Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 22.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема БАФОМЕТнови  
Автор lunno_pti4e (фъркам си)
Публикувано07.12.04 22:20



има ли някаква аналогия м/у кукерските носии с глава на козел и Бога на плодородието?
култът към Женското начало - има ли запазени следи сред българските "християнски" празници?
ще бъда благодарен на каквато и да било информация по темата...



Тема Бафомет?нови [re: lunno_pti4e]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано08.12.04 07:14



Ти да не си тамплиер?

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема да разбереш Грааланови [re: Black Wolf]  
Автор lunno_pti4e (фъркам си)
Публикувано08.12.04 15:23



разбира се - не.
настояваш ли така да ги наричаш?



Тема Re: БАФОМЕТнови [re: lunno_pti4e]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано08.12.04 20:46



Какво общо има заглавието с темата ти?
Бафомет е идол с котешка глава, уж боготворен от тамплиерите (интересно кой все пак го е измислил това, при положение че "мъченията питат, болката отговаря").
За бог на плодородието с глава на козел нещо не се сещам, сатирите са с кози крака и уши. Кукерските носии също нямат за съставна част кози глави, макар че съдържат много кози кожи, рога, освен това хлопки, птичи крила, страшни маски, оръжия. Кукерските игри/мистерии са обичай, останал от тракийско време и в тях участват строго определени персонажи - баба, дядо, мечка, цар и т.н., всеки от които си има роля с действия и реплики. Със сигурност изобразяват някакъв стар култ, може би наистина са в чест на бога на плодородието, за съжаление съм доста по-слабо запозната, отколкото бих искала.

А най-големия празник в чест на Женското начало се задава след около две седмици




Тема БАФОМЕТ ?нови [re: Бъдъмбa]  
Автор lunno_pti4e (фъркам си)
Публикувано08.12.04 22:41



Бафомет - езически бог на плодородието с глава на овен или козел.Църквата заклеймява идола като символ на злото,обявявайки го за самия дявол,Сатаната.(част от тогавашната политика на църквата с/у старата вяра) известният "рог на изобилието" символизира плодородието на Бафомет.....
та,това е информацията,с която аз разполагам - ако е погрешна,очаквам някой да даде по-точната история на идола.това,което ме интересуваше е доколко този култ има общо с кукерските ни празници,за които почти нищо не знам.(всъщност,Дориан Александров твърди,че това е някакъв боен ритуал?)



Тема Re: БАФОМЕТ или Баалнови [re: lunno_pti4e]  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано08.12.04 23:24



Някога картагенците почитали един хермафродитес бог на име Ваал или Баал,принасяли му в жертви малки деца по не особено лицеприятен начин.В иудея почитали и Баал или Бел както и жена му Асгарт- отново култа бил свързан с пиенето на кръв и яденето на детска плът.Но Мойсей го забранява...
Както и да е-римската военна машина начело с бог Митра прегазва иудея и води тотална война с последователите на тези култове.Веспасиан, а по късно Тит срива Соломоновият храм като оставя само портите на които побиват свинска глава, като земята под храма се изорава и посипва със сол.М-ду другото така е постъпил и Флавий с Картаген...По късно вероятно тамплиерите откриват функциониращ храм на Баал пренасят тази изродясала
религия в Европа като само сменят малко името Баал с Бафомет...От него тръгва юдомасонерията и модерният сатанизъм.В някои европейски държави и сега сатанистите колят пеленачета и пият кръвта им...А какво правят масоните след трето ниво никой до сега не е оживял да разкаже.
Интересно е името на Ханибал което означава "Благодата на Баал"...Така се казва и главният герой в "Мълчанието на агнетата"...Странно съвпадение.

Моята чест се нарича вярност.
nf_kubratov_snop@abv.bg


Тема Re: БАФОМЕТ ? [re: lunno_pti4e]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано08.12.04 23:33



Така много трудно ще се разберем.
Откъде е твоята информация? На чий пантеон е представител Бафомет според твоя източник? ("езически" в случая просто нищо не означава). Единствения път, когато изобщо се появява това име, е по време на процеса срещу тамплиерите, доста след налагането на християнството като официална религия, и при това става дума за идол с КОТЕШКА глава. Предвид крайно противоречивите показания на подсъдимите (давани след изтезания), няма особена причина те да се считат за достоверни. Рогът на изобилието като символ пък идва от гръцката митология - става дума за рога на козата Амалтея, която хранела Зевс като бебе.
Няма никакви данни за действителен култ към Бафомет, така че каква ти връзка с кукерите?!

Провери си мейла - пратих ти няколко снимки от кукерския фестивал в Перник миналата година




Тема Re: БАФОМЕТ ?нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано08.12.04 23:43



Нещо май бъркаш Бафомет с Бастет

Моята чест се нарича вярност.
nf_kubratov_snop@abv.bg


Тема Re: БАФОМЕТ ?нови [re: Чepнopизeц]  
Автор Бъдъмбa (инсектоид)
Публикувано08.12.04 23:52



Нищо не бъркам, пич, от процеса са останали документи. Това е само едно от обвиненията, другите включват почитане на отрязана глава, задължителното колене на пеленачета, педерастия, содомия и каквото още се сетиш... Жалко, че съм си дала книгата на заем, щях да цитирам това-онова.


Редактирано от Бъдъмбa на 08.12.04 23:54.



Тема Re: БАФОМЕТ ?нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Чepнopизeц (Войн)
Публикувано09.12.04 00:21



Е аз обикновенно като твърдя нещо съм го чел поне от няколко различни източника и за щастие те са в къщи под формата на книги...За нещастие обаче ме мързи да ровя и цитирам.Но последната книга която четох и в която се споменаваше за тамплиерите бе Бунтът на роботите от Дейвид Айк,в Ритуалните убийства на няколко места се говори за полукозел полужена-а бе урод.Освен това мога да ти намеря и снимки по темата...Може пък да не съм успял да различа котка от коза?

Моята чест се нарича вярност.
nf_kubratov_snop@abv.bg



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.