Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:13 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема о , нима?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано17.02.06 15:23



"Или както подозирам всичко от ваша страна са празни приказки на полупияни хора влезли случайно в нета"
Опппаааа
Каза ли си го?? хахаха
Е , ти каво си мислеше : че сме изпратени от някоя езичестка "църква" да плюем по форумите видиотеното християнство ??? хахаха
Е аз не съм изпратен от никой и целта м и е да си парвя смях с вас и да видя докъде ви стига наглостта.
Не всички, Лутомке, са изпратени като теб тук и там да ръсиш глупости и лъжи и злобееш срещу мислещите хора-Българи.

Тва трябва да ти стане ясно и на теб и дяда ти владика и на путка ви майчина.

А сега можеш да си ходиш и да преосмислиш срещу какви хора и сили се изправяте тук и в клуб история и др. места. Не се страхувай за заплатата си .... Помисли какво добро правиш и за какво вземаш пари



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано17.02.06 15:34



Виж сега, приятелю...Първо вече се завърнах...Второ, най-отгоре те виждам пак теб, и тук , и на други места...Явно наистина си паразит без работа, дето по цял ден се заяжда из форумите...Не ми пречиш хич, ама от най-добри чувства ти препоръчвам да намалиш нет-а за известно време
Я излез утре се разходи някъде, ама не до църквата и обратно, ами нейде на чист въздух, да се проветриш Или пък потренирай малко, да я поизхвърлиш тая злоба, натрупана из форумите

The chase is better than the catch



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 15:35



Ммм да чел съм я библията ако си мислиш, че това че там пише за светия дух ви прави духовна религия то тогава историите за спиритични сеанси ще ти се сторят невероятно духовни
Душевния лазарет сте вие за това хората не ходят на църква защото немогат да намерят нищо духовно там не заради кумонизма както си мисли болния ти мозък
Аз като съм възпитаван като християнин как според тебе съм открил езичеството изобщо как съм се отвратил от християнството
Ами много просто първо почнах да се интересувам от него като от моя религия исках да го сравня и с други и открих че христянството изобщо не отговаря на вътрешните ми разбирания. Не само, че не отговаря но неможе и нищо да ми даде
Още от дете идеята за това че един човек може да бъде бог ми се е струвала сбъркана, чуждо ми бяха и божиите имена и още един куп неща които според мен в христянството са просто извращение на религията на моите предци
На дъното сте защото учите, че сте единствени достигнали до Бога а вие дори не се доближавате до него.
Ако религията ви беше истинска сега повечето християни щяха да са като исус така както си го описвате човек със силен дух и необикновени способности
Уви за вас важи само жалкото; Блажени са нисшите духом
Немога да почитам религия в която блажени са нисшите духом, духовно е да се развиваш а не да деградираш

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано17.02.06 15:40



И още - за кръста, вместо да се заяждаш що за символ е, вземи прочети нещо, макар и съвсем малко, например това :



The chase is better than the catch


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 15:46



Волен е човек който е преписвал от подобни книги
Има много хора които са писали за тези общества които са ги изследвали
Има много техни свитаци и протоколи които са били намирани от католическата църква и други хора които по един или начин са попадали на техните интриги
Масоните както вече казах са поредната издънка на ордени които датират от времето на моисеи
Какъвто да речем е бил ордена на Сион или на Назареите

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано17.02.06 15:54



Келтите може и да са започнали да почитат светия кръст светата клада и бесилка или други символи на инквизицията, но не без бой Нещо което съвпада с хуманизма на християнството да почита символи на мъчения и изтезания
А огъня в най древни времена се е палис с търкане на две пръчки
Освен това както вече казах кръста у езичниците е символ на елементите и на посоките на света, съответно на земята
Елементите в неживата природа според езическата философия са 4 вода, огън, земя, въздух. Те са абстрактни философски понятия които един християн, който вярва в суеверия като непорочно зачатие, човека бог, че бог си има син и е брадат старец в облаците и така на татък не би могъл да разбере
Руната гифу у скандинавците която е като кръст означава буквално дар, това е било дара на огъня
А огъня както знаеш е символ на знанието и мъдроста, на човешкия дух.
Учението вие деморално-ростикално
Християнския кръст е абсолютно оригинален символ на кръвожадната природа на християнина която е готова да разпъне на кръст всичко което не разбира
Добре, че исус не са го обесили сега щяхте да ходите с вратовръзки

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано17.02.06 16:01



Точно!

The chase is better than the catch



Тема Re: даоизмътнови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 16:06



Супер много грешки правиш, но се налага да ти ги припомням:

това че там пише за светия дух ви прави духовна религия

Идеите ни правят духонвна религия, а не споменаването на думата дух, в съчетанието със Светия - много евтино го караш, смятах че разбираш от метафори.

открих че христянството изобщо не отговаря на вътрешните ми разбирания

И аз това се опитвах да ти обясня от момента, в който започнах да ти отговарям на постингите. Затова си избрал нещо леко и лесносмилаемо от интелекта ти. Не те виня, но проблемът е, че след като си направил своя избор - защо продължаваш да се връщаш към християнството, за да проявяваш презрение към нещо, което, както сам казваш, не си разбрал?

На дъното сте защото учите, че сте единствени достигнали до Бога а вие дори не се доближавате до него

Добре, след като могат да са на дъното хора, които са успяли да схванат трансцедентното състоятние на бога - думите ти са собственият ти камък на врата. Не помня ти ли беше, или някой друг, но се изрази мнение, че християните са "тъпаци", понеже имали посредник в лицето на свещениците между тях и Бог. Нека това е така. Помислете си само; колко по-тъпи са тия, които твърдят такова нещо, а всъщност имат като пример шаманите, които, както самите вие се изразявате - са "най-старото езичество", да не споменавам премитивно, че може да ви подразни; и не са ли самите те посредници между духовете и хората (като се твърди, че при езичниците няма такова нещо като посредник), при това свещениците са наместници и божи служители, осенени от Духа, а не палячовци с дайрета, които умилостивяват цял йерархичен клан от духове и духчета и са дейстивтелно посредници. Докато при християнството човек само може да приеме божия дух, без да е нужно да се допитва до свещеника. Той е по-скоро помощник, а не посредник.
O, sancta simplicitas!
Сега стана ли ти ясно защо са блажени низшите духом и кои са те?
Лесно ви е да обвинявате без да знаете онова което ненавиждате и да не се замисляте дори малко за това къде, какво и кои сте самите вие, обвинители!
Как да не ви каже човек че сте блажени, отстоявайки собствената си нищета.

Vade retro, Satana


Тема Не си права.нови [re: kozaa]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 16:27



И кое му е точното? Тия неща трябва де се дзоказват. Аз и условия поставих. Да се докаже, че християните са го "взели", "откраднали" и тн.
Щото той ми обяснява някакви си "абстрактни философски понятия", които са доста далече от обикновения човек и неговата прагматичност, а също и от природното естество. Няма начин ако са абстрактни, да са свързани с природата и силата й.
Първо ми казва, че били четири елемента, без да знае наистина точната им бройка, но това е друг въпрос; след това че било дар на огъня, или самият огън, ама огънят е един от елементите, дори и да са четири. Също и посоките на света намеси, като не каза каква връзка имат с елементите, огъня или христинството. Лесно е по подобен начин да си припишем Ин и Ян, мъжко-женско, ляво-дясно, право-криво и тн.
Но без ясна представа за това какво е един символ, откъде се заражда, накъде се движи приемането му то хората, ако изобщо се движи, променя ли се и при какви обстоятелства - всичко това си остава в сферата на прочетеното недоразбрано.

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.02.06 19:13



Добре, че исус не са го обесили сега щяхте да ходите с вратовръзки
Eй това е велика мисъл! Ще те черпя едно, Бояне, ако случайно се видим някога наживо!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.