Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:06 12.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 13:25



Хабя се защото трябва да се борим с невежеството
А и като го гледам как се гърчи в мисловни спазми умирам от кеф
Имено представям си го това нещо за това се кефя

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 13:39



В кабала пентаграма е символ на сефирата гебура и цвета и е червен планетата марс.
Това е символ на агресията според кабалистичните представи и е перфектния символ за една еврейска идеология като християнството
Кръста пък не е използван за пръв път от исус и това си е повече от факт, най малкото преди исус е имало други двама разбойници на кръст
А за римляните този кръст на който са разпъвали е бил символ на позора, общо взето само отрепки са умирали на него, хората които са изкали да екзикутират с чест са умирали от меч

А кръстове макар и не като християнския се ползват още от древноста потърси и почети няма как да ти пусна кръст от камената ера по интернет

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Пyшилиcт]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 13:47



Подминавам настрана простотиите, които бълваш, за да ти припомня нещо, което знаеш, но заради гняв не се досещаш.
Езичниците имат храм -
имат, това са храмовете из целия свят на нехристиянски религии. Древен Рим, Гърция, Мексико, Египет и тн.
Езичниците имат пряк контакт с бога, нямат нужда от попове и икони! -
имат статуи, жреци и други релефни и стенописни изображения. Погледни отново същите народи.
Защо ми се струва, че за тебе езически са само индианските примитивни вярвания?

Vade retro, Satana


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 13:56



Всичко това е много добро, но то само показва колко знаеш и каква ерудиция имаш. Но не ми дава и грам сведение, което може да е доказателство.
За петолъчката - вероятно сбърка комунизма с християнството, но това е от много знания, то се случва да ти изпуши отвреме навреме главата.
Кръста пък не е използван за пръв път от исус и това си е повече от факт
това е ясно, и си го приказвахме с един друг умник, който също не можа да ми докаже че е използван като символ преди християнството. Пак ви повтарям, правете разлика между символ и предмет!

Vade retro, Satana


Тема Re: даоизмътнови [re: Бoян lYl]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 14:13



Аз пък мисля,че Сатаната- Яхве и е взела ума и няма смисъл да се просветлява. Безвъзвратно загубена .
ВСИЧКИ безумно уверени всвоата правота и неподлежащи на развитие и убеждаване са такива.. спомни си бай Ам-гъл голобара. девственото момче светльо, хунчо и така нататък..



Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 14:13



И какво сведение може да е доказателство
Снимки немога да качвам в интернет не знам как, немога да сложа в интернет и нещо материялно като доказателство
Единствения съвет който мога да ти дам е да четеш повече и то не само книги писани от църквата
Между кумонизма и християнството има само една дребна разлика като учения едното е теистично а другото а атеистично.
Има и разлика в символите които използват едното е символ на позора и смърта в древен рим а другото е символ на сефирата Гебура в кабала
Като държа да отбележа, че ангела на тази сефира е самаел или по познат като сатана И двета учения водят началото си от едно и също място
А както вече казах руната гифу която е като кръст и узначава дар е свързана с пожертвованието на Один които разпънат на кръст получил озарение и дал руните на хората
Один като архетип в индоевропеиската митология е същия като промотеи в гръцката ето ти на потърси инфо за руните и митовете за тези богове и ще имаш доказателство от къде са крали християните

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Caбaзий]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано20.02.06 14:16



Може пък да реша да направя магия и да изгоня бесовете от това същество

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано20.02.06 14:37



Между кумонизма и християнството има само една дребна разлика като учения едното е теистично а другото а атеистично.
Верно е много малка разликата. Но според тебе езичеството, бидейки теистично спада към християнството.

Vade retro, Satana


Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано20.02.06 15:08



Това, което правиш ти, е деление християнство-езичество.
Това е все едно да разделиш растенията на "гъби" и "други"
За мен Рим, Гърция, Мексико и т.н. не са езичество. По-скоро става дума за старите вярвания, доста преди храмовете, като такива.

Най-странното е, че мога да ти обяснявам с успешност равна на 0! Нема значение! А простотиите, са си верни. Това че ти мислиш, че пуша трева, не означава че аз го правя!

Не се гаси туй що се пуши!


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (минаващ)
Публикувано20.02.06 15:25



СИМВОЛ и предмет?!!. Да първият християнски символ е РИБАТА , шото иешу бил нахранил е една риба цяло село гладни и мръсни жиди хахха
А първият предмет в християнството е кръста с който са ръсили наляяо и надясно проклятия и са си ги туряли като фетиш навсякъде и по храмовете и на гъза си и къде ли още

Редактирано от Caбaзий на 20.02.06 15:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.