Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:48 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: Славянски добитъкнови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано28.02.05 13:44



Да и българите са били само мъже, а славяни не е имало въобще, само славянки. За славянките, че са най-хубавите и аз се присъединявам
За това колко е била развита културата на славяните тук не можеш да съдиш.
Къде е била по-развита тяхната култура в Русия, в Полша? Не мисля.



Тема Re: бъдете по-патриотиченнови [re: Бereмoт]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано28.02.05 14:09



Интересно твърдение при все, че повечето македонци се нямат за българи :-).
Честно казано това, че си се запознал само с едната странна на проблема не ти дава право и основание да мислиш, че познаваш и другата.
Един интересен факт е, че в момента има само една мижава България а славянските държави са далеч, повече. А една от тях е с територия кажи речи една трета от евразия.
Това е достатъчен факт, че славяните имат потенциал. Няма значение колко сме им дали това отдавна е минало. В момента голата истина, е че ние сме деградирали до добитък и това важи и за българите в македония.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема За славяните.нови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано28.02.05 14:23



Е имало е мъже, но какво са направили тези мъже.
Българите идват реорганизират славянската маса като изселват цели племена от родните им места, да не би очакваш, че славяните са приемали с възторг това. Има доказателства, че славяните някъде са минавали и на страната на византия. При всички тия проблеми успяваме и да победим и най силната държава в европа и да построим държава в богохромните и граници.
Е сигурно е имало море от славяни, но явно са били доста инертни, нещо като пластелин в ръцете на дете.
Неуспорим фатк е, че за 200 години живот по тези земи те не са създали държава, не са построили крепост и единствения им открит храм по нашите земи е построен върху римски казарми от изоставено селища. При идването си тук не са умеели да обработват метал и не са познавали грънчарското колело.
До тук невиждам място за сравнение.
Града в който живее е имало римска крепост, разрушена от славяни и авари, когато идват Българите я издигат на ново. До тук аз невиждам място за сравнение, славяните по тези земи определено не са били силен културен и политически фактор, те и военен не са били. Единственото което са ни дали е майчиния език и хубавия ген, което пак е достатъчно благодарско за което.
Но за мен културно и всякак те идват, чак на трето място в нашия етногенезис.
Славяните са ми братя горд съм с тази кръв, но пак повтарям, че не съм най горд с тази си част.

nf_kubratov_snop@abv.bg
nf_kubratov_snop@yahoo.com



Тема Re: бъдете по-патриотиченнови [re: Бoян lYl]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:12



А доколко една голяма северна славянска дължава е деградирала до степен да се превърне в сатрапска диктатура, изглежда е незабележим факт за Вас!
Иначе съл съгласен с Вас - за дълбоко съжаление, днес във всички нас има твърде много славянско като дух!
Нещо, което с волята си сме успявали да намалим до минимум при волеви периоди от нашето минало.
Прави впечатление, че сте недобросъвестен, при сравняването на България с редица славянски държави.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: оффнови [re: Бъдъмбa]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:12



глупак.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:14



тъпак сте Вие - при това с ограничен кръгозор.
И показвате, че не сте чували за историята и културата нито на българите, нито на гърците.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 15:15.



Тема Re: За славяните.нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 15:17



Браво.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема "майстора и маргарита"нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.02.05 18:55



не съм чел , но гледах преди доста време някаква театрална постановка и да ти кажа с нищо не ме впечатли. Тематиката , която третираше беше вече доста изтъркана и мога да ти кажа,че тя е от ония идеи обслужващи определени идеологически и политически сили и има силата само докато те са на власт.
Смешно е все пак да се сравнява "Властелинът на Пръстените" с рекламираните еврейски книжлета от рода на "Майстора и Маргарита"
Бегемот/Бехемот/ е едно такова същество-демон или бог прилично на слон, разбира се,че е изобретение на близкоизточните/семитски/ цивилизации, което доказва твоята "българщина". Освен туй е име на полска/славянска/ блек метъл група "Behemoth"!!
На руски/език, който може би не си учил/ думата се превежда като ХИПОПОТАМ.

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: "майстора и маргарита"нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 19:24



Световната литература не е залък за устата на боклуци като Вас.
Останете си с Властелинът.
И също, не посещавайте постановки на Теди Москов, както и театр изобщо - опошлявате това място.

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Жалък.нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 19:38



Представяте ли си, колко тъп и жалък трябва да сте, за да напишето следното:

"не съм чел , но гледах преди доста време някаква театрална постановка и да ти кажа с нищо не ме впечатли. Тематиката , която третираше беше вече доста изтъркана и мога да ти кажа,че тя е от ония идеи обслужващи определени идеологически и политически сили и има силата само докато те са на власт.
Смешно е все пак да се сравнява "Властелинът на Пръстените" с рекламираните еврейски книжлета от рода на "Майстора и Маргарита"
Бегемот/Бехемот/ е едно такова същество-демон или бог прилично на слон, разбира се,че е изобретение на близкоизточните/семитски/ цивилизации, което доказва твоята "българщина". Освен туй е име на полска/славянска/ блек метъл група "Behemoth"!!
На руски/език, който може би не си учил/ думата се превежда като ХИПОПОТАМ.
"

Вие сте социалистически продукт с изтекъл срок на годност.
Да си бяхте останъл, да залежавате някъде, вместо да ги приказвате такива....

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 19:42.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.