Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:50 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема пак ТЦЪ!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:16



"Иконата, Храмът, който е тялото на Христос и място където се събират вярващите да се молят."


И това е същшествувало преди



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.02.06 20:17



Майкоооооо! Че си проооооооост!

Дришльо, трева не съм опитвал даже! От доста време и не пия! Сега да те питам - чувстваш ли се тъп!!!???

Езичниците имат храм. Той е целия свят! Творението в неговата цялост! Не кирпич, тухли и арматура наредени от работници с червени мръсни потници! Езичниците имат пряк контакт с бога, нямат нужда от попове и икони! Питах ли те, дали се чувстваш глупав?

Пушилист означава тютюн. Ама кой да чете книжки, били те и фантастика! Некой ден, ако има храм на Мусала, дано ходиш там, та по пътя да видиш творенията на Бога си, не тези на хората в някаква сграда! Айде със здраве!!!


П.С. Ако съвременното общество беше устроено като племената на индианците щяхме да имаме доста по-малко проблеми! Но ти откъде да го знаеш тва, индианци за теб, това звучи познато, колкото "марсианци"

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:17



Аз не съм и казвал, че християните са измислили кръста. Ти вероятно си си го мислил, но това си е твой проблем. Попита ме за християнски символи и аз ти ги казах. Сега си недоволен, че направих простата разлика между предмет и символ, пък и не всяко изображение се знае какво представлява за древните, а дори не се знае какво самото то представлява. Често пъти се измислят символи като се вадят от контекста на изображение имащо друг смисъл. Похватът е силно наблюдаван при нашите колеги от История, наречени автохтонци.



Тема Re: пак ТЦЪ!нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:23



Ами такива твърдение е твой ред да ги докажеш и то така както следва в условието, което си избрал от цитата.
Да те предупредя отсега, че изображения "по принцип" не се приемат, понеже иконата си има своя особеност. Стенописите и статуите не се вписват в иконовия символ.
Също и храмът по "принцип" не важи, защото не всяко постройка е храм в християнския смисъл.
После трябва да докажеш как и кога християните са научили за тия явления, за да ги "откраднат", така че се ограничи до Средиземноморието и Близкия изток.
Иначе ще ти е бая трудничко.



Тема Re: даоизмътнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:24



Защо сматашп,че това "съшество" Лутом е от мъжки пол?
Аз сматам,че е някава извратена озлобена и най-вероятно девствена застаряваща и грозна мома.



Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано15.02.06 20:28



Абе знам ли? Ако е жена мнооого жалко, човек! В смисъл... мани! Може и да е някакъв 18-ти пол, знам ли аз, не разбирам, глупав индианец, нали се сещаш!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: пак ТЦЪ!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:30



бъра бъра сто чадъра

всикиет ти думи , които избълва са глупости..



Тема Re: даоизмътнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:35



Да.
сещам се за един цитат от филма "Трейнспотинг". Та там главния герой стои в някаква си дискотека гледа и мисли: "след време на Земята ще има само един пол- чекиджии"
тъжна работа ........
Лутом го доказва



Тема Хахаха тарикат си.нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 20:39



Благодаря за изчерпателния отговор. Знаех, си че ти липсва идея за методология.
И следващия път като видиш колело с четири спици се запитай дали тука не е разпнат Христос, може и да се освободиш от профанията. Пък не е чудно, че не си толкова далече от Зизи и неговите мечти.



Тема Re: Хахаха тарикат си.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 20:49



Съмнявам се ,че ще имаш смелостта да ми държиш подобен тон на живо.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.