Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано12.02.06 19:49



Да ама са от опит ти колко езичника познаваш на живо

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Бoян lYl]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom е история)
Публикувано12.02.06 20:09



Точен въпрос, понеже и ти съм сигурен не познаваш езичници на живо.
Щото те са само по картинките на изданията за ранното християнство и текстчетата около тях.



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано12.02.06 20:55



99,99% oт християните, които познвам са езичници! По-малко от 0,01% са прочели нещо от библията, а цялата май никой не я е чел. Интересното е, че по внушение и традиция се мислят за християни


Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано13.02.06 11:54



тангристи смятат ли се?

българин да се наричам...


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Caбaзий (непознат )
Публикувано13.02.06 14:34



Далече преди да се появи християнствотое имало религии като Зороастризъм, Джаинизъм...Будизъм... , които до голяма степен са изпълнвасли подобна роля като хрситиянството някои от тях напр. Зороастризма също е проповядвал "правоверност" и един вид е възприемал всичко неиранско като туранско демек третирал ги е така както християните езичниците.
Сега разбира се за вас зороастризма е езичество, което ме навежда на мисълта,че и вашата религия е обречена да си ходи в историята .... пък и момента наближава хаххакакто вещаят "свещените" писания .. остава Човека с неговата вяра- ЕЗИЧЕСТВО!!!



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (непознат )
Публикувано13.02.06 14:48



НЕ!!
Поговори си малко с тях и ще разбереш ,че по фанатични юдейохристияни в България в момента няма!!
Те всички са монотеисти и смятат за помияри всички езичници и "политеисти".
Отричат юдейските учения, но признават евреина Исус, мразят всичко и всички , които не са с тях И........... всички до един са богоизбрани хахахахаха

Правилния термин обаче е Тенгрианство според великия ебач-колобър(голо-бар) така трябва да се казва за да не бъде объркано с тантризъм,и др. нещица от които юдейохристияните се страхуват хахахах.. пък и да си личи името на "булгарският" бог Тенгри-хан синьото небе.

за повече подробности можем да си поговорим в ЛС



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано14.02.06 02:10



ти барем познаваш поне 10000 християнина, че да ги изкараш 99,99 процента езичника. странно, един руски свещенник беше казал преди време, че християните в българия са 200 души и всички се познават помежду си. Аз самия, с ходенето на църква и контактите не познавам повече от 100-150. Всъщност са и по - малко.

искате ли да се разберем: тенгристите не са езичници (ама кажете кои са - някой последовател на Зевс става ли?), ама и католиците, протестантите и всички секти също не християни. или поне не отговарям за тях!

българин да се наричам...


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: xenox]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано14.02.06 03:18



Тангризъм не е религия !!
Питаш какво е български неоезичник, може би? И аз това питам...
В Русия, обаче има таквиа , ходят по сбирки разни сред природата, молят се на Перун , Велес и т.н. организират си турнири , игри, правят идоли и т.н. но за мен лично това не е особен показлец за вяра или дори за религия.
В подобни случаи наистина следва да се замислим дали не е вкарано от 'евреите"...



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано14.02.06 10:43



Честно казано познавам доста, познавам част от хората дето пишат или са писали тук лично.
А един човек от езическата ми компания пише редовно тук.
Така, че определено имам база за сравнение.
Знам, че ти се изска да сме само по картинките ама уви скоро вие ще бъдете само там.

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано14.02.06 10:52



Ако под Тангристи разбираш воини на тангра изобщо не ги броя за езичници
Те са си секта от вашия тип с богоизбраности, месии и други салтанати
А и по принцип вече не мисля, че Българите са били тангристи
Нашия Тангра е бил нещо съвсем различно от тюркското му извръщение и не е бил център на култа а по скоро пряко свързан с този култ.
Така, че като цяло маи тангристите не ги броя съвсем за езичници

Човек дори добре да живее умира



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.