Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:11 28.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
Тема Абсурдите на християнството - част вторанови  
Автор Бьopи (тракиец)
Публикувано15.01.06 01:05



За lutom
Както Dearth Vader вече отбеляза не съществува народ, чиято РОДНА религия да е християнството. Езичеството предпоставя условия за достатъчно добър духовен свят и то не за деформирана духовност каквато е при християнството. Ако не знаеш за нас езичниците (поне за мен) духовната, физическата и умствената сила са еднакво важни. Не можеш да поставяш твърде много духовното над материалното, тъй като това накланя везните в негова посока, а всички знаем какво е обратното противодействие на това - накланяне на везните в посока на материалното, каквото положение именно се наблюдава днес. Така че появата на мними идоли като азис и прочие клоуни не е нищо друго освен следствие от нарушеното равновесие между духовно и материално (физическо), предизвикано от християнството. Не сме ние материалисти, а твоите православни попове, които щяха да се изтрепят за имоти, католическите лицемери, които са продавали индулгенции и протестантите, на чието усърдие да се трупа имане се дължи окипазяването на природата. Човешкият дух е обруган от двойствения морал на християнството и алогичнато му взаимодействие с природата. Не виждам защо езичеството да е модерно, то няма как да издигне новите идоли и да ги направи щедри в очите на простолюдието, виж "благородни" християнски инициативи като хвърляне на жълти стотинки на сирачета и голямо надуване и празнодумие по време на уж християнските празници много добре пасва на един биснесмен, който всяка година харчи безброй левове, за да се напива, да организира оргии, в които предполагам, че участват и видни "духовници" на християнския елит. Не му пречи на същия тоз герой да цалува ръката на дедо поп и да се моли като ревностен праведник в църквата. И кръст носи, златен и бая големичък, за да му тежи повечко да се самоизмъчва, нали е греховен. Това са вашите идоли, не нашите.
Не искам да бъда погрешно разбран. Не твърдя, че всички попове са лъжци, лицемери и аморални. Но е факт, че в момента повечето от тях изживяват провала на своето учение, като мизеруват, напиват се и се чудят къде да се присламчат за да им хвърлят същите тея идоли от по-горните етажи, които описах, някое петаче. С това петаче "духовниците" отиват и се почерпват здравата с няколко ДУХОВНИ ракии. Духовният елит трябва да се държи като такъв. Кажи ми сега честно, щом не ти харесва съврменният свят, уповаваш ли се на твоите светии да го поправят.



Тема Re: Абсурдите на християнството - част вторанови [re: Бьopи]  
Автор Nbtj (Писар)
Публикувано17.01.06 22:04



Ако трябва да сме по-точни, изобщо не би трябвало да става дума за материално и духовно. Това са термини на последните няколко века. Подобно разделение не съществува дори в ранното християнство, което тогава все още е сравнително близо до езическите си корени. Всъщност материалното се появява тогава, когато човек спре да осъзнава себе си като като част от света, напълно равнопоставена на всички останали негови части, било то живатни, духове, богове и пр. В християнството тази равнопоставеност започва да се губи и човекът започва да бъде принизяван, за сметка на бога. Тогава започва и степенуванито. Щом на човекът се внушава, че е същество, по-низше от друго, с което до сега е бил що годе равнопоставен, той от своя страна започва да принизява другите, които все още би трябвало да са му равни. Това обаче идва едва когато самото християнство започва да се изражда, но едва ли е по-принцип заложено в него. По скоро е създадено в последствие заради обикновени човешки комплекси. Така или иначе материалният свят, в който живеем е плод не толкова на християнството, колкото на обезверяването на хората. Загубата на каквато и да било връзка въобще с нещо духовно. В крайна сметка всичко около нас е материя, но проблемът е в това как ние я осъзнаваме.



Тема Византиянови [re: Бьopи]  
Автор labarum (православен)
Публикувано18.01.06 01:47



"не съществува народ, чиято РОДНА религия да е християнството"
Хммм, нещо да кажеш за Византия? Коя езическа държава през Средновековието според теб е можела да се мери по цивилизованост и култура с Византия? Май няма такива ...
И въобще какви сте вие? Езичници? Каква религия изповядвате?

ВЯРНОСТЪ И ПОСТОЯНСТВО

Редактирано от labarum на 18.01.06 01:49.



Тема Re: Византиянови [re: labarum]  
АвторГил (Нерегистриран)
Публикувано18.01.06 10:15



Византия=римска империя.
Освен това византииците са гърци,а гърците какви са били?



Тема Re: Византиянови [re: labarum]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано18.01.06 16:32



Да, Византия е била "цивилизована" точно толкова колкото сега е цивлизован САЩ или Русия -империи империи отличващи се с огромно к-во писачи ,чито единствена работа е била да изкарват другите народи невлизащи в империята не-хора.
Религията се изповядва , Вярата си е усещане!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Византиянови [re: Гил]  
Автор labarum (православен)
Публикувано18.01.06 21:10



Византия=римска империя. - Тук уцели :)

Освен това византииците са гърци,а гърците какви са били? - Как са гърци, след като това е Римска империя? Дори ромеите са наричали гърци точно езичниците. От друга страна обаче гърците сега какви са? Отговарям: най-религиозната европейска нация и на 8-мо място в света.
Нямам какво повече да кажа по въпроса. Т.е. имам, защото учих археология, но няма смисъл да пиша.

ВЯРНОСТЪ И ПОСТОЯНСТВО


Тема Re: Византиянови [re: Caбaзий]  
Автор labarum (православен)
Публикувано18.01.06 21:12



Религията се изповядва, Вярата си е усещане! - Това е много хубава мисъл :)
Вижте, случайно влязох в този клуб. Не желая да се заяждам с вас. Може да поспорим мъничко само. Интересно ми е обаче тези от вас, които се чувстват езичници в какво все пак вярват?
Благодаря ви.

ВЯРНОСТЪ И ПОСТОЯНСТВО


Тема Re: Византиянови [re: labarum]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано18.01.06 21:45



Не ми харесва "религизността". Тва е сигурен показател,че хората не умеят да мислят.че са затъпели лицемери като гърците,че морала , разбиранията им за света са сведени единствено до количетсвото на комерсиалните боклуци с които им тъпчат главата,че патриотизма им е един просташки шовинизъм.*. Да продължавам ли?
Това , каква са били в древността Елините(гърците?) явно не е било същото, което е днес. Били са умни, били са хитри, били са ...но сега са:...... виж по горе(*)

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Византиянови [re: labarum]  
Автор Caбaзий (сабасианец)
Публикувано18.01.06 21:54



Не съм езичник и няма как да бъда , но донякъде се определям като "неозичник"каквото и да значи.
В Какво вярвам? .
Ако аз съществувам (бживея и т.н.)-вярвам в себе си.
Ако аз съществувам значи съм част от Бога а значи вярвайки и разчитайки на себе си значи се опитвам и да вярвам в Бога. хехех тва май не е нито езическо нито неоезическо.
Но ако аз не съществувам- не вярвам в нищо.


VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Византиянови [re: labarum]  
Автор Бьopи (тракиец)
Публикувано19.01.06 00:59



Византия използва културното наследство на Елада и набраната инерция от отскубването си от Западната Римска Империя. Уважавам безкрайно древна Елада и бих казал, че културата на Византия в сравнение с нея е нищо. Такова скодоумие като през Средновековието не е било познато дотогава в Европа. Не случайно възрожденските гръцки революционери са имали за образец именно древна Елада, а не мракобесна Византия.
Аз изповядвам Родната Вяра, а не имитации на еврейската религия




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.