Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:14 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: даоизмътнови [re: xenox]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 18:49



виж, събраните тук два ли следва да приличаме на хора, дето вярват в съвременни месийчета като Ошо(може да се замени със Сай Баба и др. по подразбиране). а по отношение на някои от древните учения, не виждам какво би могъл един християнин да не харесва в даоизма например. ако си е направил труда да го опознае поне малко...

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: даоизмътнови [re: roxy]  
Автор valentinus (ученик)
Публикувано14.02.06 19:16



В този ред на мисли разрешете да попитам, уместно ли ще бъде утре да открия тема за Дао, за "Дао де Дзин" на Лао Дзъ? Питам, защото например г-н Сабазий протестираше срещу участието ми в този форум, като ме определи като масон, какъвто уверявам, че не съм.

dei gloria intacta


Тема Re: даоизмътнови [re: valentinus]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 19:40



според мен, да.

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: даоизмътнови [re: roxy]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.02.06 20:29



Даоизмът иска да си едно със света(природата) и да вземаш решенията сам, а не да се оповаваш на някой си, който да ти прощава греховете. В Дао трябва да работиш върху себе си и да се усъвършенстваш, а християнството ти "позволява" да мързелуваш и като ходиш редовно на църква...
Баш за Дао ли трябваше да повдигаш тема...
Те християните каквото и да кажат срещу Дао ще го кажат срещуъ себе си и даже няма да го разберат.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: даоизмътнови [re: valentinus]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.02.06 20:42



Кви разрешения искаш, бе?! Ти да не си христиенин!?
Пускай темата, да не я пускам аз


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 21:01



ами продължавай! в книжарниците се предлага това, което хората търсят. и явно търсят ошо и "масонски , къде синкретични, къде материалситични" книги. които ти причисляваш към християнството, а аз - не. главно щото не са. пък и да ги сложим там - пак не стават 90%.

АВЕСТАТА, БУНДАХИШИН, МАХАБХАРАТА, ВЕДИТЕ явно не се търсят. обаче ти пробвай да си намериш библия в светска книжарница и пак ще се поозориш. щото не се търси. новия и стария завет правят големи тиражи по света, главно с безплатно разпространяваните от протестантите книги и усърдието на самите вярващи, които не си пазаруват книги по светски книжарници (щото такива не се продават там).

между другото будистите езичници ли са? и що пречислявате към езичеството само квото ви отърва? като лицемерните православни, дето не щат католическите грехове да им тежат на съвестта.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 21:11



римляните езичници ли са били?

били са. спомняш ли си какво са направили с картаген? е, не е ли това едно лошо нещо, останало от езическия рим в християнска византия?
езичниците не са грабили своя народ - грабили са чужди. после християнските царе - също.
примери за ниски данъци бол - след падането на някои особено езически тракийски племена под римска власт данъците били намалени. ама ония не щели ниски данъци - искали свобода.
самите римляни а започнали да разчитат на наемни войски по някое време. преди да са станали християни. това наистина е довело до упадък на империята.

това в реда на мисли, че всичко хубаво в християнството идвало от езичеството.

нищо от тия работи дето ги описваш не идват с християнството. винаги си ги е имало и са избуявали в условия на по - голяма цивилизованост. за това черния вълк все разправя че цивилизацията е лоша.

за жертвоприношенията вече ти го казаха други хора.

явно и на теб ти се иска някои неща да са както ти харесват, ама не са...

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 21:32



"книжарниците се предлага това, което хората търсят"
Ми това е очаквана посока на разсъждения . Всъщност, в книжарниците по магазините , по рекламите и т.н. се предлагат НАЙ-ВЕЧЕ неща не които хората търсят, а каквито би трябвало да се купуват. Не ви ли е ясна тази схема??
Не търсенето опредлеля предлагането, а точно обратното.
Целта е свъхкупуване на некачествени еднодневки, и на "вечни" глупави "класики" . Че е така можеш да видиш и в политиката...
Окончателната цел и аз не я знам(има ли смисъл въобше термина "окончателен") .. някои могат да кажат ,че тъмните сили и т.н . но аз предпочитам да знам,че свръхалчни и ултраглупави хора искат печалба печалба печалба и власт власт... защото само за тези неща човека няма мярка.
О, свещеннна тъпота!!
Тежко на света
когато болни хора вземат властта
.............................................................................

"пробвай да си намериш библия в светска книжарница и пак ще се поозориш. щото не се търси. новия и стария завет правят големи тиражи по света, главно с безплатно разпространяваните от протестантите книги и усърдието на самите вярващи, които не си пазаруват книги по светски книжарници (щото такива не се продават там). "

С тези си думи ти игнорираш горното си твърдение ,че търсенето определя предлагането.
Библията се намира в "Пингвините" ," Буквите " и др.!!
"устърдието ан самите вярващи" хахахаха "безплатно разпростарняване"-АБЕ като гледам момчеттата на Мормон на Йеховистите все едни такиви безплатни костюми носят и сигурно ядат въздух хахах
Айде стига глупости!1 Ловци н азаблудени и глупави хора сте



Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 21:36



Било кво било !
Няма да се лъжем, езичеството е мъртво,ноо че християнството е по-добро и че е вечно е още по голям мит от "доброто старо езичество".



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 22:24



абе ясна е схемата. интересно, че почти всички предлагат изход от нея, а изход не се види. главно щото си прав и за свръхалчните (абсолютно всички май) и ултраглупави (само по - бедните, другите може и да знаят какво правят) хора.
а причината за тях може би е християнството (според тукашното мнение) или нещо друго (де да го знам какво)
точки точки точки

е то пък оставаше в такива реномирани книжарници да я няма. ама едва ли правят много оборот с нея.
усърдието - познавам хора които изкупуват с доста мощни темпове християнска литература - в смисъл тълкования, жития, научни трудове, даже художествена. заради такива типове съществува все още и нашата книжарничка в храма. иначе щеше да е фалирала отдавна.
безплатните - в къщи имам две евангелия на матей, които просто ми ги дадоха безвъзвратно на вратата един ден. в болницата бяха донесли доста (седяха отгоре на спешния шкаф в първа хирургия), предполагам, че и тия с костюмите раздават. верно че са богати, ама светото писание си го разпространяват съвсем безплатно - нали е за зарибявка. за лов на заблудени мозъци.

тука православието губи по точки - пари за безплатно разпространяване на литература не се дават. както и за почти нищо друго (но това не е вярно всъщност - дават се пари, но просто те наистина са малко в сравнение с другите деноминации).

иначе цялата работа с книжарниците е тъпа. не знам що я беше написал и аз що ти се вързах. дяволска работа! или на тъмните сили.
естествено, всеки вижда и се дразни от това, което му прави впечатление. при мен е окултизма и ОШО (това с тайното учение в хиляден тираж наистина ми хареса) , при теб са масонските работи а ла волен и ифандиев (може би), дето ги смяташ за християнски.

българин да се наричам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.