Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:41 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Мода ли е езичеството?нови  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано22.05.04 14:59



Лесно е да си езичник в общество в което всичко ти е позволено в което всяка страност е мода.
През 60-70 те години беше готино да си хипар да следваш източни религии и секти от типът на “Харе Кришна”, днес пък е модерно да си езичник, защото за много хора тази религия означава свободия, той може да е различен да оправдава извратеноста си и всякакви други такива. Ами да те езичниците са били супер освободени тичали са по полянките голи сред цветенцата, птичките и пчеличките, чукали са се както им падне който с когото свари, друсали са се като луди изобщо, какво по различно от сега.
Не дами господа езичеството не е мода, не е параван зад който да криете первезиите си, езичеството е свобода не свободия.
Свободата е отговорност, свободата е най великия труд, труда над себе си да се развиваш да се усъвършенстваш, духовно физически да бъдеш разностранна и борбена личност, да превъзмогваш себе си, да бъдеш свръх себе си.

Истина , че малко хора в тоя клуб осъзнават езичеството като нещо духовно а като нещо модерно забавно с което да се забвляват да прикриват странностите си.

Искам да ви питам ако езичеството днес беше забранена религи и се преследваше като в миналото колко от вас щяха да умрът като езичници с меч в ръка или в огън оставайки верни на вярата си умирайки достойно както древните езичници.
За повечето от вас всичко това е мода, никой не би се пожертвал за това в което вярва!
Това е още една разлика между езичника и паганиста!

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: Мода ли е езичеството?нови [re: Бoян lYl]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано22.05.04 16:31



Може би. Всеки да си отговори за себе си, ако не - ето два ,,пищова'':




Моето мнение е, че човек е толкова свободен, колкото отговорност е склонен да поеме. Така, че крадливите хипи-наркоманчета, които после изпадат в истински ужас пред крими-последствията от деянията им, хич не са свободни. Просто са недорасли безотговорни деца.

... И всякоя възраст, класа, пол, занятье зимаше участье в това предприятье ...

Тема Re: Мода ли е езичеството?нови [re: Бoян lYl]  
Автор roxy (истинска)
Публикувано24.05.04 15:13



дотук съм напълно съгласна, колкото и да се правя на хипи.
а иначе повечето хора търсят в какво да се спасят от себе си, самотата и болката, и цялата сбърканост на всяка система, защото всички системи са били еднакво сбъркани и нечовешки, но всяка по свой собствен начин; и еднакво основани на потискане на индивидуалното съзнание и свобода.
(мале, само да го види това някой фройдист, ще ме разнищи!)

дали ще се смеем със теб?
побъркан е целият свят


Тема Re: Мода ли е езичеството? [re: roxy]  
Автор Caбaзий (damned)
Публикувано25.05.04 21:58



Мина ми времето когато смятах, че мога да се спася и да живея добре сред хора, които явно ги кефи да са тъпаци и да се правят на нещо, което не им идва отвътре с цел да избягат от себе си. Мина ми времето и знам, че сега и никога не мога да избягам от себе си и, че най-добрата система е тази, която предоставя най-лесния път към достигане и преоткриване на градивното и красивото у нас. Всичко друго са заблуди, моди и какво ли не, умело използвани за въдворяване на някакъв си измислен ред и измислени ценности.

Свобода или Смърт!


Тема Re: Мода ли е езичеството?нови [re: roxy]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано25.05.04 23:05



Може би трябва да се запитаме защо става така, това което чувстваш е съпротива срещу една изкуствено наложена ценностна система. Нормалния човек в нашето общество просто не се чувства добре знае, че има нещо но не осъзнава какво. Ние имаме нужда от нашите си цености тези които са ни от векове, ние имаме нужда от един нов езически морал. Забравили сме корените си и вятъра на живота ни разнася навсякъде, както казва Ницше” ние сме нашарени със знаци и върху старите знаци слагаме нови знаци” така ставаме безверници това е новата вяра нихилизма-сатанизма “всичко е все то, всичко е пусто, всичко е било”

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: (и за двамата)нови [re: Бoян lYl]  
Автор roxy (истинска)
Публикувано30.05.04 14:30



ами това наоколо просто не е моят свят.и хората не са моите хора.
и знам, че така нищо не мога да направя освен да отстоявам моето си докато мога.защото 'мой свят' не знам дали ще имам. но 'мои хора' все още се намират...
(а през деня, в който писах горното, бях много зле)

дали ще се смеем със теб?
побъркан е целият свят



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.