Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:11 25.04.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Абсурдите на християнството  
Автор Orнecлaв (The Fiery)
Публикувано30.11.04 22:37



Тук ще обсъждаме всички абсурди на християнската идеология и пропаганда.

Например:
На мен ми е много смешна измишльотината със т.нар. Света Троица. В християнството тя играе много важна роля, а всъщност е като сапунен мехур - голямо празно нищо. Питайте някой вярващ християнин що е то Св. Троица - ако не ви отговори, че е някаква светица (повечето така мислят ), може да ви каже "това е Отец (чети Йехова), Син (Иисус) и Светия Дух, които са едно цяло". Дотук добре. Логичен следващ въпрос - как така Бог хем е баща на Иисус, хем е самия Иисус. Нямат смислен отговор. Никой. Дори поповете. И как да имат. Самият Иисус навсякъде говори за Йехова - неговия баща. Навсякъде казва "царството на отца ми", а не "моето царство". В Библията се казва, че Мария заченала от Бог. Е, как, нали Бог е и Иисус. Значи е заченала от сина си? И последно той (Иисус) - син ли и е или любовник? На мен майка ми като заченала от баща ми не е родила отново... баща ми.
После Иисус докато умира на кръста поглежда към небето и говори на Бог. Ама нали той е Бог. Значи говори сам на себе си?! После умира и Бог го възкресява. Т.е. сам се е възкресил - нали той е Бог. Е, как, обаче, нали вече бил мъртъв.
И Св. Дух какъв го играе в цялото пого, не разбирам. Един вид съучастник им се явява.

Дайте ми пепел, ще ви дам огън!

Редактирано от Orнecлaв на 30.11.04 22:40.



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Orнecлaв]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано01.12.04 09:23



Друг абсурд:
според християните езичниците са идолопоклоници защото почитат дървени или каквито и да е било идоли, а те самите се кланят на икони и се пръскат със светена вода, ами свещените извори и дървета, това християнски концепции ли са - разрира се , че не.
Да не говорим, че за християнството просто род и родина няма никакво значение, аз това оценявам като грубо невежество и свещена глупост.
Цялата тая религия се крепи на лицемерието, едно говори, друго прави



Тема А има ли нещо не-абсурдно в християнството ?нови [re: Orнecлaв]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано01.12.04 10:17



Тая тема (за абсурдите) е безкрайна ... В християнството мисълта е ерес, затова всеки абсурд минава, стига така да пише в ,,книгата''.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема И ощенови [re: Бьopи]  
Автор Orнecлaв (The Fiery)
Публикувано01.12.04 10:26



Не само че родът и родината нямат значение за християнството, но дори и семейството му пречи. Самият Иисус казва:

"Не дойдох да поставя мир, а нож. Защото дойдох да настроя човек против отца му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й; и неприятели на човека ще бъдат домашните му. Който люби баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мене." (Матей 10:34-37)

От това по-грозно заявление аз не мога да си представя.

Дайте ми пепел, ще ви дам огън!


Тема Книгатанови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Orнecлaв (The Fiery)
Публикувано01.12.04 10:56



Ах, ми ето друг голям абсурд - самата Библия. За нея казват, че хора я писали, ама по божия промисъл и надзор. На много места героите в Библията чуват гласове от небето. Според днешните ни разбирания хора, които чуват гласове, се наричат шизофреници и се нуждаят от лечение. Значи Библията не е нищо повече от сборник от и за шизофреници.

После - християните твърдят, че не са еврейска секта и че не подкрепят цялото мракобесие събрано в Стария завет, и че не почитат еврейски бог. Е, как, като Старият завет включен в Библията наравно с Новия, и него го четат и тълкуват. И богът не бил само еврейски, а на всички хора. Но какво се казва в Библията:

Книга на пророк Иезекиил, глава 44:
и никой човек не ще влезе през тях, защото Господ, Бог Израилев, влезе през тях, и те ще стоят затворени
- - -
Задето те им служиха пред техните идоли и бяха за дома Израилев съблазън към нечестие, Аз подигнах върху тях ръката Си, казва Господ Бог


Псалом 67:
Бог Израилев - Той дава сила и крепост на (Своя) народ. Благословен Бог!

Царства - книга първа, глава 25:
благословен Господ, Бог Израилев, който те прати днес насреща ми,

Иисус Навин, 7:19,20
Тогава Иисус каза на Ахана: синко! въздай слава на Господа, Бога Израилев
- - -
Ахан отговори на Иисуса и каза: истина, аз съгреших пред Господа, Бога Израилев, и направих туй и туй:


Исай 17:
Така казва Господ Изкупителят ти, Светият Израилев: Аз съм Господ твоят Бог,

Матей 15:
И, ето, една ханаанка излезе от ония места и извика, казвайки: Смили се за мене Господи, Сине Давидов; дъщеря ми зле се мъчи от бяс... А Той в отговор каза: Аз съм пратен само до загубените овце от Израилевия дом.
- - -
И прославиха Израилевия Бог


Римляни 3:1,2:
Тогава, какво предимство има юдеинът? Или каква полза има от обрязването? Много във всяко отношение...

Дайте ми пепел, ще ви дам огън!


Тема Да не си губим времето с глупостинови [re: Orнecлaв]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано01.12.04 11:06



В частност с глупостите, плод на шизофренясалите древни чифути, плод на кръвосмешения. Знаейки какви са авторите по акъл и т.н. човек може преспокойно да прескочи труда им. Даже е препоръчително.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...


Тема Re: Да не си губим времето с глупостинови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Aristipos (цинико-сиренаик)
Публикувано01.12.04 23:26



след като възкръстнал, онзи ми дърводелски син, казва:
"идете по целия свят и проповядвайте Благата вест на всеки човек. Който повярва и се кръсти ще бъде спасен, а който не повярва ще бъде осъден. И тези знамения ще придружават повярвалите: в мое име ще прогонват демоните, ще говорят нови езици, ще хващат змии с голи ръце и ако изпият нещо отровно то няма да ги засегне, ще полагат ръцете си срещу болни и те ще оздравяват"(Марк 16:15-18)
Велик пасаж! В който е събран най-съществената черта на християнството - нетолерантността (който не повярва ще бъде осъден) и ни казва какво ще могат да правят християните. (чудно ми е дали ще намеря доброволци, достатъчно сигурни в тяхната вяра за да направя един тест с цианкалий)



"Когато другите мислят като мен, ми се стува че някъде греша"

Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Orнecлaв]  
Автор Bloodsigned (a nice one.)
Публикувано02.12.04 00:53



ха ха ха ха ха ха ... весело местенце сте си намерили.
Но ще ви кажа къде издишате.

Чел съм къде-къде по-оригиналини критики.
Ако започнете да си разменяте колички "Мачбокс" и пластмасови индиянци, ще имате повече полза.



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Bloodsigned]  
Автор Orнecлaв (The Fiery)
Публикувано02.12.04 11:16



индианец се пише с А, за другото какво повече да говорим...

Дайте ми пепел, ще ви дам огън!


Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Orнecлaв]  
Автор Bloodsigned (a nice one.)
Публикувано03.12.04 02:52



Ами например за индиянците .... и за количките ...
Хайде чоджум, не ми се прави на култур-трегер.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.