Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:30 01.07.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кимерийци ...  
АвторПapaдиc (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 02:04



Разкажете ми нещо за кимерииците по българските земи, моля! Доскоро си мислех, че са литературна измислица като Конан, докато не ги срещнах в една енциклопедия на БАН.



Тема Re: Кимерийци ...нови [re: Пapaдиc]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.06.04 09:03



Ами по българските земи не са живели! Има няколко случайни находики - останали вероятно при някакви техни походи насам. Заемали са земите на север от Черно Море. Но основната част от военната им активност е била насочена през Кавказ към Близкия Изток.

Спори се въобще кои и какви са били те; най-вероятно са индо-европейско племе/племена, родствени на скитите. Според малкото извори, които имаме, именно скитите са ги изгонили от Северното Причерноморие в Мала Азия, а по-късно са ги унищожили там.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кимерийци ...нови [re: Пapaдиc]  
АвтордядoБлaro (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 12:35



ни го слушай вълчан,кимерииците са тракиййско племе което се е приселило в мала азия.по въпроса за унищожението му от скитите...някои изследователи твърдят,че българите водят началото си от тях,други,че са минали към българите - може ли някой да се върне да каже как е било.тук са намерени някой тяхни останки.може би питаш по повод кимерийската кама - тя присъства като илюстрация в много издания?



Тема Re: Кимерийци ... [re: Пapaдиc]  
АвторBaлдeмиp (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 12:43



Кимерийците са индоевропейци-номади,предполагаемо северноиранци като скитите и аланите.От друга страна,на английски Cymric значи уелски,а самите уелсци наричат езика си Cimraeg,което води някои учени до извода за някакво нашествие на ирански племена в Албион,където са се смесили с местните келти - оттам дори "Скотланд" се етимологизира като "страна на скитите".Както и да е,това е само хипотеза без особени доказателства,но вероятно на нея се дължи очевидното отъждествяване на кимерийците с предците на келтите в разказите на Хауърд за Конан.



Тема Re: Кимерийци ...нови [re: дядoБлaro]  
АвторBaлдeмиp (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 12:53



Много ми е интересно откъде го изкопа това.Посочи ми поне ЕДИН източник,където е казано,че кимерийците са траки.Имам предвид античен източник.Щото според Кръстьо Мутафчиев например всички са траки,от немците до евреите,траките са българи, а пък българите идват от Тибет!



Тема Re: Кимерийци ... [re: Baлдeмиp]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано22.06.04 22:02



Но Кр. Мутафчиев е малоумен, затова може да си пише каквото поиска. Тъй като този клуб се посещава от неколцина "специалисти", ще чуеш наистина гениални неща.

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Кимерийци ... [re: Black Wolf]  
АвторBaлдeмиp (Нерегистриран)
Публикувано22.06.04 22:54



Мдаа...Вече прочетох някои работи.Особено трогателни са разните там разсъждения върху думата "арийци";онова за "Бълг-Ария" и "Бав-Ария" просто ме съкруши,не знам дали си имал "щастието" да го прочетеш.



Тема Re:нови [re: Baлдeмиp]  
Автор firefox (ди фоксоу)
Публикувано23.06.04 17:38



всички знаем, че Жено-ария е пример за всички арийски жени

за някои хора омоними*, за други - неоспорими доказателства. какво да се прави

-----------
*- те и омоними не са де, щото са в различни езици

I solemnly swear I'm up to no good!


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Caбaзий (damned)
Публикувано23.06.04 23:51



О, да разбира се ..то Роксолани онези го изменят на Руско-лани и Палестина на Пале-стан/паленный стан/.
Но мислълта ми е, че все пак вместо да се тупаме в гърдите , че кимерийците са българи можем да го кажем, че просто имаме общи предци с мноого други европейски а защо не и азиатски народи.
Някъде там и някога там хората са били по-малко и са се разбирали по-лесно. Някога там речта е била нещо като магия от звуци -сега е тор.

Свобода или Смърт!


Тема Re: Кимерийци ... [re: Пapaдиc]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано24.06.04 13:11



Едва ли ще разкажа много но ако слушаш глупостите на черния вълк ще решиш че тук такива е нямало.
Интересен е факта че все пак когато Кубер брата на Аспарух отива в македония той отсяда в нещо което гърците тогава са наричали Кимерииско поле.
Кимерите до колото съм гледал карти от античноста идва някъде от кавказ където са се били заселили първоначално и прабългарите.

От тук нататък мога да ти кажа няколко интересни неща които не съм сигурен до колко са истина но пък чудесно се връзват с някой от теориите на валдемар написани по долу.
Ами говори се за една зографска история на която само сканирофката, всъщност аз я имам на дискети. Та за нея се смята че някой неща от "История славянобългарская" са били преписвани от нея.
Та там се говори че предци на българите били кимерите, че на техния цар се родили 2 синове Болг и Брен.
Болгите се върнали с македонски в азия а хората на брен се отправил към западна европа.
Разбира се това е може би недоказуемо но се навързва по интересен начин с болгите в англия с шотлндците и уеллсците. Още повече че в цяла европа май само на две места са любители на гайдите .
Дори и да не е истина фактите са доста интересни.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.