам пример:
дядо ми са били 4 братя имало и 5-ти но умира като дете преди да се роди дядо ми..един загива по-късно. ВСИЧКИ останали ДОЖИВЯВАТ над 75 год. без да са ползвали интервенции с хапчета, операции и др. "медицински улеснения" Неговия баша , дядо му и вероятно по-назад са били по-здрави ФАКТ!!
дали защото прираста е дал възможност да оцелява най-силното или защото условията са се влошили? но сега човешкият живот е по-кратък..
Абе кво ли съм седнал да ти обяснявам..
Щастлив съм, че първите ми 6 годони са били на село, че никога не са ми спестявали нито тежка работа, нито са ми предоставяли кой знае какви условия и благинки !!
ЖИВОТА Е БОРБА И НЕ БИВА ДА НИ СЕ ОТНЕМА ТАЗИ ЧОВЕШКА ПРИРОДА(мъжката на воини ловец, женската на майка и стопанка)
айде много ти здраве

Редактирано от Caбaзий на 16.02.06 18:19.



Тема Re: За Вълчетонови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано16.02.06 18:16



САЩ са паразити!! Ако няма зелени карти , кой ще работи там ??мангала негъра или латиноса хахахах
и качество и количеството пада .
страхувам се ,че положението е безнадеждано .. и ние сме първите след нас Запада ....... всичко се сгромолявасва тъпаци тъпаци..



Тема Re: За Вълчетонови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.02.06 18:18



темата е дълга.
и съм напълно съгласен с теб, може би за пръв път.

българин да се наричам...


Тема БЪЛГАРИН ДА СЕ НАРИЧАМнови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано16.02.06 18:23



....



Тема Ако Буда, Христос и Мохамеднови [re: oпa]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано16.02.06 18:35



Ако тримата седнат на една маса, те няма да имат никакви противоречия помежду си. Ще се разберат по всички кардинални въпроси. Нещастията идват от (псевдо)духовните водачи на съответните религии.



Тема Re: Ако Буда, Христос и Мохамеднови [re: Bятъp]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.02.06 18:47



ако се съберат тия тримата мохамед ще убие христос, защото оня твърди, че е бог, а после ще каже, че той само наужким е умрял. буда през същото време няма да му пука, щото това всичко е сън.

българин да се наричам...


Тема Re: Ако Буда, Христос и Мохамеднови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано16.02.06 19:05



хахаххах обаче умирайки Иешу щше каже на Мохамед :'"Да ти помага бог" и Мохамед ако не умре от вътрешна злоба малко по-късно ще убие Буда щото му е пред очите и щото е идолопоклонник хахха
А Яхве гледайки тази клоунада ще отнеме лиценза на Мохамед като пророк. хахаха
..............................
Пък Бог ще управлява съдбата на Яхве и някой ден и на него ще му мине времето и това ще е всичко- ще има Бог без човек , дяволски бог!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.