Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Caбaзий]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 22:03



виж к'во, за бъзици със Зизи и Ко замалко да ме баннат от "История", така че гордо се обявявам за антисектантка в този смисъл. няма ги богомилите. не се пъна да съм като тях. само си размишлявам. точка.
а за 'седмото небе' сериозно питам откъде идва в българския.

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 22:32



а, чел съм "Смешна Библия", от там ги знам. ама иначе съм си гениален, де! благодаря!

знаеш ли каква е разликата между елфите и тукашните самодиви? (не строго легендарно-митологично погледнато) елфите си седят в замъците, занимават се с изкуства, философстват и се мислят за много възвишени, докато самодивите са го ударили на купон по хорищата! да живея самодивите!

българин да се наричам...


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: roxy]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 22:48



Най-вероятно от Митраизма хахаха Там има 7 небеса, седем посвещения , седем стъпала, седем врати от седем елемента , 7 небесни тела( Слънце, Луна, Юпитер, Сатурн, Меркурий, Вемера и Земя )
8-мата е ЕМПИРЕЯ(EMPYRUIМ)-сферата на неподвижните, абсолюта , Бог -този който е дори над времето-Зерван.
Нооо бълагрите както знаем не са били точно митраисти поне не в смисъла който се разбира сега тази религия и затова мога да кажа,че НЕ ЗНАМ и нямам представа откъде идва в българският и в други езици ...
...
клуб "история" е маймунада №1
ОРЕЛ, РАК И ЩУКА ТРЪГНАЛИ ДА ОБСЪЖДАТ ПРОИЗХОДА СИ !!



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 23:16



Страхът от смърта поначало е присъщ за хора, които не вярват в прераждането и са грешници-християни. ХЕХЕ Истинските християни обаче са просто едни мазохисти , които не верват в прераждането щото това би разрушило истинското им изврaтено удовoлствие , като например това: когато тe бият ти да се молиш и благословиш...........
Знаеш ли,че това всъшнст е е доста силно псиоръжие . Молейки се на "бога" си те изключват врага- човека до тях като фактор за техните мъки(лишават насилника от естветвено задволовствио от изпълнен дълг към справедливостта например) и по този начин те подло побеждават….
Това пoследното ги прави обаче толкова нiзки,че умк да ти зайде.. но както еказанов техните блаженства" Блажени са низшите духом , защото тяхно е царството небесно" Какво повече д акажа за това човеконенавситно учение
Разбира се ,че не всички измежду тях са такива мазохисти.. Мотивите , обаче за подобни постъпки са изключитено от егоистични подбуди, което ги прави още по низки.
Те всички казват ,че вярват когато всъщност мразят
Те всички казват,че се молят когато в дъното на душата си кълнат... което ги прави нечувани лицемери не само пред нас но и пред себе си..
Та какво всъщност е тяхното учение за „постите ” „пречестяване” ако не борба със самата тяхна човешка природа, а не стремеж към себе познание и себеконтрол .
„Борят се ...като започват от висшите чувства и мисли, от чувството за справедливост и чест (защото е по-лесно ) и никой от тях не достига до алчността и егоизма освен на думи.
Тяхното учение е борба срещу човека като неделим хармионичен еклемент от Природата (бог)- знаеш ли каво означва ИЗРАИЛ???

Целят проблем ,че че в момета тази религия се изповядва передимно от глупендери , дето нямат нито собствени мисли, нито воля за нещо по-разлино от просташки инат и фанатизъм .. Нооо така става когато смесиш профанното езичество с юдаизма.




Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Caбaзий]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.02.06 21:22



Освен, че се борят срещу хората, се борят и срещу бог и пропускат покрай ушите си значението на името ИЗРАИЛ щото не им изнася!

P.S.
По-вероятно е обаче наистина да не знаятъ! Както бях казал преди май почти няма християни в България да са чели библиятъ

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 21:30



Не зная какво общо има Израел с християнството в доктринално отношение?



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.02.06 22:00



Не знаеш кой е Яков ?!
Баси глупавата паплач сте християните - да ви обясняват езичниците какво пише в библията!

P.S.
Абе казвах ли ви, че не сте чели библията и не знаете в какво вярвате, ама не чувате!


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано15.02.06 22:04



Да бе. Ти да ми обясняваш хахаха. Нали виждам колко струваш с безмисленото си врякане против християните, просто защото нямаш АРГУМЕНТИ. Сигурно за пръв път чуваш и за тая дума. Латинска е да знаеш.
Но въпросът ми беше друг, ама кой да отговаря?



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Sam Sirius (Sam I am)
Публикувано15.02.06 22:10



Абе квачко проклета, няма ли за тебе птичи грип ???



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано15.02.06 22:15



Няма инфонито за латини, нито етруски, нито каквито и да е било италики по времето, когато евреите са си измислили Яхве!
Така, че да ми твърдиш, че Яхве е латински бог - направо много си се нарязал на Трифон Зарезан - още те държи яко! Я бегай в манастира да се изповядаш, че не си чел черната книга, а се правиш на христиенин!

Паразит с паразит такъв! По цял ден метеш из форумите, нито бачкаш, нито се молиш, нито библия четеш!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.