Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:15 25.09.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Славянски пантеон  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано05.01.05 22:20



Много се раздухва и преекспонира с древните българи и старата ни религия, но тук са живели и СЛАВЯНИ и ТРАКИ а според някои други и Готи, Алани и Келти.Интересува ме нещо повече основно за славянският и тракийският божествен пантеон.Все пак няма само за тюрки и хуни да си говорим.Нека пообменим малко инфо и за другите сходни етноси на нашето арийско бяло семейство.Обидно ще е заради самите нас да не го направим.Не споря че в основата на всичко е българският ген - 0 кръвна група- но все пак тя не е единствена.

Моята чест се нарича вярност.
nf_kubratov_snop@abv.bg


Тема Re: Славянски пантеоннови [re: Чepнopизeц]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано06.01.05 14:17



slavpagan.hit.bg
жалко, че създателят на сайта не влиза вече често тук



Тема Re: Славянски пантеоннови [re: Бьopи]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано06.01.05 14:39



И май доста отдавна не е го е обновявал...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Славянски пантеоннови [re: Black Wolf]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано06.01.05 15:42



е тези неща нямат нужда от обновяване



Тема Re: Славянски пантеоннови [re: Чepнopизeц]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано08.01.05 15:53



Погледни темата "индоевропейски пантеон" в този клу!! Но е на руски.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Славянски пантеоннови [re: Чepнopизeц]  
АвторKrum (Нерегистриран)
Публикувано05.02.05 19:46



Cтатия на Явор Тодоров - "Българският пантеон"
http://rodna-vjara.narod.ru/chetivo/panteon.html



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Чepнopизeц]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано25.02.05 20:58



дада имало е славяни, но са били дотолкова неразвити, че дори не са мислили за религия. Хаха, "пантеон" - какъв пантеон от ходещ на 4 крака добитък?
И българите не са били нито хуни, нито тюрки.
За сведение на неграмотните, не съществува хунски народ, а съюз, между другото предвождан от Българите.
А, че българите не са тюрки е изненада само за нещастни учителки по история в средното, килийно образование.

впрочем, понеже все пак се интересувате, ами прочете например ибн Фадлан - пътешествие до Волжка България 921-922

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 25.02.05 20:59.



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано26.02.05 19:22



Това са абсолютни глупости, как ще обясниш, тогава че съотношението на "прабългарски " и славянски думи в днешния български език е много на малко в полза на славянските. Развитият език не е характерен за добитъка, така че моля ти се. Всички, които смятат славяните за недоразвити, не са прави. Заблудата за липсата на славянси пантеон се насажда пак от същите тези учителки. Това, че не се изучава в училище, не значи че не съществува.
Можем да учим за древните Египет, Елада и Рим, а славяните не ни интерсуват. Това трябва да се промени



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано26.02.05 23:33



Вижте, ако Марин Дринов е единствен източник на информация за Вас, това не значи, че тя истинна.
Още. Отношението български славянски думи е приблизително 1 към 1 според модерни езиковеди - иначе няма обяснение огромния брой думи и имена, в нашият език, непознати на нито един славянски народ.

Включително думи земеделски и занаятчийски и строителски - впрочем украински археолози определят изклюичтелно високата земеделска и строителна култура появила се през около 4-5 век именно като българска - и това не можете да го отречете.
А къде е слявянската култура - защо няма археологически паметници - няма такава, това е истината.

А вие как ще обясните, че 60 процента от думите в английският език са с френски произход и въпреки това английският език не принадлежи към романската езикова група?

Славяните, за разлика от древна Елада, Египет и Рим действително не ни интересуват, защото не са носител на НИКАКВА култура. За разлика от Българите, например, които са създатели на такава.

И моля, бъдете по-начетен.
Благодаря

p.s. а Вие учителка по история ли сте?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 00:54.



Тема "извинете"нови [re: Бereмoт]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 00:01



Тук трябва да Ви се извиня, затова, че ви нарекох "учителка по история" - учителките по история, колкото и да са ограничени, не могат да изрекат такава тъпашка мисъл като

"Можем да учим за древните Египет, Елада и Рим, а славяните не ни интерсуват. Това трябва да се промени"

Действително, колкото и да са ограничени, те все пак са чували за древна Елада, Египет и Рим.
Вие вероятно сте ученик - само на тази възраст и сред тези среди може да се роди такава глупост, като горецитираната.

СРАМ.

добре, че не всички са като Вас.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 00:04.



Тема Re: "извинете"нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано27.02.05 12:14



Няма да отговарям на напдките Ви.
Само ми отговорете на един въпрос: вие славянска кръв нямате ли?



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 14:42



Ти май не си наясно със същноста на думичките СЛАВЯНИ и БЪЛГАРИ.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: "извинете" славянски добитъкнови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 15:01



Аз пък ще отговарям на ограничените Ви разсъждения, докато ми е забавно и не ми доскучае
Не. Родовият ми произход е от Македония, където българщината е най-чиста от вредни примеси като славяни и др. народи с ограничен потенциал на развитие.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 15:36.



Тема горещо.нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 15:02



ти препоръчвам на теб, както и на всички , които защитавате откачените си идеи за някаква суууупер велика българска история да насочите потенциала си от знания, информираност и енергия навън. Вместо да ни убеждавате-нас българите,че трябва да се срамуваме едва ли не щото имаме слявянска кръв да убеждавате руските и всички световни учени: историци, лингвисти,и т.н.,че славяни няма и,че българите са основали седем империи и ,че именно вие-"родолюбците" а не някой друг народец по света е богоизбран от Тангра.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 15:03



ако "славяни" е думичка, то "Българи" е дума.
Натоварена с голям смислов потенциал и биография.
На символно и морално ниво.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: горещо.нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 15:05



извинете, на такова глупашко-елементарно-ограничено ниво не мога да разговарям.
Впечатленията ни от историята са извлечени от различни битийни нива.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.02.05 15:12



Простотията винаги е достойна за почуда. Да се отрича култура у който и да е народ е просто доказателство за неизлечима тъпотия. това че на ТЕБЕ дадена култура не ти допада, не означава че тя не съществува или няма нещо ценно в нея.

Нима културата се определя от строителството? По-скоро анти-културата. Когато един народ прегърне идеята за "градска цивилизация", и започне да строи градове, дворци и храмове, това означава че е загубил чувството си за хармоничен живот и и тръгнал надолу към помийната яма на т.нар. "цивилизация". Човечеството упорито прави точно това вече доста векове и последствията се виждат.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема хичнови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 15:15



Не ми се извинявай , ами вземи погледни обективно на нещата ,
И крайно време е да се допиташ до Тенгри-хан и великия колобър дали не си сбъркал клуба и хората , които се опитваш да убеждаваш.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Славянски добитък такъвнови [re: Black Wolf]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 15:24



г-не, когато известно количество акъл се събере в кухата Ви глава, прочетете пак това свое изречение:

"Когато един народ прегърне идеята за "градска цивилизация", и започне да строи градове, дворци и храмове, това означава че е загубил чувството си за хармоничен живот и и тръгнал надолу към помийната яма на т.нар. "цивилизация". Човечеството упорито прави точно това вече доста векове и последствията се виждат."

и тогава ще се засрамите от помийната яма, изрекла горецитираното изречение.
То бива тъпотия, ама чак пък толкоз.
Приличате ми на тези, извинете за израза, отрепки, които са: антиглобалисти, социалисти, педерасти и т.н.
Дали?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 15:31.



Тема Обективно погледнатонови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 15:27



Какво правя си е моя лична работа.

Присъщо на обективността е, че тя предполага едно малко по-разширено познаване на фактите и тяхната история, отколкото позволяват Вашите възможности.
Тъй, че Ви съветвам най-приятелски - по-внимателно с употребата думата "обективност".

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 15:29.



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.02.05 15:35



И от какво да се засрамя?... Да не би да съм казал нещо невярно?!? Огледай се малко и се замисли колко ли остава на света, ако продължава да върви в същата посока?

Освен изброените отрепки (е, за педалите може и да си прав), кои други са такива? Мисля, че забравяш тези от корпорациите, парламентите, щабовете...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Black Wolf]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 15:37



за да се посмеем още малко, ще ни кажете ли "колко ли остава на света, ако продължава да върви в същата посока?"

Брей колко е забавно.
жалко гето със жалки соцгадателки. Апокалипсис, видим единствено през очите на идиота.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 15:41.



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.02.05 15:44



И какво общо има "соца"?

Ако ти харесва да живееш в цивилизована кочина, да си заобиколен от все по-видиотени хора, мислещи единствено за джоба си, ако ти харесва да дишаш смог и да гледаш небостъргачи, на мен не ми харесва... просто не е здравословно.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Black Wolf]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 15:48



Сред тези небостъргачи има немалко архитектурни шедьоври, невидими за завистлив соц-тъпак като теб.
Обяснявам този феномен - претенциозна ограниченост и нападки - само и единствено със завист.

На мен този свят ми харесва. Харесва ми не по начина, по който завистливо го описваш, а по начина, по който той Е.
И ми харесва, че такива боклуци като тебе са на мястото си - в боклука, за да не пречат на нормалното му фунциониране.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 15:50.



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано27.02.05 15:55



Хм... а този сексисъм и неуважение на събеседника от великите цивилизации на Египет, Елада и Рим ли го наследи? Като наречеш противниците си педерасти и жени те трябва да свият опашките и да приемат мнението ти?



Тема Re: "извинете" славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано27.02.05 16:01



> Македония, където българщината е най-чиста от вредни примеси

Май-комплексите ви са най-чисти...



Тема може би на друго място щяхте да сте прав!нови [re: jaytee]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 16:01



Забележката Ви щеше да има смисъл, единствено, ако това беше дискусия, а не място за излагане на мнения, бяз тяхната защита, което аз съм си поставил за цел да иронизирам, наред с други неща.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 16:03.



Тема бъдете по-патриотиченнови [re: jaytee]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 16:06



горното твърдение се основава на научни факти, например на изследванията на македонският проф. Микулчих, потвърждаващ кратковременното пребиваване на славянски елемент там.

И замислете се малко по патриотично! Къде българщината е защитавана най-много и най-самоотвержено?
Точно там, където е националността е била най-малко засегната от вредни примеси!

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 27.02.05 16:08.



Тема jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: jaytee]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 16:13



ЛГБТ, това го пише на Вашият сайт.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано27.02.05 16:26



Единсвената ти цел е да се заяждаш, това е ясно. Това, че в Македония нямало славяни, няма да го коментирам, направо абсурдно твърдение.
Така, за най-яростната отбрана на Отечеството - в югоизточна България са се провели по-кръвопролитни въстания отколкото в северна и там ли не е имало славяни. Аз имам пък с корен от беломорска Тракия и мога да ти кажа, че по-големи българи от тях няма, а те са славяни, няма спор в това. Просто въпрос на мнение.
Сега за северна и южна България. Просто в северна хората са повече ангажирани с работа и тя е по-неблагодарна. Нямат къде да се крият, няма шубраци, балкани, шумаци. Но спомнете си за баба Тонка и т.н. Така, че навсякъде има достойни балгари и не мисля, че в някои области има само българи или славяни, това се вижда много добре. От мене да знаеш, българин означава И славянин, освен всичко друго.



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 17:52



Какво е ясно за Вас не ми е ясно, но аз съвсем ясно виждам, че с авторът на мисълта "Можем да учим за древните Египет, Елада и Рим, а славяните не ни интерсуват. Това трябва да се промени" няма смисъл да се води дискусия.
Няма смисъл да се води дискусия, в която основен аргумент са ученическо-бабешки изречения от рода на "българин означава и славянин, ОТ МЕН ДА ГО ЗНАЕШ", както и "а те са славяни, спор в това няма".
Просто е глупашко.
Сега за "аростната отбрана на отечеството", по време на турското робство.
Правите основна грешка, да наричате бунтове против увеличението на данъците и др за "яростна отбрана на отечеството".
Голям процент от посочените от Вас въстания не са израз на национална борба, а на икономически и др интереси.
По никакъв начин не искам да очернявам величавата борба на българите за свобода, но не всичко от посоченото от Вас е такава!
Продължавам да твърдя, че най-силна, ярка, продължителна, мощна и организирана е била в Македония.
Там между другото са дадени и някои от най-високите културни постижения на Възраждането, там е така да се каже неговият цвят.
Македония е аналогът на Тоскана в ренесансова Италия.
Тъй че, не сте прав.
А това, че в македония българският етнос е най-чист от славяни - ами почете малко и ще се убедите сам!

та така....

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано27.02.05 19:39



Eх провокаторче със старозаветен еврейски прякор с руска транскрипция, защо повечето македонци не признават, че са българи, като са такива родлюбци?
И стига си цитирал репликата ми, разбира се, че е така, кво ми дреме аджеба за подлите гърци, при положение, че в училище не се учи за дедите ми.



Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 19:48



Моите възможности предполагат изострена чувствителност и чиста идея за развитие на Българското общество, а не някакви сръхглупости за сръхистория и смешки за "богоизбраност"

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема добитък си тинови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 19:56



Небостъргачи архитектурни шедьоври хехе не ставай смешен.
Инженерни постижения , дръзки проекти, но "архитектура"??!!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 20:06



Ми,че македоннците са най-чистите и патриотични бъклгари се потвърждава от това,че сега повечето измежду тях се срамуват да се нарекат българи защото според "великите" сръбски учени "бугарите са татаре", а пък славянин е нещо велико.
Не виждам разлика между твойте бръщолевения и бръщолевенията на тия "учени".

Ти Масон ли си?

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:02



не виждам къде в тази тема се говори за "свръхистория и смешки за богоизбраност" - постинга Ви е неадекватен, а Вие според мен прекалено рано ме идентифицирате като субект говорещ за свръхповърхностен национализъм и т.н., което изключва възможността за дискусия, затова пък отваря врати за иронични забележки към неиздържани в смислов план Ваши писания.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 02:37.



Тема :))))нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:03



По случайност разговаряте със студент по архитектура, който смело и дръзко отсъжда, че сте тъпак, на основание горният Ви постинг.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 02:33.



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:12



За непрочели-недочели тъпанари, може Бегемот да звучи като " старозаветен еврейски прякор с руска транскрипция", а не като герой от книга, обявена от световната интелигениция за книга на 20 век, Майстора и Маргарита, но това е проблем на тяхното обкръжение, което е потърпевшо на тяхната ограниченост.
В Мъкидония, най-трудното място да си българин, има не малко хора, които имат смелостта да се наричат българи, и множество "македонци", които добре знаят своя произход, но не го обсъждат, по ред причини.
Има такива и е просто смешно да се отрича.

Цитирането на реплики, докогато сметна е мое право, а неудобството от тяхната тъпота не е моя собственост.
Авторът на думите "кво ми дреме аджеба за подлите гърци, при положение, че в училище не се учи за дедите ми." явно нито познава културата на велика Гърция, нито е чувал за нея. Явно не се смята и за българин, щом твърди, че не се учи история на дедите му, защото предметът "българска история" е широкозастъпен в българското средно, килийно образование.
А може би е славянин?

Лично се наемам да Ви проектирам клетка в зоологическата градина.
Проектът ще бъде дарение от мое име на Славянството, намерило експонат във Ваше лице.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 02:41.



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:14



С такъв умствен потенциал като Вашият, вероятно пресичате улицата с придружител?
Не мога да разбера, какво се опитвате да ми кажете?
Имате ли ясен план за такова едно начинание?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема хо хонови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.02.05 04:07



"По случайност разговаряте със студент по архитектура"

В такъв случай правилно си подбрал уважителната форма "вие" когато разговаряш с мен. Обаче "смелото" и "дръзкото" някакси не се връзва с "архитектурата".
Ма кво да ти разпраям.... ти си доказателство за деградацията на висшето образование със страшни темпове хехе

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.02.05 04:18



Може да съм сгрешил , но твърденията ти,че славяните не са носители на култура,а пък бългаерите са кой знае колко велики натам клонят, освен това позоваването на Ибн Фадлан, който пише пътеписите си за Волжка България ,, , а не за България и за славяните водят и на към глупостите за Тангра!!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема оффтопикнови [re: Бereмoт]  
Автор jaytee (разсеян)
Публикувано28.02.05 04:24



Г



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.02.05 04:31



Не си наясно с това как стоят нещата в сферата на "историческата наука "в България, както и с така наречените "родолюбци"... Струва ми се,че удари на камък , студентче кандидат-архитектче, даже яко го закъса.
..и май си преписвал по история на архитектурата.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.02.05 04:46



Абе, я кажи откъде е тази омраза към славянството у теб?
...

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема За небостъргачите и други нещанови [re: Бereмoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.02.05 08:46



Човешката глупост е наистина смешна, но понякога (като в твоя случай) става опасна... Ако виждаш красота в небостъргачите - твоя работа. Но нима един небостъргач воже да се сравни с красотата на една планина?
Или дори най-прекрасната кола може да се сравни с един хубав кон?

Прочее, защо реши че завиждам на... Всъщност на какво? на небостъргачите? Е, това наистина е смешно! знаеш ли драги, ако имам 100 небостъргача, с радост бих ги харизал на такива като теб. За да могат на воля да се видиотяват по етажите...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 28.02.05 08:47.



Тема Re: :))))нови [re: Бereмoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.02.05 08:48



А, бъдещ архитект... като гледам какво "творите", ми става ясно...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бereмoт]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано28.02.05 08:51



Я ми кажи, умнико, според теб германците имат ли митология?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема оффнови [re: Бereмoт]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано28.02.05 12:43



Без изобщо да взимам отношение в спора ви ще ти кажа, че тук тотално бъркаш. За книга на 20в. е обявен Властелинът на пръстените. Майстора и Маргарита дори не е в челната тройка.




Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано28.02.05 13:33



Съотношението се обяснява лесно.
Българите са многоженци и децата са прекарвали повече време с майките си от колкот с бащите си.
А славянките и до днес са си най убавите девойки.
Но и другия фен не е съвсем прав Славяните са имали култура и пантеон, но тя определено не е била на кой знае какво ниво по тези земи.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 13:38



Историята на гърците я познавам колкото трябва, но не мога да приема, че българите не знаят своята пък ги карат да учат за чуждите. Първо да научим нашата история пък тогава историята на другите.
Коя цивилизация е повече и или по-малко велика е въпрос на гледище.
Ами македонците като са толкова ербап родолюбци, защо ги е страх да се нарекат българи. Какво е това най-трудно място и какви са тея ред причини.
За това откъде ти идва прякорът не ми дреме да ти кажа, занм само, че го носи един сериозно комплексиран, раболепен тъпак, който се задушава от предразсъдъци.



Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 13:44



Да и българите са били само мъже, а славяни не е имало въобще, само славянки. За славянките, че са най-хубавите и аз се присъединявам
За това колко е била развита културата на славяните тук не можеш да съдиш.
Къде е била по-развита тяхната култура в Русия, в Полша? Не мисля.



Тема Re: бъдете по-патриотиченнови [re: Бereмoт]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано28.02.05 14:09



Интересно твърдение при все, че повечето македонци се нямат за българи :-).
Честно казано това, че си се запознал само с едната странна на проблема не ти дава право и основание да мислиш, че познаваш и другата.
Един интересен факт е, че в момента има само една мижава България а славянските държави са далеч, повече. А една от тях е с територия кажи речи една трета от евразия.
Това е достатъчен факт, че славяните имат потенциал. Няма значение колко сме им дали това отдавна е минало. В момента голата истина, е че ние сме деградирали до добитък и това важи и за българите в македония.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано28.02.05 14:23



Е имало е мъже, но какво са направили тези мъже.
Българите идват реорганизират славянската маса като изселват цели племена от родните им места, да не би очакваш, че славяните са приемали с възторг това. Има доказателства, че славяните някъде са минавали и на страната на византия. При всички тия проблеми успяваме и да победим и най силната държава в европа и да построим държава в богохромните и граници.
Е сигурно е имало море от славяни, но явно са били доста инертни, нещо като пластелин в ръцете на дете.
Неуспорим фатк е, че за 200 години живот по тези земи те не са създали държава, не са построили крепост и единствения им открит храм по нашите земи е построен върху римски казарми от изоставено селища. При идването си тук не са умеели да обработват метал и не са познавали грънчарското колело.
До тук невиждам място за сравнение.
Града в който живее е имало римска крепост, разрушена от славяни и авари, когато идват Българите я издигат на ново. До тук аз невиждам място за сравнение, славяните по тези земи определено не са били силен културен и политически фактор, те и военен не са били. Единственото което са ни дали е майчиния език и хубавия ген, което пак е достатъчно благодарско за което.
Но за мен културно и всякак те идват, чак на трето място в нашия етногенезис.
Славяните са ми братя горд съм с тази кръв, но пак повтарям, че не съм най горд с тази си част.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: бъдете по-патриотиченнови [re: Бoян lYl]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:12



А доколко една голяма северна славянска дължава е деградирала до степен да се превърне в сатрапска диктатура, изглежда е незабележим факт за Вас!
Иначе съл съгласен с Вас - за дълбоко съжаление, днес във всички нас има твърде много славянско като дух!
Нещо, което с волята си сме успявали да намалим до минимум при волеви периоди от нашето минало.
Прави впечатление, че сте недобросъвестен, при сравняването на България с редица славянски държави.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: оффнови [re: Бъдъмбa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:12



глупак.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:14



тъпак сте Вие - при това с ограничен кръгозор.
И показвате, че не сте чували за историята и културата нито на българите, нито на гърците.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 15:15.



Тема Re: За славяните.нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:17



Браво.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема "майстора и маргарита"нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.02.05 18:55



не съм чел , но гледах преди доста време някаква театрална постановка и да ти кажа с нищо не ме впечатли. Тематиката , която третираше беше вече доста изтъркана и мога да ти кажа,че тя е от ония идеи обслужващи определени идеологически и политически сили и има силата само докато те са на власт.
Смешно е все пак да се сравнява "Властелинът на Пръстените" с рекламираните еврейски книжлета от рода на "Майстора и Маргарита"
Бегемот/Бехемот/ е едно такова същество-демон или бог прилично на слон, разбира се,че е изобретение на близкоизточните/семитски/ цивилизации, което доказва твоята "българщина". Освен туй е име на полска/славянска/ блек метъл група "Behemoth"!!
На руски/език, който може би не си учил/ думата се превежда като ХИПОПОТАМ.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: "майстора и маргарита"нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 19:24



Световната литература не е залък за устата на боклуци като Вас.
Останете си с Властелинът.
И също, не посещавайте постановки на Теди Москов, както и театр изобщо - опошлявате това място.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Жалък.нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 19:38



Представяте ли си, колко тъп и жалък трябва да сте, за да напишето следното:

"не съм чел , но гледах преди доста време някаква театрална постановка и да ти кажа с нищо не ме впечатли. Тематиката , която третираше беше вече доста изтъркана и мога да ти кажа,че тя е от ония идеи обслужващи определени идеологически и политически сили и има силата само докато те са на власт.
Смешно е все пак да се сравнява "Властелинът на Пръстените" с рекламираните еврейски книжлета от рода на "Майстора и Маргарита"
Бегемот/Бехемот/ е едно такова същество-демон или бог прилично на слон, разбира се,че е изобретение на близкоизточните/семитски/ цивилизации, което доказва твоята "българщина". Освен туй е име на полска/славянска/ блек метъл група "Behemoth"!!
На руски/език, който може би не си учил/ думата се превежда като ХИПОПОТАМ.
"

Вие сте социалистически продукт с изтекъл срок на годност.
Да си бяхте останъл, да залежавате някъде, вместо да ги приказвате такива....

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 19:42.



Тема Отвратителен лицемер такъв.нови [re: Black Wolf]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 20:06



и човек като Ви чете, ще си помисли, че сте някакъв дзен будист, който живее в планината и липсата на досег с цивилизацията е негов личен избор?
А писането на тази клавиетура, пред този монитор, на който четете това, не е ли отвратително лицемерие в този случай?
Защо не ходите гол по улицата? Не е ли изключително красиво човешкото тяло?
Защо с всяко свое действие Вие лицемерствате, в такъв случай?
Не се ли чувствате зле от това?
Или като един "истински будист" сте се избавил от излишните въпроси?
Това е отвратително лицемерие и не мога да продължавам повече, погнусен съм.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 20:13.



Тема Re: "майстора и маргарита"нови [re: Caбaзий]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 22:28



дет метъл



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 22:32



Ей лайно не се ли размириса твърде много, МАРШ В НУЖНИКА!!!
Ти доказа, че не само не можеш да водиш аргументиран спор, но и че правиш умозаключения без да знаеш или осъзнаваш каквото и да е било.



Тема Re: За славяните.нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 22:40



О ти не ме разбра, няма значение
Не оспорвам нищо, само не знам за да има вяра, защо са ни нужни храмове непременно?
Аз съм си еднакво горд и с българското и със славянското
Ако имам и тракийско нищо лошо



Тема Re: За славяните.нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 22:48



(Професия) студент по архитектура
(Хоби) Архитектура, акварелна живопис, голи мацки
(Местонахождение) Chomolungma, 8848
(Биография) На младини участва в множество антикомунистически военни формирования. Награждаван с ордени за проявена храброст в борбата със сталинисти - андрешковци на пределна възраст. През 2004 е приeт Архитектура с най-висок бал по рисуване. Пич.

Как да не си просълзи човек на тази автобиография. Винаги съм знаел, че неудачниците обичат да се самоизтъкват.

Редактирано от Бьopи на 28.02.05 22:49.



Тема Бьори,нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 23:01



тъпашката Ви нападка дори няма да я коментирам, острият й конфликт с действителността ще се разреши от самосебе си, както стана й с повечето Ваши изказвания.

Между другото, откъде е тази Ваша любов, насочена към изтъкването на Вашата имбецилност и то с всички цветове на словесната палитра?
И впрочем как гледате на предложеното от мен панславянско дело, с клетката в зоологическата градина? Решихте ли вече кога точно да започне?
Мога да Ви оставя контактите си, за да ме известите.

Ваш, Бегемот

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 23:01.



Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 23:04



Впрочем, защо не прочетете първо книгата, пък после да се изказвате за нея?
Или това не е Ваша практика?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 23:11



Усещам как си изпускате нервите, а това е толкова вредно за Вас!
Така само се самоизтъквате.

За нас е неадекватно жалки нищожества без капка възпитание и образование да обвиняват в невъзможност да водят аргументиран спор потърпевши на безспорно "научни аргументи" от рода на често употребяваните от жалки нищожества без капка възпитание и образование "от мен да го знаеш", "спор в това няма", както и на дълъг списък от лъжливи твърдения с никаква стойност за желаещите да водят аргументиран спор потърпевши на тъпанари като Вас.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Бьори,нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 23:31



Високопарна помпозна престорена реч - не ме впечатлява, просто търсиш къде да си почечеш езика. Интересно ми е защо избра да окипазиш този клуб. Мразиш комунистите, свързваш ги смислово с руснаците, руснаците са славяни и хоп славяните са ти криви за всичко. Елементарно копеле си ти...



Тема !!!нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 00:41



"Мразиш комунистите, свързваш ги смислово с руснаците, руснаците са славяни и хоп славяните са ти криви за всичко"

Незабавно посочи къде правя тази връзка или веднага се извини леке такова!

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 01.03.05 00:42.



Тема Re: оффнови [re: Бereмoт]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано01.03.05 10:46



Несъмнено. Имам глупостта да разграничавам фактите и личните си пристрастия
Точно за Майстора и Бегемот мога да пиша много, но защо да разваляме хубавото, благотворно меле? Благодарение на теб хора като Сабазий, jaytee и Бьори забравиха старите търкания, току виж скоро БоянIYI и Блеки се сдобрили!
Да не говорим, че тоя клуб отдавна не беше виждал такава оживена дискусия. Давай, пич! Само така!




Тема Re: "майстора и маргарита"нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано01.03.05 12:11



А ти посещавай по-често 230 зала в УАСГ и по възможност не дреми . Определено има какво да научиш.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано01.03.05 12:16



Ами поясни се.
Храма ти го дадох като пример за единственото нещо построенно на 100% от тях.
Иначе и аз съм фен на Перуна и за разлика от прабългарски божества за него наистина има доказателства, че вярата в него някъде се е запазила до 18 век.
Просто славяните не са били кой знае колко силен културен или политически фактор, дали са ни езика в някаква степен митологията, хубав ген и това е. Вярно не е малко, но място за сравнение няма.
Само за сравнение някъде в днешна германия е най големия славянски град от древноста не се сещам кога е построен но май римляните са му правили описание и той наистина е бил нещо невероятно.
Явно центъра на славянската култура по онова време е бил някъде другаде а не тук. Отдавна съм чел за него може да бъркам нещо май Радигаст се казваше.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: бъдете по-патриотиченнови [re: Бereмoт]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано01.03.05 12:25



И въпреки това те са сила.
А ние сме се превърнали в гнусна олигархия, подлога на промасони и ционисти, където пак няма свободода и ни налагат от вън какво да правим.
Незнам кое от двете е по хубаво, но е голата истина.
Стигнали сме дъното и тук ще ти трябват много повече от минимум волеви усилия, оптимизма ти е обнадеждаващ, но за съжаление безпочвен. Ние вече дори не сме културния фактор който сме били в предишните две царства, руснаците в това отношение можем само да мечтаем да ги стигнем.
Славяните отдавна са по бунтовни от нас малък пример са Сърбите.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема чак пък "лицемер" такъв.нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано01.03.05 12:30



Аз пък съм погнусен от неразбрали основния принцип и смисъл на архитектурата, социално апатични и промити с еврейщина и алчност кратуни.
И лицемерие е да се наречеш българин и да защитаваш едно еврейо-американско постижение като модерния урбанизъм в лицето на чудовища като тези в "сититата" на много от западните градове.
Едно е да гледаш снимки, макети на разни урбанистични структури , друго е да живееш и работиш в неосветени, замърсени и подтискащи с мащаба си "градски п-ва.
Тва е античовешко, тва е притивоествествено и грандоманско. Това е символ на цялия религиозен мироглед на "богоизбраните" и нищо чудно,че си падаш по великобългарщина.
.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Жалък.нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано01.03.05 12:39



Странната и неразбираема ненависът към славяните много добре се комбинира с омразата към социлизма.
Само,че едни от най-добрите специалисти, учени и преподаватели са именно от този период и ако в нещо са сбъркали то е ,че и те като теб не знаят са продукт на еврейската пропаганда.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: "майстора и маргарита"нови [re: Бьopи]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано01.03.05 12:44



ОК, дет метъл. Не ги харесвам особено хехе

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано01.03.05 12:58



Май си прекалил с антидепресантите.

Чертежите горят от "мен да знаеш"!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано01.03.05 13:08



Ма откога студент стана професия?!!
Първокурсник начи.. е и втори курс ще го държи пък после ще видим накъде.

VITA BREVIS ARS LONGA

Редактирано от Caбaзий на 01.03.05 13:14.



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано01.03.05 13:13



Остави го, Бьори, ще го скъсам от бъзици. Може и някоя друга корекция на проекта да му направя , ей така като дарение хехе

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: "майстора и маргарита"нови [re: Caбaзий]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано01.03.05 15:37



не съм ги слушал, ама може и да са блек



Тема Re: !!!нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано01.03.05 15:40



всеки човек с аналитично мислене може да го заключи, както казах си елементарно копеле



Тема Re: За славяните.нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано01.03.05 15:51



От предните ти писания излиза, че не е имало славяни мъже и "прабълкарки". Казваш, че славянският език се е разпространил повече, защото децата са го усвоявали от славянските си майки, а не са контактували (така излиза) достатъчно с бащите си българи, за да овладеят българския. Излиза, че хан Исперих е дошъл тука само с мъже, никакви жени, а по нашите територии е имало само славянки, никакви славяни.
За българските богове почти нищо не се знае, дажи никой не може да каже доколко Тангра е български, аз все още доста се съмнявам в това. Докато славянските богове са широко известни за просветените. Като се натъкнах за пръв път в разни източници на тях бях силно изненадан, че в учебниците по история се споменават само някои и дори с объркани функции. Въобще ако човек иска да се смее, грабва една история и чете.
Не знам кой е бил славянският център преди 7 в., но мога да ти кажа коя е първата могъща славянска държава, не без сериозното и дори главно участието и на българите, де
Доста смешни теории битуват за славяните - нито са нежни, нито са прости, въобще доста предразсъдъци относно тях има...

Редактирано от Бьopи на 01.03.05 15:53.



Тема Re: !!!нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 19:56



леке, което няма смелостта да стои зад думите си, а се прикрива зад неиздържани смислово конструкции от думи без никакво доказателство.
Жалък плужек.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: чак пък "лицемер" такъв.нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 20:00



Жалък нещастник, четящ всяка вечер книжката "как да станем адекватни за три дни" през последните седем години и непрекъснато критикуващ хората, споделили с него или пред него, че тя е трябвало да бъде прочетена през първите седем години.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: "майстора и маргарита"нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 20:03



съвети от жалки нещастици не съм си поръчвал нито по телефона, нито от амазон точка ком.
как ли е станало?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Жалък.нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 20:05



жалката фантазия на такива като Вас наистина е бездънна в своята празнота.
Добрите прилични хора нямат нищо общо нито със социализма нито с такива социалистически недомислици като Вас.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 20:08



Вие и способност за корекция дори на скромни първокурснически проекти звучи като блондинка, която си мисли, че сиренето се прави от сиренки.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: бъдете по-патриотиченнови [re: Бoян lYl]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 20:11



"А ние сме се превърнали в гнусна олигархия, подлога на промасони и ционисти, където пак няма свободода и ни налагат от вън какво да правим. "

"Славяните отдавна са по бунтовни от нас малък пример са Сърбите."

тъпо, но да Ви призная, чувал съм и по-тъпи изказвания. От Вас, разбира се.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 01.03.05 20:12.



Тема Моите извинениянови [re: Бъдъмбa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 20:18



След като видях Ваши работи - илюстрации за Майстора и Маргарита, мога единствено да поднеса уважението си към Вашите творби и способности, наред с извиненията си.

и не е чак толкова важно точно тук, в този разговор да го казвам, но все пак книгата е обявена за "Книга на двайсти век."

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: чак пък "лицемер" такъв.нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 20:19



жалък лицемер, без никаква способност за защита от отправените наблюдения.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: !!!нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано01.03.05 21:01



за себе си ли говориш самозабравило се грандоманче
при положение, че обявявяш, че Сабазий и Блеки са социалисти вече съм сигурен, че борбата с лошия социализъм/комунизъм е твоята фиксидея
интересно ми е защо славяните трябва да страдат от болните ти фантазии
Дай един довод бе Хубенеее, мамин златен, зад кои мои думи нямам смелост да застана



Тема Re: !!!нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано01.03.05 21:51



"Мразиш комунистите, свързваш ги смислово с руснаците, руснаците са славяни и хоп славяните са ти криви за всичко"

Незабавно посочи къде правя тази връзка или веднага се извини леке такова!

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 01.03.05 21:52.



Тема Re: !!!нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано01.03.05 22:40



казах ти вече, че го заключих смислово от писанията ти и стига си ни мърсил клуба, марш в мъзето



Тема рибарнови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано02.03.05 03:06



О, взехме да употребяваме категориите добро-лошо
Заприличва на американски филм.
Ебасии смешника си. Не се излагай, моля те.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема корекциите!нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано02.03.05 03:37



Да определено ще да е така , но ти наистина ли си толкова наивен или ме провокираш, а ?

Какъвто и да си това говори зле за теб.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: За славяните.нови [re: Бoян lYl]  
Автор roxy (може би аз...)
Публикувано02.03.05 14:21



Радигаст май е един от боговете или жрец в храма, а въпросното място май беше в Полша на Балтийско море.преди време имаше тв филм за него, а описание от немски монаси съм чела в една стара книжка "Четива по средновековна история" - езическият култ в този център се е запазил доста късно през средновековието...

I'll give you my freedom,
I'll give you my sorrow...


Тема Re: За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано02.03.05 21:23



Имало е славяни мъже, но те не са били многоженци имало е и прабългарки.
Славяните са били войнствени, но не организирани, след като са толкова велики защо е трябвало някой от вън да ги организир и дали това е станало мирно.
Ако аз дойда у вас и ти кажа да си събираш багажа защото вече ще живееш на другия край на България как би реагирал спрямо мен :-). Аз лично бих ти теглил една майна и ще си защитавам дома.
Mногоженството е създавало предпоставки някой мъже да останат на сухо и всички жени да са задоволени :-). При всички положения славянския език в едно такова семейство се е научавал, докато пра българския се е владеел от все по малък кръг с годините. А и езика не е кой знае каква предпоставка Инките приемат езика на едно малко племе за официялен на цялата си империя, следва ли, че след това империята става кечуа а не инкска.
България е най силната славянска държава за онова си време, но предпоставките за това се крият във вече донесената култура на прабългарите.
Те са имали собствена архитектура, своя писменост, владеели са множество занаяти, прекрасни ювелири ако се съди по съкровищата им, имали са сложно държавно устройство, дворцов етикет, перефктна военна машина.
По нашите земи славяните тепърва са усвоявали всичко това благодарение на тях и коренното население. Прочети "Славяните в първото царство" това е книга в защита на славяните по нашите земи дори там немогат да успорят, че технологично и културно славяните са били по изостанали. Макар да доказват , че са били сравнително адаптивни и възприемчиви, един вид не са били глупави.
А доказателството за почитането на Перун е в писанието на един наш възрожденски поп интересното е, че за първи път попаднах на него в руски сайт.
Последна версия за религията на прабългарите е, че някаква форма на митраизъм и дори там фигурира тангра но не и във формата която пласират нашите учени.
Древните Ирански народи са наричали тангра каменното небе от което се е раждал слънчевия войн.
Проблема е, че в българия никой не се интересува обективно от историята на този ни корен, а винаги се е използвал за една или друга политическа цел.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: бъдете по-патриотиченнови [re: Бereмoт]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано02.03.05 21:25



Само това ли ти е коментара :-).
Явно няма какво да кажеш по въпроса и затова ти е станало тъпо :-).
Нищо ти като станеш архитект ще разбереш с какви хора ще работиш ;-).

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: За славяните.нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано02.03.05 22:13



Много хубаво написано, но с едно не мога се съглася, че е езикът не е важен. Та той е връзката между хората, отразявящ душевното им състояние и мислене, как може да не от значение. Разсъжденията ти относно това кой е оставал на сухо и кой не, не знам доколко са издържани, това са просто твои постановки. Може би славянският език е налаган напълно умишлено като официален, въпрос на политика, а може би наистина славяните са били бая повече от българите.
За степента на развитие си напълно прав, дори прди идването на българите, славяните са овладяли доста неща и от траките - напр. грънчарското колело.
Също така и някои религиозни практики - кукерство, нестинарство.
Имена на географски обекти - Сердика, Хемус и т.н.
Това, че българите са изселили славяните от северна България не е нищо друго освен част от сделка за взаимосътрудничество. Нали не вярваш, че славяните насила са се включили в тоя съюз. Широко известно е, че ако някой им заповядал да гледат надясно, то те гледали наляво. Т.е славяните не обичали да бъдат командвани, не били много дисциплинрани, не зачитали йерархията, така че не е нелогично, че не са създали сами държава.



Тема Re: За славяните.нови [re: roxy]  
Автор Craig (*noch a Mass!*)
Публикувано03.03.05 00:16



Мястото се казва Аркона на о-в Руен или както сега се казва Рюген. Главния храм е бил посветенна Свентовит и е бил наистина средище на тамошните езичници (не само славяни, също така скандинавци до покръстването им). Всъщност забележителното му е , че е останал езически център до около 1220 г., оттук и доброто документиране на вярванията и обичаите, които са сред не многото източници за старата славяска религия.
Рюген остава славянски, но християнски до 1325 г. когато умира последния славянски княз. След това острова се управялва от германски владетели и населението постепенно се германизира. Сега е известен най-вече с рюгенския теевурст

Редактирано от Craig на 03.03.05 00:53.



Тема Re: За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано03.03.05 13:30



Ами хайде да направим една примерна постановка, по кумонистическите представи, цифри точни незнам но грубо съотношението прабългари-византийци- славяни според тях е било горе долу такова 60 000 - 1 000 000 - 500 000.

Прабългарите са били многоженци значи съотношението минимум е било такова мъже-жени-деца,
1-2-15, при славяни и византийци 1-1-10.
Сега почваме да смятаме Българските мъже са били 3334, славяните са били 41667, византийците 83334.
По онова време се казва, че българите са извадили 30 000 войска явно са ги броили със славяните византия вади 60 000.
Сега си представи как Българският кан отива при славяните за помощ с 3 000 войника и казва на славянските князе:
- слушайте сега пичове имате си проблеми с византия, ще сключим едно договорче за съюз ще победим византия, ще направим една държава и ще ви изселим от родните места за да ни пазите срещуположните граници.
След това със сигурност можеш да си представиш как славянските князе със сигурност са си нацепили гъзовете от смях. Защото аз ако бях един славянски княз и някой дойде с подобно смешно предложение при мен определено щеше да му се случи случка.

Постановка номер две някак сме се спогодили със славяните и вече по времето на Тервел сме една доста уважавана сила. Държавното ядро е от кана и неговите хранени хора които да кажем са не по малко от 1000 души аристокрация прабългари, външното ядро аристокрация е от васалните славянски княжества. Тази аристокрация е женела дъщерите си за славянските князе за да постигне по трайни взаимоотношения, наказвала е непокорните племена и едва ли се е задоволявала само със две жени.
А непокорни славянски племена със сигурност е имало, аз ако съм кан мъжете от такова племана бих ги взел за роби а жените ще ги раздам на хранениците си, логично нали.
По онова време в България са се провеждали възобновителни строителства на превзетите крепости, за това се искало работна ръка създавали са се укрепления предпазни валове за това се искал човешки ресурс който по тази теория няма как да е дошъл от Българите.
От това излиза, че ако наистина Българите са били толкова, славяните са били големи идоти и повечето са сменили поробителя а не са се освободили в държава в която са равностойни партньори.
По принцип нещата върху които може да се помисли са далеч повече, но явно прабългарите изобщо не са отстъпвали по численост на славяните.
Мисля, че даже северите които пишат "повест за времената" споменават някой не много хубави неща за нас. Явно техните разходки не са били много мирни.
Езика е важен спор няма, но ако прабългарите са с индо-ирански произход значи езика на славяни и българи е бил що годе сходен.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: За славяните.нови [re: roxy]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано03.03.05 13:32



Рокси радигаст е град това го знам със сигурност, радващия гостите град :-).
А за останалото нищо не си спомням :-), може да е имало и такъв жрец незнам.
Благодаря за картичката :-).

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: За славяните.нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано03.03.05 16:07



За броя е трудно да се говори, но си по-скоро прав и за съм далеч от мисълта за славянското море, но във всеки случай славяните са били повече. При това не забрявай, че чрез завладявенито на нови територии са се присъединявали все повече и повече славянски племена. С това твърдение не отхвърлям, че и куберовите българи вероятно са се включили по някое време.
Не прави обаче грешката да мислиш, че славянските племена са били толкова обединени, все пак както е известно не са отговаряли никак по дисциплина на българите, така че е било възможно много от тези племена лисно да бъдат манипулирани. Славяните не са били поробени, просто нямат държавническия опит на българите, затова е нормално да го възприемат от тях. За тях българите се явяват своего рода обеднители. Българите са се нуждаели от човешки потенциал и славяните са им го осигурили. Просто славяните са нямали полза да се обединяват срещу българи, в тяхно лице са виждали съюзници в борбата с Византия, колкото и пристрастно да звучи обединенито е и на верска основа, езическите народи срещу християнска Византия. От друга страна не трябва да вярваме, че едва ли не славяните и българите са били създадени един за друг. Не мисля, че славяните биха отказали помощта и на авари и на хазари. Просто тези народи са се провалили в опита си да бълат обединители на върварските народи. В това са успели българите и затова са просъществували. А славяните заедно с авари и българи са правили набези още от много преди Аспарух мисля. Даже най-напред са си съдействали с аварите. Че е имало близости, освен верски, защото и много славяни са били християни далеч преди Борис, е ясно, иначе съюзът нямаше да просъществува. Още от Крум, а вече видно при Омуртаг започва интеграцията на славяните в на-висшите и сакрални постове. Майката(ите) на Маламир, Звиница и Енарвота са били славянки, ако се съди по имената им, така че за робство не може да се говори, кой би допуснал сина му от робиня да води саракта.



Тема Re: За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано03.03.05 16:41



Прав си , но лично мое мнение е, че славяните не са били мнозинство до времето на Крум когато териториите ни се разширяват неимоверно, дори може да са били малко по малко. Разбира се до това време е имало много обединяващи фактори и култорите са им се сближили. Това е било предпоставка и за пресъединяването на все повече славянски племена към нас насилствено или мирно.
Да не забравяме случая с франките и племената които самоволно се отцепват от нас по онова време.
Тогава се централизира и власта така, че е естествено повечето славянски князе да са станали боляри или да са придобили други аристократични титли.
Ние не сме си били толкова чужди колкото ни представят старите ни теории.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано03.03.05 17:44



Ти къде прочете,че Омуртаг е женен за славянка? Тва с Маламир и Владимир,ч е са славянски имена е готино твърдение!!
Разбира се Боромир и фарамир от "Властелинът" са чисти славяни хехе
Чел ли си това?:


Не ме разбирай погрешно . съгласен съм че е напълно възможно да са славянски имена но има и други теории затова нека не абсолютизираме и отсичаме.

VITA BREVIS ARS LONGA

Тема Re: За славяните.нови [re: Caбaзий]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано04.03.05 14:28



Не са лишени от логика тези разсъждения, но това е просто хипотеза.
Влади+Мир (владетел на света/мира) много добре отговаря на логиката, че е славянско име. За Мала+мир, не знам от къде идва това мала. Излиза, че проблемното е мир, дали е българско или славянско. В крайна сметка не е толкова важно нали са български имена, не гръцки, еврейски ил цигански
А не смятате ли всъщност, че има прилика между кан/каган/канас и княз?
Особено ако следваме логиката, че хръсате било равно на хриз. Тая пък връзка как му хрумна



Тема Re: За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Per Per (От Плисков)
Публикувано04.03.05 14:47



Според Бьори: "Влади+Мир (владетел на света/мира)"

Според мен: Влади+Мир = "владетел - Митра"

Имената ВладиМир, СветоМир, РадоМир.... са славянски/словенски имена и са от групата ТЕОФОРНИ ИМЕНА. Божеството, което "носят" тези имена е Митра. Но това е гръцкия вариант на името на божеството, което иранците, славяните, вероятно и други народи произнасяли - Мир (Mihr)

Примери за "теофорни имена" (буквално: "носещи бога") в обхвата на източното ("гърцизирано") православие са: ХРИСТОФОР ("носещ Христа"), ХРИСТАФИЛ ("обичащ Христа"), ХРИСТОДУЛ ("служещ Христу")....

Българите ("славяните/словените") не винаги са били християни в днешния смисъл на думата.

Преди са били "КРЪСТИЯНИ" - което ще рече МИТРАИСТИ (или ЗОРОАСТРИЙЦИ).

Все още неоткритата тайна на древната ни история
е в основата на нашата несвобода


Тема Re: За славяните и 'Повест времень!х лет'нови [re: Бoян lYl]  
Автор roxy (може би аз...)
Публикувано08.03.05 17:19



за отношенията българи-славяни според този руски летопис някъде четох, че българите били наречени 'насилници' в земите на славяните на юг от дунава, но изобщо не е изключено първо да е било 'населници' и впоследствие да е променено...

I'll give you my freedom,
I'll give you my sorrow...


Тема Митологиинови [re: Black Wolf]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано09.03.05 09:49



щото ще ми е интересно да направим едно сравнение...
Ако искаш - и с ведийската митология.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: За славяните и 'Повест времень!х лет'нови [re: roxy]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано09.03.05 13:05



Това е твърде вероятно може би не е било стандартно отношение към всички славяни.
Но разселването което са направили с основните племена прилича на една тактика от времето на Омуртаг ако не се лъжа където плененото византийско население е било изселено от родните места по същия начин.
Най вероятно стандартна симилационна политика за Българите от онова време и то съвсем не мирна.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Caбaзий]  
АвторДyлo (Нерегистриран)
Публикувано11.03.05 11:09



Сабазий, мислех те за интелигентен човек, честна дума! Сигурно не ти пука за моето мнение, но разбрах, че ти си просто един заядливец, който си е създал собствен (не казвам верен) възглед и за нищо на света не иска да чуе нещо различно! Нейсе - запуши я!
Между другото глупостите за Тангра са почти като глупостите за Иисус, за Йехова, за Буда, за Аллах, за Тор и сякви прочее божества! Всеки е свободен да вярва в каквото си иска и нищо не ти дава право да се присмиваш на една или друга религия! Ти да не мислиш, че вярвам, че Иисус е ходел по вода?!?!
Между другото Франсо Митеран твърди, че българите стоят в основата на световната цивилизация. Нека е пресилено! Нека е поне наполовина вярно! Жалко е, че един французин оценява приноса на българите към света, а ние тук още се чудим как да се самоопределим! БЪЛГАРИ СМЕ МАМКА МУ!



Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Дyлo]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано11.03.05 13:44



Няма нищо притив вярата на хората, нито против величието на Българите , но това в което някои хора/ имената им знаеш!/ превърнаха Тангра е ужасно.
От историческо предположение те го превърнаха на кретенясала постхристиянска антиеврейска секта. Да смешно е но е така защото този "възглед " е нищо повече от злоба и комплекси, нямащ нищо общо нито с древността, нито с реалността сега!!
Поредното бягство, поредната пародия зад която за моя радост стоят все по-малко хора.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: кривогледо погледнатонови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано12.03.05 03:27



офтипик на жалък плазмодий, между другото автор на изречението "да ти пикая на Библията"

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 12.03.05 03:31.



Тема да ти ..нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано12.03.05 18:10



...ПИКАЯ НА БИБЛИЯТА, НА "БОГА" ТИ И НА ТЪПИЯ ТИ 'ПРОЕКТ' ПО ОСНОВИ..

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Единствената форма на обръщение към мен е "Вие"нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано13.03.05 01:10



...това някакво развитие на често наблюдаваната при прихопатни лица с характеристика като Вашата "коприлагния" ли е или става дума за просто обикновенна деменция, причинена от нерадостно детство плюс още по-бутафорна пародия на реализация в професия, очевадно неподходяща за Вас ?
В моменти на откровеност да Ви е спохождало чувството за излишност?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: Единствената форма на обръщение към мен е "Вие"нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано13.03.05 01:22



"бутафорна пародия на реализация в професия, очевадно неподходяща за Вас ?
В моменти на откровеност да Ви е спохождало чувството за излишност??

Да такива мисли и страхове се въртят на повечето студенти в първи курс, приети с доста висок бал дължащ се най-вече на оценката от дипломата , но и това ще мине

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Единствената форма на обръщение към мен е "Виенови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано13.03.05 11:43



Вероятно - не мога да знам.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Caбaзийнови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано16.03.05 21:36



Caбaзий, Вие имал ли сте реализиран проект в първи курс?

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 16.03.05 21:37.



Тема Re: Caбaзийнови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано19.03.05 16:46



Не , а ти да не би да реализираш вече проекти? Проекти на сгради ли?!! Брррр

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Тракинови [re: Чepнopизeц]  
Автор ф (ц)
Публикувано23.04.05 11:02








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.