Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:20 02.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: по-полека с ентеогенитенови [re: the_bomb]  
АвторpatiLAN42O (Нерегистриран)
Публикувано30.03.04 13:08



vsiako stado si ima i mur6a, a za vseki vlak si ima i putnici...
parvia mi kontakt s nepoznavaemoto edva ne me zatri,
biah se naklipoal s Datura Stramonium, ne e za razpraviane...
ottogava dosta voda izte4e, no moga da kaja, 4e navsiakade se nabludava razdvijvane v duhovnoto novi na sa6testvuvane.
tradiciata na indiancite Arakuani za provejdaneto na Jurema ceremonia e edna ot nai-drevnite tradicii, i 6ansa da u4astvam v takova sabitie sigurno ne e bil slu4aen.
entheogenite nikoga ne sa mi bili samo-cel, za6toto sa po sa6testvoto si samo materialen aspekt na sauznika.
kato oprat ne6tata do nepoznato i nepoznavaemo, togava vnimanieto e otvad
to4kata na kakvoto i da e samnenie, i niama nujda ot u4ebnici ili u4iteli,
no ako niakoi patuva pred teb, e po-lesno da go sledva6..
uspeh na vsi4ki v predizvikatelstvata, izbrani ot tiah !!!



Тема Е перке ми ги фалиш бря???нови [re: patilan42O]  
Автор Set (/dev/null)
Публикувано30.03.04 13:11



Явно много са ти на душата...

А за смеенето - Браво индианецо!!!

Лулата на мира?

Когато кажеш и докажеш искреност...

____________________________________

Memento mori


Тема Re: природа+любов=екология ;-)нови [re: Бьopи]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано30.03.04 18:13



Да като наука за това са я създали ама по добре с нея от колкото без нея.
И все пак всеки който учи това едва ли основната му подбуда е как някой корпорация ще му дава пари за да лъже разни институций, че няма замърсяване.
Повечето хора които са тръгнали да се занимават с това го правят от любов към природата, не мислиш ли?

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Антиглобализма е важен фактор, но не единствен.нови [re: the_bomb]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано30.03.04 18:17



Интересни аргументи със теб явно мислим по различен начин, казваш че аргументите ми свързани с глобализма са чисто политически и трябва да ги оставим страни от духовния живот.
Интересното е, че това е невъзможно по няколко съществени причини.
Основната е, че глобализма убива именно духовния живот той го уеднаквява свежда го до нещо елементарно. Достатъчно е само да се огледаш от какво се интересуват масата хора около теб чалга (гнусна мешавица от разни етно музики- глобален продукт за балканите), какви мелодийки или екстри имат гсм, наркотици, голям процент само чатят без да се срещат с хора, навсякъде те учат, че разни цености като приятелство, чест, любов са думи без стойност, че парите са всичко и над всичко. Интересно е, че национализма става все по мръсна дума учат, че това е някаква отживелица, учат те че американците винаги са победители, че хора които се борят някъде за свободата си са терористи. Религийте стават мода, модерно е да се правиш на индянски шаман ставаш такъв модерно е да си еди кво си ставаш такъв. Религийте стават и политика имам познати които са ми разказвали, че повечето протестански църкви в родния ми град се държат и пазят от мафията, как ти звучи това. Знаеш ли кви луди пари взимат тия хора. А да не мислиш, че някой истински шаман ще се вдигне от другия край на земята да дойде тук за да те учи само от една добра воля на разни неща всичко е пари, а ти ще ми говориш за духовен живот. Вие самите неможете да се осетите как ми говорите за езичеството като за нещо единно без специфика склони сте да го превърнете в единна религия също като християнство, ислиям или юдаизъм все хубави религий нали.
А като се има предвид хора като вълчо как защитават една подобна идея, следващата света инквизиция ще е езическа. Стане ли езичеството такъв тип това е началото на края времето когато всички религий се сведат до една която да контролира масите на тази планета ще настъпи скоро, тогава тя наистина ще е опиум за народа. Хора мислете за бъдещето, живота е игра на шах, всеки ход променя края на партията.
Освен това друга съществена причина за да си мисля, че политиката не е далеч от езичеството е това, че тези религий са социялни те не са залюпени като някой други да мислят само за отвъдното или за духовното, те се интересуват от начина на живот от социялния действителност в която живеем. Както доста хора се изразиха тук това е начин на живот, а в българия където живота е повече от труден мисля, че е добре хората които се считат за духовно виждащи същества да се борят за една по добра социялна среда за всички индивиди без оглед на вероизповедания.


Обаче аргументите не се изчерпват само с политика, езическата ни традицията е сравнително жива и е време да се събуди от летаргичен сън. Никой не е казвал, че тя трябва да е буквално като в миналото важното е да действа и да е адекватна. Все повече български историци се обръщат към древните ни религий и се опитват да ги реконструират като философия и представа. Това не е особено трудно като се има предвид богатия етнографски материял който имаме. Щом един криминален психолог може да изгради сравнително цялостан представа за характера на дадена личност само по това което е оставил като продукт на дейноста си, какво те кара да мислиш, че това не е възможно и спрямо един етнос. Там ние също имаме краен резултат продук на мисленето за разлика от горния пример обаче имаме представа и за историческия път на тоя етнос, от тук на татък ти трябват само психологически и окултни познания за да се съживи една адекватна спрямо действителноста религия. Тя ще е дори по добра от точно възтановеното ни от древноста езичество, защото като социялна религия тя ще отразява по добре реалноста. Докато един индиянски шаманизъм ще е абсолютно неадекватен като метод за духовност, тъй като няма нищо общо с настоящия ни начин на живот.

Както казах универсалите са без значение специфичните неща у нас са повече и те ни формират като индивидуалност било национална или личностна.
И пак ще повторя архетиповете са всеобщи само като схеми на взаимодействие, самото съдържание на всеки архетип е повече или по малко индивидуално.
Така, че заниманията с коренно чужди нам религий особено езически, само имитира някаква духовност и задоволява една детска потребност да си уникален в собствената си среда.

И пак ти казвам превръщайки езичеството от нещо специфично национално в някаква всеобща религия ти се приближаваш към момента в който ще има само една религия дори няма да се усетиш как това ще е станало от нещо духовно в нещо чисто тоталитарно, не бъди късоглед и не се успокоявай, че подобни неща са ставали и друг път.
Какво знаеш примерно за гръцкото езичество освен митологията, някакви практики. Тъй като си гръкофил ми се иска да обсъдим нещо на Платон, то е малко във връзка с духовноста и политиката. Всъщност това е един мит по който са направили поне първата част на матрицата.

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: природа+любов=екология ;-)нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано31.03.04 19:14



Виж, например такива неща, като толерирането на видове и пр., които се наблюдават в някой резервати като част от т.нар. природозащитничество ги отхвърлям напълно. Ще ти дам пример. Преди години в Норвегия решават да защитят по някакъв начин бялата яребиц(ако се не лъжа) като избиват естествения му враг. И познай какво е станало броят на намаляващата бяла яребица се е стопил съвсем и станало дабеч по-зле онт преди, защото не имало естествен отбор на природата, в лицето на врага и болните и слаби яребици скапали генофонда. Така че ако истинската любов към природата, според мен, се изразява в това да я оставим да се развива по-своите естествени закони.



Тема Re: за глобализациятанови [re: Amicus Plato]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано31.03.04 19:20



за да разбереш една култура не ти стигат само книжки, дори и целия интернет...
трябва да престоиш при хората и да вникнеш в техния свят. но и това е трудно днес, защото поради глобализацията се налагат стереотипи отвън все по-масова и автентичните култури се размиват. какво като отида в някой голям град в Япония днес, все повече хора приели американския начин на живот: универсално облекло, прически, професии. ужасявам се само като си помисля за глобално село, все едно казан пълен със смес от всички манджи на света, отврат



Тема Re: Обясни ми, аз лично не виждам разлика!нови [re: Бoян lYl]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано31.03.04 19:31



да ти общо взето си направи автоотговор на въпроса. но вземи един днешен ловджия, нужно ти е да имаш една пушка с оптичен мерник и можеш да окипазиш цяла гора с животни и не се изисква нито сила, нито умения, нито много мозък. при това аз не удобрявам ако някое животно се убие само за удоволствие, а не от жизненоважни подбуди, тази игра, която се разиграва днес от ловджиите е с предизвестен край и не е много "спортсменска"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.