Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:45 16.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ТАНГРА  
Автор hemes (непознат )
Публикувано06.06.05 02:16



ТАНГРА е истинският български БОГ!



Тема Re: ТАНГРАнови [re: hemes]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.06.05 11:36



И?... Какво друго ще ни открехнеш?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: ТАНГРАнови [re: hemes]  
Авторmackata (Нерегистриран)
Публикувано07.06.05 12:49



май не ти достигат познанията по история.
тангра съвсем недоказано е обявен за Бог на първобългарите.
среща се само на един каменен надпис и той е силно повреден. от това не може да се направи извода,че той е бил Бог на българите.
виж Петър Добрев, и други историци,които се опитват да разчетат азбуката на първобългарите(защото отдавна е ясно,че българите са дошли на балканите с писменност, и че кирилицата е създадена на нейна база). и там означението за Господ е ЕДФУ, ЕДФЕ.




Тема Re: ТАНГРАнови [re: mackata]  
АвторДД (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 21:06



дд



Тема Re: ТАНГРАнови [re: hemes]  
Автор hemes (непознат)
Публикувано20.06.05 03:55



Вж. проф. Георги Бакалов



Тема Re: ТАНГРАнови [re: hemes]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано20.06.05 14:05



Бакалов е завършил богословие и е православен фундаменталист - това всеки, който го познава, добре знае. Ако искате да научите нещо за старата българска религия - не питайте пастор Бакалов! Нема нужда!

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: ТАНГРАнови [re: Black Wolf]  
АвторБaян (Нерегистриран)
Публикувано06.07.05 23:05



като каза едфъ и едфе се сетих че корена на двете думи е един и същ,
като ЕДНО<ЕДИН,тоест според мене очевидно,че българите не са били тъпи
и савсем правилно са се ориентрали че много богове???такова нещо няма
според мен БОГ е ЕДИН и винаги ще един,само различните народи го наричат по различен начин,то тва важи за всичко де
примерно едно дърво ,то си е дърво както и да го наричаш
ако му кажеш топка ,то пак си е дърво
а за тангра съм чувал не знам доколко е верно че е свързан нещо с гръмотевиците ??дали?



Тема Re: ТАНГРАнови [re: hemes]  
АвторPaя (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 01:26



Здравейте,вашата тема ми се стори най-близка до моите вярвания и се включвам.
Не е важно името на бог,как ще го наречеш,няма и такова понятие като "български бог",всъщност,ще се съгласите,че езикът е едно от най-големите ограничения за човечеството,защото той детерминира мисленето и по този начин мислим за нещата,за които имаме понятие,които можем да назовем.
Важното е да чувстваш Бога,вътре в себе си и навсякъде около себе си...Чувството,освободено от мисъл,е силно,истинско,вярно,то е най-мощната молитва-разговор с Бога.
СИЛАТА НА МОЛИТВАТА НЕ Е В ДУМИТЕ,А В ЧУВСТВОТО!!!
Убедила съм се от личен опит,че най-мощната,най-бързо приетата молитва е не тази,в която се опитвам да облека чувствата си в думи,а тази,в която се отдавам за максимално време на това,което ме вълнува,без да мисля за нищо-просто плувам в океана от чувства.
Няма случай,в който по един или друг начин на молитвите ми да не е отговорено.
Тябва да се научим да се вглеждаме в знаците,които бог ни праща непрекъснато...
Случиха ми се толкова неща,не знам за какво да започна да ви говоря най-напред...Търсач съм от мн малка,познавам до болка онова нестихващо чувство,въпросите,вечното търсене на истината...
Обиколила съм мн езотерични школи,чела съм мн,мн литература-винаги с нещо съм се съгласявала и нещо съм отхвърляла.Търсих бог,въпреки че всяка вечер,лягайки му благодарях за изминалия ден и уроците,които съм научила.Но се питах какво е , къде е?
Мн неща в религиите се повтарят .
Бог непрекъснато ни дава знаци,но не ни буди,когато спим.
Всеки от нас е уникално създание,възприемащо света изключително субективно,всеки идва да научи индивидуални уроци,за всеки светът е различен.Но ние всички сме част от Бога,живеем в Бога,пием Бога,дишаме Бога...
Вс е енергия в различна степен на концентрация.
Нека да поразмишляваме:"...и в него бе Дървото на Живота и Дървото на познанието на Добро и зло."
Сега "ядем" от Дървото на познанието.Ще знаем ли какво е добро,ако не познаем злото?Тогава не трябва ли да благодарим за всяко зло и да го възприемаме като урок,като път към доброто?Бил ли е наистина щастлив принц Гаутама-Буда,докато е живял в разкош и не е познавал зло,страдание,болка?Осъзнавал и оценявал ли е своето щастие?



Тема Re: ТАНГРАнови [re: hemes]  
АвторKhan Atila (Нерегистриран)
Публикувано09.07.05 16:14



Мнението ми за Тангра съвпада със следната статия:


Написана е добре и са написани и изворите на информация.



Тема Re: ТАНГРАнови [re: hemes]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано13.07.05 04:34



тангра е истинския български бог.той има най-голям кур,а небето е най-голямата путка...мога и още глупости да пиша но не му е тук мястото.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.