Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:32 21.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: the_bomb]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано03.02.06 15:25



И аз обичам да си обогатявам общата филологическа култура, ама някои езици като руския и турския не ме кефят хич! Пази Боже, ако ТРЯБВА да ги уча...
Il dio, lo aiuta, prego!

Aut inveniam viam, aut faciam



Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: kozaa]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано03.02.06 15:58



e това вече е въпрос на вкус.

ние преди време като ученици вдигнахме голяма джабула срещу часовете по руски, задължителни тогава.

основна причина беше, разбира се, гадната даскалка, но също така на мен и на някои други ни беше обидно защо трябва да имаме руски също толкова често, колкото часове по български. та нали това е чужд език, а за другите чужди езици като английски часовете ни бяха по 2 на седмица.
работата се разсмърдя чак до Министерството и, естествено, дойдоха разни калъфи да ни обясняват в директорския кабинет за ползата от руския и необятните руски пазари... бе да ви имам ползата, то и китайските пазари са необятни, ама нямаме всеки ден час по китайски в училище...

както и да е, скоро отмениха руския като задължителен и всички много се радвахме.

а днес, въпреки че не съм си променил позицията срещу задължителните езици, ве пак се радвам, че мога да чета, разбирам и дори да говоря малко руски. дори да оставим настрана необятния руски интернет, то се оказва, че в световен мащаб има преориентиране към този език и ние сме с едно ценно предимство пред, да речем, германци и американци, които искат да знаят руски заради руските бизнес-контакти (или руската мафия ).

това ми е една от малкото ценни придобивки от оная скапана система (щастливото детство е едно на ръка, за него политическият режим не носи пряка отговорност)

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: the_bomb]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано03.02.06 16:27



Абе и аз така съм чувала, една приятелка се омъжи във Франция и започна работа в някаква фирма, търгуваща с руснаци. Не знаеше бъкел руски, но с перфектен френски и много добър английски се справи чудесно с работата си...Каза, че не било трудно да разбира, но не можела да се изразява добре...
Що се отнася до оная скапана система, не смятам, че днес е нещо по-различно...

Aut inveniam viam, aut faciam



Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: kozaa]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано03.02.06 16:35



ами една част от рода ми е живяла доста прилично в онези години, но друга част е сърбала яко попарата на предишната система с всичките й "красоти", така че много добре знам и добрите, и лошите страни на онова време. уверявам те, не е едно и също тогава и сега.

но това е тема на друг разговор, който първо не ми се води и второ определено не е за тук

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано03.02.06 16:44



О учиш турски браво ти затова ли се засягаш толкова като говоря за тюрките.
Скити, саки, магасаки, кимери, роксолани, алани, сармати всички тези племена са обитавали степите на азия и са всявали страх те са били бели и са говорили езици от индоиранската група те не са изчезнали въпреки натиска на тюрките и на хуните. Те са имали контакти със славяните ехе преди великото преселение на народите и страно защо въпреки общия произход на славяни и германци те не са от една езикова група на индоевропеиското езиково семеиство. Разбира се начетен тюрк като тебе няма от къде да ги знае тези неща

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано03.02.06 16:56



Да се интигрираме в европа с турски ли!!!!
Ти на коя планета живееш какво общо има турция с европеискта култура, можеш ли да ми обясниш
Те добре че са били арабите да ги окулторят малко тия диви степни овчари, още щяха да си пасът козите в степита на азия без да знаят даже какво е баня.
А ние в европа сме се интигрирали още през 4-5 век, дали сме предостатъчно на европа като култура.
Ние сме третат литературна цивилизация на тоя континент, дали сме две писмености можеш да си направиш справка колко са изобщо народите в света с уникална писмена култура
Еи това е истинското лице на християните малоумни идиоти които са готови да си подадът гъза на всеки

Човек дори добре да живее умира


Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: the_bomb]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано03.02.06 17:01



това е тема на друг разговор, който първо не ми се води и второ определено не е за тук
Абсолютно! Има си клубове за такива разговори, но аз в тях не пиша, попрочитам от време на време де, ама рядко се обаждам

Aut inveniam viam, aut faciam



Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: Бoян lYl]  
Автор kozaa (рогата)
Публикувано03.02.06 17:07



Метлата така си приказва, ама я да и изскочи некой мустакат турчин, бая зор ще виидиИ турския нема да и помогне

Aut inveniam viam, aut faciam



Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: Бoян lYl]  
Автор the_bomb (няма пък)
Публикувано03.02.06 17:54



първо, ти сам реши, че "не ги знам тия неща", на мен тази банална истина за скитите и т.н. ми е известна, но както и да е.

второ, това какъв език ще уча - за удоволствие или от чисто любопитство - си е моя работа, която няма нищо общо с убежденията, религията, характера, произхода или политическата ми позиция. достатъчно съм любознателен и искам да цзнам много неща. ако на теб ти е под достойнството на ариец да учеш разни тюркски езици, още по-зле, така и ще си умреш без да си научил разни работи.

трето, стереотипите за мустакатите турчоля и диви пастири са едно на ръка, а къде е Турция и къде сме ние към днешна дата е съвсем друго. мога да ти кажа, че съм бил в Турция (ти, естествено, не си, щото те е гнус ) и те в момента са горе-долу там, където сме и ние. на едно ниво сме, независимо кой кво на света дал еди-кога си.

четвърто, племето унга-бунго в Полинезия, което никога нищо не е давало на света, може да се окажат по-големи симпатяги от американзите, които са дали на света телефона, колата "Форд" и атомната бомба. така че не е уместно хората от различни култури да си мерят атрибутите по тоя признак.

така че спорът за такива работи е изначално глупав.

Природата чука на мойта врата, с усмивка перверзна крилете ми вдига...


Тема Re: Че сме индоевропейци е яснонови [re: the_bomb]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано03.02.06 21:08



Първо аз на тебе ли съм писал или на метлата
Второ учи какъвто си език искаш стига да не ми даваш наклон на ....
Изказвания че за интеграцията ни в европа всеки Българин трябвало да знае турски изобщо не са ми по вкуса, който иска да си го учи доброволно
А ако някой глупак ми говори подобни неща на живо, че трябвало да уча турски за да съм европеец ще му счупя носа
Трето племето унга бунга може и да е симпатично но след като не е допренесло за развитието и обогатяването на човечеството значи си е просто едно никому неизвестно племе за което на никои не ми пука

Утре то ще изчезне и ако не е оставило и една следа в историята все едно го е нямало
А неща като атомната бомба не са върха на човешката култура в някои отношения те са върха на неговата деградация
Човек дори добре да живее умира

Редактирано от Бoян lYl на 03.02.06 21:15.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.