Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:14 20.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Виракоча и М.Котерелнови  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано31.01.04 19:05



Здравейте, Езичници!
Наскоро ми попадна една книга на морис Котелел за Виракоча. От нея разбрах, че този автор има книги и за Тутанкамон, и за ацтеки, маи и т.н. Той прави паралел между различните култури, прилагайки някакъв негов метод на разкодиране на образи. Тъй като не знам нищо за него, а и четох само една книга, и то с прескачане, тъй като има много картини, графики и препратки към тях, искам да попитам, ако знаете - това сериозен автор ли е и как се възприема от т.нар. научни изследователи на съответните култури и митологии.
Ще се радвам да чуя мнения и благодаря!



Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: ssonia]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано31.01.04 19:35



Здравей,
Имах доста близък контакт с две от книжките му - точно тази и за Тутанкамон. Безумията с разкодирането на картинките просто не искам да коментирам - винаги когато вземеш някоя по-сложна плетеница, направиш й огледално копие и наложиш двете една върху друга, ще видиш каквото ти душа иска. А онези глупотевини с движението на мишката и линиите от Наска друго освен да те разсмеят истерично едва ли ще направят.
Всичко това е жалко, тъй като определено човекът има много оригинални попадения относно връзките между слънчевия вятър и зодиакалните знаци - според него общите черти на една или друга зодия се обуславят от мутациите, предизвикани от измененията на магнитно поле. Не зная обаче доколко тезата му не е оборима, нищо не разбирам от астро- и геофизика.

А интерпретацията на картинките определено не говори в негова полза.



Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: easy]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано31.01.04 19:52



Мнението ми се покрива с твоето, но аз съм абсолютен несведущ в тази област, затова попитах как този автор се възприема от научната /или друга/ общественост - все пак, щом го издават и на български, значи има някакви позиции?
Това за слънцето и връзката на възходите и упадъците на цивилизациите с неговата магнитна активност и мен ме впечатли - и се сетих, че и сега слънцето показва някаква особена активност - та дали не ни чакат драстични промени?
За мишката и рисунките от Наска не го помня - четох много набързо и с прескачане



Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: ssonia]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано31.01.04 20:09



Това за циклите на слънчевата активност и възхода и упадъка на цивилизациите определено не е негово откритие. Рових се доста покрай книжките и се оказа, че закономерността е забелязана доста преди Котерел .
Изобщо за връзката между човешката дейност - и на чисто физиологическо, и на културно ниво - и слънчевата активност съм склонен напълно да се съглася с автора. А и едва ли е възможно да няма подобна връзка.
А иначе се издава, защото се чете. Както и цяла сюрия автори, пишещи за Атлантиди и всякакви подобни неща. Едни се справят по-добре, други - плачевно (нормално). Според скромното ми мнение Котерел си заслужава мястото на един от "майсторите" в бранша.

А безумието за мишката беше в смисъл, че рисунката се е правила с непрекъсната линия - все едно натискаш бутона на мижката и не го пускаш, докато не си направил картинката във Фотошоп или някоя друга програмка. Та си прави изводите...



Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: easy]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано31.01.04 20:28



Ми това е свързано и с теориите на Гумильов за пасионарността.

Котерел, Ерих фон Динекен и Петър Добрев са автори от един калибър. Но вероятно печелят добре...

Ако имате търпение, след 10-ина месеца ще имате една много добра книги за религиите, където има отличен очер за Южна Америка, писан от самия Дейвид Караско (един от водещите в света специалисти в момента - много ерудиран чичка).

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: easy]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано31.01.04 20:41



щом си се ровил покрай него - разбра ли той какъв е, какво е чел по въпроса - в смисъл - на базата на какво прави своите разследвания? или просто има развито въображение, настроено на вълна египет и южна америка?

а това с мишката верно ме досмеша - сетих се за "Пътеводител на галактическия стопаджия", където Земята е компютър - да не би Котерел да се е водил оттам за този си извод? т.е., че древните южноамериканци са ползвали повърхността на земята като монитор, владеейки земната "мишка" - което съвременните не го могат?



Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: Black Wolf]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано31.01.04 20:43



Паднах от смях с ерудирания чичка!
Задължително ще си я взема, но защо чак след 10 месеца?! Не могат ли в издателството да вземат петилетката за три!



Тема Re: Виракоча и М.Котерел [re: Black Wolf]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано31.01.04 20:44



Казах - майстор в бранша. Без лични пристрастия.
А това на Караско ще го чакам с нетърпение, пусни инфо като му дойде времето.



Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: ssonia]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано31.01.04 22:13



В края на книжките му има библиография. Предполагам, че ако не друго, поне си е направил труда да я състави. Което все пак е нещо.

Иначе всичките му писания са свързани предимно със слънцето и с идеята, че в миналото - а и сега - е съществувало познание за светилото, както между другото за живота, вселената и всичко останало... Само че е било достъпно за единици - като Виракоча, Тутанкамон, Буда, Кришна и бла-бла. И използва Египет и Южна Америка, за да подкрепи тезите си.

А всъщност в основата на всичко е паническият му страх от смъртта. Какво пък, нормално е.



Тема Re: Виракоча и М.Котерелнови [re: easy]  
Автор ssonia (амазонка 0,1)
Публикувано31.01.04 23:41



Действително прилича на страх от смъртта. Интересното е, че казва, че разни владетели са инкарнации на Виракоча /т.е. посветени в знанието/; от друга страна твърди, че посветените в знанието са знаели, че, ако имат деца, или изобщо, ако контактуват сексуално, ще останат роби на земята; от още по-друга страна твърди, че Тутанкамон и южноамериканският владетел /забравих му името/, са се превърнали след смъртта си във Венера - те. не са останали роби на земята.
Съмнявам се южноамериканските владетели да не са имали деца. Усъмних се и в тази Венера, която Котерел нарича двойната звезда, заради проявите й като Зорница и Вечерница. Всеизвестно е, че Сириус е двойна звезда - има джудже, с което е свързана. Да не би да я бърка със Сириус?
Много противорчива работа!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.