Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:21 13.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: азис и масовата културанови [re: Darth_Vader™]  
Автор cuddly ()
Публикувано11.06.06 18:36



съгласна с теб, с изключение на последната фраза - "християнска привилегия".
Може това да е валидно за голяма част от хората, наричащи себе си християни (дали са такива е отделен въпрос), но не само те определят "масовата култура", за която говориш. Вътре влиза народ всякакъв:
и атеисти-будисти-йогисти-щангисти-фашисти-футбулисти-машинисти-програмисти-мюсюлмани-талибани-пияни-хулигани-християни и т.н. и т.н.
Айде, да кажем, че езичниците имат съвсеееееем малък дял вътре, колкото да не е без хич

.


<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от cuddly на 11.06.06 18:44.</EM></FONT></P>

Редактирано от cuddly на 11.06.06 18:46.



Тема Re: азис и масовата културанови [re: cuddly]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.06.06 18:44



Ето тове е едно наистина умно е добро мнение.
Дано след като не съм написал аз на тебе на повярва.

Сыне Божий, помилуй мя!


Тема Re: азис и масовата културанови [re: cuddly]  
Автор Darth_Vader™ (power)
Публикувано11.06.06 19:14



Брей, две редакции да му треснеш на това мнение! - нещо важно ще да е било!



Значи може да обобщим, че чалгата е приоритет на рлигиозно или атеистично ориентираните индивиди, или на индивидите с нисък коефициент на интелигентност. Което си е почти едно и също!
Но за будист чалгар не бях чувал...

Good is a point of view.And the Jedi point of view is not the only valid one.

Тема Re: азис и масовата културанови [re: Darth_Vader™]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.06.06 19:20



Но и ти не си будист, пич!
Което те прави автоматично чалгар по твоята логика.

Сыне Божий, помилуй мя!


Тема Re: азис?!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано11.06.06 19:21



"Азиз е езичник, хахаха!"
Азис вярва в баба си, предполагам, и едва ли знае смисъла на думата "езичник". Този тип предизвиква само отвращение(дори и да има хубав глас), а чалгата по принцип е много елементарна и просташка. Съжалявам, но повече не бих се задълбочила на тази тема.



Тема Re: азис?!нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.06.06 19:34



Напълно подкрепям мнението ти, но ето че чалгата я харесват хората.
Предимно младите хора, които са бъдещите честни и работливибългари.
Следователно те са елементарни и простаци, понеже харесват такава музика.
Ония пък които не харесват чалгата налитат да бият тия които я харесват и какво се получава - българи се бият защото са принципно нетолерантни един към друг. А другите народи по същото време градят нещо важно и полезно в своя живот и страна. А ние тука се делим на фили и фоби. Ако знаеш леко история това ще ти е познато.
Пак казвам да загърбим българското пред общочовешкото и тогава ще се оправим.

Сыне Божий, помилуй мя!


Тема Re: азис?!нови [re: Koпpивeнa мeтлa]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано11.06.06 19:58



Не бързай да обобщаваш. Наистина чалгата ми е противна, но в случая музиката е като религията-човек може да слуша каквото си иска, стига да не го натрапва на другите. Побеснявам, когато съседите надуят чалга, особено късно вечерта, и смятат,че всички се кефят да слушат простотията им. Дъщеря ми не надува як метъл(макар че много й се иска

) когато хората трябва да спят, примерно. Сигурно има интелигентни хора, които слушат чалга-познавам преподавател в университета, който казва,че чалгата не е музика,а мезе за пиенето. За съжаление чалгата е масово явление и наистина оформя мисленето особено на подрастващите. Жал ми е за младите момичета, които издигат в култ силикона, грима,парцалите и най-вече парите(в комплект със застаряващи бизнесмени)-децата изобщо не си и помислят, че могат сами с труд да изкарат пари.
"Пак казвам да загърбим българското пред общочовешкото и тогава ще се оправим."
Моля те, дефинирай "българското", че май влагаш мноооого негативизъм в тази дума.



Тема Re: азис?!нови [re: agrimonia]  
Автор Koпpивeнa мeтлa (lutomsky)
Публикувано11.06.06 20:20



Ако щеш ми вярвай, ама не съм обобщил прибързано и напразно.
Съгласен съм с тебе за чалга примерите които ми даваш. Но кога и как се формира такова подевение?
Във времената когато хората издигат насилието и вандализмите в култ. И тука става това пред очите ни. Измислят си религия на разрушението, за да го обяснят като нещо правилно, редно и добро! Това е абсурд за когото и да е, който не го е срам да се нарече човек. След това се гарнира със евтини и повърхностти познания, за да не може чиакка зомбито да си зададе фундаментални въпроси и да се разколебае. Просто трябва да му посочиш врага и той да го "смели".
Дали ще си чалгар, или българофил (низостта и на двете е равностойна, понеже чалгари са главно българите) е въпрос на концепутален пълнеж!

Моля те, дефинирай "българското", че май влагаш мноооого негативизъм в тази дума.

Не искам да дефинирам. Мисля че не е радно да се дефинира народното ми/ни име.
Не влагам негативно чувство в тая дума. Тя е толкова реална колкото и другите. Вече от самите българи зависи кой къде ще се класира, но индивидуално, а не колективно, към каквото стадно състояние се опитват да ни/ви набутат, за да ни/ви манипулират по-лесно.
Има секакви българи; и умни, и тъпи, и възпитани, и побъркани, и агресивни, и спокойни.
Напоследък тука в тоя клуб се подвизават едни нелицеприятни същества, ама се налага да ги търпя, само и само да мога да дискутирам с хора като Ева, тебе, Евгения, Ксенокс, Романа, Боян, Блъди, че дори и Мориган.

Сыне Божий, помилуй мя!


Тема Re: Кой е Богът на древните българинови [re: Чepнopизeц]  
Автор Atilkese ()
Публикувано11.06.06 20:42



хуните са номадски народ и са живеели в юрти и шатри а нашите не.Ние сме строили крепости -каменоделието е било доста развито

в Плиска беше открита резиденция от времето на първите български ханове с което се доказва, че прабългарите са първият народ, който започва строителството на големи дървени градове.
30-метровата ханската резиденция от началото на българската държава открита от археолозите е най - голямата дървена постройка от времето на аспаруховите българи.
Кръглата форма има култово значение и показва почитта на прабългарите към слънцето, небето и върховния бог Тангра.
Археолозите доказват, че прабългарите са първите, който издигат монументални дървени градове.
Преди появата на каменните дворци в Плиска, това което знаем като Крумов дворец, Омуртагов дворец и съпътстващите ги околни постройки е съществувала една образно казано дървена Плиска, която принадлежи на най-ранния период от историята на първата българска столица.



Тема Re: Кой е Богът на древните българинови [re: Atilkese]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано11.06.06 21:34



За Абоба ли говориш или за Плиска, турчино.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.