Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:46 09.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема ОФ-ТОПИК: призив за солидарностнови  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано11.03.04 22:00



знам, че може би не е тук мястото. знам, че някои от вас може и да са прочели същото съобщение в други клубове, надявам се не се сърдите прекалено много за крос-постинга. но се надявам и вие да се присъедините към идеята на този участник във форума на дата.бг:



----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Тази вечер гледах телевизия за пръв път от много време насам - включих си нарочно новините, защото исках да видя какво е положението в Мадрид след атентатите от днес. Знам, че голяма част от юзърите тук не ги вълнуват тези неща, защото са "далеч от нас" например. Но кадрите, които видях ме накараха да се замисля ... С какво са виновни тези хора, които са си отишли ей така, с едно щракване на пръсти, поради "идеологията" на това или онова политическо движение? Защо стотици невинни човешки същества трябва да стават жертва на малка група фанатици? Защо за пореден път се оказва, че последна дума в нашия свят винаги имат бомбите, терора и физическото надмощие? Тази сутрин всички тези хора са излезнали от домовете си, улисани в малките си човешки радости, в житейските си проблеми, в любовите, в разделите, приятелствата, враждите .... Мислели са за деня, за пролетта, лятото, за любовта или за проблемите, за себе си, за семействата си, за работата си .... До момента, в който не са попаднали в играта на омразата .... Играта с живота и смъртта, поведена от хора, които не обичат и никаго не са обичали. Защото единствената им обич е омразата.

Утре Испания ще бъде на улицата, въпреки че е в траур. Загубата боли, но и сплотява. Испанците ще са на улицата, за да протестират срещу омразата, срещу варварството, срещу терора, срещу езика на оръжията. Сигурен съм, че няма да са сами в този протест, че всеки нормално мислещ човек ще бъде съпричестен с мъката и яростта на испанците. Защото всеки нормално мислещ човек иска за себе си щастие, спокойствие, сигурност. Защото омразата не може да бъде начало, омразата винаги е край.

Затова ми се иска да покажем нашата съпричастност с испанците. Иска ми се да вярвам, че има хора тук, които биха намерили Испанското посолство утре вечер, в деня, когато Испания ще бъде на улицата, за да запалят свещичка и до постоят няколко минути в мълчание. С мълчанието си да протестира срещу всичко онова, което иска да ни отнеме мечтите в един адски миг, да ни превърне от мислещи човешки същества в кървава пихтия. Да ни принесе в жертва на омразата.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

La vraie vie est absente. Nous ne sommes pas au monde.

Тема Re: ОФ-ТОПИК: призив за солидарностнови [re: the_bomb]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано11.03.04 23:17



Уви, ХХ век продължава със страшна сила...
Може би трябва да измрем всички, за да отмине и той.

Нищо лично, но.. като типичен циник от същия този век... хубав ник за тази тема



Тема Нещата са по-сложни...нови [re: easy]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано12.03.04 13:14



За да се премахне тероризма, трябва да се премахнат причините, които го пораждат. А това означава света коренно да се промени. ЦЕЛИЯТ свят. Което едва ли ще стане...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема съгласен, но...нови [re: Black Wolf]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано12.03.04 13:24



първата стъпка към подобна промяна би била всички ние да изразим човешко съпричастие към невинно пролятата кръв, независимо от убежденията си.

адресът на посолството е Шейново 27.

La vraie vie est absente. Nous ne sommes pas au monde.


Тема Re: съгласен, но...нови [re: the_bomb]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано12.03.04 14:47



С палене на свещички никой нищо не постигнал
Тероризмът е непобедим, ако светът не се промени коренно, съгласен съм с Черния вълк
Дали сме солидарни или не, това няма нито да върне хората назад, нито ще промени положението
Време е хората да пренебрегнат малките си радости, за които ти говори и да направят нещо щом не им харесва светът, в който живеят
Тероризмът си е част от войната, никой не казал че свътът е справедлив, войната никога няма да спре



Тема Re: съгласен, но...нови [re: the_bomb]  
Автор Shadar (непознат)
Публикувано13.03.04 01:21



Тази "промяна" за която ти говориш се извършва далеч преди да измислят "воината против тероризма" и въобще не само че няма да проявявам съпричастност, солидарност, състрадание и подобни глупости, ами смятам, че проблемът в тероризма няма да е толкова голям ако нямаше толкова много плачливи глупаци като тебе. Все съм си мислел ,че хората ще узреят да започнат да мислят самостоятелно, но не би..

Това е трагедията и ти ще ми се наричаш "човек", глупава бомба...



Тема Re: съгласен, но... [re: Shadar]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано13.03.04 10:34



Тази "промяна" за която ти говориш се извършва далеч преди да измислят "воината против тероризма" - да е спомената някъде "войната срещу тероризма"?

проблемът в тероризма няма да е толкова голям ако нямаше толкова много плачливи глупаци като тебе. - еми друсни тогава едно пайдушко хоро от радост!

Все съм си мислел ,че хората ще узреят да започнат да мислят самостоятелно, но не би.. - да бе, на мен Буш и Световният заговор ми наредиха да постна това, в него няма абсолютно, ама абсолютно нищо самостоятелно измислено

и ти ще ми се наричаш "човек", глупава бомба... - ти ли си тоя, дето ще каже кой е "човек" и кой не е?

изобщо и с една дума, get a life... за да не кажа нещо по-грубо и звучно на български.... трупаш глупост след глупост в клубовете, следя те от известно време. но това беше кулминацията!

La vraie vie est absente. Nous ne sommes pas au monde.


Тема Re: съгласен, но...нови [re: Бьopи]  
Автор the_bomb (никой)
Публикувано13.03.04 10:40



"С палене на свещички никой нищо не постигнал" - с масови убийства също

"Тероризмът е непобедим, ако светът не се промени коренно, съгласен съм с Черния вълк" - е и аз се съгласих, де, хубаво!

"Дали сме солидарни или не, това няма нито да върне хората назад, нито ще промени положението " - да, но ако сме коравосърдечни и не ни пука, това със сигурност ще промени положението... към по-лошо!

"Време е хората да пренебрегнат малките си радости, за които ти говори и да направят нещо щом не им харесва светът, в който живеят" - да пренебрегнат малките си радости? и да се втурнат да правят какво? позволи на хората да имат своите малки радости. в крайна сметка именно те ни правят по-добри, а не някакви утопични проекти за промяна на света. живееш в бившия соц-блок, сам се сещаш как завършват подобни проекти...

"Тероризмът си е част от войната, никой не казал че свътът е справедлив, войната никога няма да спре" - е кво, да се примирим, че безумието става все по-голямо в световен мащаб?

La vraie vie est absente. Nous ne sommes pas au monde.


Тема Re: съгласен, но...нови [re: the_bomb]  
Автор Бьopи (варварин)
Публикувано13.03.04 13:59



съпричастността се изразява в действие, не в пасивно поведение
светът, например се превръща в бездушно блато и какво да плачем ли или да се борим, ти какво предпочиташ?



Тема Re: съгласен, но...нови [re: the_bomb]  
Автор Shadar (непознат)
Публикувано13.03.04 22:06



Благодаря ти, че ме следиш. Е най-после един да помисли за мен.
КАКВА ЗАГРИЖЕНОСТ САМО!: АУ СВЕТОВНИЯ МИР, АУ ГОРКИТЕ ХОРА.!!

Е няма да се въздържа: Пич ти си абсолютен глупак и не само че не можеш да мислиш самостоятелно ами и инакомислещи не можеш да приемаш.
А сега и най-голямата глупост:
Единственото за което ме е яд на тероризма е, че не подбира кой умен кой прост ,ако можеше да се измисли наичин напр. Езическите воински ценностти тогава...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.