Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:28 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема и отново офф-топик, и отново призив - за Либиянови  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано18.05.04 21:14





подпишете!

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti

Тема За какво...нови [re: the_bomb]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано19.05.04 13:46



да се подписваме.
1. Защото са невинни?
2. Защото са български граждани?
3. Или за 1+2 едновременно?
Това което ми е известно за тези медицински сестри хич ама хич не ме кара да се подписвам, още повече че реално смъртна присъда не ги застрашава.
К'во ш' ка'eш за т'ва?



Тема Re: За какво...нови [re: минaвaщ]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано19.05.04 15:18



минаващ, от всичките места дето си минал баш в този клуб ли намери да завържеш спора, дето е най-офтопик...

мога да ти отговоря, но идеята ми не беше да се завързва дискусия защо и как. пуснал съм само линка, а като не искаш - не подписвай.

текстът на петицията го има на посочения линк и там може да рабереш какви са мотивите за подписката, вместо да ме питаш мен.

ако идеята ти е само провокативно да завързваш спор ("кво ш' ка'еш за т'ва" така ми прозвуча) - не си познал.

а това, което "ти е известно за тези медицински сестри", да не би да е нещо, което не е ясно на нас простосмъртните?

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема За това...нови [re: the_bomb]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 07:52



че ми е любопитно какви са точно твоите мотиви да настояваш за петицията.
Това място не с нищо по-добро или по-лошо от останалите в дир-а.
Освен това и аз съм простосмъртен както всички останали. Последното не изключва и малко наблюдателност - да си обърнал внимание как се бяха накиприли в съдебната зала. Със сигурност ще възразиш че човек може да си се "реди" както му харесва. Освен това има и др. простосмъртни техни колежки работили с тях (и доста бързо отказали се) които могат да кажат това-онова. Вярно е че то не е причина за подобна присъда, но съвсем не е основание за да ги продуцираме в мъченички.
Всичко най-добро.



Тема Re: За това... [re: минaвaщ]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано20.05.04 10:01



<да си обърнал внимание как се бяха накиприли в съдебната зала>

не ставай дребнав!

<Вярно е че то не е причина за подобна присъда>

именно! това е мотивът ми, и е много близо до ума сам да се сетиш, без изрично да питаш.

<съвсем не е основание за да ги продуцираме в мъченички>

Откога подписката срещу една несправедлива присъда е равносилна на "продуциране в мъченик" на обвиняемия?

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Re: За това...нови [re: the_bomb]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано20.05.04 12:11



Бомба забравяш очевидно че Либия е мюсюлманска страна и от това произтичат някои неща:
- жена с непокрита глава (не изрично и само лице) и с боядисана коса може да бъде единствено и само - какво? А като добавим и жена облечена с панталон - сега ти се сети.
Те не се грижат за себе си а ти развихряш епистолярни баталии в дир-а.
Пък и май не държиш да се поинтересуваш наистина какво биха могли да ти кажат хора които са работили с тях?
А една подписка срещу несправедлива присъда е едно а ореола на мъченик съвсем друго нещо.
Пък и се сещам за една друга подписка преди време (зная за нея от родителите си) за оправдаване на съпрузите Розенберг, днес при наличието на по-лесен достъп до информация вкл. и разкриването на нова такава със сигурност би ги поставило на подсъдимата скамейка във всяка една държава.
Намерението ми беше не да се заяждам а просто да ти обърна внимание да не се палиш толкова много в защитата на абс. принципи а да се съобразиш с конкретностите, част от които кой знае защо не се изнасят в българските медии.
Поздрави!
м.
п.п. повече няма да ти лазя по нервите, но и ти прочети внимателно това което ти пиша и не бързай да реагираш.



Тема Re: За това...нови [re: the_bomb]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано01.06.04 09:42



Извинявай приятел, но пак минавах от тук и не се сдържах, въпреки обещанието си. В момента по р. "Христо Ботев" тече разговор в ефир с едно дете на около 10-12 години, интересно би било да научиш неговата позиция за процеса в Либия и инвазията в Ирак.
Всичко добро.



Тема Re: За това...нови [re: минaвaщ]  
Автор the_bomb (brainjuice)
Публикувано01.06.04 19:14



ами няма как да чуя нещо, когато не съм си вкъщи и там, където съм, няма радио.

освен това какво е казало едно дете (а можеш и да го споделиш тук, ако искаш), както и какви са били/за какви са минавали сестрите, както по-горе намекна, са много off-topic спрямо това дали присъдата е справедлива или не.
а то е единственото, което мен ме интересува.

но след известно обмисляне на твоята позиция се запитах защо пък ти да си този, който ще задава тона на дискусията и няма да изказва докрай своята позиция. и реших аз да те попитам, за да изясним веднъж завинаги твоето точно виждане и да няма място за мъглявости.

кажи сега, кой от трите отговора си избираш:

1. сестрите са напълно невинни;

2. сестрите са виновни поради немарливост (можеш да уточниш и степента им на виновност според теб);

3. сестрите са виновни в умишлено заразяване.

Можеш да кажеш и какво според теб трябва да последва след избора на 1.,2. или 3.: смърт или нещо друго?
Можеш също така да приведеш тези "други" данни, за които непрекъснато говориш. Защото да хукна да търся лекари-гастарбайтери в Либия и лично да ги питам нямам намерение.

nos nisi damnose bibimus moriemur inulti


Тема Приемама направеното предложение.нови [re: the_bomb]  
Авторминaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.06.04 07:27



Amice carisime, bombisime, много ти е къс фитила ...(майтапя се).
като казвам че приемам предложението ти, не означава че съм съм съгласен изцяло с него. Това че изказвам несъгласие с твоята позиция не ме задължава да ти изложа изцяло и подробно моята. Простичък пример (както казва Нютон:"В математиката, примерите са по-полезни от правилата"). Ако те попитам - Ще пиеш ли кафе?, ти можеш да ми отговориш с просто"не" без да ми обясняваш, че не обичаш кафе или че не употребяваш "възбудителни напитки" и т.н. и т.н.
Всъщност не съм имал за цел да задавам тона на дискусията ама щом според теб се е получило така ще се опитам да направя нещо по въпроса.
Избирам от трите предложени от теб като най-вероятен отговора - 2. Какво е наказанието пък според ТЕБ в този случай? Имай моля те в предвид следните условия: 1. заболяването е СПИН, 2. заразени са деца, 3. броят на заразените е ужасяващ (според моята преценка). Вариантът "смърт" се изключва априори.
Не съм те карал да "хукнеш" да търсиш работили с тях хора. Но не е ли все пак важно да проучиш и някое друго мнение извън конфекцията в журналистическите парцали. А между другото в употребеното от теб "лекари-гастарбайтери" има имплициран известен хм... пейоративен смисъл. Това не включва ли в подобна категория и подсъдимите за които толкова се стараеш на няколко места из дир-а? Абстрактната справедливост няма място в релативната етика която господства в заобикалящия ни свят, още повече че ти самият заемаш именно една доста пристрастна позиция, което автоматично поставя под съмнение досотверността й.
Както и да е, сега си мисля, че това не е дискусията която трябва да водим.
Лек ден.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.