Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 23.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано27.02.05 17:52



Какво е ясно за Вас не ми е ясно, но аз съвсем ясно виждам, че с авторът на мисълта "Можем да учим за древните Египет, Елада и Рим, а славяните не ни интерсуват. Това трябва да се промени" няма смисъл да се води дискусия.
Няма смисъл да се води дискусия, в която основен аргумент са ученическо-бабешки изречения от рода на "българин означава и славянин, ОТ МЕН ДА ГО ЗНАЕШ", както и "а те са славяни, спор в това няма".
Просто е глупашко.
Сега за "аростната отбрана на отечеството", по време на турското робство.
Правите основна грешка, да наричате бунтове против увеличението на данъците и др за "яростна отбрана на отечеството".
Голям процент от посочените от Вас въстания не са израз на национална борба, а на икономически и др интереси.
По никакъв начин не искам да очернявам величавата борба на българите за свобода, но не всичко от посоченото от Вас е такава!
Продължавам да твърдя, че най-силна, ярка, продължителна, мощна и организирана е била в Македония.
Там между другото са дадени и някои от най-високите културни постижения на Възраждането, там е така да се каже неговият цвят.
Македония е аналогът на Тоскана в ренесансова Италия.
Тъй че, не сте прав.
А това, че в македония българският етнос е най-чист от славяни - ами почете малко и ще се убедите сам!

та така....

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано27.02.05 19:39



Eх провокаторче със старозаветен еврейски прякор с руска транскрипция, защо повечето македонци не признават, че са българи, като са такива родлюбци?
И стига си цитирал репликата ми, разбира се, че е така, кво ми дреме аджеба за подлите гърци, при положение, че в училище не се учи за дедите ми.



Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 19:48



Моите възможности предполагат изострена чувствителност и чиста идея за развитие на Българското общество, а не някакви сръхглупости за сръхистория и смешки за "богоизбраност"

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема добитък си тинови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 19:56



Небостъргачи архитектурни шедьоври хехе не ставай смешен.
Инженерни постижения , дръзки проекти, но "архитектура"??!!

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано27.02.05 20:06



Ми,че македоннците са най-чистите и патриотични бъклгари се потвърждава от това,че сега повечето измежду тях се срамуват да се нарекат българи защото според "великите" сръбски учени "бугарите са татаре", а пък славянин е нещо велико.
Не виждам разлика между твойте бръщолевения и бръщолевенията на тия "учени".

Ти Масон ли си?

VITA BREVIS ARS LONGA


Тема Re: Обективно погледнатонови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:02



не виждам къде в тази тема се говори за "свръхистория и смешки за богоизбраност" - постинга Ви е неадекватен, а Вие според мен прекалено рано ме идентифицирате като субект говорещ за свръхповърхностен национализъм и т.н., което изключва възможността за дискусия, затова пък отваря врати за иронични забележки към неиздържани в смислов план Ваши писания.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 02:37.



Тема :))))нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:03



По случайност разговаряте със студент по архитектура, който смело и дръзко отсъжда, че сте тъпак, на основание горният Ви постинг.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 02:33.



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Бьopи]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:12



За непрочели-недочели тъпанари, може Бегемот да звучи като " старозаветен еврейски прякор с руска транскрипция", а не като герой от книга, обявена от световната интелигениция за книга на 20 век, Майстора и Маргарита, но това е проблем на тяхното обкръжение, което е потърпевшо на тяхната ограниченост.
В Мъкидония, най-трудното място да си българин, има не малко хора, които имат смелостта да се наричат българи, и множество "македонци", които добре знаят своя произход, но не го обсъждат, по ред причини.
Има такива и е просто смешно да се отрича.

Цитирането на реплики, докогато сметна е мое право, а неудобството от тяхната тъпота не е моя собственост.
Авторът на думите "кво ми дреме аджеба за подлите гърци, при положение, че в училище не се учи за дедите ми." явно нито познава културата на велика Гърция, нито е чувал за нея. Явно не се смята и за българин, щом твърди, че не се учи история на дедите му, защото предметът "българска история" е широкозастъпен в българското средно, килийно образование.
А може би е славянин?

Лично се наемам да Ви проектирам клетка в зоологическата градина.
Проектът ще бъде дарение от мое име на Славянството, намерило експонат във Ваше лице.

-----------------------------
Ръкописите не горят...

Редактирано от Бereмoт на 28.02.05 02:41.



Тема Re: jaytee, а Вие от кои сте?нови [re: Caбaзий]  
Автор Бereмoт (Кариран)
Публикувано28.02.05 02:14



С такъв умствен потенциал като Вашият, вероятно пресичате улицата с придружител?
Не мога да разбера, какво се опитвате да ми кажете?
Имате ли ясен план за такова едно начинание?

-----------------------------
Ръкописите не горят...


Тема хо хонови [re: Бereмoт]  
Автор Caбaзий (апостол)
Публикувано28.02.05 04:07



"По случайност разговаряте със студент по архитектура"

В такъв случай правилно си подбрал уважителната форма "вие" когато разговаряш с мен. Обаче "смелото" и "дръзкото" някакси не се връзва с "архитектурата".
Ма кво да ти разпраям.... ти си доказателство за деградацията на висшето образование със страшни темпове хехе

VITA BREVIS ARS LONGA



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.