Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:43 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Не си права.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.02.06 19:26



Отправната точка е пустотата и преминавайки отвъд великия предел (тай дзи) се появява разделението на Ин и Ян, а от там на различни посоки и почва едно деление (на триграми хексаграми и т.н.) и цепене не ти е работа.

Вземи малко да се пообразоваш и да не пишеш глупости че за теб разделението май е да си тъп или да си прост!
P.S.
Най-вероятно е и двете

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.02.06 10:48



я помисли, мислещ българино, не може ли да се разраства една упадъчна система (империя в случая)? не са ли били почнали вече разложението на суровите римски нрави, наемането на войски, обедняване на селячеството, тъй като труда им се е подбивал постоянно от робския?

Римската империя е просъществувала да 14 век под формата на Византия. след това наследниците им - гърция (не териториално, но поне идейно) вече не са, най - малкото, империя. а другите самозназовали се "трети рим" империи не са римски. за съжаление и с Тръново е така.

да, хора, наричащи се християни са убивали в името на Христа. човешките жертвоприношения, обаче, са отменени от църквата. в смисъл човешки жертвоприношения, дето убиват някой, за да падне дъжд или за да победят противника - нещо абсолютно безсмислено. както и останалите суеверия, за които говорех, които са се запазили и утвърдили за нещастие. щото хората имат нужда, явно, от такива неща.

ако убиването е човешко жертвоприношение, съвсем пък не си прав за премахването му с ренесанса. точно след него са станали най - кървавите войни в историята и най - големите кланета.
а ренесанса нализнаеш, че започва от България?

какъв смисъл е имал в тия ритуали по - точно? и имало ли е причастие, което е комай единствения оригинален, водещ началото си от Христос обичай (ти сигурно ще ми посочиш от къде е откраднат)? ами другите ритуали? като те облеят с бичи вътрешности се издигаш духовно? или като танцуваш по жарава? или висенето на куки, забити в кожата? все смислени занимания.

и прав си, за голямо мое съжаление, да си вбесен от съквартирантите си.izchervqvam se] обаче те са си били такива преди да станат християни, или са станали след като са приели християнството? те толкова са го и приели де...

поп Кръстю го реабилитираха като набеден от комунистите за предател. поп Мартин не ми е известен, за съжаление. гръцките попове не са ни погърчвали насила, все пак. родоотстъпниците сами са се окричали от българското си потекло и история.
походът не е ли бил на Владислав Ягело-Варненчик, а не на Януш Хуняди. и какво стана с версията, че набедения за герой Януш е предал краля си по заповед на папата и го е изоставил в битката в решителния момент?
по това време са се правили няколко опита за унии с папата, тъй като е било ясно, че византи, българи и сърбия загиват, но те са пропаднали. защото православните са предпочели да им загине държавата, но да не премине към една ерес. а поповете явно не са си свършили работата, защото българите доста успешно са се включили в последния кръстоносен поход.

клира ни, съгласен съм, търпи страшна критика. все пак клирици не тръгват да стават умните и талантливи млади хора - те търсят развитие в други области. дори сме принудени да внасяме попове от чужбина, където явно нещата стоят по друг начин.
но не можеш да отречеш, че на очи се набиват повече лошите прояви, докато добрите остават някак си извън новините и скандалите.

и недей да ми твърдиш, че в езически времена (в по - цивилизованите такива) е нямало предателство и лицемерие. защото не е вярно. просто примери от древността нямаме пред очите си. веднага се сещам за Ефиалт, дето предал спартанците при термопили. но познанията ми за история бледнеят за тия периоди, тада дам още.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 13:46



Пия Столично тъмно или Шуменско червено

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: даоизмътнови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 13:57



И каква е метафората на светия дух, че свети
Или това е метафора на духовното в християнството, кое изобщо е духовното в него, че ходиш на църква или и това е метафора

Християнството не отговаря на търсенията защото обижда интелигентноста ми Това е религия за луди, отчаяни и малоумни хора
Кой нормален човек вярва в непорочно зачатие или и вие това го възприемате като метафора
Кой нормален човек може да вярва, че в тази безкрайно голяма вселена абсолютния бог може да се прояви като човек
Да човек е отражение на божественото във вселената, следователно Исус не е бил повече бог от всеки друг човек, но вие отричате това защото сте мързеливи и очаквате някои друг да ви спаси със своята духовност. За това сте се превърнали и в животни. Християнската църква е храм на нисшото в човека Какво може да ми даде тя можеш ли да ми обясниш

Тъпи сте не защото имате посредници между бога и човека, а защото си мислите че имате такива
Християнските свещеници немогат да стъпят и на малкия пръст на един шаман, езически жрец, будиски монах или кавото там се сетиш.
Шамана със духчетата, попа със светиите с тая разлика, че единия може да лекува, да съпреживява бога и духовния свят има божествена мощ като тази на исус а другия само философства и се моли.
Какво трасцедентално състояние на бога сте схванали , хуморезки вие сте толкова далеко от бог колкото магарето от космоса
Човеко има една книга писана от един квантов физик на име Фритьоф Капра, той изследва източните религии през погледа на квантовата физика
Tия хора са вникнали много по дълбоко във строежа на вселената от колкото някога някой християни ще разбере изобщо нещо за Бога.
Разбираш ли те са знаели принципи за структората на вселената далеч преди съвремената квантова физика да е доказала много неща, те са стигнали до тази същност не с друго а с дух.
Християнския поп единственото нещо до което е достигнал е окрадената троица от езическите религи, архетипа на самопожертвалото се и възкръснало божество за хората нищо друго жалки плагияти.
В същност сега се сетих за някои духовни хора които са се водили християни и наистина са имали божествена мощ баба Ванга, например. Интересното е, че когато те е почнала да лекува и се явил един ВОИНИК НА КОН, след което тя придобила божествената си мощ.
Страно е, че този коник войн съществува по нашите земи от най дълбока древност, него го имало като Херос, Митра, изобразяван и от траки и от прабългари после станал св.Герорги и св. Димитър.
(Тук някъде даже имам цяла тема за тия двама светии и каво са представлявали в езичеството.)
И може би само по една ирония митът за св. Георги копира индиския мит за Индра( ведическия митра) или някои славянски митове за Перун.
Страно защо на баба ванга не и се явил Исус а имено този коник
Може би защото тъпото ви християнство неможе да генерира нищо духовно
Че цялата ви религия се крепи само на няколко евреиски имена и куп догми за подчинение на човешкия дух

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 15:12



Според мен това, че системата им е била скапана съвсем не пречи християнството да е било допълнителен фактор

И защо тази религия все пак се стреми към унищожението на всички други нали е по добра, след като е по добра хората би трябвало сами да я изберат
А не да се стига до кървави саморазправи за да бъде наложена

Византия е толкова римска колкото и тези на третия рим
Да не забравяме, че на тия хорица сме им отървали кожата от арабите иначе и ти, и те сега щяхте да се молите на алах и неговия пророк и щяхте да смятате Исус само за поредния пророк и то дори не сполучлив
Как можеш да твърдиш, че си християнин като само по една случаиност не си от другия отбор и тогава щеше да плюеш същото християнство което сега почиташ. Ами ако Борис беше приел юдаизма тук е имало и такива пратеници вярно малко вероятно но все пак възможност и тогава какво ???

Според мене да изгориш човек защото е вярвал в ерес в името на бога с цел да му спасиш душата си е истинско жертвоприношение
Каква е дефиницита на жертвопринушението убиство в името на бога с цел измолване на нещо в случая спасението на грешната душа
Е извиняваи къде е разликата
Езичниците може да са водели воини за ресурси хранителни или някакви други но никога не са си измивали ръцете, че войната е в името на Бога.
Има разлика между това да се молиш на Бог за победа и между това да се биеш в името на Бог.
Така, че дори и след ренесанса да са били най големите кланета мен не ме бърка пак християни са ги правили или поне са участвали в тях.


Освен това тия неща дето ми ги разправяш за къпането в кръв маи маи не са много верни
Това са пак извратените християнски представи
Може да са си пийва ли малко кръв с вино, ама чак да се къпят.
В нашата народна медецина също има да се пие кръв примерно от костенурка и да ти кажа не е, чак толкова страшно ако костенурките не бяха защитен вид.
Да духовно преживяване, е ходенето по жарава същноста на обичая е доста шамански и доколкото знам в народните представи. Човека танцуващ по жарта го "прихваща" това е особено трансово състояние с което измолва здраве и берект за околните В същност термена измолва не е правелен защото поповете се молят това си е магия с която се предизвиква това за околните.
Та за причастието така както го схващам е от типа инициациони ритуали които са служели за посвещаване в една или друга религия. За разлика от християнството и исляма древните религии са били на много степени на посвещение според нивото на интелект и възприятие на отделните хора. Митраизма е имал седем нива на посвещение. Ритуали подобни на християнското причастие мисля, че има както в митраизма така и в дионисиевите мистери, имало е ритуален хляб и вино, които са отразявали определени аспекти от божественото. В сички ритуали в митраизма са свършвали като у българите с ритуална трапеза която е целяла заземяване на енергиите. Примерно и до сега са се запазили такива ритуални хлябове със свастики по тях които са символи на слънцето. А както знаеш виното тук е било на почит от време оно и не случаино тя е сравнена и от исус с кръвта
Друг инициационен ритуал у християните е кръщенето тои се свързва с пречистване и приемане на ново име. Приемането на ново у магическите религии е свързване с израстването новия начин на живот и по дълбокото разбиране на религията в която си посветен има го у всички религи.
Като дори кръщенетата с вода дори напомня на някои ритуали у индусите подобни неща са описани и у българите. Водата е пречистващ символ примерно Крум под стените на константинопол е поливал войниците си с вода от морето, ритуалното къпане у нашите е описано и от арабски летописи
Смисъла на ритуала в езичеството са били различни Посветителни, Магически с цел измолването на едно или друго нещо, като предимно това са били магии за подържане на баланса в природата за да има по голямо плодородие и урожаи.
Ритуалите също са били според степента на посвещение на най ниско ниво са участвали всички желаещи. Като по този начин са съпреживявали контакта с божественото. На по високо ниво това са били ритуали свързани изцяло с духовни преживявания, астрални пътувания между световете, съпреживяване на божественото или контакти с духовни същности, виждане на божествени светлини примерно като при Исихастите. Някои от тези ритуали са имали дори чисто психологическо приложение тъй като са иницирали човек в дадена възраст. Подобно на съвремената психодрама са се разигравали положение които на дадена възраст са били от съществено значение, като пуберитета, възмажаване, менопауза.

В същност православието е запазило най много от тоя вид богослужение уви то е останало кухо и без сила. А исихазма може би е било единственото течение в християнството което е било официялно и наистина е водело до нещо.

И Гръцките попове са погърчвали нищо, че това е ставало с прости психологически трикове като са проповядвали само на гръцки и тези които иска ли да се правят на умни е трябвало да го знаят и да се гърчеят.
Гърчеенето е ставало точно с християнството, а клира им е гонил нашия ние сме били подчинени доста дълго на тяхната патрияршия.

В езически времна може да е имало предателства, лицемерие и интриги не отричам винаги е имало. Но езическите религии не жреца ти дава прошка а само бог и то след като си изкупиш греховете.
За това и малко хора са можели да си позволят да грешат защото са знаели, че с една молитва няма да стане, че за това което са направили рано или късно ще си платят.
В езичеството е нямало грехове по рождение по тоя начин не се е вменявала някаква грешност на човек.
Възпитаваи децата си така вменяваи им, че са грешни по рождение и, че ако не те слушат ще горят в ада пък като пораснат, ще им трябват години психотерапия за да бъдат нормални, подобно учение според мен неможе да е от бог
Мен повече ме притеснява защо си мислите, че сте единствената религия която общува с бог и защо си мислите, че който не почита Исус няма да се спаси.
Християнството е набарало нещо тънко в психологията на човека всичките тия заплахи с дявола и ада ми приличат на някои които плаши детето си с дядо торбалан и че ще го заключи в мазата на тъмно ако не слуша просто по детцки наивна манипулация.

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Не си права.нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 15:54



Да а пък езичниците били глупави теб те затрудниха 4 езически символа какво ли щеше да стане ако бяха повече
Символите са доста прагматични тъй като отговарят на много неща в природата включително и на 4 вида темперамент у човека
Та за кръста ще ти го обясня по подробно като за малоумен барем го схванеш.
Та така кръста се състои от една вертикална и една хоризонтална, съответно вертикалната е фалически символ за разлика от хоризонталната която се явява като женска опозиция на мъжката вертикална. Съответно четерите елемента също се делят на мъжки и женски. Като огъня и въздух са мъжки, едното е символ на буйност и агресивност докато другото е символ на ефирност, разум и интелект. Другите два символа са женски водата и земята те на свои ред символизират емоцията и прагматичноста.
Държа да отбележа специялно за теб, че тези елементи са само символи и нямат нищо с менделеевата таблица
Въпреки всичко те са сборен символ на всичко в неживата природа по този начин те символизират земята заедно с неините посоки. Стандартно европеиците са приели, че юга съответства на огъня, севера на земята, изтока на вятъра и запада на водата където се намира и океана

Ето до тук имаме съвършен равнораменен кръст във които мъжкото и женското и изобщо всички сили и енергии са под баланс.

Сега да обясним за руната Гифу която означава дар
Казах, че този дар е даря на огъня а не, че кръста означава огън
Усещам недоумението в твоя поглед и бавното зацикляне на единствената ти мозъчна клетка затова ще обясня защо това е дарът да е на огъня.
Както знаем в европеиските митологии има такъв тип божества които често са били разпъвани на някоя скала или дърво защото са дали огъня или познанието на хората

Разбираш ли колко далече стига християнското плагиатство.
И ако вие сте копирали буквално един уред за екзекуция като ваш свещенен символ
Предците ни наистина са разбирали смисъла на този символ.

Вашето изопачаване на символа може да се тълкува от нас като даването на превес на едни сили над други и чрез този акт нарушавате божествената хармония в природата. И така въпреки добрите ви намерения вие сте издигнали в култ мракобесието така, че внимаваите какви символи ползвате те носят магическа сила
Абе я си вярваи в непорочното зачатие и зомбито Йешуа какво се занимаваш със символики това е прекалено сложно за хора дето могат само да копират
И само междо другото колко е броиката на елементите в неживата природа според европеиската езическа философия

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.02.06 15:57



първо за историята, нещо подлежащо на доста тълкувания:
спасяването на византия от арабите - вярно. притичали сме се на помощ. обаче дали нямаше да и е по - лесно на византия да се справи с тях окончателно, ако не бяха българите я принудили да воюва на два фронта почти през цялото си съществуване. ние също не сме били мирни съседи.

погърчването е национален въпрос, не религиозен. религията се явява само помощен, и даже не основен елемнет. но е истина, че гръцката църква е била основния противник на българската църковна самостоятелност. на султана му е било все тая колко църкви ще има в империята му.
обаче не езичници, а пак български християни са възстановили църквата и са спомогнали след освобождението тя да се превърне в един от основните фактори за укрепването на българщината (ако тази дяма не е обидна вече). например във варна имаме една гръцка махала. която навремето е представлявала почти целия град. бил е изпълнен с гърци и турци и съвсем малко българи. благодарение на активните действия на дядо Симеон, първия варненски митрополит, нещата коренно се проемянт. а самият Симеон е един от малцината, на които е издигнат паметник приживе от благодарните варненски граждани. жив пример за качествен християнин.

да убиеш някой, за да му спасиш душата не е същото като да го убиеш, за да ти поникне житото или за да изгрее слънцето, както е било при ацтеките. но и двете са бая тъпи постановки.

всики войни са за власт, ресурси и такива работи. кръстоносците да не би заради християнски ценности да са ходили да освобождават Йерусалим или да завладяват Константинопол.
(за тоя константинопол много ме е яд, че толкова български царе не са успели да го превземат, пък едни прости кръстоносци!)

да, православен съм отчасти защото Борис е покръстил България. ако бях Китаец сега щях да вярвам, най - вероятно, в комунизма. ти също нямаше да си същия човек, ако беше роден другаде.
все пак и аз не съм възпитан християнин, а съм избрал религията си, което е хубаво. преди 5 години мислех почти като теб. но "когато бях малък, разсъждавах по детски, когато порастнах, оставих детските неща" - тъй вика Павел.

за ритуалите:
виж ся, не си ли съгласен, че лозето иска мотика, а не молитва? кви са тия ритуали за урожай? пълна безсмислица!
кво значи кухи ритуали? да не би да са имали магическа сила тия работи?! не са. щото ако е така, днес земеделието трябваше да е много зле, например, щото никой не прибягва вече до молитви. не ми разправяй приказки.
за астралните пътувания - първо не съм сигурен, че са нещо повече от друсане с разнообразни билки, второ, може и да са реални, но пак не е ясно каква е ползата от тях. познавам поне двама души, дето бая са луднали след подобни опити.
дай да си говорим сериозни работи, а не приказки!
един шаман квито и танци да напрай, за да завали дъжд, ще има същия резултат ако един поп изпее молебен. или ако аз кажа "боже я да завали!". или ще завали, или няма. ако не стане шамана ще каже че духовете са ни сърдити, попа - че бог ни наказва, аз, че това си бяха глупости по принцип.

това с ранговете на посвещение е характерно за кого? имат по 33 или 66 или там не ги знам по колко ранга.
религия, спусната от един добър Бог не може да е разделена на рангове - нали ни обича всички равно. кви са тия посвещения? Христос е загрижен за всички, призовава всички, не само добрите и умните, всички са еднакво ценни и заслужават спасение, грешниците също! на хората, обаче, са им дадени различни дарове, но това не е за разглезване, а задължение тези дарове да се оползотворяват.

и не ми разправяй, че в живота всичко се плаща! ти май беше разправял, че не можело добрия бог да е създал свят, в който някои грешат, пък са добре, а други са праведни и страдат.
или май не беше ти...?

радвам се, че не отричаш очевдината човешка подлост и лицемерие (греховност с други думи)! ама що не можеш да приемеш, че те са по рождение? заложени в греховете и трябва да се обуздават с воля.
християнските свещенници не опорщават грехове. нито причастието или изповедта не спасяват от нещастия. без значение каква му е религията, в живота на човека има трудности и нещастия. християните не се причастяват, за да се спаят от трудностите или евентулано наказание божие. трудностите се схващат като изпитания, пратени да ни смирят, вразумят и да ни направят по - силни. не като наказание.
тъй че нещо си се объркал за християнството. твоето "християнство" не е моето.

да, твърдим, че сме единствената религия, дето може да спаси човешката душа. извинавайте, че не можем да приемем вашите заблуди. и се стремим да ви ги покажем.

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.02.06 18:17



Ами тя и византия не е бил добър съсед да ти цитирам ли едни думи на езически владетел дето е мислил за християните същото като мен
"Който търси истината Бог вижда, и който лъже, Бог вижда. Българите направиха много добрини на християните, а християните ги забравиха, но Бог вижда" Кан Пресиян - толкова актуално ги чуствам тия думи все едно аз съм ги написал на олтара на някоя църква
Освен това арабите по онва време са били доста силна култура и едните и другите са си били голям залък без чужда помощ
Обаче аз те карам да си представиш ситуация в която Борис би решил да приеме исляма като волжките Българи и по този начин да елиминира най силния си съсед
До нас просто не имало други християни които да ни се противопоставят на подобен ход.
Историята в тоя случаи доста би се променила какъв християнин щеше да бъдеш тогава
Ако бях китаец нямаше да съм кумонист по вероятно щеше да съм даоист.
Обаче не съм китаец а съм Българин и както немогат да ми наложат кумонизма така и сега немогат да ме накарат да приема християнството или друга религия
Виж дори Пресиян ги е приемал като нещо чуждо и подривно

Да българи християни са възтановили самостоятелноста на църквата, че кои друг е можел Самия факт, че тази религия е била използвана за да се затрие самосъзнанието на предците ми, говори, че тя ми е чужда
Че тя се е използвала и може да се използва против собствения ми народ Гърците са ни дали християнството по времето на Борис със същата умисъл не защото им е било жал, че можем да горим в ада а за да унищожат самосъзнанието ни
Ако не беше отпаднала тиезичната догма и нямахме азбука днес най вероятно даже нямаше да сме българи заради едно пусто християнство
Така, че и аз съм избрал религията си и това е религията на предците ми и това е хубаво

Да бе лозето това иска мотика ама освен мотика иска и хубаво време
И да вярвам в магията защото я практикувам виждал съм неща дето, ти няма да видиш Говорил съм и с християни дето преди това са били сатанисти и са стигали доста далеч с някои неща макар и за зло и за това след това са станали по ревностни християни и от папата
По една случаиност днес земеделието не е приказка дали заради кумонизма или не все тая освен това голяма част от езическите ритуалите за плодородие са се позапазили тук там и в България
Астралните проекци може да има много полза, както от магията медитацията и всичко това отречено от църквата може да бъде полезно ако се прави както трябва
А хората лудват защото се интересуват, но няма кои да показва и напътства и така на татък. в религиите където тези неща са живи всичко става с учители.
Това е като при бойните изкуства неможеш да се научиш от книжки а всяка грешка може да ти нанесе травма

И хората не са равни някои са по умни от други някои осъзнават и виждат едни неща в света. Има хора за които всичко е кебапчета и бира има хора които се молят по цял ден в църквата други не вярват в нищо хората са различни и всичко това са различни осъзнавания на природата и света
Примерно някой вярват, че незнайно защо Бог е избрал в безкрайно голямата вселена имено наша планета за да се роди неговия син
Те вярват че той е някъде там на небето с войнство от ангели очакващ деня на страшния съд за да ни пребере
Други вярват, че вселената е жива и разумна от нея идват природните закони на които се подчиняваме. Те разбират че божественото се проявава по различен начин. Те откриват божественото в себе си и го психологизират в сложни митологи които обясняват различни велики истини за човека Ето на има разлика междо твоята и моята вяра

А и защо да не се занимавам с магии гледаи Исус ги е изучил много добре и вие му се кланяте като на бог

Всичко в живота се заплаща този или друг в противен случаи значи няма бог което значи че религиите изобщо са безмислени

А заблудени си остават само християните за това него са го приели само наи ниската част от езичниците
Затова и свещениците ви са такива защото вашия бог го няма

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Защо езичество?нови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано18.02.06 20:00



предците ти са били езичници до покръстването. пък може и до по - рано, доколкото знаем, че християнството е било преито от значителна част от българското население, без борис да ги е карал.
а кан пресиан не е ли бил тангрист като ги е писал тия работи? или християнин може би? българите не са харесвали християнството не заради някаква подривна работа, а защото е било религия на най - могъщия му враг. но пък борис е съзнал, че голяма част от могъществото на този враг се дължи именно на християнството. за това го е приел, и се е погрижил за самостоятелна църква и за може би първото в света обвързване на християнство с не имперска, а национална кауза и солствен език. общо взето е ил гений и доста се е терзал, задето му се е наложило да избие толкова глупаци, дето не са успели да видят в бъдещето.

по една случайност днес земеделието си е съвсем наред. не говоря за българия специално. хората ползват комбайни и редосеалки, не шамански изпълнения.

а ти внимавай с магиите. не се знае с какви сили се замесваш.
има обаче разлика между магията и чудесата на христос. евреите навремето са опитвали да го очернят, наричайки го магьосник. но с това само потвърждават, че наистина е правил чудеса.

всичко се заплаща, следователно Бог има, но някои неща се заплащат след смъртта. има разлика между моята вяра и твоята, а още по - голяма е разликата между моята вяра и представата ти за нея.
и не всички свещеници са лоши. това значи ли, че нашия бог го има?

българин да се наричам...


Тема Re: Защо езичество?нови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано19.02.06 15:49



Значителна част са били само във болните ви мозъци
Както са ни наложили тая религия така и ще си изчезне
Никоя лъжа не трае вечно камо ли пък такива дебели като християнските
Омуртаг е гонел християните и те не са били кой знае колко компактна маса
Били са малко славяни и византиците които са били пленявани и преселвани в българия
Интересно е защо езичниците които са били толерантни към другите религии са преследвали това християнство ами много просто то е било отрова

Пресиян е бил езичник и определено не е презирал християнството защото е била религията на най могъщия му враг
Римляните защо са мразели тая религия, колко религии са мразели римляните те са нямали могъщи врагове И картаген и юдея са били свърталище на злото и са постъпили с тях както с никои друг Българите в такъв случай биха мразели и други религи защото византия не е била единствения им могъщ враг, но никъде няма дани да са мразели друга религия
Дори в началото са били отворени към християнството преди да съзрът отровата в него Наи вероятно и затова изчезва династията дуло

Тези глупаци ако се бяха съпротивлявали до край нямаше да има Българи защото освен пролеят кръвта на свои умни събратя почитащи христа после трябваше да се бият и с византия и това щеше да е краят ни
А жалкия Борис е бил принуден да го приеме тои е имал серия от неуспешни битки и ако не беше сключил сделка с византия, тя щеше да го смаже и пак да го наложи по християнски с масови кланета
А Борис е бил длъжен да въведе писменоста иначе днес нямаше да ни има Християнството е било оръжие използвано против твоя народ заедно с исляма а ти се чудиш как да го оправдаеш. Това е от любимите ми причини за да ненавиждам тая долна религия

И каква е разликата между магията и чудесата
Те са го чернили като са казвали че правил магия с помоща на Велзевул или Бал
И между впрочем тои е водил учението си по всички окултни правила, става въпрос дори не за някакви специфични евреиски а за такива които са описани в много магическите практики на почти всички народи.
Примери има и в спора му с дявола и в 40 дневното осамотение и във възкресението на лазар в спора му с фарисеите

И в езичеството има разлика от къде ти идва магията
Макар, че там рядко има 100% отрицателни божества.

И понеже преди ми обясняваше, че езотеричните учения които са делили хората били масонски ето на ако си забравил какво учи Исус явно саъм бил прав, че е от на масоните хората

Евангелие от марка:
4:10 И когато остана самичък, с ония, които бяха около него с дванадесете, го попитаха за притчите. 4:11 И тои им каза: На вас е дадено да познаете тайната на божието царство: а на ония ВЪНШНИТЕ, всичко бива в притчи. 4:12 тъй защото гледащите да гледат а да не виждат, и слушащите да слушат а да не разбират: да не би да се обърнат и да им се прости.

Интересното в тоя пасаж освен че Исус великия бог е делял хората на вътрешни и външни, явно не е искал всички да се спасят определено доста благородно типично за християнския бог, освен това евангелието на марка е писано в едно такова трето число което предполага да е писано от някой който дори не познава учениците на исус. Но за твое успокоене коментара за притчите го има във всичките евангелия разказан по различен начин

И накрая да и според твоята и според нашите религии всеки ще си получи заслуженото
Но според твоята религия човек се ражда грешен и на едни "добрия бог" е дал повече от колкото на други и изобщо не им е дал равен шанс за живот или спасение от което съдя, че твоята вяра е лъжлива и твоя бог не е добър и справедлив.

А в моята вяра дори Бог да ми е дал по малко то сигурно има защо от преден живот, дори и сега да бъркам защото не откривам божествената истина тои ми е предоставил шанса да я открия сам. Ще греша ще бъркам ще попадам в едни и същи ситуации в поредица от животи докато открия истината и стана по добър и по съвършен.
Ето това е разликата между товя добър бог и моя справедлив бог.
Твоя добряга не ти е дал равен шанс с другите и само една възможност да откриеш истината а моя справедлив ми е дал свободата и правото да греща и сам да открия пътя и истината.
Коя от двете вяри според тебе опира до невежество защото едната предоставя абсолютната възможност едни хора да манипулират други хора използвайки страхът им от смърта

Човек дори добре да живее умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.