Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:28 10.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Тангранови [re: Black Wolf]  
АвторИppa (Нерегистриран)
Публикувано01.07.05 16:52



Здравейте,вие всички,които се опитвате да разбулите мистерията около древните български вярвания.Казвам български, а не прабългарски, защото смятам, въпреки научното становище по въпроса, че те са исконно български.Що се отнася до въпроса за произхода на българския език то изобщо не би трябвало да има разногласия.Българите, като малцинство са били доста бързо асимилирани от славянското население( като се има пред вид, че българите,които са дошли са били предимно воини и посредством смесени бракове новите членове на тези семейства говорят на майчин език/славянски/ и нататък е ясно) . Та така този славянски език, записан от братята Кирил и Методий и наричан в науката старобългарски, старославянски или староцърковно славянски е езикът на южните славянски племена.Много е просто,нали?!



Тема Re: Нашия бог се казва БОГ!!!нови [re: 111]  
АвторKhan Atilla (Нерегистриран)
Публикувано02.07.05 16:08



Да виж това за методолигията си прав. Имах предвид раздела гени в таблицата им. Вярно че не са написали всичко, а са резюмирали резултатите в таблицата. Днес прочетох една лоша новина за Иранците - Буш иска да ги "умиротворява". Ами какво че сме индоевропейци - това значи че сме водили войни сами срещу себе си, народи с един корен ... не е ли тъпо, кажи ми? А тез с дръпнатите очи откъде ли са се пръкали пък те и защо са ни откраднали календара? Е връзката за Кама Сутра най късно като си правиш деца ще я направиш . Пич никъде не пише нищо за Тангра, нито пък в какво са вярвали Тангристите - Някои правят аналогии с Будизма че там се срещало понятието Тангра, други че означавало гръмотевица, трети с манихейството, но общо взето да се правят аналогии и заключения по този път изглежда безнадежно ... Все едно да сравняваш викинг със индиец - понеже имали обичай да изгарят труповете. Ако имаш нещо повече за Тангра поствай линкове.



Тема Re: Тангранови [re: Дyлo]  
Автор Gal_Dim (непознат )
Публикувано05.07.05 13:12



Здравей, Дуло. Обръщам се директно към тебе, защото изобщо не ми се занимава с дядовци, тракийски апостоли и трицифрени, лазят ми по нервите.
Относно езика и произхода на българите мога да говоря дълго и, за разлика от доста хора тук - аргументирано, не просто назубрено или заслепено, защото някой някога казал нещо си. Но това, доколкото разбрах, не те вълнува много, затова да ти отговоря.
Тантризмът (който няма нищо общо с нацизмът, защото наставката не определя значението, иначе зороастризъм, католицизъм, снобизъм, онанизъм и прочие, че взе да ме хваща яд, щяха да са все едно и също по значението си явление) е едно от най-старите вярвания. Не казвам религия, защото религиите имат доктрини, а тантризмът има йерархия. Само че не е монотеистична, поне не в смисъла, в който е християнИЗМЪТ. Тантризмът намира посредници в доста други вярвания и разбирания, наистина, но това е просто защото е траен, но е може да се осъществи само от един народ или етнос. Елементи на тантризъм има във ВСИЧКИ източни религии, в езичеството, естествено, дори (колкото и да не му се иска на вълчо) в уика, при това в доста голяма степен. Не им се връзвай на недоучените приказки и задръстените сетива ("и взе им Бог ума, и взеха глупости да вършат" пише на стената на софийския...), следвай си твоето и хич да не ти пука. Знам, че не е много лесно, при условие, че влизаш в противоречие със собствената си вътрешна нагласа, но е възможно. Купи си едно жито и си намери хубаво, спокойно място, където да храниш гълъбите два часа. Повярвай ми, ще се почувстваш доста по-добре. И ровичкай още, не се отказвай!
с поздрав



Тема Аз ли нещо не разбрах?нови [re: Gal_Dim]  
Автор Crazy Wolf (Кой се вълнува?)
Публикувано05.07.05 13:49



Дуло питаше за тангризъм.
Ти му отговаряш за тантризъм.
Поне с едното (не че е правилно да се казва -изъм) съм запознат. Не съм открил досега връзката между двете. Но сигурно я има. Можеш ли да се поясниш ти как я виждаш?



Тема Re: ТАНГЪ+РА, РА+Й, У+РА!нови [re: Дyлo]  
Автор XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ (cana sub igo)
Публикувано13.08.05 12:08



+ Душите на праведниците отиватъ у убавото место, при Богъ Отецъ?!
+ На това место БОЛГЪ+АРИИТЕ му викатъ РА+Й!
+ За това БОЛГЪ+АРИИТЕ СА ХОР+РА!
+ А ПедерДобревъ си го тури на........!



Тема Re: ТАНГЪ+РА, РА+Й, У+РА!нови [re: XOPЪ+БATЪ/XOPЪ+BATЪ]  
Автор Kpиcтиян Bиkepнec (damned)
Публикувано13.08.05 15:20



ама не е само Петър Добрев. То цялата световна наука не потвърждава наличието на Танг-РА и те ли да си го турят на.....!!
ХА-ХА+Й.. ти май не си много у ред?!!
Хоръ-БАтъ !! Вомбат също е човек



Тема Re: Тангранови [re: Дyлo]  
Автор Kpиcтиян Bиkepнec (damned)
Публикувано14.08.05 16:50



Абе как можеш да вярваш на някакъв бог, за който няма нито едно доказателство за присъствие по нашите земи. НИТО ЕДНО!!! Всъщнсот и името му е измишльок по правил;но е Тенгри, кок Тенгри, Тангръ, и ли нещо друго
.. аз пък сматам да си измисля един бог Барбарок и да си вярвам колкото си искам в него хахаха.

бог бок Барбарок -спасителя ХИП ХИП УРАААА!!



Тема Re: Нашия бог се казва БОГ!!!нови [re: Khan Atila]  
Автор Kpиcтиян Bиkepнec (damned)
Публикувано14.08.05 16:55



Ха така и всички, които не са като иранци черни и брадясали не са българи или по-точно са от разни други интегрирани етноси !
Що не се застреляш, бе??
той Бозидар Димитриус и Петър Добрев като са по-чернички,си правят така,че да оправдаят свочта чернота като се пишат най-българи !!



Тема Re: Тангранови [re: Kpиcтиян Bиkepнec]  
АвторPoдoлюбeц (Нерегистриран)
Публикувано17.08.05 19:56



На Дуло сигурно му се е пръснала главата от всичко това.По въпроса за произхода:сред нас сигурно няма прабългарски потомък, но все пак хората са дошли от една и съща джунгла.На мен ми е много удобно да вярвам в този измислен Тангра, защото ми омръзна тъпите американци да признават Македония, а не България(макар никой на Балканите да не знае откъде всъщност е произлязъл).Тангра е събирателен образ на българите, които искат да вдигнат поизгубеното достойнство на тази държавица.
PS:Ако някой ме смята за некомпетентен не се сърдя!



Тема Re: Тангранови [re: Poдoлюбeц]  
Автор Kpиcтиян Bиkepнec (gash)
Публикувано17.08.05 22:53



А той Дуло имаше ли глава? хахаха
няма проблеми , Тангра е разично от Тенгри-хан, нали??
Той и Бог е съвсем различно от Яхве, ама ходи им обяснвай на християните...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.