Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 15:49



Ти не вярваш в Бог



Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 15:59



Всеки раабира поразличен начин езичеството защото в него няма догма.
.



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 16:23



Езичниците не учат като християните и кумонистите, че всички са равни, нито пък са налгали вярата си с кръв
Ти на тъп ли се правиш или наистина не виждаш двете идеологии колко си приличат и като начин на налагане и като светоглед
Ако кумонизма беше наложен от Борис
Днес ти щеше да ми обясняваш, че това е идеологията на твоите предци
Че Борис бил мъдър тъй като обърнал едно уръжие използвано от СССР против Българския народ в едно уръжие на Българския народ
И затова трябва да сме вечно признателни на Маркс и Енгелс.
Щеше да ми обясняваш колко са били велики комунистите и как вместо да се оправдавам с други философии трябва да ходя на конгреси на партията и да се изповядвам при партиния секретар
А аз пък пак щяха да ги говоря същите неща, че и попа и партиния секретар са еднакво бездуховни и крадливи че те са лъжци които ни налагат чужди нам неща
Кумонизъм-християнство-ислиям-юдаизъм-ционизъм-масонерия-сатанизъм всичките тия неща имат един божествен корен алелуя

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 18:49



А на какво учат езичниците? Оценявам твоето въображение, което така свободно проявяваш, иначе не би ми бил така смешен.

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 19:14



Езичниците учат !
юдаистите поучават щото са богоизбрани !!хахаха
алелуяуяуя



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Caбaзий]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 19:37



Е, нали нямахте догма бе човек? Как тогава учат?

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 20:56



въпросът ти е супер олигофренски



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано21.02.06 19:03



*ти може да ги мислиш за промити мозъци, твоите предци, но аз ги уважавам неимоверно. Защото са приели най - добрата вяра, забравяйки старите заблуди и дотолкова са я обикнали, че когато през 14-ти век дошли едни други хора и им казали, че трябва да приемат друга религия, те не се отаказали от християнството, въпреки, че на моменти са били подложени на доста по - жестоки гонения отколкото техните далечни прабаби и прадядовци, дето уж насила приели христовата вяра.
поклон пред твоите предци!
(можеш да ме обориш и да продължиш да си черниш предците, всъщност!)

*в същия ред на мисли, българия, византия и сърбия са приели да загинат като държави, но не са отстъпили от вярата си. докато езичниците явно доста лесно са се отказали от уж истинските си богове и са приели Христос.

*някои лъжи и 2000 години да ги повтарят пак си остават лъжи. а когато една истина се повтаря 2000 години, понякога разни умници почват да я смятат за лъжа.


*на останалите заблуди ще отговоря по - нататък, защото вчера почина баба ми и нещо ми подсказва, че неми пави чест да се заяждам с хората докато съм в траур.

между другото беше православна християнка, без особени познания, интелигентност и фантазия и пак по - силен духовно човек и по - уравновесена, хармонична личност рядко можеш да срещнеш.

без магии, жертви и ритуали, само със смирение, вяра и жертвоготовност.

днес на погребението плаках за всички, които никога няма да го разберат.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано21.02.06 21:06



Учат че малоумието е болест и ходи по хората
За това трябва да вържем попа за да е мирно селото
И аз оценявам това че си тъп и упорит ако можеше и да носиш щяха да т

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано22.02.06 00:14



Моите предци не са християни както не са и мюсюлмани поне не и по дух.
А религия или идеология която е била използвана като оръжие срещу моя народ мога само да я презирам. Или може би ти одобряваш и кумонизма защото предците ти са вярвали и във него.
Вярваха и в светлата демокрация, предците ни не веднъж са се подвеждали, успокояващо е само че в света не сме единствените които са се подвеждали по една или друга глупост.
Както сам ти каза тя е оръжие и дали тя ще е връцете на враг или на наш управленец за да я използва срещу обикновения човек за мен е все тая.
А моите предци не са се отказали във вярата спомняи си го всеки път когато гледаш народен обичаи и се молиш пред икона. Само имената на старите богове са заменени с нови които пак ще се обърнат на стари.
Предци са ми били и Ботев и Левски, Бенковски, Раковски, Вълчан и на тях им знам мнението за църквата и християнството.
А твои предци са поп Кръстю, поп Мартин и още един куп знаини и незнаини попове работили против народа си.
А простонародното християнство което е запазило езическите традиции, не е по различно от вудо религията в карибите която също почита христа. Така, че ако това ви е голямата победа, амин, да живее несломимото езичество.

А за магията всичките ни народни обичаи са с магически характер.
Някои даже са откровени магии за урожаи, дъжд или против градушки.

Моите съболезнования за Баба ти.

Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 22.02.06 00:23.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.