Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 03.06.24 
Религия и мистика
   >> Езичество
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: религия и пропаганданови [re: roxy]  
Автор Drona (чирак)
Публикувано27.12.03 16:26



Най-пропагандираната религия от края на 20-тия век е тибетския ламаизъм. ПОд предлог на изгнаничество и експлоатирайки съчувствието на света към страдащите и гонените Далай лама и компания провеждат изключително успешна експанзия . Наскоро по някакъв повод чух че само във Франция за будисти са се обявили около 3 милиона души. Много впечатляващо.





Тема Re: ей пичовенови [re: the_bomb]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.12.03 16:48



Темата е сериозна... И аз доскоро гледах с пренебрежение на антисемитизма, докато лично на се опарих "благодарение" на евреи... И не взех да обръщам внимание някои неща около мен, по света...

Имам двама приятели евреи (не са от България), които са много готини хора. Имам и тук двачма-трима добри познати евреи (също свестни хора), с които сме си говорили по темата. Самите те общо взето не отричат всички тези отрицателни национални черти, които имат.

Какво имам против тях - всъщност нищо. Освен че са търгаши (и то в най-кофти смисъл), използвачи и не им пука за хора извън тяхната общност. Разбира се, има и свестни. Но много голяма част от евреите отговарят на гореспоменатите характеристики...

Може би изолацията, продължилия векове тормоз по най-различни поводи и пр. са си казали думата. Но защо ми се струва, че хората, имащи гореспоменатите отрицателни черти, сред евреите са много по голям процент, отколкото сред други народи?

Нима ще отречете, че си създават СВОИ общности (финансови, политически, в културата и изкуството), в които СТРАНИЧНИ хора много трудно проникват - въпреки, че имат нужните качества, и тези общности придобиват определини позиции, използвани изцяло в полза на самите тях? Мисля, че това е факт...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!

Редактирано от Black Wolf на 27.12.03 16:54.



Тема Re: религия и пропаганданови [re: Drona]  
Автор Black Wolf (ловец)
Публикувано27.12.03 16:58



Знаеш, че не си падам по източните шмекерии, но Тензин Гяцо е много готин чичка, не мога да отрека. При това никого не са гепили с меч, клада или нещо друго (напр. унищожаване на неговите книги, храмове и пр.), за да го накарат да стане будист...

Добър лов на всеки по тези пътеки, Законът сега е със нас!


Тема Е ти па се изказанови [re: Бъдъмбa]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано27.12.03 18:18



Точно тия са единствените чисто християнски.



Тема Културният антисеметизъм позволен ли е ?нови [re: the_bomb]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано27.12.03 18:20



А между другото евреите бързо ще ги намразиш, стига да си имаш достатъчно дълго време работа с техен ,,средностатистически'' представител.



Тема Re: Е ти па се изказанови [re: ЯPOCTcлaв]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано28.12.03 02:37



Коледа и Великден са се празнували в цяла Европа много преди някой да чуе за Христос.Разбира се,не под тези имена.На един от първите християнски събори владиците са решили Рождество Христово да се празнува на 24-ти декември,въпреки че никой си нямал представа кога е било,точно защото всички езичници са празнували тогава и по-лесно щели да приемат новото.На 24-ти декември от край време се празнува раждането на бога,а кой точно бог - Христос,Митра,Дионис-Загрей - е подробност.Същото важи за Великден.Сигурно няма да ми кажеш,че червеното яйце е християнски символ?!Мислех за всеизвестно,че чисто християнски празници няма - има умишлено променяни езически.






Тема Re: религия и пропаганданови [re: roxy]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано28.12.03 02:40



Все пак по Коледа даваха и Тялото с Антонио Бандерас.Това беше опит за критичен подход,макар и доста плах.






Тема Re: Е ти па се изказанови [re: Бъдъмбa]  
Автор ЯPOCTcлaв (бесен)
Публикувано28.12.03 16:42



Вечерта преди коледа - Бъдни вечер, това е новата година (раждането на Бога). Това са празнували по него време. Църквата е прикачила измисления си празник там явно за да се свържат Стария и ,,новия'' бог и постепенно Стария Бог да бъде забравен.

Колкото до Великден - в разните там евангелия от тоя и ония недоучили ученици на Христос много точно се споменава кога са го разпънали. Т.е. тая дата е възстановима.

Разбира се всичко, което казвам е само дедукция. Ще се посъветвам с познати-историци - може пък и ти да си прав.



Тема Велик ден!!!нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Бoян lYl (магесник)
Публикувано28.12.03 22:10



Здравей Бъдъмба за велик ден не знаех я ми разкажи, ако обичаш, какъв му езическия произход.
Досегa винаги съм си мислел, че това май е единствения сигурен Християнски празник. :-).
Бих те по правил леко все пак за едно по долно изказване, Kоледа си е именно езическо наименование на празника. Само, че е славянското което едва ли ти харесва до колкото се сещам по какво си запалена иначе, прабългарското наименувание за нова година не го знам но сигурно ти можеш да ми го кажеш.
Весели празници. ;-)

*Нека бъде дървото до небето, но ако лишиш го от корени,
пада то като тънка тревичка.*



Тема Re: религия и пропаганданови [re: Бъдъмбa]  
Автор easy (wanderer)
Публикувано29.12.03 00:59



И все пак точно по Коледа си намерих едно филмче, което си спомням от тийнейджърските години
И непрекъснато ми се върти едно Always look on the bright side of...

Oh... sorry, Loretta

Иначе за религиозната пропаганда не знам... май най-добре е да я разглеждаме свързана с интересите на държавата. И при християнството го има, и при исляма, само онези кришнаистки евангелисти изглеждат на пръв поглед малко настрани, но като имаме предвид, че централите им са предимно извън родината им...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.