Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:20 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Darth_Vader™]  
Автор Caбaзий (новак)
Публикувано15.02.06 22:31



МММ да, май май че Лутом както не е нито жена нито мъж може да се окаже, че не е нито християнин(ка) нито българ(ин/ка).



Тема Re: моля?!нови [re: roxy]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 15:36



Сигурно си права roxy, но с времето и те са започнали да пишат и са стигнали до тази идея - за писмеността, още повече в случая в Ведите, независимо.
Но моето мнение беше друго, за първи път при юдеите, християнството и исляма се явява идеята за Светото писание. Никога преди, а и след това, езичниците не са го имали. А сега, за да станеш езичник трябва да прочетеш някоя книжка, която да те конвертира.

Vade retro, Satana


Тема Re: моля?!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.02.06 19:37



За какво им е било "свето" писание, като свещеното е било в духът на езичниците?!
"свещени" писания се пръкват, когато трябва да се отдалечат хората от единението с духа и да им се наложат посредници, които единствени тогава са имали правото да четат подобниписания!

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: моля?!нови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutom e тука)
Публикувано17.02.06 20:45



Знаех си, че няма да разбереш нищо. Но roxy не е проста и ще ме разбере, предчувствам го.

Vade retro, Satana


Тема Re: моля?!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано17.02.06 20:49



Кой ти е казвал нещо за Рокси ?!
Ако някой е споменавал нещо за прост човек - то това винаги е било свързано с теб, тъй, че не прехвърляй топката на Рокси

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор roxy (storm)
Публикувано27.02.06 18:20



да му се не види на Дир-а, днес е 'тука има-тука нема' - в половината случаи ме изхвърля. изрових хубаво материалче и току-що ми го затри(поради собствената ми непредвидливост), затова го пускам като нова тема.

'Cause when freedom comes
I'll be long gone
You know it has to end


Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Бoян lYl]  
Автор мчk иpoд (orthodox)
Публикувано20.03.06 08:23



Съдбата на християнството е предвидена в самото християнство и това са Божии и апостолски думи какво ще стане. За мразенето на лудите - точно обратното е в християнството. Известно ми е, че Хитлер е трепал лудите, а не православните, които сами са юродствали ради Христа. Ето, и тука давам коринтяни:

27. ала Бог избра онова, що е безумно на тоя свят, за да посрами мъдрите; Бог избра онова, що е слабо на тоя свят, за да посрами силните;
28. Бог избра онова, що е от долен род на тоя свят и е унижено, и това, що е нищо, за да съсипе онова, що е нещо, -
29. та никоя плът да се не похвали пред Бога.

Поне на мен не ми стана ясно какво искахте да кажете с отношението на правослваните към психично болните. За католишката и пр. гадни ереси не отговаряме. Там извращения бол.


и останися прочее преждняго безсловесия...

Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: мчk иpoд]  
Автор мчk иpoд (orthodox)
Публикувано20.03.06 08:42



А тангристите и необогомилите не могат да са християни, ако и да се опитва Елтимир да помири Тангра с Господа Бога по някакъв начин. Националистите също не могат да са християни и нещата, които са писани от Елтимир са противни на християнското верозиповедание, което е нереволюционно, почита властта, каквато и да е тя и без значение от нейната (на властта) националност и пр. Не познавам богомилската гадна ерес, известно ми е, че цял свят ни плюе заради нея, но дори и богомили не могат да бъдат тангристите. Гоненията и пребиваването в тъмница на апостоли и християни, убийствата им нямат нищо общо с проповядваното от в. Съпротива.

За православните християни е характерно милосърдие, любов към ближния, желание да служиш на хората, за да си полезен Богу и без значение от цвета на кожата им, а само е от значение колко са бедни. Това е постановено от Господ и под служение на ближния далеч не се разбира на друг християнин, а и на езичниците. Затова е смешно и клевета към вярата ни да се говори, че мразим езичниците, че искаме да им налагаме християнството.

иначе християни православни в българия има твърде малко, а доколкото вярващите в зодии и прераждания са езичници, то България отдавна е езическа. Това обаче ни най-малко не може да ме засегне, нито пък смятям да тегля вестниците от ръцете на хората, които си четат зодиите - всеки да вярва в каквото иска, а в Съдния ден Бог ще съди кактко Той си знае. Така че тия клевети към православието са излишни.


и останися прочее преждняго безсловесия...

Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: мчk иpoд]  
Автор Western Union (непознат )
Публикувано20.03.06 09:03



Трябва да се съпостави оставането на Св.ап. Павел в тъмницата при отключена врата с поученията на форума на воините на тангра да се блещим срещу бюрократите и да крещим за безмислицата в законите. Така че става дума за някакво съвсем друго вероизповедание, агресивно и сатанинско, поне на думи. А на дела - това е друг въпрос. на дела може и да са християни към ближните си, това е друг въпрос. Не можах да разбера защо Тангра да е по-добър от исляма, но както и да е. Видя ми се да е по-гаден.



Тема Re: Отражения на вярванията върху езиканови [re: Western Union]  
Автор Caбaзий (член)
Публикувано21.03.06 10:27



Вероизповедание ли казваш ? хахахха Тенгрианите вярвали хахах верват във великия колобър бай Мангел-страдалеца, мъченика...........




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.