Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:56 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Тема Re: ново и интереснонови [re: Бoян lYl]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано10.09.05 13:47



Батенка, при целото ми уважение, нема, ама абсолютно никакъв СМИ! Какво да се прави, такива са нещата очевидно!

Smoker and proud of it!


Тема Re: ново и интереснонови [re: Пyшилиcт]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано10.09.05 14:01



Прав си кухата лейка си е куха лейка ти я пълниш тя изтича при все това се сещам и за една песен на Руслан Мъйнов като си говоря с нея
За изкуствоведи ми говори и Бъдъмба се занимава професионално с изкуство защо не я пита нея

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: ново и интереснонови [re: Пyшилиcт]  
Автор kelka (синце)
Публикувано10.09.05 18:12



Какво може да каже историкът, освен да забатачи кое нещо на кой народ е, но не и какво значи? Просто друг тип мислене.



Тема Re: ново и интереснонови [re: Бoян lYl]  
Автор kelka (синце)
Публикувано10.09.05 18:55



с този символ е означавано върховното им божество или небето
Знаех си аз, че така ще го обяснят повечето историци Като не знаят какво, е го пишат небесно или божествено, а може просто да е "родов герб". Нейсе.
Доказателствата са ти несериозни. Само за това, че го има у аланите не значи че ние не сме тюрки, или че е невъзможно да го няма у тюрките.
Това за буквите и броя им е тъпо, защото изясни първо, за какво им е на българите или на тюрките да пишат, пък после прави етничиски диференции въз основа на броя букви. Като че ли не е възможно и обратното? Ако въобще е има на божество, в което се съмнявам.
Това кой, кога и къде какви градове е имал не отрича номадството у българите. Те са конен народ, който се движи през степите. Може и да превзема някой и друг град, но продължават напред към цивилизацията наречена Римска империя. Те просто по-рано от другите тюрки номади усядат и това заблуждава историците да си мислят че никога не са били номади.



Тема Re: ново и интереснонови [re: kelka]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано10.09.05 19:43



Ti v momenta seriozno li govori6 ili se byzika6 za6toto ako si seriozna towa ne gowori dobre do teb. Viarvam 4e v momenta vsi4ki iskreno se zabavliavat s teb i vav dvata slu4aia.
Kakto kazah ve4e simvola IYI zamestva v ranohristianski balgarski tekstove dumata za isus ili bog taka 4e zna4enieto e nedvusmisleno. A v ezi4eskiq period simvola se sre6ta po kapi6ta i na vsiakakvi sve6teni mesta.
Tova 4e go ima u alanite ozna4ava 4e sme bili rodstveni s tqh, za rodstvoto ni s alano sarmatite ima i mnogo drugi dokazatelstva.
Neznam za kakvo im e bilo na balgarite i tiurkite da pi6at, no sa pisali prabylgarite sa izpolzvali pismenost predi tiurkite i vaz osnova na tiahnata runi4eska sistema e sazdadena na6ata pismenost.
Niama etni4eska defernci vaz osnova na broia na bukvite no e strano 4e te sa edinstvenite turki izpisva6ti boga si po koreno razli4en na4in.
IYI naviarno ozna4ava Iao ili Iui tova e koren na dumata bog vav vsi4ki indoevropeiski ezici
Te ne sa nomadi za6toto sa stroeli gradowe Sarkel, Fanagoria, Balkh, Pliska, Kiu tova sa samo niakolko imena na golemi gradove na ot kamyk sas specifi4na arhitektura.
V balgaria e imalo mnogo kreposti koito sa bili waztanoveni ot balgarite, rimskata krepost v moia grad e bila uni6tojena ot napadeniata na slavianite i postroena na novo ot balgarite. Da balgarite sa konen narod i kato takyv sa imali vazmovnost za vodene na voini i plia4kosvane na dale4ni teritorii, no nikoi nomad kato hunite i turkite da re4em ne sa stroeli gradove. Tjurkite dosta dylgo ne sa znaeli da stroiat ni6to drugo osven iurti
Tova po rano ot drugi nomadi e bilo o6te prez 2 vek spored armenskite letopisi kogato v evropa o6te e niamalo i sleda ot turki i huni

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: ново и интереснонови [re: Пyшилиcт]  
Автор Ииииcyc (gash)
Публикувано11.09.05 00:38



Не питай ами гледай само колко "и"-та съм си сложил. Мога да си сложа още и респективно да ми нарастне теглото до към 200 кила хахах
Тва "и"тата са гулема работа шъ знаиш ИИИЙЙЙЙЙ.... СУС , тва пък последното май нещо значеше , но кво ли беше



Тема Re: ново и интереснонови [re: kelka]  
Автор Пyшилиcт (...баш ми е...)
Публикувано11.09.05 01:01



Има мнооого видове иторици, миличко, те използват не само ума си! Очевидно ти си запозната с общо 0 историци, пък било то и задочно. Ко да са праи!

Изкуството е хубава работа, но и то си има история

Smoker and proud of it!


Тема Re: ново и интереснонови [re: Бoян lYl]  
Автор kelka (синце)
Публикувано11.09.05 14:00



no nikoi nomad kato hunite i turkite da re4em ne sa stroeli gradove

Я пак помисли. Българите са част от хунския племенен съюз и като такива са номадствали. Евреите също са номади, за да не се чудиш. А ти сам пишеш, че са възстановявали стари градове, което е различно от това да строят нови. Фанагория е стар античен град в който се намъкват хунобългарите да живеят. А пък Плиска по думите на Николай Овчаров е средновековен военен номадски лагер. Та това ни е столицата.

Kakto kazah ve4e simvola IYI zamestva v ranohristianski balgarski tekstove dumata za isus ili bog taka 4e zna4enieto e nedvusmisleno.

Това сънува ли го? Къде го пише? Май никъде. Християнството на българите е късно спрямо тангризма. Така им се иска на учените медиависти да е, ама не е.

IYI naviarno ozna4ava Iao ili Iui tova e koren na dumata bog vav vsi4ki indoevropeiski ezici

Моля! Това пък е поредната дивотия. На никой индоюропски язык IAO не е Бог.
Индоюропите си имат Див/Гот. Откога българите станаха индоевропейци? Отгоре на всичко IYI не дава IAO, а на турски все пак значело нещо. Яхве (YHWE) също прилича на IAO, което би трябвало да значи, че евреите са индоевропейци!? Това твоето ми прилича на Йоло Деневското - българите създатели на 22 империи и над 50 държави.

Редактирано от kelka на 11.09.05 14:01.



Тема Re: ново и интереснонови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (тракиец)
Публикувано11.09.05 17:19



Интересно ми е само защо на Франкската (Западната Римска) Империя викаш Франция.



Тема Re: ново и интереснонови [re: kelka]  
Автор Бьopи (тракиец)
Публикувано11.09.05 17:23



И кои са тея германци дето са се създали, че не ги знам. ост- и вестготи, алемани, вандали, саксонци кои са точно германците по това време, я ме светни. А гърците и българите си ги има бая от преди това.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.