Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:34 11.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Фонд милосърдие!  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано22.05.04 15:25



Да проявима малко човещина и милосърдие, черния вълк великия езичник е онеправдан в съвременото общество. Като езичник той не е създаден за умствен и физически труд, на него не му е отредено необходимото място в обществото.
Господа и дами езичници нека открием фонд за набиране на помощи нека помогнем на едно вълче да намери своето място в обществото.
Помогнете на бедния звяр да се издигне нека всеки да отдели от средствата си колкото може( не по малко от 50 лв), за да не бъде експлоатиран повече такъв велик хищник
На гладно вълче пържола не се отказва.



*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема На времето ...нови [re: Бoян lYl]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано22.05.04 18:23



Горкото се жалваше, че няма пари да си купи един "Макаров" (200лв.).

Готов съм да му подаря един много читав CZ83 (цена 850лв.) + 50 патрона.

Но само ако докаже че е МЪЖ. Оръжие не се дава всекиму.

Дано и полицията му гласува доверие и му даде разрешение за носене.

Само ме съмнява как ще прескочи психотеста с тези паранои дето го друскат...

Писане, покажи ми "Приложение No.1" от служба КОС и е твой без пари !!!

Айде да видиш, че съм мъжко момче и не си играя на шикалки...

____________________________________

Memento mori


Тема Re: На времето ...нови [re: Set]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано23.05.04 14:16



Абе ти просто неможеш да схванеш същноста на неговата драма, въпроса не е до това, че изкарва малко пари. Въпроса е в това, че съвременото общество го е накарало да работи. Представяте ли си какъв грях поганник като него да работи ама това е непростимо какви слухове ще плъзнат сред съплемениците му. Ама немога да разбера защо не е на помощи от социялни грижи, явно парите от там не му стигат за пера и дрехи от бизонска кожа, а пък му трябва и парно за виг вама, тъй де кой ще плаща сметките и за интернет, димните сигнали в наши дни не са много удобни.

Аз схващам защо не навижда толкова ловците, ти сигурно работиш изкарваш пари, най вероятно спортуваш за удоволствие а той милия с това се прехранва, как би се почуствал ако някой ти вземе хляба от ръцете а и то само за спорта.
Всички ловци трябва да се засрамите вие вече не сте част от природата, а на други хора само това им остана за да се препитават. Да не мислите, че му е лесно с тоя намалелия дивеч, как да ходи за храна след като преди него е минала някоя дружинка?

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема писна ми от вашите заяжданиянови [re: Бoян lYl]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано24.05.04 12:57



някой ви е подразнил някога си и вие не пропускате случай да му го връщате и да ни го напомняте на всички нас непрекъснато!

да изръмжиш в отговор веднъж-дваж, когато са ти изръмжали на теб, го разбирам.

но да го правиш постоянно и натрапчиво, без винаги да са те предизвикали за това - не го разбирам.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Всъщност не си прав...нови [re: the_bomb]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано24.05.04 21:38



Боян се опита да ме опознае...

Истината за моя лов е крайно различна от това което постоянно мрънка котенцето.

И ще ти обясня, за да ме разбереш.

1. Аз практически имам позволение да притежавам ВСИЧКИ разрешени от закона огнестрелни оръжия. Ловния ми билет (и последвалия го билет за подборен отстрел) ми дават възможност да притежавам гладкоцевно и нарезно ДЪЛГОЦЕВНО огнестрелно оръжие.

Практически цялата история е за това, че обичам оръжията (като такива) а не самия акт на отстрелване и унищожение на живот.

ЕДИНСТВЕНИТЕ няколко вида лов, които практикувам са свързани със вреден дивеч (ВЪЛЦИ, лисици, порове, тн.), глиган и патки.

Всъщност ТВЪРДЯ, че аз и ловците които познавам са много по-големи еколози от Писанчо. А за любов към българската фауна да не говорим

Просто котето е един ГОЛЯМ КОМПЛЕКСАР, щом говори и определя хора, които не познава.

____________________________________

Memento mori


Тема Re: Всъщност не си прав...нови [re: Set]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано24.05.04 21:59



Котето бил комплексар...

добре, дори да е така - е, и?

Защо толкова дълго и напоително се занимавате с личността му? Разбирам той да ви е подкачил в случая, но не е така: вие правите специална тема, за да му се подигравате, специална тема, посветена на вашите си лични дрязги.

От гледна точка на един обикновен посетител на клуба като мен това си е чист спам. Май темата на това местенце беше "Езичество", а не "Личността и качествата на Black Wolf"

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Спирам бе брат !!!нови [re: the_bomb]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано25.05.04 11:42



Спирам и полагам кански усилия да не пиша...

И току се изтропа горкото ...

Пак влизам в радиомълчание (до следващата простотийка).

____________________________________

Memento mori


Тема Хехе, благодаря!нови [re: Set]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано25.05.04 12:52



А ако става въпрос за лаф по същество, нали знаеш, че винаги си добре дошъл?

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Дребни добродетели!нови [re: the_bomb]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано25.05.04 23:07



“Аз вървя сред тоя народ и не малко думи се ронят от мен; но те не знаят нито да вземат нито да спазят.
Те се чудеха че аз не съм дошел да изобличавам похоти и пороци: и наистина аз не дойдох да предпазвам от джебчии.
Те се чудят, че аз не се заемам да изтънчвам и изострям тяхната мърдина:
Като, че ли те вече нямат и без това доста мърдители, чиито глас дращи като калеми по плоча.
И когато аз викам;- прокълнете всички малодушни дяволи във вас, които са винаги готови да скимтят и сгърнат ръце: те се провикват “Заратустра е безбожник”.
И това го викат особено техните учители на покорност: но имено тям обичам аз да кресна в ухото: - Да аз съм Заратустря, безбожникът!
Тия учители на покорност! Навред, дето има дребно и болно, и гнусно, припъплят те като въшки: и само моето отвращение ме възпира да не ги чукна.
Добре! Това е моята проповед за техните уши: Аз съм Заратустра, безбожникът, който казва: “Кой е по безбожен от мен, за да се възрадвам на неговото упътване.”
Аз съм заратустра безбожник де ще намеря мене подобен?
И всички ония са мене подобни, които сами си дават своя воля и отърсват от себе си всяка покорност.
Аз съм Заратустра, безбожникът: всеки един случай аз варя в моето гърне! И чак когато уври съвсем , допада ми, като моя гозба!
И наистина, не е един случай дойде властно при мен: но още по властно излизаше насреща му моята воля – и тоз част падаше той на колене с молба – с молба да намери подслон и сърце в мен, и с подмилкване казваше: “Виж о, Заратустра, ето как идва приятел при приятеля”
Но защо ли говоря, дето никой няма моите уши! И тъй ще извикам аз далеч по ветровете:
- вий ставате все по дребнави, вий дребни хора! Вие се роните, вий, удобници! И вие ще загинете – от много ваши дребни добродетели, от много ваши малки нехайства, от много ваши малки покорности!
Премного щадения, премного отстъпчивост: това е вашето земно царство! Но едно дърво за да израстне, трябват яки корени да пуснат около чки скали!”
Фридрих Ницше

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: Всъщност не си прав...нови [re: the_bomb]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано25.05.04 23:08



Тука бъркаш темата не е специялно да се заяждам с него, темата е за да му помогна на човека не му се труди защо трябва да се мъче. По принцип отношението ми към паразитите може да е и малко крайно, но ако не се справиш с паразита на време заразата плъзва навсякъде. Ценостите които проповядва може да са типични за някой ром но не и за ОСЪЗНАТАТА част от българското общество.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.