Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.02.06 18:09



Да кажем, че правя някаква статистическа извадка
От около 1000 християнина (или поне се смятат за такива), които познавам, само 2-ма са чели цялата билблия (нов и стар завет).
Единият съм аз и автоматично отпадам от християните, а другия учи богословие и не се знае като допрочете библията дали ще си остане християнин .

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано14.02.06 18:21



Друго си е да си езичник, нямате никакви книги и не се налага да четете, освен за забавление книги като тия на Дюмезил и да твърдите, че теориите са му светая светих на езичниците.
Според тебе изчитането на Библията прави човек християнин ли? Ами браво бе.
То не напразно тая книга е наречена вечна, защото се чете постоянно.
Ама сте доста ограниченички, нали?



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 18:53



мерси, но нямам толкова познаия... все пак ще взема да го намеря това за Чур. май имаше нещо и за Макош(върховната женска богиня на славяните според някои; други я отъждествавят с Лада)... трябва да се поразровя

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 19:11



абсолютно!!! това е едно от нещата, които като човек, необичащ лицемерието ме дразнят в нашите днешни родни християни - повечето от тях са се крили през комунистическия период и ги е било страх, а сега реват, че няма истински ценности. повечето от хората в църквите не са много сигурни защо са там, някои не знаят какво точно да правят... повечето не са чели никаква част от Библията и 'вярата' им съжителства с чисти суеверия.
ако днес имаше богомили, може би щях да съм с тях... поне са живеели според вярата си. пък и са били анархисти:)))
еретическите текстове поне са ми доста по-симпатични. което ме подсеща за развитие на темата в посока 'отражение на еретическите вярвания в езика' - богомилите са вярвали, че има 7 небеса, но от тях ли идва изразът 'на седмото небе'???

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: моля?!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор roxy (storm)
Публикувано14.02.06 19:21



ако видиш събрани на едно място всичко езически книги, изобщо няма да мислиш така... отначало голяма роля е играло устното предаване на основните митове, химни и традиции като част от обучението на жреците - така е при келтите, така е и с индийските Веди...

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 20:29



бих прочел библията когато се пенсионирам хахахха
алелуя браатее!!



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: roxy]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 20:40



Сега има необогомили: ЗИЕЗИ, РЕКС МИЗОРУМ и компания..
А "седмото небе "не ми се верва да са измсилил богомилите така ,че умната със спекулациите !!
пийте севън ап( 7up)
Почвам да си мисля,че някога може би в самото начало богомилството е било по същество езичество и един вид форма на народна вяра. По- късноо,... както и всичко в тоя свят се превръща в извращение.
деградация
не бих подкрепил деграданти хехехе



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: roxy]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.02.06 20:49



Ми то първия им папа е Петър, дето три пъти се отрекъл от христос като видял дебелия, а ти имаш някакви илюзии за християните при байтошово време...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 21:15



да си прочел само нелицеприятните моменти от библията и пак да си християнин смята ли се?

българин да се наричам...


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: xenox]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано14.02.06 21:49



Явно си гениален елф и отваряш библията направо на "нелицеприятните моменти". Не, че е трудно - те с по няколко на страница
Християнството имитира любов, но всъщност си е скрита страхова невроза от смъртта и затова подсъзнателно постоянно насажда страх във т.нар. християни.

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.