Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:27 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Защо езичество?  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано13.02.06 18:01



Бедата на съвременните християни и на повечето хора наричащи себе си езичници, а и на всякакви неосъзнати атеисти е, че им е втълпено от днешната образователна система и чрез медиите, че човекът е произлязъл от маймуната в резултат на случайна мутация. И също така , че човечеството върви към все по-висока цивилизованост. И ето на, видите ли - днешната цивилизация е черешката на сладоледа, а християнството е най- извисената и най-хуманната религия на света и на всички времена. Ако разглеждаме така нещата - просто няма смисъл да спорим кое е по-добро - езичеството или християнството.
Но... нещата не стоят така. Човекът никога не е бил маймуна. Човекът никога не е бил космат дивак. На маймуна са го направили неколцина жреци на тъмните сили. И началото на този процес е започнало преди десетина хиляди години. Преди това е имало други човешки цивилизации, които са оставили по един или друг начин знанията си на последвалите ги египетска и шумерска цивилизация, продължение на която сме и ние. Същите тези жреци на тъмните сили продължават да управляват света и днес. Същите те финансират научни институти и философски школи, които "доказват", че човек произхожда от маймуната и постепенно се цивилизова все повече и повече. Същите те финансират днес всички медии - както електронни, така и печатни, множество фондации, почти всички книгоиздателства, те творят законите, те издават учебниците на учениците. С особено внимание се следят откритията в областта на биологията и историята. Много стриктно се укрива истинския произход на човека. Същите тези жреци изкупуват легално или нелегално или просто крадат античните предмети от тракийските гробници за да не разберем кои и какви сме били. Нашите деца, пък и ние самите сме това, което ТЕ са поискали да бъдем. Първо ТЕ са поискали да бъдем християни и ни наложили със сила и с измама християнството. Изгорили старите книги на бащите ни и ни дали гръцки и византийски книги, в които пише, че езичниците (дедите ни) извършвали човешки жертвоприношения. Наложили ни нова азбука (преди това си имахме по-хубава), Обявили българския език за недостоен да се пише и чете на него. Отнели със сила и с измама земите ни, заличили истинската ни история и я подменили с измислена. И ние станахме християни. Постепенно изгубихме корените си, забравихме миналото си. После пак ТЕ поискаха да станем комунисти и ние станахме комунисти и започнахме да взривяваме черквите и крачехме към ОБРАЗА на "светлото бъдеще". След това пак ТЕ ни показаха ОБРАЗА на един свят наречен "пазарно общество", където всички хора са богати и щастливи, всички имат луксозни коли, замъци и яхти и ние поискахме да сме като тях. Забравиха обаче да ни покажат недъзите на това общество и че то води до задънена улица. Забравиха да ни кажат, че там съвсем не всички хора са богати. И ние сринахме до основи построеното през социализма, но когато трябваше да построим ново и да забогатяваме честно от труда си, видяхме, че това е невъзможно , защото парите ни, чрез "пирамидите" се озоваха в сметките на същите онези хора, които ни управляват. След това ТЕ същите ни "спасиха" от мизерията като ни направиха валутен борд, който ще трябва да изплащаме с лихвите ние и нашите деца още поколения напред. Те същите в момента ни промивават мозъците чрез телевизията всеки ден и всеки час, за да ни вменят американския начина на живот
Не се ли усещате, че тичаме след най-различни ОБРАЗИ. На там , на където ни посочат ТЕ. Вие не виждате, кои са тези ТЕ. И това е част от великото им манипулаторско изкуство. Ако народът знаеше кой го манипулира, той щеше да се вдигне и да смаже измамника. Така както винаги е ставало със всяка империя. Но народът не знае. Нещо повече, той дори не се усеща, че е манипулиран. Народът вижда пред себе си цар или президент и смята, че те го управляват. Не, царете и президентите са също такива пионки, като нас. Но това не значи, че манипулаторите ги няма.
Всичко това го пиша за да отговоря на xenox, който казва в един предишен постинг:

............................................................................................
ако за теб християнството е кръстоносни походи и инквизция, то за мен езичеството е гадаене по кучешки вътрешности, жертвоприношения на деца и храмова проституция.
.........................................................................................

Драги ксенокс, Точно това езичеството НЕ Е. Иначе нямаше да се наричам езичник и да обяснявам на детето си, че не бива да е християнин а трябва да е езичник.
Да, някъде по света е имало (може би) детски жертвоприношения. Например при ацтеките. Тяхната философия за живота и смъртта е неразгадаема за съвременния бял човек. Така като е неразгадаема (от гледна точка на днешната наука) философията на всички цивилизации живяли преди повече от 3 – 4 000 години. Някъде е имало сигурно и гадаене по кучешки вътрешности. Но това е било при подивели народи. Тук в Европа, преди 10 000 години езичеството е било начин на живот - познаване до съвършенство на природните закони и енергии. Владеене на всички тези енергии. Пълна хармония с природата и общуване с бога "face to face" не само в съботния ден, но винаги когато човек изпитва нужда от това. Без посредничеството на поп. Без храм. Когато човек се моли до някое старо дърво, молитвите му в много по-голяма степен биват чути от когото трябва, отколкото ако е в храм. Хората са знаели смисъла на всяко едно действие и всеки един ритуал. Нека ми каже някой християнин днес схваща ли смисъла на някой християнски ритуал? Може би на венчавката, може би кръщенето на детето, може би коледуването или лазаруването? Последните два са били езически ритуали, родени през езическата епоха, които слава богу християнството не е успяло да изличи, но затова пък днешните хора са изгубили смисъла им. Днес ние постоянно виждаме да се извършват около нас какви ли не ритуали – и в църкви и измислени венчавки в общинската ритуална зала и всякакви други. Но никой не схваща смисъла на тези ритуали. Това именно се нарича ОКУЛТИЗЪМ - да извършваш ритуал без да знаеш връзката му с влиянието на планетите и от там без да знаеш последиците му. Разбира се такива ритуали са “мъртви”, не действащи.

Хората са били СЪТВОРЕНИ преди около 100 000 000 (сто милиона години). Не си отваряйте учебниците и справочниците. Тази истина е старателно скрита. Хората са били богоподобни по способности и самите те са живеели като богове. Единствените "жертвоприношения" са били по някое букетче цветя подарено на любимия или любимата. Владеели са целия потенциал на мозъка си, което е ги прави в нашите очи да изглеждат като богове. Това е бил първият период от живота на хората и се е наричал ВЕДИЧЕСКИ. След това хората осъзнали силата на КОЛЕКТИВНАТА мисъл. Открили, че могат да използват всички природни сили за тяхно добро. Когато например хората от дадено племе са пожелаели да завали дъжд, те просто насочвали мисълта си към извикване на дъжд. Когато пожелаели слънце – извиквали слънцето. Всички природни сили им се подчинявали. След време, за свое улеснение просто започнали да си измислят богове за всяко природно явление. Отделният човек не е имало нужда да ангажира колективната мисъл на други хора, а просто се е обръщал към съответното божество. За да е по-действено божеството, хората му извайвали ОБРАЗ. Това е с;ледващият период от човешката история, нареченият ОБРАЗЕН. И последният (и най-тъмен) период е ОКУЛТНИЯТ период. Тези три периода са се редували няколко пъти в рамките на тези
100 000 000 години. При всеки окултен период хората са стигали до задънена улица в развитието си, след което е следвал някакъв гигантски природен катаклизъм (предизвикан от колективните тъмни мисли на хората), който силно е редуцирал населнието на планетата и всичко започвало отначало. Днес ние живеем в последните години на един такъв окултен период. Той е започнал преди около 10 000 години, кажи – речи веднага след потъването на Атлантида. Преди това атлантите са живеели в образен период. По времето на образния период се “появяват” стотиците битови богове на атлантите, на древните гърци, на траките и на древните египтяни. Също от тогава са и стотиците славянски богове. Това са били богове, “използвани” и призовавани в ежедневието на хората. Хилядолетия по-късно, православната християнска църква, познавайки силата на образното мислене, използва икони, за да направи по-силна “връзката” със съответния светец или с Бог. И съответно по този начин да затвърди авторитета си пред миряните. Знаете, че има икони, които наистина “действат”. Те се наричат “намолени”икони. Иконописците, преди да започнат да рисуват, са се подлагали на тридневно гладуване и очистване на организма. След това са рисували в състояние на транс. Такива икони наистина имат целебно действие. В продължение на стотици години, хиляди или милиони хора са отправяли към тях мисловна енергия, която намира материализация чрез реализирането на човешките молитви отправени пред иконата. В общи линии това е бил принципа на действие на човешката мисъл през ОБРАЗНИЯ период. От тогава датират най-високите постижения на човешките цивилизации. Тогава е бил разцветът на Атлантида и разцветът на гръцката цивилизация.
За познанията по математика физика и астрономия на древните народи мисля, че няма смисъл да говоря. Има достатъчно паметници, свидетелстващи за това. Всички тези паметници са СЪТВОРЕНИ от ЕЗИЧНИЦИ. Познанията им и технологиите им са неразгадаеми за днешната “високоразвита цивилизация”.

И накрая – искам да разочаровам онези християни, които смятат, че християнството е най-хуманната и цивилизована религия. Скъпи християни, човешката цивилизация циклично преминава през описаните по-горе три периода. В момента сме в последните години на ОКУЛТНИЯ период, след който отново следва ВЕДИЧЕСКИЯ. Имам основание да се надявам, че гигантския катаклизъм на планетата ни се е разминал. Така, че очаквайте отново РАЗЦВЕТ на човешката цивилизация – ВЕДИЧЕСКИЯ период на езичеството.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Bятъp]  
Автор Caбaзий (непознат )
Публикувано13.02.06 20:23



Чел съм Александър Белов, запознат съм и с писанията на Майкъл Кремо, с "руснака"Мулдашев и масонката Блаватска!
Е, И ??!!
Каква „истина” кaзват е без значение за мен и моя скапан живот.
Тъмните сили можеш преспокойно да ги оставиш назад, заговорите срещу българите , славяните , инуитите също, защото в човека има много много недоразвити и нелогични неща и дефекти , а може ли бог да създава толкова много грешки МИ НЕ!!
-следователно човек е плод на случайна мутация или на дегенерация не под влияние на тъмните сили а на собствените си недъзи. Не държавата, системата богатите са виновни а самите хора и .. както казва мъдрия народ:
" НЕ е луд този дето яде баницата, а този дето му я дава" или "не е е зъл този дето управлява,а този дето му се връзва на тарикатските номера"!!
и нито един народ или общество не е съвършено застраховано от това , което крият пороците на такива като теб: родо-, природо- и др. любовници, ‘ духовно извисени” и страхливи наивници.
Защото най-лошото е човек да загуби МЯРАТА да се отдаде на една или друга „обществена” кауза фанатично и да си търси врагове .



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Bятъp]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 02:01



първата част на постинга е чиста ПАРАНОЯ. по изключение несвързана с евреите.

третата - ФАНТАСТИКА. всичко е толкова добре скрито от нас, че дори да е истина не можеш да го докажеш.

втората - ами тя ме засяга лично. странно ви изглежда, обаче за мен християнството не е кръстоносни походи и инквизиция. и за много други хора не е. още по - странно, ние не горим от желаниеда колим и да бесим различните, колкото и романтично да ви звучи това. и явно не го знаете, но ние се молим и извън храмовете, а се събираме в тях, за да сме заедно, един с друг и това е важно за нас. освен това има християни дето разбират ритуалите си. още по - странно. има истински вярващи хора, хора на които тази вяра им помага да се развиват, хора, които живеят с нея и благодарение на нея.

а вие се разберете какво значи да си езичник, защото за сега единственото обединяващо звено в този клуб е ОМРАЗАТА към християнството! а подобна спойка едва ли би родила нещо добро и почвам да си мисля, дали не ви е натикана любезно от "чифутите" или "тъмните магьосници" или "злите сили". или сте си я натикали сами?

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 03:07



почвам да си мисля, дали не ви е натикана любезно от "чифутите" или "тъмните магьосници" или "злите сили". или сте си я натикали сами?

Много преди теб съм се замисля дали не мие "натикано"!
Ми не, сам си го "натиках" хахах и мога да ти кажа откога

След християнското погребение на дядо!!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано14.02.06 11:22



Хех гледали сме лошите страни на християнството ами кое да гледаме
Ако това беше нормална религия свещениците и нямаше да са сводници, педали, педофили. Нямаше да убиват в името на бога невини хора да се възползват от религията си да се сдобият с власт пари.
В езичеството дори да е имало човешки жертвоприношения те са били изключително редки и добровлни в името на благото на общноста нещо съвсем различно от терора на църквата. Не, че съм за да се връщат, но е имало и такива епохи. Но днес дори ако можехме да преброим убитите от различните религи щеше да се види, че 2-3 щяха да са номер едно в света по човешки жертвопринушения и това съвсем нямаше да са езически религии. Те ще са с такава ужасяваща преднина, че по скоро бих повярвал, че са от дявола от колкото от бога.
Да ние православните не сме били такива ние не сме убивали много хора ние просто сме крадяли много и сме гонили хората дето ни пречат ние не сме убиици ни сме лицемери, е олекна ми Прочети биографията на Левски от Захари Стоянов да видиш как хора като Левски са гледали на църквата имам чуството, че тя изобщо не се е променяла.
Ами те всички хубави страни на християнството са били окрадени от езичеството или други божествени религи идеята за любовта, за саможертвата на бога за човека, за триединството(това освен че е откраднато но е и извратено от малоумните отци на църквата), традиции, обичаи, литургични ритуали
Хората на това му казват карма, затрили сте толкова много религи съсипали сте толкова много човешки живот преписвали сте си толкова чужди неща е рано или късно това трябва да се заплати
А сега ми плачиш, че мразим християнството е няма ли за какво
Вие отричате правото на всяка религия възможноста да познава Бог, само вие наи точно сте го постигнали + още няколко подобни дяволски религии.
Всички ще горят в ада защото не се молят на Йешуа
А пък ние сме били гадните вие сте ни усъдили на вечни мъки като сте ни отредили местенце в ада на вашата измислена религия
Можеш ли да ми кажеш една причина поради която да харесвам масата заблудени овце и техните пастири от божествен произход

Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 14.02.06 11:41.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Bятъp]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано14.02.06 11:52



Е гаси и размера (на изказването ) дето го извади ...

Що не земеш да се пробваш да пишеш романи, повести, речите на Първанката или някоя нова Библия.

Аз следващия път пак няма да го прочета ако е такова... Струва ми се, че и други има като мене ...

Редактирано от Sam Sirius на 14.02.06 11:55.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано14.02.06 11:59



Това езичковците сте много тъпи идиоти. "Човешките жертвоприношения били доброволни"?!?!?!? Като е така що не отидеш доброволно да се саможертвоприносиш? Умник! Аман от невежи дето си мислят, че нещо разбират. Прав съм да твърдя, че сте илюстровани езичници, излезли от романтична книжка с картинки. По-кръвожадни обреди от езическите няма, а Христовото учение е коренно различно, но явно не го познаваш, та затова говориш такива глупости за войни и убити. И това ми било съоочване с природата, бля бля бля.
Да ние православните не сме били такива ние не сме убивали много хора ние просто сме крадяли много и сме гонили хората дето ни пречат ние не сме убиици ни сме лицемери, е олекна ми
Я кажи защо се обърна към кражбите, като не можа да докажеш че православните са убийци? Ами няма и да можеш, понеже нашата доктрина не е престъпна. Докато за езичниците крадци веднага се сещам ограбването на подчиненото им еднородно и едноверско население, само защото червата на едно куче го изисквали. Ебати и тъмната заБлуда, трябва даси тъп, за да се хванеш на тоав нещо и още по-голям мерзавец, за да го проповядваш като "природна връзка".



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано14.02.06 13:27



Ами честно казано бих се жертвал, стига да е за нещо което вярвам и чуствам. Но като цяло една примерна концепция за тогавашните вярвания примерно на ацтеките е, че ако не се пролее необходимото количество кръв днес слънцето няма да изгрее.
Тогава повечето хора са били готови да дадът живота си за да може слънцето да грее за други пример на саможертва който ме впечатлява много по силно от разпятието на исус защото това са били хора жертващи се за други хора, разбира се днес никои не вярва в това, за това и не бих се жертвал защото знам че моята саможертва не би променила нищо.
Аз бих се принесал ако знам, че моята саможертва ще спаси нечии достоен живот. Това пак е саможертва един човек ще се пренесе за благото на другите ще заменея моя живот за един по достоен живот
Нещо което не се съмнявам, че един християнин няма как да разбере.
Те са водени от страх и разбират саможертвата само ако някои друг я прави в тяхно име
Езическата саможертва както я разбирам аз е много близка до тази на саморая който би се жертвал за господаря си. Саморая избира господаря си според достойнствата му а не за пари и тои би се жертвал за да живее тои защото тои ще ръководи най правилно и би направил наи много за общноста в която живее.
Ако утре разбереш, че към земята идва метеор които може да погуби човечеството и единствения начин да се спре е саможертвата на някои ти не би ли дал живота си за да спасиш хората които обичаш
В същност защо те питам ти би спасил само своя задник ако можеш или щеше да чакаш исус да те спаси и щеше да си умреш като жалък егоист

Езическите обреди са кръвожадни само в болните мозъци на християните, те са изопачавали доста неща за да им предадът някакъв сатанински облик който изобщо не съществува
Човешката саможертва е била нещо изключително рядко, за изключителни случаи в които цялата общност е била застрашавана, в повечето случаи те са принасяли животни които са изяждали на празнични трапези, като са изгаряли символични парченца от тях или по принцип са обричали храни и дарове на богове които са хвърляли в реките Разбираш ли те са хвърляли златни съдове като дар на богове в реки и езера а не са спонсорирали развратни лакомии както е днес в болното християнство.
Нещо корено различно от терора на църквата в който изобщо е нямало доброволен елемент тя е съдирала хората от данъци убивала ги е защото са различни в името на бога вие сте сатанисти в наи чист вид
Дори учението да ви е по различно вие неможете да си го спазвате за това по вашите закони ще горите в ада
И понеже си падаш по историята ще ти дам пример за сблъсък между Християнските варвари и езическата доблестност
Никифор напада България като убива всичко наред убива и деца като ги мачка с дикани. Езичника Крум му предлага няколко пъти мир да спре до там и да си отиди с това което е заграбил. Доблестните християни се самозабравят изобщо не спират с безчинствата. Естествено е лошия езичник Крум да клъцне главата на християнската свиня Никифор и да избие всички участници в похода, естествено е и да направи от главата му чаша. В това няма нищо жестоко и варварско такива са били традициите. Могъщ враг режиш му главата и му пиеш от силата няма и грам лицемери ама човечните християни да мачкат деца с дикани. Това и езичниците не са го правили дребен пример за християнска човечност и лицемерие, че то езичника е постъпил човешки с тях
Ами защото се обърнах към кражбите ли, защото е така православните нямат кръстоносни походи, не са изгорили толкова инако мислище, убици са ама не чак такива. Тях повече ги бива в извращенията, мушеничествта и кражбите просто са майстори в тая област от средновековието до наши дни те са били душмани на народа в името на христа.
Просто е прекрасно, че имате бог с който да оправдавате греховете и престъпленията си, радвам се за вас
Езичниците не са грабили населението си, просто ти се иска да е така Данъците в езическа българия са били невероятно ниски, можеш да почетеш по въпроса Крина жито, две яйца, малко мед и да речем по едно говедо. Тези невероятно ниски данъци са позволявали на всеки сам да се обурудва със снаражение необходимо за война и то доста добро.

За това през раното езическо средновековие е нямало наемна войска само една малка част от населението са били профисионални войници а другите са били готови за война по всяко време стига да разберат, че някои напада родината им.
Това е още една от причините да паднем под турско робство в края на средновековието армите са били изцяло платени и са се биели само за една кауза парите. Селяните са нямали пари за снаражения и тяхната съпротива срещу нашественика е била минимална
Освен това като е минавал похода на Януш срещу Турците, православните попове сакън да ни направя католици са надъхвали населението срещу за тях, за това не малко брадати сатани са били убити от кръстоносците

Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 14.02.06 13:32.



Тема GENEZISнови [re: Bятъp]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано14.02.06 14:09



Седемте периода

Във всеки от седемте периода се говори за седем сфери, седем жизнени области, седем възможности за познание и стъпки на развитие. Става дума за това, че човекът от гледна точка на микрокосмоса, от несъзнателен девствен дух се превръща в съзнателно творящо същество, и така в напълно доброволна покорност съдейства за осъществяването на Универсалния Божествен план. На всяка сфера се извършва един цикъл – в началото се слиза в по-плътни области на съществуване, а след това отново се изкачва в по-малко плътни.
В книгата четем, че първоначалния духовен образ е имал три аспекта: божествения дух, духът на живота и човешкия дух. Микрокосмосът се е спуснал надолу и отново се е изкачил през съответстващите области на първия период – Сатурновия. Това беше периода, в който се постави началото на материалното тяло, въпреки, че то се състоеше от съвсем лека ментална субстанция. Висши божествени сили, наречени в библията “тронове” управляваха този процес, тъй като човешкото съзнание се намираше повече или по-малко в минерално състояние.
След една космическа нощ започна втория период – Слънчевия, който в първия си кръг включваше повторение на изминалия. Това е нещото, с което винаги отново и отново ще се срещаме. Затова първият кръг на слънчевия период се нарича сатурнов кръг. Същинската работа през един период започва когато всички повтарящи се кръгове са приключили и уроците са научени.
Докато Сатурновият период се разкриваше чрез тъмна топлина (невидима, но осезаема) като един вид космически инкубатор, Слънчевият период се отличаваше с горещи светлинни сфери, чиято плътност беше приблизително като на газ. Появи се жизненото тяло – тялото което е “в средата”, с всичко, което спада към него – възприемчивост за асимилация, растеж, психологични процеси, дейност на жлезите. Беше поставено началото и на възприемането чрез сензитивни органи, и в по-късните кръгове се събуди микрокосмичният дух на живота, който беше свързан с изявилия се вече Божествен дух. Съзнанието обаче все още можеше да се сравни с безсънно спане. Затова човечеството вървеше все още ръка за ръка с космичните сили, които насочваха това развитие.
След като приключи още една космична нощ на асимилиране и покой, човечеството достигна до Лунния период, който се отличаваше чрез един вид огнена мъгла, една дълбока връзка между вода и огън. Тук се появи зародиша на астралното тяло и се изяви в микрокосмоса и човешкият дух. Както едно дете до 14–та си година живее от астралното поле на родителите си и няма собствено тяло на желанията, въпреки че познава желанията, така детето-човек живееше през този период от чист, огнен, божествен астрал; човекът вървеше “хванат за ръката на Бог”. Неговото неосъзнато желание беше: покорство спрямо Божия творчески план. Серафимите събудиха зародиша на човешкия дух и други йерархии се погрижиха за осъществяването на една непрекъсната хармонична връзка между Божия дух, Духа на живота и Човешкия дух. По време на пропадането се загуби космичното съзнание на микрокосмоса и човекът стигна до един вид себесъзнание, въпреки че при това реализираше връзката си с другите същности. Целта беше – в себеавторитет и универсално единство да се действа интелигентно и творчески.
Сферите на земния период, в който сега се намира човечеството, се намират в четирите най-плътни състояния на материята. Първият кръг е известен като хиперборейската епоха, след това идва лемурийската, по-късно атлантската, и сега се намираме в средата на арийския период. Изхождайки от фундаменталната природа, жизненият поток достигна посочения дом, който от самото начало беше определен за работно място – Земята. Затова сега се говори за Земен период. Целта Земя – работното място – е достигнато, и на това работно поле трябва да се подготви и после да продължи голямото освобождаващо пътуване.
От това работно поле, когато делото е извършено, трябва душевната същност да влезе в четвъртия период – Юпитерианския. Ако всичко върви добре! Но за съжаление това не стана с една част от човешката жизнена вълна, към която принадлежим ние. По силата на дадената ни от Бог свободна воля в микрокосмичната ни система съществува винаги възможността за пречки, за задържане. Свободната воля обаче може да се изяви, когато съществото разполага с мисловна способност, независимо колко е примитивна. Тя трябва да има съзнанието за алтернативни възможности, т.е. да прави избор. Докато човекът, въпреки божествения си произход, беше изцяло воден от определени йерархии през Сатурновия, Слънчевия и Лунния периоди, възможността за това което наричаме грехопадение беше почти изключена.
Затова възможността за такъв инцидент, при който бяхме засегнати, се появи между третия и четвъртия период.

Третият период осъществи достъп до определеното работно поле, пристигането на нашата жизнена вълна в земния период, докато четвъртият период целеше навлизането на духа в светилището на главата – продължението на пътя от земния към въздушния елемент.
През четвъртия период духът трябва да ни направи способни да отпразнуваме с него “алхимичната сватба” в светилището на главата. Тогава целият троен духовен образ се обединява с издигащата се от най-дълбоката точка, от надира, обновена четворна личност. Но преди духът да се свърже с личността в светилището на главата трябва да се развие като база едно разумно мозъчно съзнание.

dei gloria intacta


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 15:33



Като каза книжки с картинки!! Отиди в която и да били книжарница или библиотека и в раздела за религии :90% са за християнсвтото, 5 за юдаизма , 3 за исляма 1 за будизма и останалото е за всички религии, които вие наричате езичество.
Не е хубаво човек да си изпуска нервите, обаче твоите изказвания преспокойно ми дават правото да ти го кажа направо:
ВЪРВИ НА МАЙНАТА СИ, КОМПЛЕКСИРАНО И ОЗЛОБЕНО СЕКСУАЛНО ОБЪРКАНО ЮДЕЙСКО ЛАЙНО!!
и още нещо:
ДА ТИ ПИКАЯ И НА "БОГА" И НА БИБЛИЯТА И НА ТЪПАТА ТИ ХРИСТИЯНСКА КРАТУНА!!!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Sam Sirius]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 15:51



прави впечатление ,че този клуб стана бойно поле , както никога преди твоа не е било , откакто се появиха юдейхристияните :ЛУТОМ , КСЕНОКС и промасонските папагали : ВЯТЪР и ВАЛЕНТИНУС..
И ако преди се карахме на теми като : "има ли бълагрско езичество" сега нещата отиват към война в която ен бива да губим чувството за хумор. Фанатизма и чувството за хумор не вървят ръка за ръка и не аргументите а откритата гавра трябва да обесмисли техните псевдознания почиващи на шарени книжки -библийки хахаха
Едно е сигурно,че юдейохристиянството винаги ще намери пролука защото оперира с най-дълбоките и интимни чувства защото целта му е да опорочи всичко възвишено като покаже недиостъците и слабостите да издигне в култ.

А нима не е култ при христяините да си олигофрен , болен куц, озлобен стар и грозен да не можеш нищо , да си слаб и хилав , да си тъпо безполезна овца нуждаеща се от пастир за да се напасе с трева ..........



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 16:04



само за протокола: не си прав за книгите в средностатистические книжарници. 90% са "Изкуството да бъдеш бог", ОШО (секретно учение, предназначено за малцина избрани, дето иначе го продават в хиляден тираж), Дао, Рейки и т. н. Има лако преводни книги за християнството и доста преводни "ПРОТИВ" - света кръв, свети граал, например.

А православна литература съм виждал единствено в християнската книжарница в нашия храм. И православния календар, дето го продава един дебел поп на улицата.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 16:11



амчи спорете си за вашите работи. кой ви пречи?

намесих се когато почнахте да плюете християнството (за абсурдите говоря) и ми стана интересно. за славянското културно наследство също беше яка тема, от която се вълнувам.

ама вие освен да плюете християнството комай не правите нищо друго и всяка тема натам отива. пък и първи започнахте. и във форума, и във исторически план.

в християнските клубове почти не става дума за езичество, нито пък го плюем. споменаваме го само ако се намеси черния вълк. оставили сме ви на мира да си вършите ритуалите и да се молите на вашите много божества (или едно върховно, неизвестно). вие що се отваряте, а после ние сме били виновни, че ви разваляме форума?

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 16:15



АЛЕЛУУЯ ,БРААТЕЕЕЕ!!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 16:22



Употребих не правослвие а ХРИСТИЯНСТВА , към него се причисляват всички модерни религии учения , къде масонски , къде синкретични, къде материалситични, ВСИЧКИ те са неавтентични и всички те са плод на една култура наречена юдейохристиянство.
ТАКА че съм прав,
да продължавам ли?? да те питам в колко тираж се издават : АВЕСТАТА, БУНДАХИШИН, МАХАБХАРАТА, ВЕДИТЕ, ???? и колко "книгата на книгите": 3/4 превд на тората и 1/4 т. нар, нов завет



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано14.02.06 16:43



Охохо, ти щом и масонството го причисли към християнството и разните синкретични бесовски учения е ясно колко разбираш от религии изобщо.
По скоро езичеството го причисляваме към плода на бесовете и примитивните псевдоучения на всезнайковци и модернисти като тебе.
А изпускането на нервите показва колко ти е акълът. Като въздух под налягане.
И че езичествуването ти е като книжките от два лева, от които така се плашиш да признаеш че ти е информацията за езичниците.
За мене вашите дела и знания са не по-различни и полезни от някоя тъпа модна дизайнерка.



Тема За метлата (специално)нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано14.02.06 16:59



Анкета за метли:

1. Ти мъжка метла ли си?
2. Имаш ли косми, щом си мъжка метла?
3. Ако наистина е така защо си копривена? Да не би да си искал да кажеш копринена?
4. Ако си искал да кажеш копринена, да не би да имаш някви задни помисли?
5. Абе ти да не си педераст? Какви са тези задни помисли?
6. Щом си съгласен че си такъв, следва ще харесваш мъжкото присъствие?
7. Щом го харесваш, значи го търсиш?
8. Щом го търсиш, вероятно си го намерил и то на най-вероятното място - манастирите и поповете.
9. Сигурно се чувстваш виновен и гузен? Търсиш си оправдание за да се скриеш зад него?
10. Такива хора се насочват към християнството...
11. Ти май беше за Библията и християнството, значи наистина си ...... малееее аз изчевам от тука...... не искам твойте "изказвания" да са зад мен ....



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 17:35



Сексуалната незадоволеност довежда до сериозни душени разстройства те биват окачестявени от "вярващите" като : бесове , зли духове и др.
Ха сега , чадо
изповядвай се
на дяда си попа .
ХО ХО ХО



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано14.02.06 17:40



Влизал в православна църква там е пълно с масонски символи а над олтара често седи всевиждащото око основния символ на масоните
Християните са най нисшата издънка на ордена на сион ти чакаш новото идване на сина Божи масоните го подготвят.

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 18:41



извинявай, ама маите и ацтеките далеч не са обичали толкова да проливат собствената си кръв. затова маите са си водели междуградски войнички с цел да поналовят пленници за жертва; в особени случаи царят се попробождал тук-там(и на 'краекожието', но без опасни последици), за да умилостиви боговете. при ацтеките май бройката за жертвопринасяне е била нещо като част от данъка на покорените племена(доколкото си спомням от "Кортес и Монтесума"). но и обикновените хора не са им вярвали вечно и сляпо - по време на едно дълго засушаване (може би главната причина за залеза на културата на маите), на места хората избили жреците, защото нр можели да докарат дъжд...
у нас - кан Крум също е принесъл пленници пред портите на Цариград. за човешките жертвоприношения при славяните някъде назад имаше хубава тема на Валдемар. траките(даките?) също са го правили в изключителни случаи...

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: даоизмътнови [re: xenox]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 18:49



виж, събраните тук два ли следва да приличаме на хора, дето вярват в съвременни месийчета като Ошо(може да се замени със Сай Баба и др. по подразбиране). а по отношение на някои от древните учения, не виждам какво би могъл един християнин да не харесва в даоизма например. ако си е направил труда да го опознае поне малко...

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: даоизмътнови [re: roxy]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано14.02.06 19:16



В този ред на мисли разрешете да попитам, уместно ли ще бъде утре да открия тема за Дао, за "Дао де Дзин" на Лао Дзъ? Питам, защото например г-н Сабазий протестираше срещу участието ми в този форум, като ме определи като масон, какъвто уверявам, че не съм.

dei gloria intacta


Тема Re: даоизмътнови [re: valentinus]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 19:40



според мен, да.

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: даоизмътнови [re: roxy]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.02.06 20:29



Даоизмът иска да си едно със света(природата) и да вземаш решенията сам, а не да се оповаваш на някой си, който да ти прощава греховете. В Дао трябва да работиш върху себе си и да се усъвършенстваш, а християнството ти "позволява" да мързелуваш и като ходиш редовно на църква...
Баш за Дао ли трябваше да повдигаш тема...
Те християните каквото и да кажат срещу Дао ще го кажат срещуъ себе си и даже няма да го разберат.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: даоизмътнови [re: valentinus]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.02.06 20:42



Кви разрешения искаш, бе?! Ти да не си христиенин!?
Пускай темата, да не я пускам аз


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 21:01



ами продължавай! в книжарниците се предлага това, което хората търсят. и явно търсят ошо и "масонски , къде синкретични, къде материалситични" книги. които ти причисляваш към християнството, а аз - не. главно щото не са. пък и да ги сложим там - пак не стават 90%.

АВЕСТАТА, БУНДАХИШИН, МАХАБХАРАТА, ВЕДИТЕ явно не се търсят. обаче ти пробвай да си намериш библия в светска книжарница и пак ще се поозориш. щото не се търси. новия и стария завет правят големи тиражи по света, главно с безплатно разпространяваните от протестантите книги и усърдието на самите вярващи, които не си пазаруват книги по светски книжарници (щото такива не се продават там).

между другото будистите езичници ли са? и що пречислявате към езичеството само квото ви отърва? като лицемерните православни, дето не щат католическите грехове да им тежат на съвестта.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 21:11



римляните езичници ли са били?

били са. спомняш ли си какво са направили с картаген? е, не е ли това едно лошо нещо, останало от езическия рим в християнска византия?
езичниците не са грабили своя народ - грабили са чужди. после християнските царе - също.
примери за ниски данъци бол - след падането на някои особено езически тракийски племена под римска власт данъците били намалени. ама ония не щели ниски данъци - искали свобода.
самите римляни а започнали да разчитат на наемни войски по някое време. преди да са станали християни. това наистина е довело до упадък на империята.

това в реда на мисли, че всичко хубаво в християнството идвало от езичеството.

нищо от тия работи дето ги описваш не идват с християнството. винаги си ги е имало и са избуявали в условия на по - голяма цивилизованост. за това черния вълк все разправя че цивилизацията е лоша.

за жертвоприношенията вече ти го казаха други хора.

явно и на теб ти се иска някои неща да са както ти харесват, ама не са...

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 21:32



"книжарниците се предлага това, което хората търсят"
Ми това е очаквана посока на разсъждения . Всъщност, в книжарниците по магазините , по рекламите и т.н. се предлагат НАЙ-ВЕЧЕ неща не които хората търсят, а каквито би трябвало да се купуват. Не ви ли е ясна тази схема??
Не търсенето опредлеля предлагането, а точно обратното.
Целта е свъхкупуване на некачествени еднодневки, и на "вечни" глупави "класики" . Че е така можеш да видиш и в политиката...
Окончателната цел и аз не я знам(има ли смисъл въобше термина "окончателен") .. някои могат да кажат ,че тъмните сили и т.н . но аз предпочитам да знам,че свръхалчни и ултраглупави хора искат печалба печалба печалба и власт власт... защото само за тези неща човека няма мярка.
О, свещеннна тъпота!!
Тежко на света
когато болни хора вземат властта
.............................................................................

"пробвай да си намериш библия в светска книжарница и пак ще се поозориш. щото не се търси. новия и стария завет правят големи тиражи по света, главно с безплатно разпространяваните от протестантите книги и усърдието на самите вярващи, които не си пазаруват книги по светски книжарници (щото такива не се продават там). "

С тези си думи ти игнорираш горното си твърдение ,че търсенето определя предлагането.
Библията се намира в "Пингвините" ," Буквите " и др.!!
"устърдието ан самите вярващи" хахахаха "безплатно разпростарняване"-АБЕ като гледам момчеттата на Мормон на Йеховистите все едни такиви безплатни костюми носят и сигурно ядат въздух хахах
Айде стига глупости!1 Ловци н азаблудени и глупави хора сте



Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 21:36



Било кво било !
Няма да се лъжем, езичеството е мъртво,ноо че християнството е по-добро и че е вечно е още по голям мит от "доброто старо езичество".



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 22:24



абе ясна е схемата. интересно, че почти всички предлагат изход от нея, а изход не се види. главно щото си прав и за свръхалчните (абсолютно всички май) и ултраглупави (само по - бедните, другите може и да знаят какво правят) хора.
а причината за тях може би е християнството (според тукашното мнение) или нещо друго (де да го знам какво)
точки точки точки

е то пък оставаше в такива реномирани книжарници да я няма. ама едва ли правят много оборот с нея.
усърдието - познавам хора които изкупуват с доста мощни темпове християнска литература - в смисъл тълкования, жития, научни трудове, даже художествена. заради такива типове съществува все още и нашата книжарничка в храма. иначе щеше да е фалирала отдавна.
безплатните - в къщи имам две евангелия на матей, които просто ми ги дадоха безвъзвратно на вратата един ден. в болницата бяха донесли доста (седяха отгоре на спешния шкаф в първа хирургия), предполагам, че и тия с костюмите раздават. верно че са богати, ама светото писание си го разпространяват съвсем безплатно - нали е за зарибявка. за лов на заблудени мозъци.

тука православието губи по точки - пари за безплатно разпространяване на литература не се дават. както и за почти нищо друго (но това не е вярно всъщност - дават се пари, но просто те наистина са малко в сравнение с другите деноминации).

иначе цялата работа с книжарниците е тъпа. не знам що я беше написал и аз що ти се вързах. дяволска работа! или на тъмните сили.
естествено, всеки вижда и се дразни от това, което му прави впечатление. при мен е окултизма и ОШО (това с тайното учение в хиляден тираж наистина ми хареса) , при теб са масонските работи а ла волен и ифандиев (може би), дето ги смяташ за християнски.

българин да се наричам...


Тема Слушам, Лорд Вейдър,нови [re: Darth_Vader™]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано15.02.06 11:06



ще бъде изпълнено незабавно!

dei gloria intacta


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Bятъp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано15.02.06 13:41



Ветре, Ветре, голям вятър ти е в главата...
Бедата е, че си повлиян един особен сорт руски глупости, които се появиха преди време. Става въпрос за т.нар. "ведизъм". Той няма нищо общо с предполагаемия древен ведизъм. Това, което днес съществува в Индия, е само отглас от вярванията на древните арии. Те са били доста свирепи варвари - народ номадски и войнствен, обичаш безкрайно като своите коне и говеда, така и тези на съседите... Като всички свободни люде...

та бълнуванията на някои хора в Русия за "ведизъм" (който някак си се изкарва баш слявянски) са всъщност качамак от идеи, взети от християнството, от йога и кой знае още от къде... Да, това няма нищо общо с езичеството. както и с истината за предците ни.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: даоизмътнови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 14:29



То Дао е близко до Мао и съвсем си отговаря на смисъла за раобта върху себе си и усъвършенстване. Типично азиатско заробване. Но на вас като не ви харесва да ходите на църква, поне не го наричайте мързел, защото срамите себе си, понеже ви мързи да ходите и затова сте станали езичковци.



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 14:54



По добре роб на самия себе си отколкото на някой дърт узкуфял и импотентен владика хахха



Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 15:14



Мао ви учи на него да му викате "самия себе си"?
Отдалече ли пролича че си езичко-комунистче, неслучайно се лицеслагаш към Китай, уж да им знаеш древната култура.



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.02.06 16:31



За общото между Дао и Мао просто не ми се говори. Изтока е дал доста неща на съвременната цивилизация (пък може и дори Мао да е част от тва) та подобни мненийца говорят само и единствено за теб!

За мен смисъла в ходенето на църква е... никъв! Това е просто безмислено! Нещата които стават там за теб, за мен стават другаде. Щях да те питам как ще ходиш на църква, ако тя беше на Мусала, примерно и кой тогава щеше да е мързеливеца!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано15.02.06 16:53



В тоя хубав слънчев ден
от тебе попадийо аз останах поразен
подскочих, понечих с ръце да плесна
не знаех че си толкова известна

Явно .... ти е голяма
щом така те слави Ватикана



П.С. ... и от снимката не ще да разбера: "Ти мъж ли си или жена?"



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 18:13



Не се слагам че знам за Китай.



Тема хахаханови [re: Sam Sirius]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 18:17



Яснооо , значи това е
ЛУТОМ, КЕЛКА И КОПРИВЕНА МЕТЛА ??
Но, какви са тез черввени знамена??



Тема Re: даоизмътнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 18:50



Изтокът е дал, но и Западът нему също е дал много. Да вземем например японците.
Ами как ще е някакъв смисълът от ходенето на църква, като си перманентно напушен. Представите са ти замъглени.
Какво сме виновни ние, че езичниците си нямате храмове? А приказките за приордата звучат просто екологично, но нищо повече. Индианците пък са умствено на по-ниско равнище и не могат да осмислят идеята за обществото и трансцедентната представа за Бог и затова нямат храмове.
Ако и на Мусала да имаше църлква и там щях да ходя.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 18:54



Тебе те тресе яко антисемитска треска. Но такива болести ограничават ума ине дават човек да гледа повече от носа си в полето на знанието.
За тебе сигурно еднодоларовата банкнота е християнски храм, щом виждаш в него масонски символи.
Не можем ли да приемем, че в масонството има християнски символи, а не обратното, защото някак си, когато се е развивало христовото учение в религия не е имало все още масони Те се явяват малко по-късничко.

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 15.02.06 18:54.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 19:11



"ХРИСТИЯНСКИ СИМВОЛ"
Посочи поне един, който да е измислен от християните, поне един който да не фигурира в рисунки преди 1 век



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 19:27



Кръстът.
Но се боя, че ще ми сравняваш символи с рисунки, което не е равнопоставено.
Както и да е.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано15.02.06 19:34



Кръстът си е римски символ - така наказвали престъпниците; това чакало всички дръзнали да се опълчат на империята...

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Last roman]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 19:40



Ама вие наистина не знаете разликата между символ и предмет. Знаех си че ще го кажеш.
Кръстът не е римски символ, а средство за измъчване и екзекутиране.
Но става символ едва когато е осмислен като такъв от християните.



Тема ТЦЪ!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 19:43



Първи опит !!-неуспешен (още в Шумер )
Давай мисли мисли!!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 19:46



НАПРОТИВ ! Древните са знаели много добре силата на символите и не случайно са избрали кръста( не поради практината му форма)



Тема Re: ТЦЪ!нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:04



Абе ти изкарваш християнството шумерска религия, така ли? А и какво значи уж кръстът при тях? Търсиш по зиезиевски маниер. Има го на картинка и значи тия са го взели от тях, или по-добре казано направо са християни или шумери.
Иконата, Храмът, който е тялото на Христос и място където се събират вярващите да се молят.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:06



Древните са знаели, но вие съм сигурен, че не знаете.
Понеже не всяко перпендикулярно пресичане на две прави прави кръст, и то в християнския му символ.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:11



Придаването ан "християнски смисъл" на един толкова стар и популярен символо като Кръста е нещоп съвсем арзлино отъ това да твърдиш ,че християниет са измсилили КРЪСТА
За да ни убедиш,че християните са измисли кръста трябва да ни убедиш,че Хитлер е измислил свастиката



Тема пак ТЦЪ!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:16



"Иконата, Храмът, който е тялото на Христос и място където се събират вярващите да се молят."


И това е същшествувало преди



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.02.06 20:17



Майкоооооо! Че си проооооооост!

Дришльо, трева не съм опитвал даже! От доста време и не пия! Сега да те питам - чувстваш ли се тъп!!!???

Езичниците имат храм. Той е целия свят! Творението в неговата цялост! Не кирпич, тухли и арматура наредени от работници с червени мръсни потници! Езичниците имат пряк контакт с бога, нямат нужда от попове и икони! Питах ли те, дали се чувстваш глупав?

Пушилист означава тютюн. Ама кой да чете книжки, били те и фантастика! Некой ден, ако има храм на Мусала, дано ходиш там, та по пътя да видиш творенията на Бога си, не тези на хората в някаква сграда! Айде със здраве!!!


П.С. Ако съвременното общество беше устроено като племената на индианците щяхме да имаме доста по-малко проблеми! Но ти откъде да го знаеш тва, индианци за теб, това звучи познато, колкото "марсианци"

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:17



Аз не съм и казвал, че християните са измислили кръста. Ти вероятно си си го мислил, но това си е твой проблем. Попита ме за християнски символи и аз ти ги казах. Сега си недоволен, че направих простата разлика между предмет и символ, пък и не всяко изображение се знае какво представлява за древните, а дори не се знае какво самото то представлява. Често пъти се измислят символи като се вадят от контекста на изображение имащо друг смисъл. Похватът е силно наблюдаван при нашите колеги от История, наречени автохтонци.



Тема Re: пак ТЦЪ!нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:23



Ами такива твърдение е твой ред да ги докажеш и то така както следва в условието, което си избрал от цитата.
Да те предупредя отсега, че изображения "по принцип" не се приемат, понеже иконата си има своя особеност. Стенописите и статуите не се вписват в иконовия символ.
Също и храмът по "принцип" не важи, защото не всяко постройка е храм в християнския смисъл.
После трябва да докажеш как и кога християните са научили за тия явления, за да ги "откраднат", така че се ограничи до Средиземноморието и Близкия изток.
Иначе ще ти е бая трудничко.



Тема Re: даоизмътнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:24



Защо сматашп,че това "съшество" Лутом е от мъжки пол?
Аз сматам,че е някава извратена озлобена и най-вероятно девствена застаряваща и грозна мома.



Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.02.06 20:28



Абе знам ли? Ако е жена мнооого жалко, човек! В смисъл... мани! Може и да е някакъв 18-ти пол, знам ли аз, не разбирам, глупав индианец, нали се сещаш!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: пак ТЦЪ!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:30



бъра бъра сто чадъра

всикиет ти думи , които избълва са глупости..



Тема Re: даоизмътнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:35



Да.
сещам се за един цитат от филма "Трейнспотинг". Та там главния герой стои в някаква си дискотека гледа и мисли: "след време на Земята ще има само един пол- чекиджии"
тъжна работа ........
Лутом го доказва



Тема Хахаха тарикат си.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:39



Благодаря за изчерпателния отговор. Знаех, си че ти липсва идея за методология.
И следващия път като видиш колело с четири спици се запитай дали тука не е разпнат Христос, може и да се освободиш от профанията. Пък не е чудно, че не си толкова далече от Зизи и неговите мечти.



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:49



Съмнявам се ,че ще имаш смелостта да ми държиш подобен тон на живо.



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:58



Как си с фонетиката, пич? Вече и (музикални) тонове ли чуваш?
Откъде знаеш какъв ми е тонът? Отникъде, просто го сравняваш в момент на гняв с твоя. Което е извод за мене ти какъв тон ми държиш! И през каква призма пречупваш мисловната си дейност.

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 15.02.06 20:59.



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 21:07



не словоблудаствай мисля,че бяй достаъчно ясен.
,
Ако имаш нешо да ми кажеш от тук натаътък мога да ти дам координати да го направиш на живо ако имаш смелост .



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 21:11



Аха, като не можа да намериш доказателства реши да се заяждаш. Това говори добре за умствения ти потенциал.



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 21:18



Заяждам ли се ? Не просто ти правя предложение .
Ма на тебе не ти отърва,нали? хахахах
аре бегай от тук щото загуби вече мяра.
Оди се оплачи на дяда владика и му кажи да внимава на 6 юни 2006 година хахаха



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 21:25



Що да внимава Владиката на 6 юни 2006, да не те копат тогава?
На кое викаш минаване на мяра, защото се опитвам с логика да ви покаже да се смирите.



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 21:32



логиката си я заври в гъза



Тема Re: пак ТЦЪ!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.02.06 21:47



Пич(ко), не се ли усещаш, че християнския смисъл на кръста, откраднат от езичниците е същото както ако лудите в лудницата избият лекарите и облекат белите престилки с червеното кръстче и вече се смятат за доктори и твърдат, че са измислили медицината и черввния кръст (в техем си смисъл - ЛУДОМски)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: пак ТЦЪ!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 22:15



А ти пич, не се ли усещаш че с него досега за това се опитваме да си изясним; дали има доказателства за такава "кражба", или всичко е механично повтаряне от страна на обидени дечица на християнството за нещо.
Защото ето това не ми е ясно как става: че християнския смисъл на кръста, откраднат от езичниците, защо им е да го крадат; какъв е точно смисълът и от кои езичници са го откраднали?
Щото напоследък стават приказките много общи и тривиални папагалствания то ваша страна.

Редактирано от Koпpивeнa мeтлa на 15.02.06 22:16.



Тема Re: пак ТЦЪ!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано15.02.06 22:37



Защото християнството е измислена религия.



Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано16.02.06 01:00



хахахаха
тва съм го пропуснал
абе да ни е жив и здрав!
немаше да е толкова забавно иначе

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано16.02.06 21:45



Хехе да не искаш да ми кажеш, че християните са по стари от корена на обществата които са създадени от ордена на сион
Още в стария завет има места където е описан как една групичка хора са сключили договор с Йехова и на тях ще им бъде дадено да владеят света
Това което им е предсказано на тия хора напомня доста някои неща за идването на месията в апокалипсиса и дори на предсказанията на Мишел Дьо Нострадам един от шпионите на Сион във френския двор
Сион са пазители на евреиската династия на която и е писано да владее света.
А Иешуа сина давидов е един от прочутите и наследници.
И на неговите издънки им е писано след голяма война между християни и мюсюлмани която ще предизивкат да владеят света, така, че вие сте им най нисшите служители тези които ще предизвикато основните събития
Вече има индикации за провокации и сблъсък между културите на християни и мюсюлмани. Сега изяснява ли ти се картинката

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано16.02.06 22:15



О да картаген трябва да бъде разрушен

Те са били почитатели на БААЛ също като масоните
Между другото кратка историческа справка показва, че Рим е постъпвал така само с тях и юдея интересно защо. И единствената религия която са подлагали на гонение преди да приемат християнството е самото християнство
Интересни факти задаи си логичния въпрос защо и каква е била взаимовръзката
Упадъка на империята идва след приемането на христа а не преди нея интересно защо


За жертвоприношенията, да убивали са и пленици, е и! Христяните не са го правили така ли
Езичниците не са водили религиозни войни и въпреки жертвоприношенията им пак немогат да ви стигнат по кървавост и това е факт
Просто за тях човешката жертва е било нещо изключително рядко а не масово клане в името на христа

Дори да приемем, че християнство и езичество са довели до еднакво много смърт. Християнството си остава една измислена плагияторска и манипулаторска религия в която няма нищо божествено и в самата и догматика е заложена нетърпимоста към друга вяра. Което рано или късно провокира насилие спрямо инако мислещите, но то е съвсем добронамерено от християнско милосърдие да не би да горя в ада
Не променя и факта, че най запалените християни обикновено са най големите грешници защото ги гризе съвеста за това което ги чака на оня свят а и нали трябва да търсят постояно прошка и оправдание за греховете си.
Блажени са нишите духом, защото тяхно е царството божие: както е казал Иешуа

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано16.02.06 22:47



упадъкът на империята си е започнал доста преди христа. щях да ти цитирам едно поизведение на Сенека, описващо разложението на римското общество, обаче не мога да го открия, пък и не ми се пише. ако ме помолиш, ще го постна.
пък и имам мнението на Last Roman, че империята така или иначе си е заминавала с и без християнството, така че не ми се отваряй на тая тема.

империята всъщност е просъществувала до четиринадесети век, благодарение на същото това христианство, което е позакърпило положението, преди езическите елементи да го поникнат и скапят. туй да приписвам всичко лошо на "противника" от теб го научих.

на както казва наш сабазий, каквото било, било.
с или без религия, и без значение каква е тя, хората са се клали. просто с религията са си измислили още един повод да го правят. войните освен политически са добили и религиозна окраска. иначе си ги е имало винаги.

човешката жертва, мащабна или не, е отменена категорично от християнството. както и повечето суеверия, за жалост не всички. част от тях са го пропили и му ронят реномето.

за манипулативната религия - съгласен съм, може и за манипулация да се използва. и се е използвала. и не само тя. никой не избира последователите си, както вече казах.

кажи ми един - двама много големи грешника - християни. нали познаваш повече от мен... щото така и аз мога: езичниците са най - големите грешници, щото каквото и да свършат, все ще могат да си го отработят в следващите животи. пък и воините, каквито трябва да са езичниците, стават воини само като се бият и убиват някого.

то било много яко да слагаш смайлита

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 12:24



Упадък, че тогава империята се е разраствала
До 14 век !!! ако тръгнем да търсим под вола теле тя е отцеляла и до 20 век, имало е и втори рим(константинопол) и трети рим
Като за последния са претендирали много градове като Солун, Търново, Москва, Берлин, но за съжаление освен името и идеята за онаследяване на някои граници на империята те са нямали много общо
Баш римската си изчезва с християнството и неспособноста да окажат съпротива на съседните племена
А и какво и е пукало на църквата тогава щом тия дето слагат край на империята са ставали християни
Просто продажни са били
Човешката жертва не е категорично отречена от църквата тя просто е заменена от един тип жертва с друг
Нима ще отречеш, че християните са убивали в името на христа
И католици и православни и протестанти в различни степени са убивали хора за да им спасят душите
Края на човешките жертвоприношения идва постепено с ренесанса и просвещението, момента когато хората са се откъсвали от религията в името на науката и изкуството
Така, че християнството освен лицемерно да каже че им е сложило краи
Е и Будистите и даоистите не пренасят жертви и то далеч преди вас, значи тяхната религия е по добра освен това те никога не са водили религиозни войни отричат насилието, свещениците им не са алчни дупета, далеч по духовни са от който и да е било християнин , още повече религиите им са оригинални и не са крали учения от където следва, че те наистина са били боговдъхновени

Християнството никога не е премахвало суеверията то просто ги е затвърдило и променило, сега вярвате, че един човек на име Иешуа е сина на господаря на вселената Йехова, че се е родил непорочно и е възкръснал на кръста.
Онова което сега правите като кухи ритуали без да ги разбирате някога са имали смисъл и сила която за щастие е останала в други религии.
Изобщо претенциите ви да сте боговдъхновени и единствената религия която може да спаси човека е повече от неоснователна

Искаше имена на християни грешници поп Кръстю да речем поп Мартин, оня поп от плевен дето държеше стриптиз бара и въртеше дълавери с мутрите, вуйчото на левски(пак е поп), попа дето е изгорил средновековната ни книжнина за да си свари ракия и хилядите други знайни и незнайни, а тез дето ги познавам лично, не е хубаво да им споменавам имената просто не е етично Но се сещам за двама попове с които бях в първи курс на общежития, честно казано рядко съм срещал толкова жалки същества в живота си. Единия ставаше като Ам гъл като види жена а беше просто един дърт льохман а за другия беше много важно богословието да не би да го преместят в някоя по малка църквичка от която да няма килипир
Честно като се сетя за тях ако живеех в езическа времена сигурно бих им спестил мъките толкова бяха жалки, че ако света се отървеше от тях просто щеше да му олекне Е тия не са единствените, но сега сме на вълна попове те са далеч по вдъхновяващи примери от редовия лицемер дето ходи на църквичка да се моли за разни гадости и прошка за това, че е жалък
Гръцките православни попове дето са ни погърчвали през възраждането, поповете от в края на второто царство които учели, че по добре да се подчиняваме на турците и да се съпротивляваме на кръстоносците на Януш.
И всичко това са свещеници ами ако вкараме там и редовия лицемер
Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 17.02.06 12:52.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Last roman]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 12:57



Затова ли езически рим е бил пълен с християни

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 13:04



Кръста е най стария възможен символ има го още от камената ера
Символизирал е посоките, елементите и света като цяло, а може би дори и двете пръчки с който се е палил свещения огън
Когато тъпите християни отишли да покръстват келтите супер се изненадали като видяли, че почитат кръста взели ги за християни
Уви това само един тъп християнин дето почита уред за мъчение може да си го помисли
Ако бях обесели исус, ами ако го бяха изгорили, обезглавили или разчекнали какво ли щяхте да си слагате по вратовете от суеверие
Прабългарите също имали някои свои вариянти на кръста за това и някой кухи кратуни ги смятат за големите кристияни

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 13:23



Да прав си съвсем друго е да те заробват в църквичката
Пък и защо трябва да купуваме от свещичките на даоистите
Като можем да храним родните попове

Еи на времето исус изгони търговците от храма, сега търговците ни учат как да вярваме в Бог и ако това не е ирония
В даоизма работата по духовното осъвършенстване на човек е далеч по трудоемка от губенето на време по църкви
Това е свързано с непрестаното увладяване на човешкия дух и тяло, хората практикуващи дао, ци гун, йога или каквото и да е друго духовно учение ако го правят както трябва са с несравнимо по мощен дух от който и да е християнин вие сте просто в дъното на класациите на човешките религи
С мюсюлманите можете да се борите за последно място

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 14:56



Еее, ти съвсем се изхвърли. Към голямото си невежество прибавяш и необмислени приказки. Християнството е духовна религия, а не душевен лазарет каквото е езичеството, как пък реши че са "дъното на човешките религии"? Вече съвсем загуби почва под краката си в изказванията.
Нали много се хвалите че сте чели Библията, там не разбра ли какво значи дух и съответно духовна религия? Или както подозирам всичко от ваша страна са празни приказки на полупияни хора влезли случайно в нета.

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 15:06



Хахаха и умните келти сега са християни, и почитат Светия кръст, а не просто две преплетени пръчици. (поне да бяха като българите да поставят условие християните да им измислят азбука, ами те много евтино са се продали.) Прави разлика? Неслучайно в условието, ако добре си го прочел съм обяснил как трябва да докажеш всяко нещо. Ти пръв падна в капана на синтетичното мислене, породено от невежествени пориви. Другите поне се отказаха, когато заподозряха накъде отиват нещата. А не да ми бълнуваш пръчки за свещен огън. Понеже огън се е палил и от кремък.
Обяснението с посоките на света не хваща дикиш, понеже на християните не са нужни никакви посоки в учението им, защото то е морално-философско, а не географско-геометрическо и няма защо да го "крадат", според любимите ви понятия. Символът на кръста е абсолютно оригинален след хоявата на христовото учение.
Елементите може и да не са четири и тогава къде отива обяснението ти за кръста - в казанчето с ракия.

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 15:12



Това за Сион в някоя тъпа книга на Волен Сидеров ли го прочете?
Нещо съвсем се обърка да обясняваш, че християнството използвало масонски символи, след като масоните използват християнски, понеже са създадени по-късно.

Vade retro, Satana


Тема о , нима?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано17.02.06 15:23



"Или както подозирам всичко от ваша страна са празни приказки на полупияни хора влезли случайно в нета"
Опппаааа
Каза ли си го?? хахаха
Е , ти каво си мислеше : че сме изпратени от някоя езичестка "църква" да плюем по форумите видиотеното християнство ??? хахаха
Е аз не съм изпратен от никой и целта м и е да си парвя смях с вас и да видя докъде ви стига наглостта.
Не всички, Лутомке, са изпратени като теб тук и там да ръсиш глупости и лъжи и злобееш срещу мислещите хора-Българи.

Тва трябва да ти стане ясно и на теб и дяда ти владика и на путка ви майчина.

А сега можеш да си ходиш и да преосмислиш срещу какви хора и сили се изправяте тук и в клуб история и др. места. Не се страхувай за заплатата си .... Помисли какво добро правиш и за какво вземаш пари



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано17.02.06 15:34



Виж сега, приятелю...Първо вече се завърнах...Второ, най-отгоре те виждам пак теб, и тук , и на други места...Явно наистина си паразит без работа, дето по цял ден се заяжда из форумите...Не ми пречиш хич, ама от най-добри чувства ти препоръчвам да намалиш нет-а за известно време
Я излез утре се разходи някъде, ама не до църквата и обратно, ами нейде на чист въздух, да се проветриш Или пък потренирай малко, да я поизхвърлиш тая злоба, натрупана из форумите

The chase is better than the catch



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 15:35



Ммм да чел съм я библията ако си мислиш, че това че там пише за светия дух ви прави духовна религия то тогава историите за спиритични сеанси ще ти се сторят невероятно духовни
Душевния лазарет сте вие за това хората не ходят на църква защото немогат да намерят нищо духовно там не заради кумонизма както си мисли болния ти мозък
Аз като съм възпитаван като християнин как според тебе съм открил езичеството изобщо как съм се отвратил от християнството
Ами много просто първо почнах да се интересувам от него като от моя религия исках да го сравня и с други и открих че христянството изобщо не отговаря на вътрешните ми разбирания. Не само, че не отговаря но неможе и нищо да ми даде
Още от дете идеята за това че един човек може да бъде бог ми се е струвала сбъркана, чуждо ми бяха и божиите имена и още един куп неща които според мен в христянството са просто извращение на религията на моите предци
На дъното сте защото учите, че сте единствени достигнали до Бога а вие дори не се доближавате до него.
Ако религията ви беше истинска сега повечето християни щяха да са като исус така както си го описвате човек със силен дух и необикновени способности
Уви за вас важи само жалкото; Блажени са нисшите духом
Немога да почитам религия в която блажени са нисшите духом, духовно е да се развиваш а не да деградираш

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано17.02.06 15:40



И още - за кръста, вместо да се заяждаш що за символ е, вземи прочети нещо, макар и съвсем малко, например това :



The chase is better than the catch


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 15:46



Волен е човек който е преписвал от подобни книги
Има много хора които са писали за тези общества които са ги изследвали
Има много техни свитаци и протоколи които са били намирани от католическата църква и други хора които по един или начин са попадали на техните интриги
Масоните както вече казах са поредната издънка на ордени които датират от времето на моисеи
Какъвто да речем е бил ордена на Сион или на Назареите

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 15:54



Келтите може и да са започнали да почитат светия кръст светата клада и бесилка или други символи на инквизицията, но не без бой Нещо което съвпада с хуманизма на християнството да почита символи на мъчения и изтезания
А огъня в най древни времена се е палис с търкане на две пръчки
Освен това както вече казах кръста у езичниците е символ на елементите и на посоките на света, съответно на земята
Елементите в неживата природа според езическата философия са 4 вода, огън, земя, въздух. Те са абстрактни философски понятия които един християн, който вярва в суеверия като непорочно зачатие, човека бог, че бог си има син и е брадат старец в облаците и така на татък не би могъл да разбере
Руната гифу у скандинавците която е като кръст означава буквално дар, това е било дара на огъня
А огъня както знаеш е символ на знанието и мъдроста, на човешкия дух.
Учението вие деморално-ростикално
Християнския кръст е абсолютно оригинален символ на кръвожадната природа на християнина която е готова да разпъне на кръст всичко което не разбира
Добре, че исус не са го обесили сега щяхте да ходите с вратовръзки

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано17.02.06 16:01



Точно!

The chase is better than the catch



Тема Re: даоизмътнови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 16:06



Супер много грешки правиш, но се налага да ти ги припомням:

това че там пише за светия дух ви прави духовна религия

Идеите ни правят духонвна религия, а не споменаването на думата дух, в съчетанието със Светия - много евтино го караш, смятах че разбираш от метафори.

открих че христянството изобщо не отговаря на вътрешните ми разбирания

И аз това се опитвах да ти обясня от момента, в който започнах да ти отговарям на постингите. Затова си избрал нещо леко и лесносмилаемо от интелекта ти. Не те виня, но проблемът е, че след като си направил своя избор - защо продължаваш да се връщаш към християнството, за да проявяваш презрение към нещо, което, както сам казваш, не си разбрал?

На дъното сте защото учите, че сте единствени достигнали до Бога а вие дори не се доближавате до него

Добре, след като могат да са на дъното хора, които са успяли да схванат трансцедентното състоятние на бога - думите ти са собственият ти камък на врата. Не помня ти ли беше, или някой друг, но се изрази мнение, че християните са "тъпаци", понеже имали посредник в лицето на свещениците между тях и Бог. Нека това е така. Помислете си само; колко по-тъпи са тия, които твърдят такова нещо, а всъщност имат като пример шаманите, които, както самите вие се изразявате - са "най-старото езичество", да не споменавам премитивно, че може да ви подразни; и не са ли самите те посредници между духовете и хората (като се твърди, че при езичниците няма такова нещо като посредник), при това свещениците са наместници и божи служители, осенени от Духа, а не палячовци с дайрета, които умилостивяват цял йерархичен клан от духове и духчета и са дейстивтелно посредници. Докато при християнството човек само може да приеме божия дух, без да е нужно да се допитва до свещеника. Той е по-скоро помощник, а не посредник.
O, sancta simplicitas!
Сега стана ли ти ясно защо са блажени низшите духом и кои са те?
Лесно ви е да обвинявате без да знаете онова което ненавиждате и да не се замисляте дори малко за това къде, какво и кои сте самите вие, обвинители!
Как да не ви каже човек че сте блажени, отстоявайки собствената си нищета.

Vade retro, Satana


Тема Не си права.нови [re: kozaa]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 16:27



И кое му е точното? Тия неща трябва де се дзоказват. Аз и условия поставих. Да се докаже, че християните са го "взели", "откраднали" и тн.
Щото той ми обяснява някакви си "абстрактни философски понятия", които са доста далече от обикновения човек и неговата прагматичност, а също и от природното естество. Няма начин ако са абстрактни, да са свързани с природата и силата й.
Първо ми казва, че били четири елемента, без да знае наистина точната им бройка, но това е друг въпрос; след това че било дар на огъня, или самият огън, ама огънят е един от елементите, дори и да са четири. Също и посоките на света намеси, като не каза каква връзка имат с елементите, огъня или христинството. Лесно е по подобен начин да си припишем Ин и Ян, мъжко-женско, ляво-дясно, право-криво и тн.
Но без ясна представа за това какво е един символ, откъде се заражда, накъде се движи приемането му то хората, ако изобщо се движи, променя ли се и при какви обстоятелства - всичко това си остава в сферата на прочетеното недоразбрано.

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.02.06 19:13



Добре, че исус не са го обесили сега щяхте да ходите с вратовръзки
Eй това е велика мисъл! Ще те черпя едно, Бояне, ако случайно се видим някога наживо!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Не си права.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.02.06 19:26



Отправната точка е пустотата и преминавайки отвъд великия предел (тай дзи) се появява разделението на Ин и Ян, а от там на различни посоки и почва едно деление (на триграми хексаграми и т.н.) и цепене не ти е работа.

Вземи малко да се пообразоваш и да не пишеш глупости че за теб разделението май е да си тъп или да си прост!
P.S.
Най-вероятно е и двете

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.02.06 10:48



я помисли, мислещ българино, не може ли да се разраства една упадъчна система (империя в случая)? не са ли били почнали вече разложението на суровите римски нрави, наемането на войски, обедняване на селячеството, тъй като труда им се е подбивал постоянно от робския?

Римската империя е просъществувала да 14 век под формата на Византия. след това наследниците им - гърция (не териториално, но поне идейно) вече не са, най - малкото, империя. а другите самозназовали се "трети рим" империи не са римски. за съжаление и с Тръново е така.

да, хора, наричащи се християни са убивали в името на Христа. човешките жертвоприношения, обаче, са отменени от църквата. в смисъл човешки жертвоприношения, дето убиват някой, за да падне дъжд или за да победят противника - нещо абсолютно безсмислено. както и останалите суеверия, за които говорех, които са се запазили и утвърдили за нещастие. щото хората имат нужда, явно, от такива неща.

ако убиването е човешко жертвоприношение, съвсем пък не си прав за премахването му с ренесанса. точно след него са станали най - кървавите войни в историята и най - големите кланета.
а ренесанса нализнаеш, че започва от България?

какъв смисъл е имал в тия ритуали по - точно? и имало ли е причастие, което е комай единствения оригинален, водещ началото си от Христос обичай (ти сигурно ще ми посочиш от къде е откраднат)? ами другите ритуали? като те облеят с бичи вътрешности се издигаш духовно? или като танцуваш по жарава? или висенето на куки, забити в кожата? все смислени занимания.

и прав си, за голямо мое съжаление, да си вбесен от съквартирантите си.izchervqvam se] обаче те са си били такива преди да станат християни, или са станали след като са приели християнството? те толкова са го и приели де...

поп Кръстю го реабилитираха като набеден от комунистите за предател. поп Мартин не ми е известен, за съжаление. гръцките попове не са ни погърчвали насила, все пак. родоотстъпниците сами са се окричали от българското си потекло и история.
походът не е ли бил на Владислав Ягело-Варненчик, а не на Януш Хуняди. и какво стана с версията, че набедения за герой Януш е предал краля си по заповед на папата и го е изоставил в битката в решителния момент?
по това време са се правили няколко опита за унии с папата, тъй като е било ясно, че византи, българи и сърбия загиват, но те са пропаднали. защото православните са предпочели да им загине държавата, но да не премине към една ерес. а поповете явно не са си свършили работата, защото българите доста успешно са се включили в последния кръстоносен поход.

клира ни, съгласен съм, търпи страшна критика. все пак клирици не тръгват да стават умните и талантливи млади хора - те търсят развитие в други области. дори сме принудени да внасяме попове от чужбина, където явно нещата стоят по друг начин.
но не можеш да отречеш, че на очи се набиват повече лошите прояви, докато добрите остават някак си извън новините и скандалите.

и недей да ми твърдиш, че в езически времена (в по - цивилизованите такива) е нямало предателство и лицемерие. защото не е вярно. просто примери от древността нямаме пред очите си. веднага се сещам за Ефиалт, дето предал спартанците при термопили. но познанията ми за история бледнеят за тия периоди, тада дам още.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 13:46



Пия Столично тъмно или Шуменско червено

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 13:57



И каква е метафората на светия дух, че свети
Или това е метафора на духовното в християнството, кое изобщо е духовното в него, че ходиш на църква или и това е метафора

Християнството не отговаря на търсенията защото обижда интелигентноста ми Това е религия за луди, отчаяни и малоумни хора
Кой нормален човек вярва в непорочно зачатие или и вие това го възприемате като метафора
Кой нормален човек може да вярва, че в тази безкрайно голяма вселена абсолютния бог може да се прояви като човек
Да човек е отражение на божественото във вселената, следователно Исус не е бил повече бог от всеки друг човек, но вие отричате това защото сте мързеливи и очаквате някои друг да ви спаси със своята духовност. За това сте се превърнали и в животни. Християнската църква е храм на нисшото в човека Какво може да ми даде тя можеш ли да ми обясниш

Тъпи сте не защото имате посредници между бога и човека, а защото си мислите че имате такива
Християнските свещеници немогат да стъпят и на малкия пръст на един шаман, езически жрец, будиски монах или кавото там се сетиш.
Шамана със духчетата, попа със светиите с тая разлика, че единия може да лекува, да съпреживява бога и духовния свят има божествена мощ като тази на исус а другия само философства и се моли.
Какво трасцедентално състояние на бога сте схванали , хуморезки вие сте толкова далеко от бог колкото магарето от космоса
Човеко има една книга писана от един квантов физик на име Фритьоф Капра, той изследва източните религии през погледа на квантовата физика
Tия хора са вникнали много по дълбоко във строежа на вселената от колкото някога някой християни ще разбере изобщо нещо за Бога.
Разбираш ли те са знаели принципи за структората на вселената далеч преди съвремената квантова физика да е доказала много неща, те са стигнали до тази същност не с друго а с дух.
Християнския поп единственото нещо до което е достигнал е окрадената троица от езическите религи, архетипа на самопожертвалото се и възкръснало божество за хората нищо друго жалки плагияти.
В същност сега се сетих за някои духовни хора които са се водили християни и наистина са имали божествена мощ баба Ванга, например. Интересното е, че когато те е почнала да лекува и се явил един ВОИНИК НА КОН, след което тя придобила божествената си мощ.
Страно е, че този коник войн съществува по нашите земи от най дълбока древност, него го имало като Херос, Митра, изобразяван и от траки и от прабългари после станал св.Герорги и св. Димитър.
(Тук някъде даже имам цяла тема за тия двама светии и каво са представлявали в езичеството.)
И може би само по една ирония митът за св. Георги копира индиския мит за Индра( ведическия митра) или някои славянски митове за Перун.
Страно защо на баба ванга не и се явил Исус а имено този коник
Може би защото тъпото ви християнство неможе да генерира нищо духовно
Че цялата ви религия се крепи само на няколко евреиски имена и куп догми за подчинение на човешкия дух

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 15:12



Според мен това, че системата им е била скапана съвсем не пречи християнството да е било допълнителен фактор

И защо тази религия все пак се стреми към унищожението на всички други нали е по добра, след като е по добра хората би трябвало сами да я изберат
А не да се стига до кървави саморазправи за да бъде наложена

Византия е толкова римска колкото и тези на третия рим
Да не забравяме, че на тия хорица сме им отървали кожата от арабите иначе и ти, и те сега щяхте да се молите на алах и неговия пророк и щяхте да смятате Исус само за поредния пророк и то дори не сполучлив
Как можеш да твърдиш, че си християнин като само по една случаиност не си от другия отбор и тогава щеше да плюеш същото християнство което сега почиташ. Ами ако Борис беше приел юдаизма тук е имало и такива пратеници вярно малко вероятно но все пак възможност и тогава какво ???

Според мене да изгориш човек защото е вярвал в ерес в името на бога с цел да му спасиш душата си е истинско жертвоприношение
Каква е дефиницита на жертвопринушението убиство в името на бога с цел измолване на нещо в случая спасението на грешната душа
Е извиняваи къде е разликата
Езичниците може да са водели воини за ресурси хранителни или някакви други но никога не са си измивали ръцете, че войната е в името на Бога.
Има разлика между това да се молиш на Бог за победа и между това да се биеш в името на Бог.
Така, че дори и след ренесанса да са били най големите кланета мен не ме бърка пак християни са ги правили или поне са участвали в тях.


Освен това тия неща дето ми ги разправяш за къпането в кръв маи маи не са много верни
Това са пак извратените християнски представи
Може да са си пийва ли малко кръв с вино, ама чак да се къпят.
В нашата народна медецина също има да се пие кръв примерно от костенурка и да ти кажа не е, чак толкова страшно ако костенурките не бяха защитен вид.
Да духовно преживяване, е ходенето по жарава същноста на обичая е доста шамански и доколкото знам в народните представи. Човека танцуващ по жарта го "прихваща" това е особено трансово състояние с което измолва здраве и берект за околните В същност термена измолва не е правелен защото поповете се молят това си е магия с която се предизвиква това за околните.
Та за причастието така както го схващам е от типа инициациони ритуали които са служели за посвещаване в една или друга религия. За разлика от християнството и исляма древните религии са били на много степени на посвещение според нивото на интелект и възприятие на отделните хора. Митраизма е имал седем нива на посвещение. Ритуали подобни на християнското причастие мисля, че има както в митраизма така и в дионисиевите мистери, имало е ритуален хляб и вино, които са отразявали определени аспекти от божественото. В сички ритуали в митраизма са свършвали като у българите с ритуална трапеза която е целяла заземяване на енергиите. Примерно и до сега са се запазили такива ритуални хлябове със свастики по тях които са символи на слънцето. А както знаеш виното тук е било на почит от време оно и не случаино тя е сравнена и от исус с кръвта
Друг инициационен ритуал у християните е кръщенето тои се свързва с пречистване и приемане на ново име. Приемането на ново у магическите религии е свързване с израстването новия начин на живот и по дълбокото разбиране на религията в която си посветен има го у всички религи.
Като дори кръщенетата с вода дори напомня на някои ритуали у индусите подобни неща са описани и у българите. Водата е пречистващ символ примерно Крум под стените на константинопол е поливал войниците си с вода от морето, ритуалното къпане у нашите е описано и от арабски летописи
Смисъла на ритуала в езичеството са били различни Посветителни, Магически с цел измолването на едно или друго нещо, като предимно това са били магии за подържане на баланса в природата за да има по голямо плодородие и урожаи.
Ритуалите също са били според степента на посвещение на най ниско ниво са участвали всички желаещи. Като по този начин са съпреживявали контакта с божественото. На по високо ниво това са били ритуали свързани изцяло с духовни преживявания, астрални пътувания между световете, съпреживяване на божественото или контакти с духовни същности, виждане на божествени светлини примерно като при Исихастите. Някои от тези ритуали са имали дори чисто психологическо приложение тъй като са иницирали човек в дадена възраст. Подобно на съвремената психодрама са се разигравали положение които на дадена възраст са били от съществено значение, като пуберитета, възмажаване, менопауза.

В същност православието е запазило най много от тоя вид богослужение уви то е останало кухо и без сила. А исихазма може би е било единственото течение в християнството което е било официялно и наистина е водело до нещо.

И Гръцките попове са погърчвали нищо, че това е ставало с прости психологически трикове като са проповядвали само на гръцки и тези които иска ли да се правят на умни е трябвало да го знаят и да се гърчеят.
Гърчеенето е ставало точно с християнството, а клира им е гонил нашия ние сме били подчинени доста дълго на тяхната патрияршия.

В езически времна може да е имало предателства, лицемерие и интриги не отричам винаги е имало. Но езическите религии не жреца ти дава прошка а само бог и то след като си изкупиш греховете.
За това и малко хора са можели да си позволят да грешат защото са знаели, че с една молитва няма да стане, че за това което са направили рано или късно ще си платят.
В езичеството е нямало грехове по рождение по тоя начин не се е вменявала някаква грешност на човек.
Възпитаваи децата си така вменяваи им, че са грешни по рождение и, че ако не те слушат ще горят в ада пък като пораснат, ще им трябват години психотерапия за да бъдат нормални, подобно учение според мен неможе да е от бог
Мен повече ме притеснява защо си мислите, че сте единствената религия която общува с бог и защо си мислите, че който не почита Исус няма да се спаси.
Християнството е набарало нещо тънко в психологията на човека всичките тия заплахи с дявола и ада ми приличат на някои които плаши детето си с дядо торбалан и че ще го заключи в мазата на тъмно ако не слуша просто по детцки наивна манипулация.

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Не си права.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 15:54



Да а пък езичниците били глупави теб те затрудниха 4 езически символа какво ли щеше да стане ако бяха повече
Символите са доста прагматични тъй като отговарят на много неща в природата включително и на 4 вида темперамент у човека
Та за кръста ще ти го обясня по подробно като за малоумен барем го схванеш.
Та така кръста се състои от една вертикална и една хоризонтална, съответно вертикалната е фалически символ за разлика от хоризонталната която се явява като женска опозиция на мъжката вертикална. Съответно четерите елемента също се делят на мъжки и женски. Като огъня и въздух са мъжки, едното е символ на буйност и агресивност докато другото е символ на ефирност, разум и интелект. Другите два символа са женски водата и земята те на свои ред символизират емоцията и прагматичноста.
Държа да отбележа специялно за теб, че тези елементи са само символи и нямат нищо с менделеевата таблица
Въпреки всичко те са сборен символ на всичко в неживата природа по този начин те символизират земята заедно с неините посоки. Стандартно европеиците са приели, че юга съответства на огъня, севера на земята, изтока на вятъра и запада на водата където се намира и океана

Ето до тук имаме съвършен равнораменен кръст във които мъжкото и женското и изобщо всички сили и енергии са под баланс.

Сега да обясним за руната Гифу която означава дар
Казах, че този дар е даря на огъня а не, че кръста означава огън
Усещам недоумението в твоя поглед и бавното зацикляне на единствената ти мозъчна клетка затова ще обясня защо това е дарът да е на огъня.
Както знаем в европеиските митологии има такъв тип божества които често са били разпъвани на някоя скала или дърво защото са дали огъня или познанието на хората

Разбираш ли колко далече стига християнското плагиатство.
И ако вие сте копирали буквално един уред за екзекуция като ваш свещенен символ
Предците ни наистина са разбирали смисъла на този символ.

Вашето изопачаване на символа може да се тълкува от нас като даването на превес на едни сили над други и чрез този акт нарушавате божествената хармония в природата. И така въпреки добрите ви намерения вие сте издигнали в култ мракобесието така, че внимаваите какви символи ползвате те носят магическа сила
Абе я си вярваи в непорочното зачатие и зомбито Йешуа какво се занимаваш със символики това е прекалено сложно за хора дето могат само да копират
И само междо другото колко е броиката на елементите в неживата природа според европеиската езическа философия

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.02.06 15:57



първо за историята, нещо подлежащо на доста тълкувания:
спасяването на византия от арабите - вярно. притичали сме се на помощ. обаче дали нямаше да и е по - лесно на византия да се справи с тях окончателно, ако не бяха българите я принудили да воюва на два фронта почти през цялото си съществуване. ние също не сме били мирни съседи.

погърчването е национален въпрос, не религиозен. религията се явява само помощен, и даже не основен елемнет. но е истина, че гръцката църква е била основния противник на българската църковна самостоятелност. на султана му е било все тая колко църкви ще има в империята му.
обаче не езичници, а пак български християни са възстановили църквата и са спомогнали след освобождението тя да се превърне в един от основните фактори за укрепването на българщината (ако тази дяма не е обидна вече). например във варна имаме една гръцка махала. която навремето е представлявала почти целия град. бил е изпълнен с гърци и турци и съвсем малко българи. благодарение на активните действия на дядо Симеон, първия варненски митрополит, нещата коренно се проемянт. а самият Симеон е един от малцината, на които е издигнат паметник приживе от благодарните варненски граждани. жив пример за качествен християнин.

да убиеш някой, за да му спасиш душата не е същото като да го убиеш, за да ти поникне житото или за да изгрее слънцето, както е било при ацтеките. но и двете са бая тъпи постановки.

всики войни са за власт, ресурси и такива работи. кръстоносците да не би заради християнски ценности да са ходили да освобождават Йерусалим или да завладяват Константинопол.
(за тоя константинопол много ме е яд, че толкова български царе не са успели да го превземат, пък едни прости кръстоносци!)

да, православен съм отчасти защото Борис е покръстил България. ако бях Китаец сега щях да вярвам, най - вероятно, в комунизма. ти също нямаше да си същия човек, ако беше роден другаде.
все пак и аз не съм възпитан християнин, а съм избрал религията си, което е хубаво. преди 5 години мислех почти като теб. но "когато бях малък, разсъждавах по детски, когато порастнах, оставих детските неща" - тъй вика Павел.

за ритуалите:
виж ся, не си ли съгласен, че лозето иска мотика, а не молитва? кви са тия ритуали за урожай? пълна безсмислица!
кво значи кухи ритуали? да не би да са имали магическа сила тия работи?! не са. щото ако е така, днес земеделието трябваше да е много зле, например, щото никой не прибягва вече до молитви. не ми разправяй приказки.
за астралните пътувания - първо не съм сигурен, че са нещо повече от друсане с разнообразни билки, второ, може и да са реални, но пак не е ясно каква е ползата от тях. познавам поне двама души, дето бая са луднали след подобни опити.
дай да си говорим сериозни работи, а не приказки!
един шаман квито и танци да напрай, за да завали дъжд, ще има същия резултат ако един поп изпее молебен. или ако аз кажа "боже я да завали!". или ще завали, или няма. ако не стане шамана ще каже че духовете са ни сърдити, попа - че бог ни наказва, аз, че това си бяха глупости по принцип.

това с ранговете на посвещение е характерно за кого? имат по 33 или 66 или там не ги знам по колко ранга.
религия, спусната от един добър Бог не може да е разделена на рангове - нали ни обича всички равно. кви са тия посвещения? Христос е загрижен за всички, призовава всички, не само добрите и умните, всички са еднакво ценни и заслужават спасение, грешниците също! на хората, обаче, са им дадени различни дарове, но това не е за разглезване, а задължение тези дарове да се оползотворяват.

и не ми разправяй, че в живота всичко се плаща! ти май беше разправял, че не можело добрия бог да е създал свят, в който някои грешат, пък са добре, а други са праведни и страдат.
или май не беше ти...?

радвам се, че не отричаш очевдината човешка подлост и лицемерие (греховност с други думи)! ама що не можеш да приемеш, че те са по рождение? заложени в греховете и трябва да се обуздават с воля.
християнските свещенници не опорщават грехове. нито причастието или изповедта не спасяват от нещастия. без значение каква му е религията, в живота на човека има трудности и нещастия. християните не се причастяват, за да се спаят от трудностите или евентулано наказание божие. трудностите се схващат като изпитания, пратени да ни смирят, вразумят и да ни направят по - силни. не като наказание.
тъй че нещо си се объркал за християнството. твоето "християнство" не е моето.

да, твърдим, че сме единствената религия, дето може да спаси човешката душа. извинавайте, че не можем да приемем вашите заблуди. и се стремим да ви ги покажем.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 18:17



Ами тя и византия не е бил добър съсед да ти цитирам ли едни думи на езически владетел дето е мислил за християните същото като мен
"Който търси истината Бог вижда, и който лъже, Бог вижда. Българите направиха много добрини на християните, а християните ги забравиха, но Бог вижда" Кан Пресиян - толкова актуално ги чуствам тия думи все едно аз съм ги написал на олтара на някоя църква
Освен това арабите по онва време са били доста силна култура и едните и другите са си били голям залък без чужда помощ
Обаче аз те карам да си представиш ситуация в която Борис би решил да приеме исляма като волжките Българи и по този начин да елиминира най силния си съсед
До нас просто не имало други християни които да ни се противопоставят на подобен ход.
Историята в тоя случаи доста би се променила какъв християнин щеше да бъдеш тогава
Ако бях китаец нямаше да съм кумонист по вероятно щеше да съм даоист.
Обаче не съм китаец а съм Българин и както немогат да ми наложат кумонизма така и сега немогат да ме накарат да приема християнството или друга религия
Виж дори Пресиян ги е приемал като нещо чуждо и подривно

Да българи християни са възтановили самостоятелноста на църквата, че кои друг е можел Самия факт, че тази религия е била използвана за да се затрие самосъзнанието на предците ми, говори, че тя ми е чужда
Че тя се е използвала и може да се използва против собствения ми народ Гърците са ни дали християнството по времето на Борис със същата умисъл не защото им е било жал, че можем да горим в ада а за да унищожат самосъзнанието ни
Ако не беше отпаднала тиезичната догма и нямахме азбука днес най вероятно даже нямаше да сме българи заради едно пусто християнство
Така, че и аз съм избрал религията си и това е религията на предците ми и това е хубаво

Да бе лозето това иска мотика ама освен мотика иска и хубаво време
И да вярвам в магията защото я практикувам виждал съм неща дето, ти няма да видиш Говорил съм и с християни дето преди това са били сатанисти и са стигали доста далеч с някои неща макар и за зло и за това след това са станали по ревностни християни и от папата
По една случаиност днес земеделието не е приказка дали заради кумонизма или не все тая освен това голяма част от езическите ритуалите за плодородие са се позапазили тук там и в България
Астралните проекци може да има много полза, както от магията медитацията и всичко това отречено от църквата може да бъде полезно ако се прави както трябва
А хората лудват защото се интересуват, но няма кои да показва и напътства и така на татък. в религиите където тези неща са живи всичко става с учители.
Това е като при бойните изкуства неможеш да се научиш от книжки а всяка грешка може да ти нанесе травма

И хората не са равни някои са по умни от други някои осъзнават и виждат едни неща в света. Има хора за които всичко е кебапчета и бира има хора които се молят по цял ден в църквата други не вярват в нищо хората са различни и всичко това са различни осъзнавания на природата и света
Примерно някой вярват, че незнайно защо Бог е избрал в безкрайно голямата вселена имено наша планета за да се роди неговия син
Те вярват че той е някъде там на небето с войнство от ангели очакващ деня на страшния съд за да ни пребере
Други вярват, че вселената е жива и разумна от нея идват природните закони на които се подчиняваме. Те разбират че божественото се проявава по различен начин. Те откриват божественото в себе си и го психологизират в сложни митологи които обясняват различни велики истини за човека Ето на има разлика междо твоята и моята вяра

А и защо да не се занимавам с магии гледаи Исус ги е изучил много добре и вие му се кланяте като на бог

Всичко в живота се заплаща този или друг в противен случаи значи няма бог което значи че религиите изобщо са безмислени

А заблудени си остават само християните за това него са го приели само наи ниската част от езичниците
Затова и свещениците ви са такива защото вашия бог го няма

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.02.06 20:00



предците ти са били езичници до покръстването. пък може и до по - рано, доколкото знаем, че християнството е било преито от значителна част от българското население, без борис да ги е карал.
а кан пресиан не е ли бил тангрист като ги е писал тия работи? или християнин може би? българите не са харесвали християнството не заради някаква подривна работа, а защото е било религия на най - могъщия му враг. но пък борис е съзнал, че голяма част от могъществото на този враг се дължи именно на християнството. за това го е приел, и се е погрижил за самостоятелна църква и за може би първото в света обвързване на християнство с не имперска, а национална кауза и солствен език. общо взето е ил гений и доста се е терзал, задето му се е наложило да избие толкова глупаци, дето не са успели да видят в бъдещето.

по една случайност днес земеделието си е съвсем наред. не говоря за българия специално. хората ползват комбайни и редосеалки, не шамански изпълнения.

а ти внимавай с магиите. не се знае с какви сили се замесваш.
има обаче разлика между магията и чудесата на христос. евреите навремето са опитвали да го очернят, наричайки го магьосник. но с това само потвърждават, че наистина е правил чудеса.

всичко се заплаща, следователно Бог има, но някои неща се заплащат след смъртта. има разлика между моята вяра и твоята, а още по - голяма е разликата между моята вяра и представата ти за нея.
и не всички свещеници са лоши. това значи ли, че нашия бог го има?

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано19.02.06 15:49



Значителна част са били само във болните ви мозъци
Както са ни наложили тая религия така и ще си изчезне
Никоя лъжа не трае вечно камо ли пък такива дебели като християнските
Омуртаг е гонел християните и те не са били кой знае колко компактна маса
Били са малко славяни и византиците които са били пленявани и преселвани в българия
Интересно е защо езичниците които са били толерантни към другите религии са преследвали това християнство ами много просто то е било отрова

Пресиян е бил езичник и определено не е презирал християнството защото е била религията на най могъщия му враг
Римляните защо са мразели тая религия, колко религии са мразели римляните те са нямали могъщи врагове И картаген и юдея са били свърталище на злото и са постъпили с тях както с никои друг Българите в такъв случай биха мразели и други религи защото византия не е била единствения им могъщ враг, но никъде няма дани да са мразели друга религия
Дори в началото са били отворени към християнството преди да съзрът отровата в него Наи вероятно и затова изчезва династията дуло

Тези глупаци ако се бяха съпротивлявали до край нямаше да има Българи защото освен пролеят кръвта на свои умни събратя почитащи христа после трябваше да се бият и с византия и това щеше да е краят ни
А жалкия Борис е бил принуден да го приеме тои е имал серия от неуспешни битки и ако не беше сключил сделка с византия, тя щеше да го смаже и пак да го наложи по християнски с масови кланета
А Борис е бил длъжен да въведе писменоста иначе днес нямаше да ни има Християнството е било оръжие използвано против твоя народ заедно с исляма а ти се чудиш как да го оправдаеш. Това е от любимите ми причини за да ненавиждам тая долна религия

И каква е разликата между магията и чудесата
Те са го чернили като са казвали че правил магия с помоща на Велзевул или Бал
И между впрочем тои е водил учението си по всички окултни правила, става въпрос дори не за някакви специфични евреиски а за такива които са описани в много магическите практики на почти всички народи.
Примери има и в спора му с дявола и в 40 дневното осамотение и във възкресението на лазар в спора му с фарисеите

И в езичеството има разлика от къде ти идва магията
Макар, че там рядко има 100% отрицателни божества.

И понеже преди ми обясняваше, че езотеричните учения които са делили хората били масонски ето на ако си забравил какво учи Исус явно саъм бил прав, че е от на масоните хората

Евангелие от марка:
4:10 И когато остана самичък, с ония, които бяха около него с дванадесете, го попитаха за притчите. 4:11 И тои им каза: На вас е дадено да познаете тайната на божието царство: а на ония ВЪНШНИТЕ, всичко бива в притчи. 4:12 тъй защото гледащите да гледат а да не виждат, и слушащите да слушат а да не разбират: да не би да се обърнат и да им се прости.

Интересното в тоя пасаж освен че Исус великия бог е делял хората на вътрешни и външни, явно не е искал всички да се спасят определено доста благородно типично за християнския бог, освен това евангелието на марка е писано в едно такова трето число което предполага да е писано от някой който дори не познава учениците на исус. Но за твое успокоене коментара за притчите го има във всичките евангелия разказан по различен начин

И накрая да и според твоята и според нашите религии всеки ще си получи заслуженото
Но според твоята религия човек се ражда грешен и на едни "добрия бог" е дал повече от колкото на други и изобщо не им е дал равен шанс за живот или спасение от което съдя, че твоята вяра е лъжлива и твоя бог не е добър и справедлив.

А в моята вяра дори Бог да ми е дал по малко то сигурно има защо от преден живот, дори и сега да бъркам защото не откривам божествената истина тои ми е предоставил шанса да я открия сам. Ще греша ще бъркам ще попадам в едни и същи ситуации в поредица от животи докато открия истината и стана по добър и по съвършен.
Ето това е разликата между товя добър бог и моя справедлив бог.
Твоя добряга не ти е дал равен шанс с другите и само една възможност да откриеш истината а моя справедлив ми е дал свободата и правото да греща и сам да открия пътя и истината.
Коя от двете вяри според тебе опира до невежество защото едната предоставя абсолютната възможност едни хора да манипулират други хора използвайки страхът им от смърта

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано19.02.06 19:21



За пореден път се убеждавам, че говориш врели-некипели.
Много думи, но неподкрепени с никакви доказателства. А само простичко лаене.
Ето:
Страно защо на баба ванга не и се явил Исус а имено този коник
Провери и виж какво и колко е говорила Ванга за Исус и християнството. Даже е поискала да й се направи църква. Без коментар. Не зная защо свети Георги, който може би й се е явил не го свмяташ за хрстиянин. А отиваш чак до някой си Индра? Непонятно е.
Какво трасцедентално състояние на бога сте схванали , хуморезки вие сте толкова далеко от бог колкото магарето от космоса
Това са ти доказателствата. Сказки от клуба на пансионера. И то само защото не знаеш значението на думата трансцедентен.
Кой нормален човек вярва в непорочно зачатие или и вие това го възприемате като метафора
Ами около от 2 милиарда нормални.
Тъпи сте не защото имате посредници между бога и човека, а защото си мислите че имате такива - понеже ти си мислиш, че нямаш и се смяташ за умен. Ебати логиката.
Християнските свещеници немогат да стъпят и на малкия пръст на един шаман, езически жрец, будиски монах или кавото там се сетиш.
Отново без доказателство. Но аз се сещам за това:
Omnes homines sub peccato nascimur, quorum ipse ortus in vitio est
Когато ти или някой от чалгаджийте с дайрето се сетите за това, тогава ме занимавай с глупости.
Шамана със духчетата, попа със светиите с тая разлика, че единия може да лекува, да съпреживява бога и духовния свят има божествена мощ като тази на исус а другия само философства и се моли. - това не е доказателство на горното ти твърдение, ти си го измислил с цел да ги възхвалиш ония черни душици.

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано19.02.06 20:19



Символът на кръста е толкова оригинален , колкото символа на свастиката на Хитлер и петолъчката на комунистите.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано19.02.06 20:28



Мисля че се повтаряш в мнението си, но все пак го докажи. Защото не ти вярвам, понеже не знаеш как да доказваш. Оригиналността на комунистическата петолъчка е явна, тя не е звездичка, както може би си мислиш.

Vade retro, Satana


Тема Re: Не си права.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано19.02.06 20:32



Кръста или кака да бъде направен човека?...............
Симетрията, кой я измисли , кой измисли човек да ходи напред ,а не назад ? Какъв е смъсъла на понятието "напред , назад, горе и доли, ляво и дясно"?


Що НЕ млъкнеш да ръсиш ПЪЛНИТЕ СЪС ЗЛОБА христичнки глупости!!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано19.02.06 20:39



"Оригиналността на комунистическата петолъчка е явна, тя не е звездичка, както може би си мислиш"

ОХХОооо колко си навътре с комунистическите символи ЪХЪ хахаха
а и с нацистките , може би ххахаа

Не ми вярвала!!! хахахах ми обяснявай си сама..



Тема Re: Не си права.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано19.02.06 20:47



И всичко това, което написа, какво общо има с връзката християнство-езечиство?

Vade retro, Satana


Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 03:17



Чел съм и биографията и знам, че е говорила за исус знам, че се е смятала за християнка Много хора се смятат за християни ама тяхното християнство няма много общо с това на църквата то е едно такова простонародничко да не кажем езическо
Ако мислиш, че християнството се изчерпва с това някои да се моли на исус изобщо не се учудвам защо всеки си разбира тая религия както иска и има безброи сект

Естествено е подобни съвпадения между езическите митологи и християнските митове да са ти непонятни Ако ти бяха понятни щеше да съзнаваш, че сте просто плагиятори

Около 2 милиярда невротици вярват в непорочното зачатие аха за това ли така се шири психологията в християнския свят

Попа не е никакъв посредник между мен и бога попа е търговец на свещички Християнските свещеници изобщо не са посредници те са търговци
Тои не умее нито да лекува тялото нито душата на хората тои не може да ти донесе мир и хармония само заблуди
За разлика от свещенослужителите в другите религи, за това и християнския свят има плачевна нужда от психолози
И какво по голямо доказателство от теб самия

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано20.02.06 10:27



*Били са християни предците ти, не се притеснявай. От това по твоите думи следва още че са били: промити мозъци, низши духом, прости, заблудени и т. н.

*На лъжата краката даже са къси. Нещо, оцеляло 2000 години не ще да е лъжа пич.

*Езическите ни ханове са били езичници. Тъй е. Борис също е бил езичник до едно време. Явно хората понякога поумняват. Не казвам, че са приели християнството, но е възможно по някое време да са минали към него.
И все пак не ми отговори кой е тоя Бог, дето се споменава от Пресиан?

*А кой е бил този друг могъщ враг, дето трябва да сме мразили неговата религия? През цялата си история България е имала два могъщи противника - Византия и Турците. С никой друг не сме водили толкова продължителна война или пък не сме търпели толкова тежко поражение.

*Това което е направил Борис е най - гениалния ход в цялата ни външна политика (християнството, лавирането между изток и запад, писмеността). Тоя човек е бил доста наясно какво прави и явно е нямало кой знае какво в езичеството, което да го накара да се размисли. Християнството е било оръжие, използвано срещу България и Борис е дал това могъщо оръжие в ръцете на българите.

*магията, както ние я разбираме, е действие на някакви сили с неустановен произход. чудото идва от Бога.
И добре е да се уточниш бог един ли е (както твърдиш) или има "божества", част от които не са "100% отрицателни" (както твърдиш)? и изобщо митраизма ли е истинската представа за бог, дао ли, мао ли, или те са много като при гърците и северняците?

*Ето, ти си ВЪНШЕН, гледаш а не виждаш, слушаш, а не чуваш, да не би да повярваш и да ти се прости греха. всичко ти изглежда неясни притчи. обвиняваш несправедливия бог, че ти е дал само един живот да го намериш, а в този живот си имал стотици хиляди моменти, в които да се обърнеш към него по правилния начин. Да повярваш и да ти се прости греха.
Така става ли?

*Когато след милиони (или може би още догодина) години живота на земята изчезне и душата ти още не е достигнала божестевното, какво ще правиш? ще се рееш волно, нали така? куца тая теория с прераждането. нали справедливия бог трябва да ти даде шанс и на тебе?

*и изобщо какво е това прераждане? няма ли вечни ловни полета и страна на сенките? колко видове езичество има, че да го обединяваме тука под един знаменател?

българин да се наричам...


Тема Re: даоизмътнови [re: Бoян lYl]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 12:24



Що се хабиш да спориш с тая незадоволена , фригидна и психичерски увредена тлъста грозотия с мустаци ! ? хаха.
Ма, само си я представи!!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 13:23



Ами да засъжаление е така те са били принудени да са християни промити или не
Благородното християнство не се е наложило доброволно, а тези които не са искали да бъдат такива са били гонени от благородната църква, алелуя

О една лъжа повтаряна 2000 години става за някои хора като истина
И сега има други религии които са далеч по стари от 2000 години но не виждам да вярваш в тях

Борис не е е поумнял Просто е нямал избор
От едната страна е била византия която ако го беше смазала той щеше да загуби и главата и престола си защото българите щяха да сложат по кадърен от него Просто Борис е бил хитра лисица със същия успех тои можеше да приеме исляма и да смаже византия Така че съдбата е абсолютно условна ти си християнин на късмет не на вяра

Да те са ни били най трудните противници и сега има българи с промити мозъци дето вярват в религиите с които са опитали да ни промият
Разбираш ли те са налагали религията си с кръв и меч а ти им се кефиш и само по една случаиност и двете религи са с юдеиски корен

Да Борис е бил добър политик няма да споря, но не е бил вярващ когато е приемал тази религия
Може и на дърти години да е повярвал, но от лудост защото го е гризяла съвеста за убитите Българи и за това дали не е сложил край на държават си с тоя ход С това не се различава от психологическия профил на стандартния християнин човек с угризения на съвеста и страх от смърта

Бог е единство в многообразието и той няма име или имена
Имената на бог са магически формули дадени от човек за призоваване на специфични сили в природата
И магията и чудото идват от Бог всичко идва от бог


Християнството вярва в добрия бог и за това е далеч от истината
Доброто и злото са абсолютно човешки категори, в божествен план има само еволюция и инволюция но и те са от бог За човека е нужно да почита еволюцията защото тя поражда живота за това трябва да се съпротивлява и на другия божествен закон на разложението
За това и да речем в митраизма Върховния бог Зереван е представен с двама сина Митра добрия и Ариман злия
Това са основните закони които влият на човечеството, но за да има такова ние трябва да почитаме доброто.
Магията идва само от Бог но човек я прави добра или лоша като я посвещава на един от двата закона
Няма истинска представа за Бог религиите които са служили на хората за нещо духовно са се изграждали в житеиските практики и са им помагали да се справят в практичния живот. Религите които служат за маниполация се налагат те ни те предоставят възможност за избор. Казват ти ще вярваш в това или ще отидеш в ада. Нали сам каза кои били първите две предпоставки на вярващия християнин страхът и изгодата е как нормално ли ти се струва точно това да кара да вярваш в Бог .

Хех не се и съмнявам, че един християнин ще намери всевъзможни тълкования на думите на исус за това и християнството е с хиляди секти алелуя
Според мен той много ясно е отделил 12 ученици от масата на която е говорил им е казал това Ами другите на които е говорил те са го слушали не са сорили с него Те не са ли заслужавали спасение
Ами не защото не са били от кръга, и исус не е бог
А пък плюя ви на спасението честно казано защото религията вие пълна със заблуди и противоречия и ако бог е такъв какъвто го представя глупавото ви учение значи по добре в ада, дявола поне е дал шанс на всички няма значение в какво вярваш

Ами когато живота на земята умре, какво ли ще правя
Ами не мисляш че във вселена която за сега се знае, че се простира в диаметър от 25 000 000 000 светлини години със хиляди галактики и и във всяка галактика с милиярди звезди и всяка звезда с десетки планети. Просто в тоя безкраен свят само един заблуден християнин може да си мисли, че сме сами
В момента в който живота на тази планета свърши бъди сигурен, че някъде във вселената на друга планета тои ще се зароди. В момента в който нашата слънчева система умре някъде другаде във вселената се заражда друга система. В момента в който нашата галактики започне колапс друга галактика се заражда. И повярваи ми света няма да свърши с християнството
Един ден ще се сблъскаме с друг разумен живот и повярваи ми те няма да се молят на Исус, даже няма да знаят кои е
По скоро бих повярвал че някои християнски туземец ще ги вземе за богове илиангели от колкото те да вярват във същото като нас

Ами сигурно има и представи за вечни ловни полета немога да слагам всички езичества под един знаменател аз говоря за това в което вярвам
Просто в природата нищо не се губи то минава от една форма в друга и нищо не е вечно освен материята и енергията които слагам под един знаменател с понятието БОГ. Вечния ад и раи са измислици просто няма нищо вечно

Човек дори добре да живее умира <P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Бoян lYl на 20.02.06 14:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от Бoян lYl на 20.02.06 16:26.



Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 13:25



Хабя се защото трябва да се борим с невежеството
А и като го гледам как се гърчи в мисловни спазми умирам от кеф
Имено представям си го това нещо за това се кефя

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 13:39



В кабала пентаграма е символ на сефирата гебура и цвета и е червен планетата марс.
Това е символ на агресията според кабалистичните представи и е перфектния символ за една еврейска идеология като християнството
Кръста пък не е използван за пръв път от исус и това си е повече от факт, най малкото преди исус е имало други двама разбойници на кръст
А за римляните този кръст на който са разпъвали е бил символ на позора, общо взето само отрепки са умирали на него, хората които са изкали да екзикутират с чест са умирали от меч

А кръстове макар и не като християнския се ползват още от древноста потърси и почети няма как да ти пусна кръст от камената ера по интернет

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 13:47



Подминавам настрана простотиите, които бълваш, за да ти припомня нещо, което знаеш, но заради гняв не се досещаш.
Езичниците имат храм -
имат, това са храмовете из целия свят на нехристиянски религии. Древен Рим, Гърция, Мексико, Египет и тн.
Езичниците имат пряк контакт с бога, нямат нужда от попове и икони! -
имат статуи, жреци и други релефни и стенописни изображения. Погледни отново същите народи.
Защо ми се струва, че за тебе езически са само индианските примитивни вярвания?

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 13:56



Всичко това е много добро, но то само показва колко знаеш и каква ерудиция имаш. Но не ми дава и грам сведение, което може да е доказателство.
За петолъчката - вероятно сбърка комунизма с християнството, но това е от много знания, то се случва да ти изпуши отвреме навреме главата.
Кръста пък не е използван за пръв път от исус и това си е повече от факт
това е ясно, и си го приказвахме с един друг умник, който също не можа да ми докаже че е използван като символ преди християнството. Пак ви повтарям, правете разлика между символ и предмет!

Vade retro, Satana


Тема Re: даоизмътнови [re: Бoян lYl]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 14:13



Аз пък мисля,че Сатаната- Яхве и е взела ума и няма смисъл да се просветлява. Безвъзвратно загубена .
ВСИЧКИ безумно уверени всвоата правота и неподлежащи на развитие и убеждаване са такива.. спомни си бай Ам-гъл голобара. девственото момче светльо, хунчо и така нататък..



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 14:13



И какво сведение може да е доказателство
Снимки немога да качвам в интернет не знам как, немога да сложа в интернет и нещо материялно като доказателство
Единствения съвет който мога да ти дам е да четеш повече и то не само книги писани от църквата
Между кумонизма и християнството има само една дребна разлика като учения едното е теистично а другото а атеистично.
Има и разлика в символите които използват едното е символ на позора и смърта в древен рим а другото е символ на сефирата Гебура в кабала
Като държа да отбележа, че ангела на тази сефира е самаел или по познат като сатана И двета учения водят началото си от едно и също място
А както вече казах руната гифу която е като кръст и узначава дар е свързана с пожертвованието на Один които разпънат на кръст получил озарение и дал руните на хората
Один като архетип в индоевропеиската митология е същия като промотеи в гръцката ето ти на потърси инфо за руните и митовете за тези богове и ще имаш доказателство от къде са крали християните

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 14:16



Може пък да реша да направя магия и да изгоня бесовете от това същество

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 14:37



Между кумонизма и християнството има само една дребна разлика като учения едното е теистично а другото а атеистично.
Верно е много малка разликата. Но според тебе езичеството, бидейки теистично спада към християнството.

Vade retro, Satana


Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано20.02.06 15:08



Това, което правиш ти, е деление християнство-езичество.
Това е все едно да разделиш растенията на "гъби" и "други"
За мен Рим, Гърция, Мексико и т.н. не са езичество. По-скоро става дума за старите вярвания, доста преди храмовете, като такива.

Най-странното е, че мога да ти обяснявам с успешност равна на 0! Нема значение! А простотиите, са си верни. Това че ти мислиш, че пуша трева, не означава че аз го правя!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 15:25



СИМВОЛ и предмет?!!. Да първият християнски символ е РИБАТА , шото иешу бил нахранил е една риба цяло село гладни и мръсни жиди хахха
А първият предмет в християнството е кръста с който са ръсили наляяо и надясно проклятия и са си ги туряли като фетиш навсякъде и по храмовете и на гъза си и къде ли още

Редактирано от Caбaзий на 20.02.06 15:32.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 15:49



Ти не вярваш в Бог



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 15:59



Всеки раабира поразличен начин езичеството защото в него няма догма.
.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 16:23



Езичниците не учат като християните и кумонистите, че всички са равни, нито пък са налгали вярата си с кръв
Ти на тъп ли се правиш или наистина не виждаш двете идеологии колко си приличат и като начин на налагане и като светоглед
Ако кумонизма беше наложен от Борис
Днес ти щеше да ми обясняваш, че това е идеологията на твоите предци
Че Борис бил мъдър тъй като обърнал едно уръжие използвано от СССР против Българския народ в едно уръжие на Българския народ
И затова трябва да сме вечно признателни на Маркс и Енгелс.
Щеше да ми обясняваш колко са били велики комунистите и как вместо да се оправдавам с други философии трябва да ходя на конгреси на партията и да се изповядвам при партиния секретар
А аз пък пак щяха да ги говоря същите неща, че и попа и партиния секретар са еднакво бездуховни и крадливи че те са лъжци които ни налагат чужди нам неща
Кумонизъм-християнство-ислиям-юдаизъм-ционизъм-масонерия-сатанизъм всичките тия неща имат един божествен корен алелуя

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 18:49



А на какво учат езичниците? Оценявам твоето въображение, което така свободно проявяваш, иначе не би ми бил така смешен.

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 19:14



Езичниците учат !
юдаистите поучават щото са богоизбрани !!хахаха
алелуяуяуя



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 19:37



Е, нали нямахте догма бе човек? Как тогава учат?

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 20:56



въпросът ти е супер олигофренски



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано21.02.06 19:03



*ти може да ги мислиш за промити мозъци, твоите предци, но аз ги уважавам неимоверно. Защото са приели най - добрата вяра, забравяйки старите заблуди и дотолкова са я обикнали, че когато през 14-ти век дошли едни други хора и им казали, че трябва да приемат друга религия, те не се отаказали от християнството, въпреки, че на моменти са били подложени на доста по - жестоки гонения отколкото техните далечни прабаби и прадядовци, дето уж насила приели христовата вяра.
поклон пред твоите предци!
(можеш да ме обориш и да продължиш да си черниш предците, всъщност!)

*в същия ред на мисли, българия, византия и сърбия са приели да загинат като държави, но не са отстъпили от вярата си. докато езичниците явно доста лесно са се отказали от уж истинските си богове и са приели Христос.

*някои лъжи и 2000 години да ги повтарят пак си остават лъжи. а когато една истина се повтаря 2000 години, понякога разни умници почват да я смятат за лъжа.


*на останалите заблуди ще отговоря по - нататък, защото вчера почина баба ми и нещо ми подсказва, че неми пави чест да се заяждам с хората докато съм в траур.

между другото беше православна християнка, без особени познания, интелигентност и фантазия и пак по - силен духовно човек и по - уравновесена, хармонична личност рядко можеш да срещнеш.

без магии, жертви и ритуали, само със смирение, вяра и жертвоготовност.

днес на погребението плаках за всички, които никога няма да го разберат.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано21.02.06 21:06



Учат че малоумието е болест и ходи по хората
За това трябва да вържем попа за да е мирно селото
И аз оценявам това че си тъп и упорит ако можеше и да носиш щяха да т

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано22.02.06 00:14



Моите предци не са християни както не са и мюсюлмани поне не и по дух.
А религия или идеология която е била използвана като оръжие срещу моя народ мога само да я презирам. Или може би ти одобряваш и кумонизма защото предците ти са вярвали и във него.
Вярваха и в светлата демокрация, предците ни не веднъж са се подвеждали, успокояващо е само че в света не сме единствените които са се подвеждали по една или друга глупост.
Както сам ти каза тя е оръжие и дали тя ще е връцете на враг или на наш управленец за да я използва срещу обикновения човек за мен е все тая.
А моите предци не са се отказали във вярата спомняи си го всеки път когато гледаш народен обичаи и се молиш пред икона. Само имената на старите богове са заменени с нови които пак ще се обърнат на стари.
Предци са ми били и Ботев и Левски, Бенковски, Раковски, Вълчан и на тях им знам мнението за църквата и християнството.
А твои предци са поп Кръстю, поп Мартин и още един куп знаини и незнаини попове работили против народа си.
А простонародното християнство което е запазило езическите традиции, не е по различно от вудо религията в карибите която също почита христа. Така, че ако това ви е голямата победа, амин, да живее несломимото езичество.

А за магията всичките ни народни обичаи са с магически характер.
Някои даже са откровени магии за урожаи, дъжд или против градушки.

Моите съболезнования за Баба ти.

Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 22.02.06 00:23.



Тема Матей 10:5нови [re: xenox]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано22.02.06 10:13



След като Исус ръкополага 12-те апостоли, Той им казва:
"Не пътувайте към езичниците и в самарянски град не влизайте; а по -добре отивайте при изгубените овце от израилевия дом."

От тук трябва да си направим извода, че мисията на Божия син е била свързана единствено с евреите, с изгубените овци от израилевия дом. Значи те са били тези, за които християнството е предназначено. Те са били грешниците. Какво тогава прави християнството по нашите земи и по цяла Европа и в останалата част на света? Ами истината е , че християнската религия, във леко видоизменен вид се е оказала идеалната религия за КОНТРОЛ НАД МАСИТЕ. Точно това са проумяли в един момент фарисеите и садукеите (рожбите ехиднини) и са се полакомили да заразят цялото човечество с християнството. Приемането на християнската религия в България е най-финното повизантийчване за България, което не е могъл да предвиди нито един цар преди Борис 1( Българските канове са били християни още от Кубрат). А може би са предвиждали, но не са искали да изгубят престола си, личните си облаги.



Тема Re: Матей 10:5нови [re: Bятъp]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано22.02.06 18:02



Какво тогава прави християнството по нашите земи и по цяла Европа и в останалата част на света?
Ми питай Павел /който се оказал римски гражданин и решил да просвети Римската империя, тънеща в езически заблуди....

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Матей 10:5нови [re: Last roman]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано22.02.06 18:38



Павел не е от апостолите! Даже първите християни не са го приемали!

Да не се окаже, че християнството няма нищо общо с Ицо Христов...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Матей 10:5нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано22.02.06 22:10



Верно ли? Леле, ами как може така бе?!!!
Безсрамници, да не го приемат!

Vade retro, Satana


Тема Re: Матей 10:5нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано23.02.06 20:52



Aми как да го приемат, като Павел е избил повече християни от Нерон!
И понеже е неспособен с голи ръце да итреби целия свят е създал една измислена религия, с която да се изгаври с първоизточника!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Матей 10:34нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано24.02.06 13:46



Което май в крайна сметка потвърждава концепцията, че Савел е разпространил учението като оръжие срещу рим а не като вярващ.
Християнството е взело един неприятен хипарски обрат сред евреите което е щяло да доведе до техния краи за това и синадриона ги е преследвал
В един момент Савел стига до гениялната идея какво ли ще стане ако вместо преследва евреите луднали по него ако го пренесе на територията на най големи им враг
След това пък римляните пък решават, че от оръжие срещу тях могат да го превърнат в оръжие срещу околните и така християнството се разпространява с една едничка идея как да зароби повече хора
Учението не само, че се е изменило и едва ли има нещо общо с оригинала , но е било използвано еднакво ловко като оръжие от всички срещу всички.
С което само потвърждава някой думи на исус от библията:
Матея 10:34 Да не си мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир а нож. 10:35 Защото дойдох да настроя човека против баща му, дъщеря против майка и снаха против свекърва. 10:36 и неприятеля на човека ще бъдат домашните му
Трябва да призная че са успели много от фанатизираните християни създават точно такъв тип семеиства а и не веднъж в историята те са обръщали брат срещу брата и народ срещу народа

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Матей 10:5нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.02.06 11:33




Make love, not war!

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Матей 10:5нови [re: Last roman]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано26.02.06 11:46





И на мен Вейдъра ми се струваше нещо напрегнат напоследък, много готин съвет му даваш!

The chase is better than the catch



Тема Re: Матей 10:34нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано26.02.06 13:03



ако си прав, защо тогава винаги се е стремял да обръща първо евреите, неговите сънародници, пред езичниците? и защо синедриона не е спрял да го преследва, след като е действал срещу техния враг, Рим?

не ти се връзва нещо!

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано26.02.06 13:16



здрасти, отвново!

един от предците ми по бащина линия е Вълчан Войвда. а твоите кои са? и колкото имам общо с поп Кръстю, толкова имаш и ти. то не е и лошо, защото тоя поп е един от "добрите", борец срещу гръцкото влияние в България, приятел и сътрудник на Левски. ОЧЕРНЕН несправедливо от КОМУНИСТИТЕ в стремежа им да изградят негативан образ на църковния клир.

странно колко охотно се използва омразната ви комунистическа пропаганда, когато това ви изнася! нещо чудно всъщност, с комунизма доста успешно ви обединява омразата към християнството. май заформяте езическо мракобесие, а? учите се от най - добрите. браво!

простонародното християнство, запазило езическите традиции, но забравило езическите богове си е простонардно ХРИСТИЯНСТВО, а не езичество. прекрасно! народни обичаи, лишени от измамния си магически смисъл, запазени с цялата си пъстрота и изящество, покровителставни от православни светци, в името на истинския един Бог.

интересно, че след като християнството уж ги лишило от магическия им смисъл и те станали кухи (катто викаш), нито дъждовете са спрели да падат, нито урожая е секнал, нито пък градушките са се усилили.
за кухост и магии ли ще си говорим?

Бог да я прости баба и дано някой ден постигна нейния подвиг.

българин да се наричам...


Тема Re: Матей 10:5нови [re: Last roman]  
АвторKepвaнджиятa (Нерегистриран)
Публикувано26.02.06 15:55



И аз одобрявам съвета, но да внимава да не се обърка и да напъне някоя камила или Камила



Тема Re: Матей 10:34нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано26.02.06 18:11



Исус се е стремял да обръща евреите а не езичниците а Павел точно обратното
Синадриона може да е преследвал учениците на исус все пак тая болест не трябвало да се разпространява сред тях а сред другите народи
Те не са гонели християните по принцип а християните евреи

Човек дори добре да живее умира


Тема Love is for suckers!нови [re: Last roman]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано26.02.06 20:26



Поздрав от Империята за Империята!
Приятелю, не си ли вадиш изводи от историята? Какво направи "любовта" на християните с Римската империя!
Любовта е за слабите, жените и овчиците
P.S.
(този път не казвам нищо за козиците)

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Баси содомита-зоофил си !нови [re: Kepвaнджиятa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано26.02.06 20:29



От това арабско слънце съвсем ти се е размътил мозъка (а и от липсата на жени също).
Хайде дигай си камилите, че я камилата, я камиларя!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Баси содомита-зоофил си !нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Last roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.02.06 12:07



Аре, аре, да не говорим, че ако бай Вейдър не се беше размекнал накрая бунтовниците щяха да го духат.....
Нещо ме е треснал хормона тая пролет....

Ad majorem pharmacie gloriam!



Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано27.02.06 13:11



Е браво тогаво защо не знаеш кой е поп Мартин и как е изиграл пра пра дядо ти
Той Кръстьо не само от кумонистите е очернен и Захари Стоянов не го представя също като много положителен герои бил е леко алчен тип подозирали са го че бърка в хазната по не до колкото си го спомням
Явно само църквата си го обича

Човек би си помислил, че кумонизма е мразил само християнството ама не той е мразел всички религии и не кумонизма е довел църквата ни до упадък тя винаги си е била опадъчна
Те също като вас са преследвали всичко различно и те си имат култ към личноста и при тях сакън да не кажеш нещо за заблудените и там е имало светии или партизани както са по популярни а партиините секретари по крадливост могат да бъдат бити само от поповете
Така, че в общи лини сте си били конкуренция нормално е, едните да гонят другите
Кумонистите не са преследвали езичници защото никои не се е самосъзнавал като такъв

Простонародното християнство което е запазило езическите традиции не е по различно от Вудо култа който също вярват във христа и е основан на езическите вярвания на африканските народи
Предполагам и тоя култ го броите за християнство алелуя

Абе те дъждовете пак падат и наводнения стават и градушки бият и какво от това тези неща са основани на природни закони ама друго си е когато за един сезон не падне градушка или няма слана. Спора за магията го е имало и между исус и фарисеите те не са били по различни от днешните попове.
Исус е лекувал хора и в много други религии жреците лекуват хора те са не само физически но и духовни лечители.
В християнския свят е пълно с психолози защото християнските свещеници не могат да помогнат на хората не само в духовното им израстване, но и в подръжката на духовното им здраве

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Love is for suckers!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.02.06 13:50



Ясно е, че не разбираш любовта. Ти и затова си решил да станеш оригиналничещ простак, за да се правиш на интересен.
Самото ти схващане, че от историята могат да се вадят изводи, както зелки от кацата, е добро доказателство и за простоия, и за ограничен ум. По-каруцарско разбиране не бях срещал!

Vade retro, Satana


Тема Християнска любоф :-)))))нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано27.02.06 14:41



Мен винаги ми е било интересно как християните разбират любовта
Вашата любоф не се различава особено от Будиското състрадание
И ето толкова зле обяснена в библията че всеки може да си я разтълкува както иска.
Включително и като групова манастирска радост

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Матей 10:5нови [re: Last roman]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано27.02.06 14:50



тва е добро! Поздравления, ако си го правил

За разлика от Вейдър-а съм за любовта! Независимо дали е стара, но не раждясала, френска или каквато и там! Любовта е хубаво нещо!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Матей 10:5нови [re: Пyшилиcт]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.02.06 17:23



A така, Пуши, да си дойдем на думата! Френският вариант на любовта е хубаво нещо!

Чак сега разбрах разликата между източната(православната) и западната (католическа) църква! А то било, че източните наблягали на кама сутра, а другите по-изтънчено и аристократично обожавали френския модел.

P.S.
А ти може да кажеш как са разбирали любовта индианците.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Love is for suckers!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.02.06 17:27



Абе то е ясно защо се пънеш, ама пак да ти го кажа:
Love is for suckers!
Пусни си Twisted Sister и си дрънни вкиснатата зелка в радиатора, дано ти се понакъдри малко мозъка - имаш нужда!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Баси содомита-зоофил си !нови [re: Last roman]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано27.02.06 17:32



Ами аз нали това разправям - да не се размеквате, бе! Какво сте се разлигавили!

Войнико я освободи хормоните и се стягагай!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема За ксенокснови [re: xenox]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 18:16



Абре момче, ти по каква линия си роднина на Вълчан Войвода? От кой край си (ако не е тайна)? Щото май и аз съм рода с него. Може да се окажем роднини.



Тема Re: Love is for suckers!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано27.02.06 21:35



Според мен любовта е за силните, " for suckers" е влюбването, а ревността е за слабите

The chase is better than the catch



Тема Re: Love is for suckers!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано27.02.06 21:52



Че защо да го правя? Явно ти чрез метода на поглеждането през ребрата на радиатора си разбрал че love is for suckers. Само не мога да резбера на кого от родителите ти е реброто?

Vade retro, Satana


Тема Re: За ксенокснови [re: Bятъp]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано27.02.06 22:14



регистрирай се и ще ти кажа. не е много пряка връзката, но си я тача.

българин да се наричам...


Тема Re: За ксенокснови [re: xenox]  
АвторBятъp (Нерегистриран)
Публикувано28.02.06 09:14



Мразя да се регистрирам. Ето накратко моята версия: Рода на баба ми (майката на баща ми) произхожда от село Осеновлак, от вълковия род. Фамилията й е Вълчева. Вълчан войвода също се е подвизавал там и е от това същото село ( освен ако няма и друг). И тъй като в това малко село е имало само 4-5 рода, други вълчанови не е имало. Допускам , че е някакъв мой далечен прадядо. Ако искаш да споделиш нещо с мене - ето ми е-мейла: greenspring@dir.bg



Тема Re: Love is for suckers!нови [re: kozaa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.02.06 14:46




Гот ми е, че говорим на един и същи език!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Love is for suckers!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.02.06 15:01



Ето ти текста на песента:

You saw me comin', you had my number
But you don't want me, could you be dumber
Your eyes are flashin', your lips are willing
But I'm a patsy for the killing
You're so beautiful, so unforgettable
You think that I'd do most anything

CHORUS:

Love is for dreamers, love is for believers
Love is for losers, love
Is for suckers
Love is for suckers, love is for suckers


Listen, I'm not some poor fool, won't jump through your hoop
Ain't gonna crawl, girl, to that I won't stoop
So if you want me, you'll have to get me
And if you're willing I'll be ready
You're so beautiful, so unforgettable
To me that just don't mean anything

REPEAT CHORUS

Listen, well, well, well, if it isn't little miss perfect
And to what do I owe the pleasure of this visit?
You wanna get back together? You do, huh?
Well, listen honey, I'm just not interested
You'll what? You will? With your heels on?
Oh no, come on, babe, let's go
Here I go again

Solo - Eddie

You're so beautiful, so unforgettable
You know that I'll do most anything

REPEAT CHORUS

Listen, love is for suckers, love is for suckers
Sucker fight me, sucker fight you (love is for suckers)
Always be suckers and do most anything
I wanna be a sucker (love is for suckers)
I'm a sucker, you're a sucker
He's a sucker, she's a sucker (love is for suckers)
Would you like to be a sucker, to be sucker?
Love is for suckers, yeah, yeah
Sucker


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Love is for suckers!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано28.02.06 15:05



А като каза ребра и изведнъж разбрах какжа е любовта ти към твоя бог и обратната.
Боли ли те задника от божията любов, dirty sucker?

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Матей 10:5нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано28.02.06 19:48



Те са я приемали по друг начин нито като християни, нито Кама-Сутра

Как са я разбирали конкретно... па знам ли? Все едно да ме питаш за пози... баси бесния офф-топик!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано01.03.06 19:47



ще взема да се разтърся за тоя Мартин. до сега откривам само хубави неща за него, но пък и не съм особено усърден.

общо взето си против християнския клир, но тук те спасява само това, че няма официална езическа религия, с имоти, права, пари и уважение - веднага щеше да се напълни със същите продажни езически "попове", с които е пълно сего в църквата.
но ти не би се отрекъл от идеите си заради тях, както аз не мога да се отрека от Христос заради попа със златните ланци.

нещо такова се е получило, когато Юлиан Апостат е върнал езичеството - нагушилите се от християнството мними вярващи веднага се върнали на бившите си езически постове. ама не им станала играта. нищо не можело да върне езичеството, самите хора го отхвърлили.
иначе е полезно да има на всеки 40 години по един Апостат, да се поочиства църквата. но де такъв късмет.

както вече трябва да повтарям: времето не се влияе от магии. и не се е влошило драстично след отменянето на езичеството и превръщането на езическите ритуали в християнски, което според теб ги е лишило от сила. явно никога не са имали каквато и да била сила.

въпрос: има ли аналог на вуду на изток?

това за психолозите от къде го почерпи? то и да ги има, са бял кахър, но занимавалите се с магия хора обикновено им трябват психиатри!

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано01.03.06 20:18



Доколкото знам Вуду идва от далечния изток - там е първоизточикът!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано01.03.06 23:56



я раздуйте тая тема! много интересно!

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано02.03.06 15:52



А на теб откъде ти е интереса?
Психиатър ли си или си пациент?

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано02.03.06 16:59



за първи път чувам за източните корени на вуду, та ми стана интересно.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор тpиrлaвa лaмя (огнедишаща)
Публикувано02.03.06 19:56



Вуди са африкански идиотщини, а не от далечния изток.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: тpиrлaвa лaмя]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано02.03.06 21:58



иш аз тъй съм чувал, но да дадем шанс и на другите гледни точки!

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано02.03.06 22:12



А не искате ли да дадете шанс на клубарите от Магия да се изявят там ми се струва ще има по-голям интерес към вудуту

The chase is better than the catch




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.