Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:34 05.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Бoян lYl]  
Автор lutom (бивш Келка)
Публикувано16.11.05 22:13



Пак ти казвам, че отричаш без да познаваш, а това само по себе си е грешка и води до поредица от неправилни съждения. Ето например:
Иначе аз съм си езичник това, че християнството е пропито с много езическа традиция и че я извратило, това съвсем не означава, че не съм езичник.
С колко традиция е "пропито" или само си пишеш напразно за да баламосваш?
В какво я е извратило, защото и това е грубо хвърлено, без да си се замислил даже? Струва ми се, че за тебе по правило всичко християнско е извратено, а това е предръзсъдък.



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: xenox]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.11.05 16:01



При всички положения тои не е умрял просто така за 9 часа в гъбата определено е имало нещо или отрова или приспивателно. Иначе си прав възможно е учениците му да са откраднали трупа, но според мен те са били доста заблудени типове ако е станало нещо подобно, то е станало благодарение на Йосиф от Ариматея, общо взето тоя човек е бил доста забъркан в тая инсцинировка защото без негов подкрепа нямаше да има тяло което да възкръсне, Иешуа жив или мъртъв щеше да бъде свален от кръста и изгорен съвсем в духа на традицията и сега изобщо нямаше да спорим на тая тематика.

Теорията за Савел е много проста синдариона е виждал каква опастност е християнството за юдеите тъй като това е била една що годе хипарска религия. Преди да осъдят Исус пилат пита кого да освободят Исус или един Зилот, зилотите противно на общоприетите в християнство традиции, не са били обикновени разбоиници а са били нещо като нашите хайдути които са се борили срещу чуждата власт. Естествено хората избират Зилота. Тактиката на Зилотите е била корено противоречива от тая на Християните едните са искали да се освободят водили са въоръжена съпротив,а другите съвсем са подривали евреиското общество като са сваляли гарда и са го разлагали даваики възможност на окупаторите да правят с тях каквото си поискат. За това първите гонители на християните са били не други а евреите те са ги преследваики с надеждата, че заразата ще бъде спряна. До един слънчев ден когато един от тия гонители му хрумнала гениялната идея какво ще стане ако това учение се разпространи в Рим, то е щяло да превърне империята в нещо съвсем миролюбиво и слабо. И изведнъж тои спира да гони християните и разпространява учението в римската империя. Естествено религията е подривала империята за това бързо е била забранена, но тя пламва като пожар сред нисшите маси и в един слънчев миг тя е била приета от един грешник и възприета като официално учение което разбира се се е наложило да се видоизмени за да не бъде подривната отрова която е била в началото. И така католицизма по чудо отцелява след разпада на рим и превръща християнството в някаква що годе силна и обединителна религия, която е оказвала що годе някаква съпротива на някои тъмни житеиски сили в краина сметка обаче отровата си е отрова та дори и бавнодеистваща.


*Лука сигурно е познавал очевидци и е можел да чете от по раните евангелия, но немога да разбера защо въпреки всичко е имал някои разминавания с тях.
И защо мислиш, че точно гностиците и евионите са изкривили учението то още от самото начало маи е тръгнало по различни пътеки, но само една се е наложила от къде си сигурен, че това е наи вярната.
За Йоан не съм сигурен дали е свидетел на смърта, но е бил свидетел на разпване със сигурност.
Ето какво казва и едно от наи достоверните евангелия за свидетелите на смърта.
Лука 24:49 а всички негови познаиници и жените които бяха дошли подир него от галилея, стояха надалеч и гледаха това.
Според всички евангелия в близост до разпвънето са били само двама воиника всичко останало е гледало от далеч.
Иначе аз съм объркал Исус умира в деветия час и виж какво казва пилат когато разбира за това.
Марк 15;43 доиде Йосиф от Ариматея , които и сам ожидаше божието царство, и се осмили да влезе при пилата и да поиска исусовото тяло.
15:44 А ПИЛАТ СЕ УЧУДИ ДАЛИ ВЕЧЕ Е УМРЯЛ И КАТО ПОВИКА СТОТНИКА ГО ПОПИТА ДАЛИ Е ОТ НЯКОЛКО ВРЕМЕ МЪРТЪВ.
Пилат се е учудил на бързата му смърт, човека дето по добре би трябвало да знае за колко време умира един разпнат. Иначе мога да се обзаложа, че има хора които ще издържат същото като исус и ще живеят по дълго на кръста. Специално в източните боини изкуства има много ци гун или йога техники с които болката се свежда до минимум изпадаш в състояние на съзнанието в което все едно си под местна упоика. А шока за които ми говориш и заради които не му е издържало сърцето не е от друго а от болката което е доста човешко. Защото в някои религии един прост монах ще се окаже много по издържлив. Дори богомилите са владеели техники при които далеч по ужасяваща болка не е била усещана сиреч, един такъв бил умрял на кръста само от дехидратация и загуба на кръв и то съвсем в рамките на нормалните от 3 дена до една седмица без да пророни нито дума от болка. Нещо което не е направил дори "Бог" като Исус.
Още един цитат за да разберем по добре някои неща за божественоста му :-)
Битие 6:4 БОЖИТЕ СИНОВЕ като гледаха, че човешките дъщери бяха красиви, земаха си за жени от всички които избираха.
Явно Бог е имал повечко божи синове или под това са разбирали ангели сигурно и затова си има обяснение, ама на мен не ми е ясна каква е разликата как някои синове са по големи от други..

*О тука грешиш аз съм тръгнал от позицията на християнин, преди да открия езичеството, просто истината за мене е по важна.
За един атеист е все тая дали исус е бог и ако тои търси истината безпристрастно за мен е по сигурно, че ще я намери от колкото някои занаятил се в тая религия от страх, като умре да не отиде в ада.
Може и да не минават пред всички нещата свързани с второто пришеиствие което ще е абсолютно земно като първото, но има много секти пред които ще минат и ги подготвят малко по малко за това. А другия проблем е, че дори и Исус да се върне наистина, наи вероятно пак ще бъде разпнат защото няма да има кои да го познае :-)
А че сте твърдоглави спор няма, толкова хора сте затрили само за дето са смятали, че земята е кръгла и се върти около слънцето а не обратното. Вие просто никога не сте търсели истината :-)


* Вселената е абсолютен ред, няма нищо хаотично. Хаос има само там където няма нужното познание за един или друг физичен или природен процес. Ти примерно можеш ли да ми докажеш, че всичко е хаотично, дори теория на вероятностите на Аинщаин се основава на закономерности. Нали твърдеше, че всичко било предопределено от бог, значи ли че твоя бог е хаотичен и не знае какво прави. Явно да щом виждаш само хаос.
Тук ще ти препоръчам още една книга писана от един квантов физик "Физика на Дао".
И все пак тия краткотраини организации на материята се развиват и осъвършенстват и техния дух не се губи, а преминава от една форма в друга, като всичко живо и неживо в тая вселена.
А това слънце го приемаш много буквално изобщо не се чудя, че за вас бог е някои старец седнал в престол от бели облачета и че вярвате във някое зомби като в бог. Митра е едно от многото имена в индоевропеиските митове на слънчевото начало и дали то ще се нарича Митра, Ярило, Мардукан, Фебус, Аполон или нещо друго е все тая, тук става въпрос за слънцето като човешки и космичен символ, а не за слънцето като за кълбо нагрети газове или за нечие име на този слънчев символ. Слънцето е символ на хармонията, космоса, реда на съвършенството то е извор на живота и то не само в преносния смисъл. Енергията на слънцето съвсем буквално е нужна за да има живот. Слънцата в човешки план е божество лечител син на върховния бог, то умира и възкръсва за хората все символи дето ти напомнят за Исус но са много по древни. Слънцето като архетип в психологията е цялостната личност към която се стремим за да сме в съвършена хармония със себе си. Един ден ако стане катаклизъм и цялата цивилизация рухне името на исус ще бъде забравено, ще бъде забравен и християнския кръст, но не и символиката на слънцето. Дори християнството неможа да изкорени тоя могъщ символ и днес рождество се празнува на датата на старите слънчеви божества, защото езичниците не са виждали в него нищо повече от поредния слънчев бог. Но ако аз трябва да избирам между това да почитам един чист символ и човек бледо копие на тоя символ аз ще избера символа не човека, защото символа е съвършен за разлика от човека.
Иначе ми е жал за теб, дори ти не приемаш християнството чисто, а само от страх пред вечния ад това е жалко. Още една причина да се отвратя от тая религия на страха.
Е и аз не съм се разбързал да отивам в нирвана, но това все някога ще стане просто защото с многото животи ще ставам все по божествен докато накрая разликата между мен и божеството се размие;-)


*Теорията си е моя щом за християните останалите са от лошите, дето ще горят в ада то сигурно змея в апокалипсиса е добрия.
Ами останалите цитати не противоречат бог знае колко на това ще има боеве болести страдани за да може да бъде наложен един господар на света което си е съвсем в духа на нечии планове.
И истината за тоя нов господар се е пазела от векове, познаи от кого. И накрая добрия бог идва и избива всички дето не са вярвали в него, щаслив краи от всякъде смърт и щастие, а в краина сметка уж тои е предопределил на чия страна ще играем защо тогава не ни спаси.
А иначе те масоните се трепят и помежду си та какво остана да трепят и слугите, освен това има далеч по удобни за тях форми на християнството, от тия на православието и католицизма, каквото и да са, те са били далеч по пригодени към арииския дух и са били държавотворни. За това и през кумонизма отнеха абсолютно всичко нормално в православието както и през 5-те века робство в България.
Но християнството няма да го затрият напълно за разлика от европеиското езичество което искрено ненавиждат.

*Арииските цености ги разказах на лутом :-)
А за ритуалите на митраизма незнам много търся си независим източник да почета.
Чел съм само неща свързани малко с философията им и то не много :-)

Човек дори добре да живее умира



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: lutom]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.11.05 16:03



Абе не знам дали винаги теза плюс антитеза е равно на синтеза, не съм водил статистики, но в техните игри винаги е така и мога да ти дам сума ти и примери.
Имаме глобализъм идеята за единен хомогенен свят в което всичко ще се контролира по лесно особено парите от където идва власта им, представена под идеята за световен мир свят без граници и разбирателство между хората имаме и антиглобализъм финансиран от тях в които се трошат витрини на магазини правят се безредици, човек може да избере едната или другата страна, но в повечето случаи избира грешната защото антиглобализма създаден от тях не предлага нищо освен вандалия и опозиция на другото. Имаме и естествена теза която е антитеза на глобализма като национализма и традициите голяма част от национализма също е подспомаган за да се усмива и за да създава представа като за сбирщина идиоти тук дори не е нужно да давам пример повечето хора и сами ще се сетят поне за няколко примера. Традициите от своя страна се унищожават като нещо овехтяло реално дори няма концепция която да ги опази, за мен такава концепция е езическия ренесанс тя напълно излиза извън матрицата на синтезата и става на много места в европа като англия, русия, скандинавието и др места из европа.

Или християнство и сатанизъм с какво е по различен сатанизма от християнството това, че заставаш на другата страна ли. Юдаизма, християнството и исляма са тези които по между си играят и ролята на антитези. Християнството отрича юдаизма защото то не признава исус за месията и невероятно защо ревнивия, възмездяващ бог баща от стария завет изведнъж става вселюбящ и милостив. Исляма пък е антитеза на християнството защото според него пророка Йешуа(исус) не се е справил много добре със задачата си и за това се наложило Елох (едно от 10 божи имена в кабала на арабски алах) да прати нов пророк Мухамед който да предаде правилно новия завет, окултните учения и кабала се явяват друга теза - антитеза на тия тези и накрая като капак идва абсолютната антитеза създадена от Антон Шадор Лавеи мелез между унгарска евреика и унгарски цигани перфектната комбинация за един сатанист.
В краина сметка нито едно от тези учения не излиза извън матрицата всички те са основани на едни и същи принципи евреиската митология, нетърпимоста към други религии, увереноста, че единствено те предават истината и които не се обърни към тая истина ще бъде обречен на вечни мъки общо взето в тая религиозна матрица има за всекиго по нещо. А създателите на тая матрица общо взето си играят със сляпата вяра и наивност на хората.

Политически пример за тезата и антитезата, след разпадането на кумонизма държавата номер едно налагаща своя нов ред се нуждаеше от ново плашило за да се нала своя ред. Феноменалното тук е, че дори метод за налагане на тезата не е по различен от религиозния. Християнството има нужда от сатаната и вечния ад за да се налага също както Щатите имат нужда от талибаните. Интересното е все пак, че талибаните дълги години са били финансирани от щатите а самия Бен Ладен е бил обучаван от Цру. Или ситуацията със Садам тои също е бил въоръжаван от щатите като са му били предоставяни дори компоненти за направата на биологични и химични оръжия. И в един момент те се превръщат в наи големите сатани Щатите затягат положението в света, преследват се разни митични фигури взривяват се разни неща обикновено мирни дребни маловажни хорица а не важни клечки. След което свободата се ограничава под предлог, че трябва да се опази мирното население. А в краина сметка всичко това се прави от едни и същи хора.

А що се отнася до светото писание съм абсолютно наясно, че една лъжа не обяснява друга лъжа.
Затова пък масоните са реалност както и това което правят, то вече не е таина за никого всеки сам вижда какво става следеики световните събития или дори само тези в България.
Като изключим общочовешките цености християнството учи, че всички сме равни, че ако те ударят трябва да обърниш и другата страна, да вярваш безусловно,че ако не вярваш точно в това което те учат няма да имаш вечен живот. Там обаче, че езическите религии са природни те са естествени и не учат на неща които ги няма в природата. Хората не са равни някои са хищници, други са овце, някои мислят други не, неможеш да ги поставиш под един знаменател, защото ако го направиш трябва да принизиш способните в някоя област на нивото на некадърните в нея. Както неможеш да поставиш и всички живи създания под един знаменател, какво е общото между вълкът и сърната, и кога си виждал сърна която вълкът като я ухапи по единия крак тя да си подаде и другия. Това е огромната разлика между езичеството и християнството едното възпитава в дух на аристократичност а другото те приравняв на едно ниво в духа на кумонизма, едното те възпитава във воински дух и да се бориш до колкото можеш с нещата от живота защото съдбата донякъде е в твои ръце, а другото те учи да се примиряваш защото всичко е предопределено от бог.
Що се отнася до вярата и съмнението едното е отцъствие на каквато и да е била мозъчна деиност, познаи кое :-). Рене Декарт е известен с една своя мисъл: "Съмнявам се значи мисля, мисля значи съществувам". Съмнението е било заложено във езическата философия, дори една арииска не езическа религия като будизма учи да се съмняваме във всичко докато не докажем, че едно нещо е вярно и едва тогава да вярваме във него. Ето ви ги ценостите за които говоря сега доволни ли сте :-).

А що се отнася до Один и Йешуа или Йехова то за мен последните две имена са много по смешни, още повече, че нямат нищо с европеиската култура за която толкова много плачеше до скоро.
А това смешно боже както сам го нарече все пак е било държач, може и сравнението да ти е смешно и.т.н, но по всичко личи, че все пак Один е бил по могъщ. То един шаолински монах или индииски йогин да бяхме хванали да го набием с камшик и разпънем на кръст сигурно щеше да издържи много повече просто е смешно ако това е бог, много са му слаби ангелите дори за човек.

Човек дори добре да живее умира



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: lutom]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано18.11.05 16:05



Мисля, че веднъж вече ти обяснявах кои неща в християнството от къде идат, а от народните ни обичаи дето уж са християнски няма един дето да е наистина такъв :-)
Ама кои да помни на теб маи ти е трудно едновремено да дишаш и гледаш камо ли пък да товариш мозъка си с излишни непосилни деиности :-)

Човек дори добре да живее умира



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (минаващ)
Публикувано18.11.05 22:52



*всеки, който смята, че един обикновен (подчертавам!) човек може да издържи три дена на кръста след як побой от римски войници, моля, нека се пробва!
с оцета, от който робите живват просто са искали да проверят дали е умрял. защо все трябва да се търсят заговори и измами?!

*грешно търкуваш, за бивш християнин, христовата смърт. Исус е бил дърводелец, не е бил шаолински монах, не е ходил и в Шамбала, както твърдят някои. не е притежавал свърхестествени телесни способности. и това не е случайно, защото само чрез пълното приемане на човешката слабост и смъртност би могъл да изпълни задачата си - да победи смъртта. нали така?
бил е с тяло на обикновен човек и смазан от нечовешки бой е умрял бързо на кръста. Това, обаче, не омаловажава саможертвата му. умрял е доброволно, с молитва за хората, които го убиват, без опит да се защити или да избяга.
важна е смъртта, която в последствие да бъде победена, а не самите мъки. важна е саможертвата, смисъла който се влага в нея, не колко време ще продължава.
има болни от рак, съвсем обикновени хора, които умират цели месеци в адски болки, дето Один с деветте си дена на дървото не може на малкия им пръст да се закрепи... като изключим това, че Один никога не е съществувал, освен в представите на едни брадати, рижи разбойници от севера. а и никой не умира от рак доброволно.
шаолинския монах, ако го убием, ще умре с идеята, че ще бъде прероден. не заради хората. дори Буда, след като се слял с нирвана се върнал да покаже пътя на хората не заради грижата си за спасението на хората, а защото някакъв бог го помолил.

*и все пак... за Зилотите и християните (макар думата християни да се появява по - късно)... по плодовете им ще ги познете. бунтът на зилотите свършва с разрушаването на храма им и унищожаването на центъра на тяхната религия. той всъщност не е и нужен вече, след Христос, защото функцията на храма отпада. юдаизма се превръща в страшна чума, чиято същност е разкрита в Талмуда.
от своя страна християнството доста очовечва езическия свят - например довежда до отмяна на робството. повечето установени човешки права са избистрени въз основа на християнството, макар да противоречат на арийските ценности. бих благодарил на Савел (дори да си прав за него и намеренията му), за саможертвата му да изтърпи всичките гонения, за да и даде тая хубава вяра.

*има разминавания между евангелията. повечето могат да бъдат обяснени, пък и нито едно от тези разлики не вреди на смисъла на евангелията - а именно личността и делото на Христос.

*да си в ада не е приятно и е логично да не искам да попадна там. но има доста по - важни причини за вярата ми от някакъв елементарен страх. страхът, както пишат напоследък богословите, е първото стъпало по пътя към бога. страх да не пострадаш. второто стъпало е изгодата - желание да получиш облаги, ако си послушен. третото, нали разбираш, е любовта. и е добре да не останеш на първите две стъпала. и аз драпам към третото, опитвам се да разбера смисъла на божиите заповеди, притчите и т. н. и все повече се учудвам от голямата мъдрост и грижа за човека, която те съдържат.
-за избитите хора, кофти. аз поне никой не съм избил. още.

но като бивш християнин сигурно и ти си опитал да стигнеш до третото стъпало, ама навярно не си успял? пробвай пак.
истината, която смяташ, че може да се постигне със съмнение, не винаги е истинската истина. ще ти цитирам мисъл от един филм: "Дарвин, Маркс, Фройд, какво ни оставиха ... Свят, в който всичко се подлага на съмнение!" мама му стара, тия евреи са ни оставили само съмнение. лоша работа!

*това, че същестуват закономерности във вселената, не значи че има ред. а бог не е самата вселена, че автоматично да бъде и той хаос. той само я е създал. и където е решил, че трябва да има ред, се е погрижил.
и на човек е дал свободна воля и т. н. и т. н. това е друг, дълъг спор.

*едва ли има смисъл да обсъждаме кой бил по - пострадал от масоните. ако имаш идея за ефективна борба с тях, кажи! иначе трябва да чакаме Христос, който този път няма да бъде разпнат, а ще "дойде със слава, да съди живи и мъртви" - нали се сещаш, бил си християнин. можеби това се има предвид под желязна тояга.

*вярно, арийските ценности са взаимствани от природата. лъва убива сърната и я изяжда. големия лъв убива по - малките, за да може само той да се размножава. по - силния побеждава. това е логично и лесно за възприемане.
дори Мишо Шамара го е схванал. той е един ариец! философията му е "извинявай, балък, но през теб ще мина". и мутрите са я схванали тая философия. масоните сигурно я владеят до съвършенство. и те на арийските ценности държат явно. ценностите да смачкаш по - слабите и да гледаш да не те смачкат по - силните, щото от всеки вълк има и по - големи вълци.
това радва ли те?
щото мене - не.
арийските ценности, са взети от природата и важат за природата. за животните главно. хората, обаче, стоято малко по - горе от животните и е тъпо да се принизяват до тяхното ниво, да спазват техните ценности.
-християнството разглежда хората равни пред бога. за него те не са овце и вълци, а по - надарени и по - слаби. и надарените са призвани да се грижат за по - слабите. първият да бъде слуга на последните. ето това е мъдро!

я по - добре си конкретизирай ценностите!
сигурен съм ,че си нямал точно такива "арийски" ценности напредвид.

българин да се наричам...


Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Бoян lYl]  
Автор E_лия (от облаците)
Публикувано19.11.05 16:16



То един шаолински монах или индииски йогин да бяхме хванали да го набием с камшик и разпънем на кръст сигурно щеше да издържи много повече просто е смешно ако това е бог, много са му слаби ангелите дори за човек.




Няма да си първия, нито последния който е похулил Бога,обаче доста познато звучат думите ти:


39 А минувачите Го хулеха, като клатеха глава
40 и думаха: Ти, Който разрушаваш храма, и в три дни го съзиждаш, спаси Себе Си! Ако си Син Божий, слез от кръста!
41 Също и първосвещениците заедно с книжниците и стареите и фарисеите се присмиваха и думаха:
42 други спаси, а Себе Си не може да спаси. Ако Той е Цар Израилев, нека сега слезе от кръста, и ще повярваме в Него;
43 надяваше се на Бога, нека сега Го избави, ако Му е угоден; понеже бе казал: Син Божий съм.
44 Също Го хулеха и разбойниците, разпнати с него.(Матей 27)

не знам колко силен трябва да е човек за да издържи два дена разкарване напред назад по съдилища(тогава все пак са ходели пеша) бичуване,биене с
пръчка, бутане ,присмиване ,пътят до Голгота не е бил никак кратък,носене на кръста върху който ще бъде разпънат(не през целият път защото Христос си е" позволил лукса" да припадне ) и всичко това само до момента на разпъването. А да висиш само на пироните забити в китките ,защото и на краката не можеш да се отпуснеш добре, предполагам не е много приятно.Всъщност установено е че при това разпъване смъртта настъпва доста бързо-получават се вътрешни разкъсвания и кръвоизливи и предвид първоначалното изтощение дори мисля че много е издържал Христос.Войниците за да проверят дали разпънатите са умрели ги промушват с копие,а понякога за да ускорят смъртта им чупят пищялките.Тъй като за Христос са били почти сигурни че е умрял само са го промушили с копие в ребрата откъдето изтекла кръв и вода-и за да се сбъдне пророчеството -'кост негова няма да се строши". Дават му оцет и жлъчка пак за да се сбъдне писаното-" Псалом68:22- И дадоха ми за храна жлъчка и в жаждата ми с оцет ме напоиха".
Въобще всичко което върши Той на земята е сбъдване на старозаветните пророчества

а примерът за сърната и вълка е повече от неуместен-все пак ние сме първо хора ако и да проявяваме животински качества понякога.Но си прав-това е голямата разлика между езичеството и християнството-едното ни връща към животинското(което не е аристократизъм) другото издига на пиедестал доброто в човека.Какво казва Христос-"обичай ближния си като себе си",няма по голяма любов от тази да положиж душата си за своите приятели" " имайте усърдна любов един към други, защото "любовта покрива много грехове".и т.н...
Християнството не учи да се примиряваш,и да приемаш всичко безпрекословно,няма нищо предопределено- Бог като вездесъщ и всезнаеш знае всичките възможни избори които ще направим,но дори и Той не може да се намеси в нашата свободна воля,с която Той ни е създал.
Може би все пак не си толкова добре запознат с християнството колкото си мислиш



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Orнecлaв]  
Автор filla (непознат )
Публикувано12.12.05 17:53



ау хора, невероятен грях и проклятие си навличате на себе си и на поколенията си с всичко това, което сте изговорили тук. ужас. съветвам ви с искрена загриженост да се покаете и да се поинтересувате как да се спасите и да тръгне живота ви по вода и с победа. аз лично усетих Святия Дух в тялото си, усетих го осезаемо и не на шега, да не говорим, че бях изцерена дори без да съм се молила за това. Тогава разбрах, че с Бог шега не бива и че безспорно го има и е верен в завета си. С цялото си сърце ви пожелавам да намерите правилната пътека. ако някой от вас има желание да чуе отговорите на всички въпроси тук и да разбере истината, с удоволствие, ще му отговоря и ще му ракажа цялата блага вест, така както беше разказана на мен. Тогава ще се убедите, че няма нищо неистинно, няма лъжа, няма заблуда, няма фанатизъм. имейла ми е ford_ka@dir.bg, можете да ме попитате там и аз ще ви разкажа. Желая на всички вас здраве и благословение.



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: filla]  
АвторБoян lYl (Нерегистриран)
Публикувано13.12.05 22:01



Още сдухани християни какво по голямо проклятие от това
Определено ще се покая пък дано Бог ви махне от тоя форум

Аз лично пък за пореден път се убедих, че на Християни не може да се разчита тяхната дума и 5 пари не струва
Християнството е религия за лицемери и ако за тия думи ще горя в ада ще го направя с удоволствие



Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: Бoян lYl]  
Автор xenox (член)
Публикувано14.12.05 09:15



кой пак те разочарова, мамамушайба!
аз още чакам отговор от тебе, между другото.

българин да се наричам...


Тема Re: Абсурдите на християнствотонови [re: xenox]  
АвторБoян lYl (Нерегистриран)
Публикувано15.12.05 20:01



Аз ти написах отговор който реших да не пускам по простата причина, че в скоро време постовете ни ще се превърнат като мини книжлета за и против християнството.
По добре е да напиша книга от колкото да си губя времето по форумите
Ти си имаш твоята вяра а истината за мен няма нищо общо с нея
Освен това постояно се убеждавам, че добрите християни са по скоро изключение от правилото
Всички вярващи силно в тази религия са имали някакво минало с което не се гордеят и искат да избягат от него уви то винаги ги застига и си просто грешници.
И въпреки че имам по свободни разбирания за греха в крайна сметка се оказвам винаги по морален от тях дори и по техните разбирания така, че как да гледам на тая религия освен с насмешка .
Религия на роби и грешници




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.