Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 29.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Тема Re: alfa-cнови [re: jove]  
Автор alfa.c (непознат)
Публикувано13.07.06 23:45



2 поколения са равни на 40 години.Хората тогава са живели по около 45-50г.Сега продьлжителноста на живота е( статист).73 жените и 70 мьжете.Затова се казва че са нужни по савремения начин 50 год.А приемственоста си зависи от интелекта на народа като общо.Един пример.патувам в 111 автобуса и между другото се заслушах в разговора които се водеше до мен от 2 мьже.Единия бе на около 55-60г. а другия преблизително на 70-75г..И какво чувам.По младия се изведнаж изрече Аз знам така Тихо Скромно и Хитро.А сега си направи сметката колко год. ни трябват за да се оправиме.И този начин на мислене да по-изчезне. И двамата са вазпитавани в Соца.Е те това е Балгарската Народопсихология на почти 65-70% от народа.





Тема Re: alfa-cнови [re: alfa.c]  
Автор jove ()
Публикувано14.07.06 07:11



Малко по-горе поисках някакви доказателства за това твърдение. Ти обаче си повтаряш тезата без да посочиш нищо, което да я доказва. Това, което пишеш е повтаряне на един не много състоятелен мит за двете поколения, необходими за промяна на мисленето на една общност. Айде да спреш да го повтаряш, защото никакви факти в историята не го потвърждават. Дори и историческото развитие на цитираните в него евреи го опровергава. Примерът от автобуса също не е в подкрепа на този мит - със същата вероятност си можел/а да чуеш същите думи и в някой от крайпътните ханове в Османската империя.



Тема Re: alfa-cнови [re: alfa.c]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.07.06 12:51



"2 поколения са равни на 40 години.Хората тогава са живели по около 45-50г.Сега продьлжителноста на живота е( статист).73 жените и 70 мьжете"
Начи, много ме дразни янкой малоумник като запова да ми цитира кретенясалите статистики.
Слушяй кво , аз има съвсем друга статистика:
прпра дядо ми е живял близо 90 години БЕЗ НИТО ВЕДНЪЖ ДА Е ОПИТВАЛ АНТИБИОТИК
прадядо ми е близо 80 (със значително повече нерви и пак без антиобиотици)
дядо ми 80 със огром,но к-во хапчета .
"Човешкият живот не се измерва с к-во години а скачеството ан тези години
Кво ви пука на вас еврейските изроди,че малди хора умират от старчески болести, че старците са подвижни трупове, че деца се раждат и оцеляват благодарение на медикаменти.........
вие разни форумни плямпала и жирналистически лекета сте просто сте част от тая лайняна система.
човешкият живот не е станал по-дълтг и по-качествен, човек не е станал по умен и така нататък...........................
"ползата" от прогреса е регрес. вървете на майната си , ученоглавци.

Редактирано от Caбaзий на 14.07.06 12:59.



Тема Re: alfa-cнови [re: jove]  
Автор Caбaзий (познат)
Публикувано14.07.06 13:27



Абре, и си ебати и словоблудника.
Казвай нещата направо и простичко ако си човек.



Тема Re: Таман се оттървахме...нови [re: SamSirius]  
Автор alfa.c (непознат)
Публикувано14.07.06 23:43



Взимаме времето след Кьрджалиите.Пьрвите килиини училища.Колко време е минало до пьрвите велики Бьлгарски вьзрожденци и големи строители и тьрговци?От тях до Априлското вьстание,колко време е минало?От априлското вьстан. до пьрвите учередени дружества по спорт и висши учебн. заведения?Колко е времето до Балканската воина?Кадето и в по следващите воини загива голяма част от интелектоалния елит на Балгария.Колко години минават до световната икономическа криза,при която Балгария не е почти никак засегната а на туи отгоре има и златен конвертируем лев?Наближават 50г. на 20век.БУм в строителството.70г. на 20 век.Заговаря се за частни сладкарници ресторанти и дребни заниятчиско предприяти и се правят.Предимно по морето. 90г. на 20век.От тук на татьк и бебетата го знаят.Мисли се с главата а не с това на което сядаме.Парво провери и след това плюи.А това са само част от многото примери.Това е в нашата история Балгарската.Но трябва да знаем историята и на другите народи за да не повтаряме и техните грешки.



Тема Re: Кой е Богът на древните българинови [re: Чepнopизeц]  
АвторИcтopиk (Нерегистриран)
Публикувано20.07.06 08:13



Какво е това "българин" и имаш ли определение за това?



Тема Re: Кой е Богът на древните българинови [re: Иcтopиk]  
Автор alfa.c (непознат)
Публикувано23.07.06 12:32



Историк.След като сте историк вам се пада честа да обясните що е това Бьлгарин.Моля ако обичате.



Тема Re: Кой е Богът на древните българинови [re: alfa.c]  
Автор xenox (елфът савин)
Публикувано23.07.06 15:43



Само сабазий може да се нарича българин или тия, на които той позволи - всички други са псевдопатриоти и лицемери.

Тук мога да си сложа сигнатура до 100 символа и даже да използвам Маркъп.


Тема Re: Кой е Богът на древните българинови [re: Чepнopизeц]  
Автор agrimonia (любопитна)
Публикувано23.07.06 20:03



"Вече се оформя втора теория че българите дошли от индоиранският свят са вярвали по подобие на другите народи населяващи периферията на Персия в слънчевият арийски култ към Митра"
Има теория, че Мадарския конник съответства до голяма степен на изображенията на Митра, да не кажа,че направо съвпада. Освен това според същата теория името Мадара идва именно от Митра. А надписът до конника, според който релефа се датира от времето на Тервел не доказва, че написаното не е добавено мнооого по-късно-не виждам защо изображението на Мадарския конник трябва задължително да е правено едновременно с надписа.



Тема Re: Кой е Богът на древните българинови [re: Чepнopизeц]  
АвторXимлep (Нерегистриран)
Публикувано05.08.06 02:05



виж Черноризецо дали си храбър е друг въпрос не съм чел мненияра по надолу но ще ти кажа следното как то съм го кавал и в други мнения истината може и само да бъде ЕДНА няма полвинчати или непълни истини а тя е че българите сме БОЛГ-Арии ако нищо не ти говори това толкова по зле за теб значи въобще не давай мнения по въпроса кои сме българите пък тези които се чустват славяни нека си направят държава СЛАВЯНИЯ (РОБИЯ) но тези които се чустват БЪЛГАРИ нека не им се ВТЪЛПЯВА че са от едни турци от други руснаци от трети незнам какви си нека си бъдат БЪЛГАРИ и само ще ти кайа ЕДНО пък сички ЦИОНИТИ не евреи защото те са невинни виновни са ционитите които експлотират и тяхното битие да ДУХАТ СУПАТА и ДОКЪТО ИМА ТАКИВА КАТО МЕН ТЕ НЯМА ДА ЦАРУВАТ ВУРХО НАШИТЕ АРИЙСКИ ЗЕМИ и РОДЪТ ДУЛО няма да бъде забравен НИКОГА НИКОГА НИКОГА писна ми да споря с невежи същества първия бългаеси цар в именника на българсиките царе е АВИТОХОЛ за него пише той създаде на ново стара ВЕЛИКА БЪЛГАРИЯ той бе от РОДА ДУЛО ТОЙ ЖИВЯ 300 ГОДИНИ и т.н. нашата култура е оставила много светини които са прилежно пркрити но поне мадарския конник неможаха да унижтожат гадовете пък вие невежи слабоумни простолюдни кредтени и не напоследно място родоизменници продължавайте да вярвате в славянския си произход аз ще се радвам в крайна сметка да изчезнете претопяваики се стурците и спадайки ви раждаемостта така или иначе вие не сте чисти арийци виесте един отминал спомен за велика цивилизация за която дори и не подозирате че произхождате но от вас е изчезнал гена на сътворението сега ви е присаден гена на робството във всички свери но вие сте коне с капаци и неможете да видите какво се случва около вас и неочаквам някой да ме разбере за какво говоря защото вие сте се вглабили в дребните си интриги и житейски проблеми и неможете да осъзнаете кой всъщност е вашия отровител и никога няма да разбрете защото сте слабоумни аз за себеси знам АДОЛФ ХИТЛЕР е моя велик вожд поел нас всички арийци към свобода но вие тъпаци накрая се бихте срещу него и какво постигнахте докарахте си комунизум и какво направи той за вас даде ви панелни жилища руски коли които смешно казано са коли даде ви почивни станции на морето в които изяждахте хляба на сегашното ни поколение и говорит ех колко ни беше хубаво при тошо като същевременно оставихте на нас младите да ви плащаме дъговете нещасни твари а междо веменно КГБ продалжава да си дейстра под други имена съвсем легално ка НСС и тем подобни но вие кретени продължавайте да вярвате че нещо се е променило и това е идеята да си вярвате овчици вие сте им нужни на на ционитите инаве кой ве им снася златните яйца просто ви смесват или намаляват според нуждите с други раси зада не надигате глава защото ако се надигнете лошо за тях ако умрете още по лошо защото ако кучето умре и бълхата няма да има от къде да пие повече кръв това е от мен пък вие си вярвайте в славянския си произход чао

п.с. Сам Съм Дръги Няма




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.